Re: Kaal ja pikkus?

Kuna kasvad alles, on ka väga raske öelda, mis on normaalne ja mis ei ole.
Kui ka mõni netipõhine kalkulaator ütleb, et on alakaaluline, siis seda ei maksa puhta kullana võtta.

Kõige parem oleks, kui räägiksid sellest oma perearstiga, kes teab Sinu terviseandmeid täpsemalt. Kuula, mis ta ütleb ning tegutse vastavalt.

Seniks aga ütleksin mina, et kui toitud tervislikult, mitmekesiselt ja normaalsetes kogustes ning oled ka füüsiliselt aktiivne, on kõik hästi.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Külaline kirjutas:15a tüdruk xd
171cm ja 86 kg
Olen paks?
Ei saa meie Sulle öelda, kas oled paks või mitte. Rasv jaotub kehas inimestel erinevalt. Kui tunned ennast enda kehas ebamugavalt (mida Sa ilmselgelt ju tunned, muidu Sa ei kirjutaks siia), siis vaata enda toitumine üle ning hakka tegema trenni või hoopis konsulteeri perearstiga, äkki on Sul kilpnäärme alatalitlus või mõni muu terviseprobleem.

Toon näite enda elust. Mul on klassiõde, kes on 175 cm pikk ning kaalub samuti 86 kg. Ta ei näe välja üldse paks, pigem ilus kurvikas (või mistahes sõna teie selle kohta kasutate) ning arsti juures käies on tal näidud korras ja ta on terve. Inimesed on erinevad.
sad, lonely and bad at math

Kes siin vaidlesid ülekaalu osas. Eks kehad tõesti on erinevad. Küsi oma perearsti käest, mis ta arvab selle kaalu osas. Tema teab sinu tervisenäitajaid kõige paremini. Tema ka näeb sind päriselt ning saab ka pädevat nõu anda.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Muud küsimused kehaanatoomia kohta”