Kui sõbranna armub

Tere kõigile

Olen 16. aastane tüdruk.
Ma ei tea, miks ma siia üldse kirjutan.Ilmselt sellepärast, et tahan ennast lihtsalt tühjaks rääkida ja võibolla oskab keegi ka nõu anda.
Lugu selline:igakord, kui mu sõbranna armub kaotab ta sõna otseses mõttes igasuguse mõistuse.Ta on poisi pärast nõus minema läbi tule ja vee ja ka vasktorude kui vaja on.Isegi kui poiss on täielik mölakas.Aga alustame algusest.
Enne oli mu sõbranna suhtes poisiga kellega nad olid juba üle aasta koos olnud.Neil oli juba suhte alguses probleeme ja umbes neli viis kuud tagasi nad otsustasid lahku minna.Mu sõbranna oli ka ära jõudnud armuda poisi parimasse sõbrasse kellega neil varsti mingi teema tekkis.Ja see poiss oli sõna otses mõttes ilge tropp.Sõbranna tegi talle kalleid kingitusi ja kinnitas talle iga päev kui väga temast hoolib.Poiss noogutas selle peale lihtsalt pead.Poiss oli ka samal ajal teise tüdrukuga suhtes.Mu sõbranna teadis seda, aga jooksis ikka selle kuti järgi.Ja kui parasjagu sellel kutil teise tibiga tüli oli otsis ta kohe mu sõbranna üles, et tulgu külla jne.Ja kui selle teise tibiga suhted korda sai oli mu sõbranna jälle unustatud.Nii kestis see umbes 2 kuud ja lõpuks mu sõbrannal viskas kopa ette, aga ta oli jõudnud juba uude armuda:selle poisi mingisse sõpra kellega neil ka nüüd mingi teema areneb.See kutt kellega ta nüüd koos on mõnes mõttes veel hullem kui eelmine, sest ta joob pidevalt(kutt täisaealine ja mu sõbranna alakas) ja tarvitab vahest ka narkotsi.Sellel poisil pole ükski päev selge.Kogu aeg mingite asjade mõju all ja sõbranna jookseb nagu lollakas tema järgi.Ma ei ütlegi, et ainult kutid süüdi, et mu sõbranna nende järgi jookseb.Sõbranna ise ka loll muidugi.Ma olen väga palju püüdnud sõbrannaga rääkida sellel teemal, aga ta ei kuula mind ju kui ta armunud on.Asi polegi mitte selles, et ta armub.See normalna jaa, aga häiriv see, et ta armub igaühte kes vähegi talle tähelepanu pöörab ja tavaliselt need kutid mingid nö."halvad poisid" ja kui ta armub siis niimoodi, et katus sajaga sõidab.Juba pool aastat niimoodi, et ta jookseb suhtest suhtesse.Ma olen talle rääkind, et esiteks need kutid kellesse ta armub alati mingid imelikud ja pole just kõige parema taustaga.Sõbranna absoluutselt ei kuula mind ja mässib ennast aina rohkem mingitesse kahtlastesse seltkondadesse ja olukordadesse.Kuidas talle selgeks teha, et võtku aeg maha ja vaadaku natuke kellega suhtleb.Sõbranna sai ilmselt lahkumineku pärast niipalju haiget, et nüüd üritab enda haavu parandada igasugu kuttidega.Mida ma peaks tegema?Sõbranna juba nii halvale teele läinud ja ta ma olen vägagi kindel, et varsti armub ta uude ja veel kahtlasemasse kutti.See on lihtsalt kohutav.Mida teha?Kuidas sõbrannale selgeks teha, et ta need imelikud suhted lõpetaks ja enda hingehaavu muudmoodi raviks.Läheks psühholoogi või psühhiaatri juurde ja räägiks ennast seal tühjaks ja saaks nõu või midagi.Mitte ei püüaks enda hingehaavu alko ja kahtlaste kuttidega ravida.Kuidas see sõbrannale selgeks teha?
Olen vastuse eest väga tänulik.

Re: Kui sõbranna armub

Mõni neiuke tunneb end väärtuslikuma, ihaldusväärsema ja ägedamana, kui teab, et läheb poistele peale - mida rohkematele, seda parem ning pole vahet, kes need tüübid on, peaasi, et vastassoost. Paraku sinu kirjelduse järgi aiman, et kui su sõbranna niimoodi poiss-poisi järel rajalt võtab, siis kujundab ta endast teatud mainet ning hiljem ei taha teda ükski normaalne mees. Lisaks tundub ta olevat nende poiste poolt tõmmata-lükata ehk siis kutid kasutavad teda just siis, kui nendel tarvis. Selline elustiil võib olla protest millegi vastu (a`la endine poiss jättis maha) ja siis oodatakse, et keegi päästma läheks (hingevalu põhjustaja nt), aga kui seda ei juhtu, siis viib ta end täiesti põhja. Paljud inimesed on sellist meelt, et sarved tuleb maha joosta ning mida varem, seda parem. Paraku võib see tuua kaasa palju pettumusi ja haigetsaamisi, kuna nt 16-aastane on veel (üsna/väga) naiivne, vastutustundetu ega mõtle viit sammu ette. Võib-olla läheb su sõbrannal see periood kiirelt üle, aga saan aru, et lähedasena on sellist asja üsna kehv pealt vaadata. Äkki proovid natuke vähem talle selle teemaga peale käia?

Re: Kui sõbranna armub

Tere!

Arvan, et ei ole vaja sõbranna eest elada. Kui oled temaga rääkinud ja ta siiski neid otsuseid ehk ise neid n-ö vigu teha tahab, siis see on tema valik. Mõni õpibki omast kogemusest. Ja eks alati ole ju võimalus, et just selliste juhuste teel leiabki endale näiteks niinimetatud eluarmastuse või juhtub midagi muud toredat või head. Või suudab ta oma kogemuste pinnalt teistele hiljem nõu anda. Nii et eks igast kogemusest ole võimalik õppida ja küll sõbranna tasapisi seda ka teeb. Eks kui väga muretsed, võid psühholoogiga seda teemat arutada küll.

Edu!
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid sõpradega”