Jah

Minuga on seda juhtunud ja juhtub tihti praegugi. Tavaliselt ei tea ma kuskohas olen seda olukorda enne näinud ja tundnud, kui tihti tulevad need unenägudest.
Ühel hetkel lihtalt tundub, et kõik mis hetkel toimub ja mida näen on tuttav - olen olnud samas kohas, samas olukorras ja samade inimestega. Tavaliselt kestab see minuti või kaks vahel vähem.
Eriti õudusttekitavad on olukorrad, kus viibid kauem ning tead ette mis hakkab juhtuma. Näiteks - see juhtus umbes kaks aastat tagasi. Meie kuuri katusele oli kukkunud suur kuusepuu. Meie naaber, kes kartis kõrgust, ronis katuseharjale ning lõikas ladva maha, et puud kätte saada ja seejuures võimalikult vähe katust lõhkuda. Mina seisin koos naabri laste natuke kaugemal - järsku tundus kõik nii tuttav - kraapimise jäljed kuuri seinal, naabrimees katusel, lapsed minu juures ja tunne, et kohe juhtub midagi :shock: ja juhtuski! :o Naabrimees saagis katuseharja juurest puu läbi, puu kukkus alla ja naabrimees kaotas tasakaalu - äärepealt oleks alla kukkunud.
Ja siis oli kõik läbi - ärevustunne, mis alati sellega kaasas käib, kadus ja naabrimees ronis kiiresti ja rõõmsalt katuselt alla.
Teine juhus, mis mul eredalt meeles on juhtus umbes 10 aastat tagasi. Minu parim sõbranna tuli minu sünnipäevale, kui vahetult enne seda kui ma teda tulemas nägin tundus järsku kõik nii tuttav ja enne kui teda silmasin teadsin täpselt mis tal selja on. Küsisin kohe, kas ta on seda seelikut varem kandnud ning tema ütles, et see on esimest korda selja.
:wink: vot nii! Ikka juhtub vahel!

Mul on omal seda sageli juhtunud, et olukord tundub tuttav ja kahel erineval konkreetsel juhul mäletan ma seda unenäona. kuid see on jäänud minu jaoks nyyd oma 5 aasta taha kui viimane selline esines.
Ühel päeval astusin kaks sammu et minna kolmandasse olekusse.
I am insane....

(._.)

Loomad tunnetavad pidevalt hädaohtu ette. Inimesel on see tunnetus taandarenenud, sest neil pole seda lihtsalt enam vaja. Mõnikord ikka juhtub nii, sel hetkel on kõik su meeled ärevas seisundis...seda nimetatakse kuuendaks meeleks.
deja-vu võib tekkida sellest, et sul on varem mõni sarnane olukord olnud ja siis äkki osaliselt meenub. Või oled eelmises elus mõnda säärast asja näinud. Näiteks väiksed lapsed on hakanud lambist võõrkeelt puhtalt rääkima. Võisid ka unes asja ette näha. Unes oled sa astraal-maailmas. Unes võid sa ennast juhtida, juhul kui sulle on kohale jõudnud, et näed und. Kui nii juhtub, siis tuleb oma käsi vaadata. Sa võid teha kõike vastavalt oma soovile, hüpata kaljult alla, lennata mööda Eestimaad jne. Kui asi õudseks muutub, siis tuleb pöörata voodis teisele küljele, siis lõppeb uni ära.
Elu on ILUS!

deja vu´d on seletatud kahteviisi:
esimene väidab, et see on hetk, mida hing on kogenud ka eelmises elus. samade hingedega, emotsioonidega.
teine väidab, et see on saatusepööre. et sel hetkel, kui kõik tundub niii tuttav, muutub su elus näiteks kõik. palju mõtlemisainet ;)

mul oli kaa kunagi nii, et oli selline tunne nagu ma oleks selle olukorra juba läbi elandu :shock: suht naljakas oli :D aga praeguseks ma olen üldse muutunud :? mõelda vaid, et tumepruunid silmad on muutunud roheliseks, minu kunagine loto-õnn on kadunud ja enam ei ole ka sellist olukorda, millest ma enne kirjutasin, nõme tegelt :(

mul tuleb "dejavu" -d päävas vähemalt 10 kui mitte enam kordi ette.. olen õppinud seda juhtima ja omakasupüüdlikult ära kasutama... kui emaga linnas käin ja ta loteriid ostab sis ma ütlen talle juba ennem kraapimist ära kas see võidab ja kui jah sis kui palju..alguses oli see tunne hirmu tekitav aga siis ema viis mu ühe nõia juurde kellelt õppisin palju.. Vanaisa ütleb et mul on kiire aju, mõtlen asju ette, näen asju mis pole veel toimunud... Aga ega ma koguaeg ei näe... näen siis kui tahan, siis kui dejavu - d esile kutsun.. Eriti hull on see et tean oma surmakuupäeva ette... :S suren 27 aastaselt aastal 2011. 02 veebruaril, õnnetuse tagajärjel.

ja aga siis sa saad teha asju ja sa saad kiirustada nende asjadega ja sa saad kindle olla et midagi tegemata ei jää.. no mõtle kui sa peax mingi aasta pärast surmea.. ma ei eta mina ei suudaks elada nagu tavaline.. nii nagu ennem elu millel pole alust..tegutsema hakkax...elu on liiga lühike..
Mentally taken

.

Elu on nagunii lühike ju. Ela just praegu ni,i et midagi lõpetamata ei jääks Sa võid surra ju kasvõi homme. Lähed valel ajal üle tee näiteks. Tee kõike mida sa tahad teha kohe. Elu peab elama. Ja teadmine millal sa sured on halb. Sa teeksid ju siis kõik et sellest hoiduda või siis riskisid eluga lihtsalt niisama, teades et sinuga naginiimidagi juhtuda ei saa.
Ma ei vaja midagi peale oma unistuste. Ja neid te ei saa mult iial ära võtta.

Re: .

katkistetiibadegaingel kirjutas:Elu on nagunii lühike ju. Ela just praegu ni,i et midagi lõpetamata ei jääks Sa võid surra ju kasvõi homme. Lähed valel ajal üle tee näiteks. Tee kõike mida sa tahad teha kohe. Elu peab elama. Ja teadmine millal sa sured on halb. Sa teeksid ju siis kõik et sellest hoiduda või siis riskisid eluga lihtsalt niisama, teades et sinuga naginiimidagi juhtuda ei saa.
aga kas siis kahetsema ie hakka oma tegusi kui teed kohe mida sa teha tahad mõtlematult.. :roll: ???
Mentally taken

see on nüüd kahe poolega asi. loomulikult ei tohiks mõtlematult käituda aga kui kõhklema hakata siis mõned jäävadki kõhklema. ja kahetseda ei tohiks mitte kunagi mitte midagi, sest asi on juba tehtud ja seda ei saa mitte kuidagi muuta. :roll:

Re: .

kakkybabenasa kirjutas:aga kas siis kahetsema ie hakka oma tegusi kui teed kohe mida sa teha tahad mõtlematult.. :roll: ???
Hakkan, aga siis tsipa põen ja elan edasi. Ma arvan, et kui sa näiteks tahad teha kasvõi langevarju hüppeid siis tee seda kohe mitte ära lükka edasi. Kes teab milline päev homme on, äkki sa ei suuda enam ise kõnidagi.
Ma usun et tegemata asju kahetsed sa rohkem kui juba tehtuid.
Ma ei vaja midagi peale oma unistuste. Ja neid te ei saa mult iial ära võtta.

tegelt on ikkagi parem kui ei saa teada ,millal sa sured.kui sulle järsku ikka öeldakse et sul on jäänud elada aasta,sdiis tekkib hull depresioon ja kõigest tuleb tüdimus.ei taha enam midagi teha ega kuskil käia.mis mõttet ongi käia kui sind enam varsti pole.istud kodus ja nutad patja

ma olen ka mitu korda tundnud et see asi on juhtunud varem.......ma nagu tean mida see inimene nüüd ütleb ja mida mina ütlen.....inimesed on samadel kohtadel jne. kui ma seda tunnen siis ma hakkan millekist muust mõtlema ja siis ütlevad vahest inimesed teist asja kui mina seda ette nägin. Vahest on nii ,et ma jälle tean mida keegi teine ütleb ja mida ütlen siis mina, kuid tavaliselt ma ei ütle seda mida ma ette tean vaid ütlen:´´see on varem juhtunud`` või hoopis midagi muud. Unenäod on mul väga veidrad ja fantaasia rikkad aga mitte kunagi pole ma saanud end unes juhtida, sest mul on tunne et mu aju on nagu kinni jäänud ja kulmud kortsus. Aint siis olen saanud kui olen poolunes....siis ma saan isegi oma käike tagasi võtta. :wink:

seda juhtub minuga koguaeg!ma näen unes seda ette mis päriselt toimuma hakkab aga ülesärgates ma ei mäleta seda.. :? naq et tavaliselt olen kuskil mingi tegevus käib siis hakkab mu vererõhk jupsima mul lääb pilt taskusse jansiis naq silmad lahti teen kohe ütlen ma olen seda näinud...selline naljakas energia valdab mind siis.. :P

jah minuga on ka nii juhtunud, mõnikord näen mitukuud ette midagi ja siis see juthub, see on nii kõhe tunne.
näiteks nägin ma ette kuidas ma vastu posti kõnnin ja 2 nädalt hiljem see juhtuski, ma hakkasin ise naerma:p. mitu korda minuga juba juhtunud see ;)

kas just deva vu, aga mõni aeg tagasi oli lehes kuidas mingi mees lasi korteri õhku ja põgenes lõbi akna. Päev enne seda nägin ma unes kuidas mingist aknast leegid välja lõid
At the dawn of our living time
Hope may cover all cries
Truth lurks hidden in the shadows
Dreams might be filled with lies
Soon there will be night
Pain remains inside

Selliseid asju on küll palju olnud :)
Tihti on nt. nii et midagi juhtub ja siis mõtlen et kuidas see nii tuttav on ja siis tuleb meelde et olen seda unes näinud :)
Ja vahest nt. on lihtsalt nii et mõtled millegist ja siis lähed nt välja ja siis see juhtubki. Päris jube. ;D
Ükskord kui ma mingis muuseumis käisin kus olid mingiste vahainimeste kujud siis mulle tundus et üks nendest on mulle olnud nagu sõber või nagu ma teaksin teda vms. Ps! Seal olid mingid igast "väärakad" inimesed ja just see kes mulle tuttav tundus oli kaa sellise imeliku näoga ja ilma jalgadeta .. kui ma õigesti mäletan. Igatahes jube.

mees kirjutas:Eriti hull on see et tean oma surmakuupäeva ette... :S suren 27 aastaselt aastal 2011. 02 veebruaril, õnnetuse tagajärjel.
Tegelikult on kõik pidevas muutumises (selle nimi on areng) ja tulevik sõltub hetkeotsustest, mis omakorda on mõjutatud väga paljudest muudest asjadest, ka teiste inimeste (kellega kokku puutud) otsustest, mis omakorda ju mõjutavad sinu otsuseid. Keegi, keda sa hetkel ei tunne, võib teha mingi otsuse, mille tagajärjel te saate tuttavaks ning sa saad sealt mingid mõjutused...
Tulevikku ennustada saab lähtudes hetkeolukorrast, on võimalik mingi ettekujutus inimese edasisest käekäigust saada arvestades tema hetkeseisu.
Lihtne näide:
Homme võib näiteks üks narkar teha otsuse, et jookseb sulle süstlaga selga ;) ja sa saad nakkuse... Seega su tulevik on juba muudetud.

Mida ma öelda tahan on see, et nii pikas perspektiivis ei saa tulevikku ennustada. Saab öelda, mis võib juhtuda kõige tõenäolisemalt, kui näiteks kangekaelselt sama rada jätkatakse oma teed. See on ka kõik.
Aga alati võib analüüsida hetkeseisu ning võimalikke liikumisradu, et neist parim valida ja sedasi sihtmärgini liikuda, misiganes see siis on. Kui jõuad sinna, siis seal valid uue - ja liigud edasi.
Sinu siht on praegu sinu surm.
Mina sinu asemel valiks mõne teise.

mees kirjutas:mul tuleb "dejavu" -d päävas vähemalt 10 kui mitte enam kordi ette.. olen õppinud seda juhtima ja omakasupüüdlikult ära kasutama... kui emaga linnas käin ja ta loteriid ostab sis ma ütlen talle juba ennem kraapimist ära kas see võidab ja kui jah sis kui palju..
See pole dejavuuuga kuidagi seotud, see on su taju või "nägemine". Veider, et nõid, kelle juures õppisid, ei ole sind õpetanud muud tegema kui loteriipileteid... oeh...
prrrrrrrrrrrrrr

Jep, ka mul on deja vu-d ette tulnud :P. Aga mitte palju ja need on olnud sellised tühisemad asjad, mida keegi ütleb ja mida õps räägib jne. Ainult üks kord on nii olnud, et ma nägin laiemalt ette
Me olime perega just uude majja kolinud (see oli juba umbes 4 aastat tagasi). Ning millegipärast tassisid mu vanemad õues kive, piiriks või ma kah ei tea...Aga igatahes ma hakkasin nende kivide peal kõndima ja nägin jälgi täpselt nii nagu unenäos. Ja siis ma hakkasin vaatama, kuhu need jäljed viivad, aga need lõppesid nagu imelikult...Nagu see isik oleks koguaeg ühe koha peal seisnud, polekski ära läinud, aga kedagi aias peale mu oma pere polnud. Et jah, kõik oli nii nagu unenäos... :roll: :shock: :lol: :cry: :wink:
You will believe...

jah eks ikka on juhtunud.. :o
tavaliselt ma näen seda dejavu-d unes
ja järgmine kord kui ma kuskil olen siis ma vaatan ringi ja mõtlen et kus see koht mulle tuttav on.. 8) :o
ja siis tuleb melde et olen seda unes näinud..
see on imelik aga lahe :wink:
näiteks mu ema näeb ette tuleviku väga palju..
näiteks kunagi umbes 2-3 aastat tagasi oli nii et
ema nägi unes et ta vend sureb ära
ja järgmine päev helistas ta venna naine ja ytles et ta on surnud
ja mu ema nägi täpselt kuidas ta suri
ja pärast´venna naine rääkis emale et kuidas see juhtus,
mu emale ültse ei meeldi sellist asja ette näha, ehk surma ette näha..
sest ta kogu aeg näeb seda kui keegi sugulastest või lähedastes surma hakkab või on surnud.. :x
ja tavaliselt juhtuvad need sugulaste surmad mu ema sünnipäeva läheduses või selle ajall juba 2-4 inimest on nii surnud et tema sünna on lähedal olnud või siis olnud :evil: imelik :P

samuti on selliseid hetki, kui tean, et kõik mis hetkel toimub on kunagi läbi elatud. täiest tuttav olukord aga iial ei suuda ma meenutada, kus ja kuna...
aga ebatavalisi asju on varemgi juhtunud. samuti olen unenägudega asju näinud. selliseid millelegi viitavaid märke. meeletult kummaline.
olen ka vaimudega tgelenud. kusjuures selle ajani, kui juhtus üks kokkupuude nendega polnud mul nendesse eriti uskum, või õigemini sellesse, et midagi sarnast juhtuda võib. järsku lihtsalt tundsin ja teadsin, et nad on minu juures ja ma pean nad koju saatama.
see oli jube.
kas...kas me räägime nüüd armastusest? Kuidagi rahulik ja vaikne on siin öösiti...ei ma...ma ei anna sind enam neile mängida ja sa räägid mulle, et nad ei luba sul silmi sulgeda...

Hmm..

Minul on see tunen küll olnud.
Vahest ma tean järgmist moneti ette, nt seda kuidas keegi midagi ütleb ja nii. Kuid vahest näen ma midagi õudsat mis järgneb nendele sõnadele ja siis üritan ma päriselus teistmoodi käituda et seda vältida.:/
---
Kas keegi sai mu jutu põhimõttele pihta? :D

Re: Hmm..

F-y-p kirjutas:Minul on see tunen küll olnud.
Vahest ma tean järgmist moneti ette, nt seda kuidas keegi midagi ütleb ja nii. Kuid vahest näen ma midagi õudsat mis järgneb nendele sõnadele ja siis üritan ma päriselus teistmoodi käituda et seda vältida.:/
---
Kas keegi sai mu jutu põhimõttele pihta? :D
Seda nimetatakse intuitsiooniks.

http://www.hot.ee/types/Lehed/kommentaar_test.html

Siin on sellest natuke kirjutatud.
Elu on ILUS!

minuga on nii juhtunud
ma olen unes ette näinud aq mitte naq otse vaid naq umbkaudu
et naq viimati nägin unes et 1 inimene istub bussipeatuses ja sis järgmisel päeval oli ta reisile sõitnud (bussiga)
a ja suvel oli veel nii ka et ma läxin 2 sõbraga suvel ujuma. see oli küll meile kõigile tundmatu koht aq me ikkagi tahtsime ujuda ja kui me olime umbes põlveni vees ütles üx mu sõbrannadest et meie võime ujuma minna aga tema ei tule et tal on tunne et midagi halba juhtub. noh ega meie ka aint kahekesi ei tahtnud minna ja passisime hoopis veic aega madalas vees ja kui me pärast ära hakkasime minema (läbi metsa) siis me eksisime ära. õnneks me leidsime mõne aja pärast tee ülesse kuigi see oli mega kaugel (19 kilti kaugemal kui vaja olex olnud) a ja me olime ratastega aq see sellex :P
Viimati muutis hull-tydo, 26 Okt 2005, 12:27, muudetud 2 korda kokku.
Kõnnin sihitult mööda eluteed sihtide poole...

Ma olen ka ette näinud vahest. Vahepeal hakkab mingi imelik tunne sees olema, nagu kohe kohe juhtub midagi halba, ja siis on juhtunudki. Olen isegi tundnud ette et ma ei tohi sinna kohta minna kuigi tahaks, usun ikkagi oma südame häält. Tean et see pole küll dejavu, võibolla isegi on :roll:

hmmm...

täiesti kahtlane...mul üks väga hea sõber...mitte küll kauaaegne (nii u aasta tunneme üksteist), kui hästi tunneme üxteist..tema aga üldse leiab et mingi dejavu minuga seoses toimub.kui seda saab nii nimetada. on nii et mina alustan juttu ja tema lõpetab..ta nagu teax mida ütlema peab v mida ma öelda tahan...ja kõik on täiesti õige kah...tekkis hirm..selline tunne et teab ka juba mu salajasi mõtteid :shock:

teate, et mees läks kord ennustaja juurde ja talle öeldi et mingil kindlal kuupäeval ta sureb..(mai mäleta kuupäeva) siis läks too nii ähmi täis ja uskusgi seda.. sellel kuupäeval ta surigi, sest ta sisendas seda endale... mingi alateadvus ja siuksed vägevad asjad tulid mängu ja ta uskus seda nii võimsalt ja ta sisendas endale ja nii.. jube lugu... mina eriti selliseid asju ei tahasks uskuda, aga mõni siiski teeb seda.. võibolla on see mingi väljamõeldis aga võibolla mitte..?
niisama siuke lugu tuli selle surmaga meelde.. sorry et see ei puudutanud deja-vu`d
2rge p6dege!!!
Vasta

Mine “Seletamatud nähtused.”