Kaks küsimust...(nagu DEJAVU vms.)

ma tahaks teada et kas teiega on see juhtunud ja kas see on normaalne:
mul on mõnikord niimoodi et ma olen nagu uinumas kuid järsku on niuke tunne nagu ma kukuks maha kusagilt..aga siis tunnen et olen ikka veel voodis.ma nagu kukuks päriselt kuna ma olen pärast selles asendis milles ma kukkudes olex...

kas see on teiega ka juhtunud?
kas see on normaalne?

aitähh :)

Re: kaks küsimust...(nagu DEJAVU vms.)

Anonymous kirjutas:ma tahaks teada et kas teiega on see juhtunud ja kas see on normaalne:
mul on mõnikord niimoodi et ma olen nagu uinumas kuid järsku on niuke tunne nagu ma kukuks maha kusagilt..aga siis tunnen et olen ikka veel voodis.ma nagu kukuks päriselt kuna ma olen pärast selles asendis milles ma kukkudes olex...

kas see on normaalne?

Et noh jah, minul on ka olnud ni :lol: A ma ei ole samas asendis.. Eks me väärakad ole :wink:

See võpatus tähendab, et ole läinud veel sellesse päris unne. On ju erinevad unetüübid.

Mis puutub kehalistesse protsessidesse, siis paistavad mõned neist meile juba kohe silma, näiteks lihaste lõtvumine: inimene, kes istudes jääb magama, ei suuda enam oma pead püsti hoida – tema kaelalihased ei ole enam küllalt pingul, jne.

Ja kui võpatame, siis tähendab see, et me ärkame üles, lihased tõmbuvad taas kokku.

See on täiesti normaalne ja seda juhtub kõigiga :)
Ükskõik, mis teil ka südamel ei oleks.
Ärge pidage seda liiga tähtsaks.
Vähe on asju, mis kauaks tähtsaks jäävad.
Kõik möödub.
Kõik asendub millegi uuega!

See võpatus on nii tohutult naljakas. Alati kui ma ennast poolunest üles võpatan, hakkan ma naerma.

Nagu pm mul on alati nii, et uisutan ja siis läheb jalg alt ära ja siis ma võpatan, või astun trepist alla aga jätan paar astet vahele ja võpatan üles, või siis siin kus ma elan on koer, ja siis ma näen unes et koer hakkab järsku haukuma ja siis ma täiega võpatan siputades üles. :D

mul on nii old, et näen kuidas ma turnikalt alla hüppan ja hetkel kui mu jalad maanduvad ärka selle peale üles, et jalad kukuvad prantsatads voodil..(ju oln neid läbi une kergitand kuidagi).. kõik toimus magama jäämise ajal

Mul on ka nii. :lol:
Mõnikord ma võpatan ja ärkan üles, aga vahel hoopis on selline tunne, nagu ma lendaksin/kukuksin ja see on hästi mõnus minu meelest. :D
Peale seda jään ma tavaliselt magama, see "lendamine" ongi minu puhul märk sellest, et ma jään kohe magama.
Päikest! (#)

Uneajal on sinu astraalkeha e. hing vms sinu maisest kehast veidi kõrgemal.. oli vist 15 cm.. kui sa unest ärkad langeb su astraalkeha alla, kui sa järsku ärkad, läheb astraalkeha ka kiiremini alla ja see tekitab selle kukkumistunde.

Külaline kirjutas:ma tahaks teada et kas teiega on see juhtunud ja kas see on normaalne:

kas see on normaalne?

on ikka, kusjuures väga tihti..
Elu on naeratus, isegi kui voolavad pisarad...

See on täiesti normaalne magama jäämise juures. Aju tunnetab, et on ärkvel, kui ei saa tagasisidet kehalt(ka organitelt). Seega on võpatus uneeelsel hetkel aju isiklik nö elupäästmis refleks. Sageli võib see võrduda ka kõigenõrgema elektrišokiga.
Võpatusel on lausa oma nimi, mis mulle küll kahjuks meelde pole jäänud, ning inglise keeles võib see isegi kergelt koomilisena kõlada.

Kuid kõige juures, tuleb esile üks aga. Ehk siis küsimus: Aga kui neid üles võpatamisi esineb sageli?
Siin oleks õigem pöörduda arsti juurde. Omadest kogemustest soovitaksin kõigepealt perearstile rääkida. Tema oskab täpselt öelda, kas oleks vaja probleemile pikemalt tähelepanu pöörata või läheb see mööda koos nö kasvuraskustega (Just teisme eas olevatel inimestel esineb seda kõige sagedamini).
Some moments seem like a waste of paint.
Ma tahaksin olla ma ise,
kuid katki läks mõtete kee.

Ühest meditsiinilisest selgitusest ma pisut rääkisin. Nüüd sain infot pisut juurde.
Võimalus on ka see, kui mingi kehaosa saab liialt vähe verd. Selleks peab kehaosa saatma ajule närviimpulsi, aju tõlgendab seda omamoodi ning ajab terve keha üles, et süda kiiremini lööma hakkaks. Sealt tuleneb ka see, miks me tunneme peale võpatust, et süda klopib.

Esineda võivad võpatused depressioonis olles, ärevatel aegadel(enne eksamit, esinemist js), peale teravaid elamusi(tülid, õnnetused jm) ja millegipärast just kõige sagedamini peale pingelangust.

*Hingedest ja astraalkehast räägitakse palju, mis iseenesest füüsiliselt on võimatu, kuid kes usub, palun.
Some moments seem like a waste of paint.
Ma tahaksin olla ma ise,
kuid katki läks mõtete kee.

Külaline kirjutas:ma tahaks teada et kas teiega on see juhtunud ja kas see on normaalne:

kas see on normaalne?

jup mul ka olnud vahel
nagu hakkan magama jääma ja siis ehmatan või midagi

Re: Kaks küsimust...(nagu DEJAVU vms.)

mul on nii, et ma olen nagu just magama jäänud, aga nagu siiski poolärkvel vms, ja siis selline tunne nagu kukuks voodist alla, nagu keeraks maha vms, ja selline tunne et kukun ja siis võpatan ja olen ikka voodis, ei kukkund ega liikund ega muud sellist. :D jumala lahe tunne minumeelsest, nagu kukuksid aga tegelt ei kuku..aga seda eriti tihti just ei juhtu, aga ikka ;D ja peale seda jään kohe magama..

see on pmst kõikidel, aga jh, see on tõesti värdjas tunne :D aga ma saan alati vihaseks, see on nii vastik, ma vihkan ehmumist jne. tavaliselt on see et nagu keeraks ja siis keeraksin end voodist maha, ja siis võpatan ja olen mingi kõhuli rahulikult. vi siis teen jala v käega mingi lambika liigutuse lae poole. aga jh, laagris telgikaaslased irnuvad end ribadeks

Heh, ma oleks selle võpatamisega peaaegu fotokast ilma jäänud...
Olime just sõitmas kuhugi ja vahepeal nägime tee ääres põtra., tegin siis paar pilti ja sõitsime edasi.
Lootsin, et kohtame äkki veel mõnda looma tee ääres ja jätsin kaamera igaks juhuks sülle.
Siis aga jäin magama, ja siis tuli see nõme võpatus ja aparaat minu käes oleks peaaegu aknast välja lennanud :lol:
Mäletan, et olin nii ehmunud sellepärast, et tükk aega ei saanud hingamist korda :roll:

PS! Programm eksis veidike: ma mitte ei ropendanud, vaid kirjutasin põdrast(loomast) :lol:
Elus otsitakse alati seda, mida ei leita ja leitakse, mida ei otsita ...

Tere! Tahtsin rääkida, et mul on taoline mure. Üritad onju magama jääda ja magadki pool und (sa nagu ei maga sügavat und vaid kuuuled ja tajud su ümber toimuvat) ja enamasti see unenägu lõppeb mingi õnnetusega (näiteks sõitsid rattags vastu puud) ja järgnevalt mu keha võpatab ja ma ärkan ülesse. Minu sõbral on ka seda probleemi olnud.
Vasta

Mine “Seletamatud nähtused.”