mul on nii olnud, et maei ole seda asja nagu otseselt näinud...aga mõnikord on nii, et ma nagu tunnen, et ma oleksin seda enbne näinud...kuigi unes ei ole näinud ja enne ei ole selles kohas käöinud ja ni teinud nagu antud hetkel tegin...siis mul hakkab veittsa paha, sest mõtlen, et omg...mis toimub...ma olen seda asja enne näinud...kuigi päriselt ei ole...
seda ei juhtu tihti...võibolla kord kuus või harvemgi
aga päris põnev...kus ma siis seda mingit sündmustikku varem nägin :?: :?: :?:
Ela igat päeva nii, nagu see oleks su viimane!
Võta elult kõik, mis võtta annab!
Kui hinges on üksindus ja südames igatsus, siis möödund õnne meenuta...NAERATA!

Enjoy...=)

ahh. ma ei suuda seletada mida mina olen näinud. Hakkan kirjutama siia... kustutan ära..väga kahtlane. Mõnikord on nii, et oleks seda enne hetke näinud kuskil. See on nagu pilt. Jääb korraks seisma. Jään mõttesse ja olen tagasi maa peal...

väga segane värk

vahel on niimoodi olnud et (tegelt päris tihti)et nt teen midagi või juhtub midagi ja sis on selline tunne et see on juba juhtunud(olen sis kas unes või päriselt).
mingi paar aastat tagasi juhts koolis keka tunnis nii et:mängisime rahvaste palli ja ma sain palliga (ma ei mäleta kui kõvasti)pihta ja sis muutus kõik valgeks ja ma ei tia ise ka mis juhtus sis,kõik karjusid et võta pall,(pall lendas otse minu ette)a ma nagu ei kuulnudki nende hääli,võ et need olid nagu tagaplaanil ja kui ma jälle maa peale tulin sis sain just palli enne ühte poissi kätte :shock: tegelt see oli vist ikke rohkem kui paar aastat tagasi mingi 4-5 a vist :?:
ja sis mu isale ennustati kunagi et ta sureb 42,43 aastasel :cry: präägult on ta 35
Just Let It Go!!!

.

Mul on selliseid värke juhtunud :D Just DEJA-VU tunne, et teen mingit asja ja siis poole tegevuse pealt tuleb lambist ette, et seda olen ma enne teinud ja lihtsalt tuttav tunne :twisted: Mul on meeles, et ma jooksin sõbrannaga ühes kohas ja lihtsalt siis ma teadsin ette, et paari sekundi pärast mu sõbranna kukub põlve veriseks. Lambist noh.. Lahe ju :P Tegelt suht suva sellest, aga mulle õudsalt meeldib see tunne.
No eks ma vähe imelik olen :lol: . Mulle meeldib see DEJA-VU tunne, mulle meeldib selline tunne, et näiteks on selline hetk, et jääd peaaegu auto vms alla ja hüppad sellest kohast eemale, et siis on see adrenaliinisööst, mille pärast jalad värisevad ja ma lihtsalt naudin seda.. 8)
Aga muidu jah, ma olen seda kogenud ja päris tihti võrreldes normaalsete inimestega :wink:

mhh

Mul on selline tunne, et kõigil on seda olnud. Teinekord vist kujutan seda ettegi. Kui ise tahan. Ja mõnikord ütlen sõpradele, et õu me oleme seda samamoodi teinud ju. Nad ei mõista ja siis ma mõistan, et jälle deja vuu, ja neil on ka seda olnud. Jeshhhhhhh, * *
See tekst on postituste all kole. :(

Minul on nii juhtunud ja mina tean vahest asju ette. Näiteks ükskord tänaval tundsin et see tee parandatakse paari päeva pärast ära kuigi sellest keegi midagi ei teadnud ja parandatigi. Ma olen tööl iga kord erinevas kohas. Sõitsin bussiga ja tundsin et täna olen kohtu otsas olin ka ja nii oli ükskord veel. Ja ma tunnetan teiste inimese tundeid.

Mul on tavaliselt koolis nii, et hakakme sõpradega midagi tegema ja siis ma ütlen, et oot, ma nagu oleks ennem näinud et me istume nt. laua taga ja mängime kaarte. Ja sõbrannad ütlevad vahest seda sama :) imelik .
Just enjoy your summer !

Mees lasma ennustan kuidas sa sured. Sa hakkad fännama Nirvanat nii väga et sa lased ennast 27 aastaselt maha.

Aga aitab naljast.

Mul on ka olnud Deja-vu'sid. kunagi oli tehedamalt kui praegu. Ma kunagi kuulsin, et mida tihedamalt need esinema hakkavad, seda ligemal on surm.

samas on see minu meelest väga halb,sest üx kordd ma nägin ,et mind ajati kirvega taga,kuidas ma hiljem peaxin teadma kas see juhtubki või ei juhtu :D

või näitex saan olla oma unistuste inimesega koos mai tea kas see juhtubki või ei ,see on sellepärast jumamalst vastik

Njah... Mul selline värk, et iga nädal ma näen 2-7 unenägu (ei oska kirjutada täpselt) mis tulevad päris ellu paari nädalaga. Ehk kõik mida ma unes teen juhtub kh päris elus ja nt kui olen juba selle kohapeale sattunud, et olen seal mida ma unes nägin jne siis ma lihtsalt ei saa seda muuta :O

Päris lahe mis? =D

ennustajad kes teavad ka ennustamisest midagi ei ütle mitte kunagi asju täpselt (nt, et sa sured 4 päeva pärast, sest sõnal ja mõtetel on oma jõud.Kui sa mõtled negatiivselt siis tekivad negatiivsed võnked ja need võnked tekitavad negatiivseid asju. Nii,et mõelge positiivselt :)

Teooriad:

On võimalik, et tunnet põhjustab inimese aju "väike rike". Nimelt, et mälestus hetkest salvestatakse enne kui teadvus selle registreerib. Ja nii juhtubki, et kui hetk jõuab inimese teadvusesse, tuleb välja, et selle hetke kohta on juba mälestus olemas.

On ka väidetud, et Deja vu on aju võime kaitsta end ebameeldivate situatsioonide eest. Nimelt, et aju tekitab meelega tunde, et antud hetke on juba läbi elatud, et inimene end kindlamalt tunneks. Selle teooria vastu räägib aga tõsiasi, et Deja vu tunne esineb enamasti täiesti suvalistes ja üldsegi mitte ohtlikes olukordades.

Tunnet põhjustab lihtsalt sarnane olukord. Näiteks samad inimesed, koht, ilm jne.

Üks julgemaid teooriad on, et tunne tuleneb mälestustest eelmisest elust, telepaatiast, või isegi kehavälisest rännakust.

Väga huvitava teooria pakkus välja film "The Matrix". Nimelt, et meie maailma kontrollib arvutiprogramm ja Deja vu tunne tekib, kui programmis midagi viimasel hetkel muudetakse.

Milline teooria tegelikult "see õige" on, jäägu juba igaühe enda otsustada. Igatahes on tegemist ühe väga põneva nähtusega.
Ma ei palunud elu, ma ei palu ka elu eest!

Huvitav fakt: Aeg ei ole absoluudne nähtus.
Minuteada on see isegi ära tõestatud.
Aeg on igale ühele erinev. See küll ei seleta DEJA-VU´d aga ma arvan, et see on alus sellele.

Muide, see kui kiiresti me näeme sõltub sellest mitu pilti sekundis meie aju teeb. Meie nägemine töötab samamoodi nagu filmikaader. Liikumise effekt tekib piltide kiire vaheldumise tõttu. Mida rohkem pilte aju teeks, seda aeglasemalt me aega näeksime. Mida vähem pilte meie aju teeks, seda kiiremini me aega näeksime.
Kriisiolukorras hakkab aju kiiremini pilte tegema ning me registreerime asju kiiremini, nähes asju aeglasemalt.

See kui kiiresti aeg meie jaoks möödub sõltub sellest kui kiiresti me liigume. Kui saata üks kahekümne aastane kaksikvend valguse kiirusel ära, vananeks kaksik, kes siia jäi normaalselt ning oleks 60 aastane, kui tema vend naaseks. Üllatuseks oleks tema vend siis ikka u. 20ne aastane.

Kuna me kõik liigume kohutaval kiirusel ümber päikese ja galaktika keskme ning meie enese liikumine, bioloogiline kell ning piltide tegemise kiirus erineb on täiesti võimalik, minuarust, et me nö. näeme asju ette, kuna need ongi meie jaoks ära toimunud...
-OK, see on spekulatsiooni ning huupi pakkumise tipp. Aga see on minu kui võhiku ning üldise lollaka arvamus.

Samuti on võimalik muidugi, et midagi sellist ongi varem juhtunud ning kordub uuesti.
või et aju eeldab ette, mis juhtuma hakkab loogikat kasutades. Seetõttu jääb tal mulje, et see on juhtunud.

Mälestused ja aeg on väga huvitavad asjad ning DEJA-VU vastu on mul alati huvi olnud.
Aja vastu tekkis see loomulikult alles siis kui sain teada, et see on Suhteline

Kristina112
Mulle öeldi, et suren 22 a. majas, kus on 2 pommi.. ise olen hetkel 13, aga üks teine inimene, kes sellest eelnevast midagi ei tea, ennustas mulle, et suren 42/47 a. :/
ennustused lähevad täide kuna sulle on seda öeldud ja alateadvuses sa ise järgid seda ;)
If you truely love something, you should let it free, if it does not come back, it was never ment to be !

Mul oli mingi nii, et olin rahulikult väljas. Ja siis kärsku tuli silme ette selline pilt, et toas telefon heliseb. Siis ma läksin tuppa ja mul oli see meelest läinud ja ma mõtlesin, et mis ma tupa tulin ja siis vaatasin ukse pealt ja täpselt sama pilt tuli ette, et telefon heliseb. Võtsin siis telefoni vastu. Alles hiljem tuli meelde, et seal olles mulle tundus, nagu telefon oleks juba kunagi täpselt sama moodi helisenud.

Vanaema oli haiglas mul kunagi ja siis ma olin mingi suht väike veel. Sain nagu haiget, kukkusin tänava peal. Ja siis läksin koju ja siis natukese aja pärast vanaema helistas:" Kas kõik on korras? Ma nägin unes, et sa nutsid."
Päris ehmatav oli.

Re: Kas teiega on juhtunud...? (DEJAVU)

Täna just juhtus mul DEJAVU. Nägin unes, v kuskil ette, et ma ajan piima tooli peale :DD no suhteliselt naljakas eks. aga no, et ajan tooli piima peale ja hakkan salvrätte nagu tooma, aga salvrätte polnud. ja täna, meil oli suguvõsa kokkutulek, juhtuski sama asi ja täpselt sama koha peal. kõik juhtus täpselt nii, nagu ma nägin ette.kõik lauad, toolid, ruum, kõik oli sama. nii imelik oli olla.

Mul on olnud seda mitu-mitu korda. 1 kõige eredam kord on olnud tulekahjuga. Me sõitsime tädi suvila poole, eemalt nägin juba suitsu. Alguses ma ei pööranud erilist tähelepanu, kuid kui ma teist korda suitsupilve vaatasin, olin ma justkui välgust rabatud(nii ütles mu ema, kes nägi mu nägu peeglist) ma nägin silme ees seda maja(sellel hetkel kui ma pilti silme ees nägin, ma ei teadnud, et see on sama maja , mis päriselt ka põles). Pildil mu silme ees oli see täisleekides, tuletõrje oli alles kohale jõudmas. Maja põles maha.
Kui me jõudsime mu tädi suvila juurde jooksin ma instinktiivselt tagaaeda. Sealt oli selgelt seda sama maja näha. Ma jooksin nii kiiresti kui ma suutsin selle maja juurde. Ma ei teinud isegi välja sellest, kui mu vanemad karjusid, et ma seisma jääks. Kui ma jõudsin kohta, kus oli mu "nägemuse" tegevus, ma kukkusin põlvili ja ma sain praktiliselt närvivapustuse. Kõik oli TÄPIPEALT samamoodi, kui mu ilmutuses. Õnneks oli mu isa mulle järgi jooksnud. Ma istusin seal maas ja mul jooksis lõputult pisaraid. Isa ehmatas täielikult ära ja tassis mu koju. ma jälgisin tulekahjut aknast ja iga kord kui ma arvasin, et keegi mind ei vaata, üritasin ukse pole joosta, aga alati oli keegi seal ees ja ei lasnud mind välja. Ema söötis mulle palderjanitableti sisse, et vähegi mu hüsteeriat talitseda. See sama vaatepilt kummitas mind veel kaua. Huvitav on see, et ma ei teadnud kedagi kes seal majas elas, ega kellele see maja kuulus. Peale seda "nägemust" hakkas mul " must periood." Ma hakkasin kandma ainult musta, olin ülimalt endassetõmbunud. Kuid see läks üle.

mul on deja vu juhtunud korduvalt . On sellene tunne nagu , oleks vahe peal mingi paus ja ssi jookseb kõik see silme eest läbi ja tekib tunne nagu oleksid siin ennem olnud . kahtlane werk : see on iga 2 päeva tagant või siis yhe . see on tihti et olen esinemis korrad välja selgitanud . koolipäeval on deja vu koolis . Nädala vahetusel kas väljas , köögis või elutoas

Mul ka olnud.
Näited:

1.Sõitsime perega vanaema juurde ja ma nägin ühte maja,mida ma enda arvates juba korra olin näinud.Siis ma ütlesin isale: "Kle,me sõidame vist ringiratast.Me oleme juba korra sellest majast mööda sõitnud." Tuli välja,et tegelikult ega ikka ei olnud küll :D

2.Ma näen vist asju ette :shock: Ma ei maga kui ma neid näen ma olen täiesti ärkvel.Need ei ole mingid suured asjad.Näiteks olen näinud,et me mängime sõpradega kaarte ja siis üks sõber paneb mingi teatud kaardi ja päriselus paned ta täpselt sama kaardi mis oli mu "ilmutises" :lol:

Viimasel ajal pole enam olnud nii :P
Nad ei saa meid muuta!

Pidevalt.
Kõige tõsisem oli vast see kui jäin hommikul lihtsalt tukkuma teleka ette. Ema äratas mu üles, pidime suvilasse minema. Tee sinna on 36 km. Ma vist ei näinud und- noh, kuulsin ümber olevaid hääli, vahel isegi rääkisin emaga. Ja siis tulid silme ette mingid 4 sekundilised klipid. Seal olid maantee-äärsed kilomeetripostid. Need möödusid, suured sildid numbritega 15, 16, 17, 18,19 ja SIIS. Keerasin rooli ja pauk! Pilt hakkas paremale poole keerlema, seal niiöelda poolunes hakkas mul valus. Sattusin räigesse paanikasse. Ärkasin selle peale üles. Aga nüüd nägin möödumas samuti 15 kilomeetriposti. Siis number 16, 17, 18. Kuni tuli 19, tundsin et midagi on valesti. Tahavaate peeglist nägin juhitavuse kaotanud autot, kihutas umbes 210 km/h. Mõtlesin, et pean midagi tegema - emale ma öelda midagi ei jõudnud. Vasaku käega tõmbasin rooli heinamaale. See päästis ilmselgelt mu ema elu. See auto kihutas edasi, jõudis siiski meie autole mõlgi sisse teha. Aga te ei kujuta ette kui õudsad olid unes need kilomeetripostid :cry: Kui ma poleks näinud unes seda pauku, ei teaks ma et midagi oleks juhtunud. Jeah.

Teine lugu - Mu vana-vanaisa oli haiglas. Öösel unes nägin kella, mis näitas 4:38 ja tiksus kohe 39 peale. Ja haiglat, mida polnud ma enne näinud. Hommikul kuulsin et mu vanaisa suri öösel kell 4:39, sealsamas haiglas, mida öösel nägin.

Aga neid dejavu asju on mul tõesti palju olnud. Nädalas umbes 45 korda. Üldiselt saab neist ikkagi kasu :) :) Aga mõned ajavad tõega hirmu nahka..
Neid, kus on majad, aias on kleitidega naised, kastavad lilli. Siis näengi sama asju,naisel sama kleit, kastekann jms. lihtsalt paar tundi hiljem- on VÄGA palju.
pläraläraleenu
uued tutvused on ALATI oodatud.

Re:

sõstramari kirjutas:Seda on ikka juhtunud, et unenägu läheb täpselt täide. Ma konreetselt ei mäleta. Aga mul on ikka paar korda nii juhtunud.
Mul pole kah juhtunud , aga inimesed hoiavad pidevalt niimoodi õnnetusi ära ;D
TANTSIMINNEEE & MODELLINDUSHH ( LLL )

Minuga on juhtunud küll, aga ma olen kindel, et ma pole mingi selgeltnägija. Dejavu pole isegi mitte (täiesti) seletamatu. Selle kohta andis mulle põhjaliku ülevaate minu klassivend, kes teab päris palju. Ta rääkis et kui sa oled samas kohas kas või korra olnud siis aju automaatselt seostab seda sellega mis hetkel toimub ja kõik ei pruugigi täpselt sama moodi olla. Aju lihtsalt seostab koha ja võib-olla mõne inimese või riideeseme kaudu kõik muu, ehk siis tekib tunne et oled selgeltnägija ja tead kõike seda juba ette. Selgeltnägijad näevad unenägusid mida nad MÄLETAVAD, mitte neid mis neil meelde tulevad alles siis kui see juba toimub. Ma ei taha üldse ninakas olla, ma lihtsalt rahustan neid kes selle pärast mures on. See võib ehk seletamatu tunduda, aga pole tegelikult üldse nii hull. See on peaaegu et kõikidel inimestel korra elus olnud. Minu sõpradel igatahes on :roll:
Minu soovitus: Mõelge positiivselt, ärge mõelge et oskate lennata :!: :lol:

Päikest! 8)

mul on olnud nii pidevalt.

Et ma näen unes ja vahel ,kui tukkuma jään pidevalt mingit situatsiooni.
Näide:Mängin sõpradega kaarte ja siis ütlen/teen midagi naljakat.

Imelik on see ,et kõik on täide läinud , ma näen pidevalt ja kogu aeg mingeid situatsioone nii kaua ,kuni ma selle läbi elan ja siis hakkan uut nägema. BTW ,kui ma selle läbi elan siis see on 100% sama mis ma ette nägin.

Kas ma olen mingi selgeltnägija :D ?

Või on kõik kokkusattumused.

Kokku on neid üle 5 olnud kindlasti.

dejavu on mul põhiliselt iga nädal, see ei ole minu meelest eriline etteennustamine, sul on lihtsalt tunne et see on olnud juba (mingi tegevus, asi) Aga jh mõnel määral on vist jh etteennustamine. Pead olema lihtsalt kindel mida sa nägid ja seda uskuma. :)
Ole Rõõmus, Ela Üks Päev Korraga, Ära Tee Seda Mida Sa Teha Ei Taha!
And Be Happy! :)

22a Noormees
Uusi tutvusi? Võib kah :)

Jaa...Ma näin ükskord unes,et me olime peraga Kärdlas Faasioni poes.Mäe asemel oli seal kosk.Trepp oli ka.Siis kui me tagasi hakkasime minema,lagunes trepp ära ja me ei saanud koju tagasi.Mina hüppasin kõige esinmesena alla(kosest!)siis hüppas tädi alla,siis teised.Meiega ei juhtunud midagi.Pärast(unenäos)avastasin ma,et mul on supervõimed :D !Järgmisel päeval läksime faasioni poodi(päris elus)ja ma kukkusin mäe pealt alla.Põlve kukkusin veriseks :evil:

Nii hullumeelne kui see ka poleks, aga minuga on juhtunud vähemalt üks kord tõesti nii. Mul oli mitu aastat õudusunenägu, kuidas suured koerad tulevad mu taksile kallale. Mitte iga öö ei näinud, paar korda aastas. Ja nüüd kaks nädalat tagasi see tõesti juhtuski. Kaks hundikoera ründasid mu koera. Tol hetkel ma ei jaganud matsu ära, kuna mu koer oli raskelt haavatud ja pidin kiirelt tegutsema. Kuid pärast jäi mind see mälestus kummitama ning siis järsku tajusin, et see on täpselt mu õudusunenägu. Kaadrid olid nagu üks-ühele. Ma olen nüüd üsna hirmunud. Unenägusid näen ma väga harva, võib-olla kord mitme kuu jooksul. Ning tavaliselt on need midagi müstilist, ebareaalsed. Aga nüüd on üsna suur hirm näha midagi reaalset, sest see võib ju taas tegelikult ka juhtuda. Samas võivad need müstilised unenäod ka midagi tähendada, võib-olla ma lihtsalt ei mõista neid. Aga ma üritan asju võimalikult lihtsalt võtta ning mitte üle mõelda.
love is like a giant pigeon, crapping on my heart

dalillie kirjutas:Nii hullumeelne kui see ka poleks, aga minuga on juhtunud vähemalt üks kord tõesti nii. Mul oli mitu aastat õudusunenägu, kuidas suured koerad tulevad mu taksile kallale. Mitte iga öö ei näinud, paar korda aastas. Ja nüüd kaks nädalat tagasi see tõesti juhtuski. Kaks hundikoera ründasid mu koera. Tol hetkel ma ei jaganud matsu ära, kuna mu koer oli raskelt haavatud ja pidin kiirelt tegutsema. Kuid pärast jäi mind see mälestus kummitama ning siis järsku tajusin, et see on täpselt mu õudusunenägu. Kaadrid olid nagu üks-ühele. Ma olen nüüd üsna hirmunud. Unenägusid näen ma väga harva, võib-olla kord mitme kuu jooksul. Ning tavaliselt on need midagi müstilist, ebareaalsed. Aga nüüd on üsna suur hirm näha midagi reaalset, sest see võib ju taas tegelikult ka juhtuda. Samas võivad need müstilised unenäod ka midagi tähendada, võib-olla ma lihtsalt ei mõista neid. Aga ma üritan asju võimalikult lihtsalt võtta ning mitte üle mõelda.
Sa ütlesid, et näed unenägusid harva. Tegelikult näed sa neid iga päev, lihtsalt ei mäleta hommikul seda :) . Unenägude kohta on mitu erinevat teooriat:

1) Need võivad tähendada midagi, olles seotud tulevikuga- ka endal on nii üsna tihti olnud
2) Need näitavad sinu sisemisi vajadusi või seda mida sa kõige enam teha tahad, ei lase teha või milles kinni oled.
3) Aju lihtsalt loob pilte nendest mida sa näinud oled ja paneb neid pusledena kokku nö igavusest

Kuna teema on Dejavu, mitte unenägude teema, ei hakka ma siin pikalt jutustama, ma suudaksin usutavasti unenägudest võiks terve pika jutu maha kirjutada . Nagu ülalgi mainisin, siis ise taban ka tihti ära hetked kui asjad meenuvad ja peas käib läbi mõte: "oi bljät sama koht" ja paneb kohe mõtlema ning kangestuma :)
Tutvused on alati oodatud : )
Sõbralik, abivalmis, ilus ja jutukas :D
-M 22
Vasta

Mine “Seletamatud nähtused.”