Re: Miks ma nii lühike olen :(

Pikkus tuleb enamjaolt geenidest ehk ise väga midagi teha ei saa, küll aga kasvamist takistab ebatervislik eluviis (ehk kui toitud tervislikult, ei näljuta end, teed mõõdukalt sporti ja magad vähemalt 8h on rohkem lootust kasvada). Ise leian, et 158cm on vägagi mõistlik pikkus, kui vanemad on lühikesed, siis arvatavasti kasvad veel maksimaalselt 10cm. Samas 13-aastasel võib kõike ette tulla. Niikaua mõtle kõigele, mis lühikese kasvu juures positiivset on: mahud ebamugavusteta bussiistmele, liigesteprobleemid on vähemtõenäolised jne.
it is silver and silent, it is silver and cold

Konnad kirjutas:
imrecycleable kirjutas:
Konnad kirjutas:Ma olen ka 13,ma 173cm pikk aga nh se ka minuvanuste kohta ysna pikk. Aga ei ole sa jh nii lühike midagi. Ega iga inimese geenides see kirjas kui pikaks kasvab ja mis ajavahemikus rohkem. Ära põe küll kasvad!
Mina olen 178 umbes :D
Nujaa mu klassis pikim mingi u 180 :D
Muidugi kurat seda teab, vahepeal vb veel kasvanud

Arvestades vanust on ikka üsna kindel, et kasvad veel. Mõnikord võib kasv visata väga lühikese ajaga ootamatult palju juurde kuigi pikka aega pole üldse kasvanud. Kuid nagu eelnevalt kirjutatud, siis maksimaalne kasv on suuresti määratud geenidega, kuid eluviisidega on võimalik oluliselt määral kasvu takistada. Ehk tervislikud eluviisid jne. on kasvu soodustavad. Kindlasti on oluline mitmekülgne toitumine ja mõõdukas sport. Samas liiga suurte raskuste tõstmine võib hoopis kasvu arengut pidurdada. Paljudele üllatuseks võivad mitmed haigused, kasvõi viirushaigused vähendada kasvu, seda lihtsalt sel põhjusel, et kui kasvuperioodil peab organism võitlema haigustega siis kulub suur kasvamiseks vajalik energia hoopis haigusega võitlemisele. Ning ka näiteks suitsetamist on seotud kasvu vähenemisega. Võimalikud vastuväited, et on palju pikki inimesi kes suitsetavad on lihtsalt seletatav, et ju nad ilma oleksid mõnevõrra veel pikemad.

Bucerus kirjutas:Jah, vaatad, et näed, keegi on tore ja hea klapp. Aga siis võtad mõõdulindi ja vaatad, et assavana, liiga pikk on. Ikka ei meeldi ta.
Kas sul üldse mingeid kogemusi on intiimsuhetega? Välimus on peamine parameeter tänapäeval peale seksuaalrevolutsiooni, selle järgi vaadatakse, kas üldse maksab juttu teha. Muud asjad tulevad hiljem.

Huvitav, kuidas need Annihileeruja poolt mainit uuringud läbi viidud on, kindlasti mingi bs. Pikematel naistel on enamasti kõrgem testosteroonitase, madalam östrogeenitase, millest tulenevalt on nad enamasti ka vähem atraktiivsemad.
Vasta

Mine “Muud küsimused kehaanatoomia kohta”