Õhtust

Tere..

Selline küsimus,et mismoodi oleks üldse võimalik muuta oma suhtlemisoskust ja muud sellist ?

Asi on selles,et ma nagu ei oska mitte mingit moodi ühtki suhet hoida.. (siinkohal mõtlen sõpru) alati mingil hetkel ma oskan mingi jama korralda ja lõppeb kõik ikka varem või hiljem tüliga.. Hetkel on ka selline olukord,et tutvusin kahe uue inimesega.. no oleme mõned päevad rääkinud.. aga see asi kisub ka juba praegu halvaks.sest ma lihtsalt ei oska või ei suuda nendega suhelda.. ma ei teagi kuidas seda olukorda nimetama peaks.. Tahaks iseenesest väga nendega suhelda jne aga igakord kui üritan juttu teha, siis ei ole ühtki õiget sõna.. ja kokkuvõttes ei ole ikkagi mitte millestki rääkida.. ja juba see kokku võtmine,et ma nüüd lähen ja üritan suhelda,, see nõuab ka niii suurt pingutust.

Põhimõtteliselt ma saan aru,et ma nagu ise peletan kõik inimesed endast eemale, mingit moodi.. sellisel juhul ei olegi võimalik kunagi ühtki uut tutvust sobitada..

Re: Õhtust

Ma ei ole kunagi mõistnud, miks inimesed sellistest asjadest nii suuri probleeme teevad. Suure tõenäosusega mõtled sa lihtsalt üle, muud midagi. On olemas üldse "õigeid" sõnu, mida öelda? Ütle lihtsalt seda, mida sa tahad, kõik. Kui vestlus ei suju, ju siis pole vaja, milleks vaeva näha? Inimesed tulevad ja lähevad niikuinii, naudi seda aega, mis sul nendega on, mitte ära otsi "õigeid" sõnu kogu aeg. Kui see väga vajalik on ja ilma ei saa, siis pööra pigem tähelepanu teemadele, millest räägid, mitte sellele, kuidas nendest räägid. Püüa mitte kogu aeg ainult negatiivsetest asjadest rääkida, ole rõõmsameelne, näita teise inimese vastu huvi üles, aga ära teeskle. Ka see maksab hiljem kätte :)
happiness is too rare.

Re: Õhtust

Oskused tulevad kogemustega. Ja ega kõigiga ei klapigi. Ka parimatel suhtlejatel pole KÕIGI inimestega kohe palju ja huvitav rääkida, ikka on ka neid, kellega klappi pole.

Ja eks kui midagi päris pekki keerad ja valesti teed, a la solvad kedagi vms, siis need olukorrad tasuks lihtsalt hiljem korralikult läbi mõelda, et kuidas teinekord teistmoodi teha või sellist juhtumit ennetada.

Edu!
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid sõpradega”