Re: Lucid Dreaming

Pmst sama asi, mis meditatsiooniga. Tuleb selle üle kontroll saavutada, kui sügavale tahad minna. Ise õppisin, kasutasin õpetusi para-webist. Esimesel korral üldse ei õnnestunud, sest niipea, kui ma unenägu kontrollima hakkasin, ärkasin ka kohe üles. Teisel korral aga õnnestus selles seisundis kauem olla. Hiljem harjutasin ka sisse selle, et saaksin LD seisundist minna üle OOB (out of body) seisundisse, kuna seda kaudu siiski keha kontrollib ära, kes naaseb tagasi ja lisaks on LD seisundis paar unikaalset kohta, mida ma tean.
1 sõna võib muuta kogu teksti tähenduse.

Apocrypha kirjutas:Pmst sama asi, mis meditatsiooniga. Tuleb selle üle kontroll saavutada, kui sügavale tahad minna. Ise õppisin, kasutasin õpetusi para-webist. Esimesel korral üldse ei õnnestunud, sest niipea, kui ma unenägu kontrollima hakkasin, ärkasin ka kohe üles. Teisel korral aga õnnestus selles seisundis kauem olla. Hiljem harjutasin ka sisse selle, et saaksin LD seisundist minna üle OOB (out of body) seisundisse, kuna seda kaudu siiski keha kontrollib ära, kes naaseb tagasi ja lisaks on LD seisundis paar unikaalset kohta, mida ma tean.
Mis mõttes paar unikaalset kohta.
Ise ei julge selle pärast teha, kardan, et satund kuskile õudsasse unenäkku.
Kast õlut, kast viina. Siis ei ole hingepiina.

mustikate istutaja kirjutas: Mis mõttes paar unikaalset kohta.
Selles mõttes, et tegu on paari kohaga, mille järgi ma orienteerun, kui lucid dreamingust välja vaja minna. Üks neist päris koht, teine pigem fantaasia loodud.
Ma õudukaid lahendangi Lucid Dreamingu kaudu, sest ma tean, et seal olen mina kontrolliv jõud. Siiamaale olen kõik õudukad nii ära lahendanud ja uusi pole nüüd mitu kuud tekkinud.
1 sõna võib muuta kogu teksti tähenduse.

Apocrypha kirjutas:
Selles mõttes, et tegu on paari kohaga, mille järgi ma orienteerun, kui lucid dreamingust välja vaja minna. Üks neist päris koht, teine pigem fantaasia loodud.
Ma õudukaid lahendangi Lucid Dreamingu kaudu, sest ma tean, et seal olen mina kontrolliv jõud. Siiamaale olen kõik õudukad nii ära lahendanud ja uusi pole nüüd mitu kuud tekkinud.
Kui õudsad need õudukad on? Kirjalda neid palun. Võibolla võtan asja isegi ette.
Kast õlut, kast viina. Siis ei ole hingepiina.

Ühe korra ma olin unes mingi sugulastega telkimas Hiiumaal Käina moodi linna läheduses. Siis mingi asi jäi maha (leib vist) ja ma pidin poodi minema. Mulle öeldi "mine lenda korra linna" vms. Ma mõtlesin oot oot, päriselt ei saa ju lennata! Ja siis ma avastasin, et olin unenäos.

Aga kahjuks on unenäos mälu väga kehv (aju peab ju kogu maailma välja mõtlema) ja sattusin nii elevile, et kui üritasin lennata, siis ma nii hüppasin, aga ei suutnud ja kukkusin näoga liiva (siis sattusin millegipärast jälle randa). Korraks isegi suutsin teisel katsel lennata, aga siis juba hakkas ununema, et ma unenäos. Ja siis kõik nagu läks häguseks ja ärkasin üles.

PS: Minu arvates kõik, kellel on "out-of-body" experience, näevad seda unes. Nigu see on nii lihtsalt seletatav. Sa jääd magama. Näed und. Kuna arvad, et see pole uni, siis jääd uskuma. Mul korduvalt näiteks nii, et oma meelest võtab telefoni voodi kõrvalt kätte, ja siis avastan, et see oli mini-uni ja telefon pole voodi raadiuseski.

mustikate istutaja kirjutas:
Apocrypha kirjutas:
Kui õudsad need õudukad on? Kirjalda neid palun. Võibolla võtan asja isegi ette.
Lagi surub kaela oli üks viimaseid. Kõige paremini mäletan seda kui nägin enda nimelist hauakivi ja seda et tolle aasta novembris olin surnud ning mingi koletis ründas mind. Päris tükk aega mässasin, et kaotada ära see hauakivi ja siis pääseda unenäost välja.
Teine halvem unenägu oli mööda tunnelit maa alla minemine ja seal kohtasin teatud piibellikku olevust. See ehmatas mind niivõrd et isegi pärast ärkamist ma mitu kuud ilma küünla ja veeta magama ei jäänud.

Mõlemate asjade puhul oli tegu reaktsiooniga emotsionaalsele stressile.

imrecycleable kirjutas:Ühe korra ma olin unes mingi sugulastega telkimas Hiiumaal Käina moodi linna läheduses. Siis mingi asi jäi maha (leib vist) ja ma pidin poodi minema. Mulle öeldi "mine lenda korra linna" vms. Ma mõtlesin oot oot, päriselt ei saa ju lennata! Ja siis ma avastasin, et olin unenäos.

Aga kahjuks on unenäos mälu väga kehv (aju peab ju kogu maailma välja mõtlema) ja sattusin nii elevile, et kui üritasin lennata, siis ma nii hüppasin, aga ei suutnud ja kukkusin näoga liiva (siis sattusin millegipärast jälle randa). Korraks isegi suutsin teisel katsel lennata, aga siis juba hakkas ununema, et ma unenäos. Ja siis kõik nagu läks häguseks ja ärkasin üles.

PS: Minu arvates kõik, kellel on "out-of-body" experience, näevad seda unes. Nigu see on nii lihtsalt seletatav. Sa jääd magama. Näed und. Kuna arvad, et see pole uni, siis jääd uskuma. Mul korduvalt näiteks nii, et oma meelest võtab telefoni voodi kõrvalt kätte, ja siis avastan, et see oli mini-uni ja telefon pole voodi raadiuseski.
Out of body experience korral on Sind meditsiinilises mõttes võimalik ka ekslikult surnuks kuulutada, kuna keha hakkab töötama minimaalse jõuvälja ajal. Teiseks, Sa suudad sel juhul reaalselt asju puudutada ja liigutada. See tähendab seda, et kui teed enne seda kogemust pildi enda toast ja siis püüad pärast seda midagi muuta selles samas kohas, siis out of body experience korral peaks see üldjuhul õnnestuma. Ärgates (või ärgates ja pilti uuesti tehes) peaks erinevus märgatav olema. Kui ei ole, siis oli tõesti unenägu.

Kusjuures aju töötab tagataustal alati mingite esemete meelde tuletamise ja probleemide lahendamisega. Mobiilile või üldse kõnevahenditele ma unes enamasti ei vasta, olen selle sisse harjutanud aja jooksul.

Külaline kirjutas:
imrecycleable kirjutas:Ühe korra ma olin unes mingi sugulastega telkimas Hiiumaal Käina moodi linna läheduses. Siis mingi asi jäi maha (leib vist) ja ma pidin poodi minema. Mulle öeldi "mine lenda korra linna" vms. Ma mõtlesin oot oot, päriselt ei saa ju lennata! Ja siis ma avastasin, et olin unenäos.

Out of body experience korral on Sind meditsiinilises mõttes võimalik ka ekslikult surnuks kuulutada, kuna keha hakkab töötama minimaalse jõuvaru najal.
:/ kust see viga sisse tuli, ärge küsige :/
Vasta

Mine “Seletamatud nähtused.”