See kuradi kool!

Ma tean, et see teema on kõik nii tiinekas ja värki, aga ma kardan, et mul on koolis stress, võibolla isegi depressioon:( Ma olen alles kuues klass! Ma ei suuda leida tihti midagi toredat ja nutan, kui mõtlen koolile/olen tunnis. Aga samas ei taha olla ka tahelepanu keskpunktis. Täna pani mata õps mulle märkuse ka, but i don't give a kadakas*, reaalselt. Mida see märkus teeb? Sittagi. Ma kardan psühholoogiga ka koolis rääkida, aga ma veel kaalun seda asja. Äkki kellelgi on sama probleem, mis mul :(

Re: See kuradi kool!

Noh, matas pole ma nagunii hea
Aga lihtsalt kool väsitab ära ja õpetajad võiksid aru saada, et õpilane pole koer! Kui ma teen tunnitoo ära, saan viie. Kui ei tee, saan märkuse. Kui koer teeb triki ära, saab maiust, kui ei, siis saab väikese tugevama patsutuse vastu koonu. Ma lihtsalt enam ei jõua. Igav on ka tunnis, tee ainult samu ulesandeid järjest ja järjest...
Ja siis kui kellelgi ongi probleem, siis ega õpetajaid ei huvita ju, ütlevad ainult, et miks sa tööd kaasa ei tee!
Mul on üks märkmik, kuhu ma kirjutan alati, mis päeval toimub. Kirjutasin sinna, kui sitt päev mul on ja õpetaja võttis selle mult ära, et keskendusin tunnile.
EI JÕUA ENAM

MeyerSmile kirjutas:
12 Veebr 2019, 09:51
Noh, matas pole ma nagunii hea
Aga lihtsalt kool väsitab ära ja õpetajad võiksid aru saada, et õpilane pole koer! Kui ma teen tunnitoo ära, saan viie. Kui ei tee, saan märkuse. Kui koer teeb triki ära, saab maiust, kui ei, siis saab väikese tugevama patsutuse vastu koonu. Ma lihtsalt enam ei jõua. Igav on ka tunnis, tee ainult samu ulesandeid järjest ja järjest...
Ja siis kui kellelgi ongi probleem, siis ega õpetajaid ei huvita ju, ütlevad ainult, et miks sa tööd kaasa ei tee!
Mul on üks märkmik, kuhu ma kirjutan alati, mis päeval toimub. Kirjutasin sinna, kui sitt päev mul on ja õpetaja võttis selle mult ära, et keskendusin tunnile.
EI JÕUA ENAM
õpetaja ei ole mitte midagi valesti teinud, ta peabki konfiskeerima kõrvalised vahendid
ja õpetajad teevad õppekava järgi, mida ei koosta nemad. minu enda klassile on paljud õpetajad kordi öelnud, et õppekava ja hindamissüsteem on täielik saast, aga nemad ei saagi sinna midagi parata. õpetaja on ka inimene, teda ei saa enda pubekaprobleemides süüdistada.
igav on tunnis, siis tööta kaasa ja keskendu. ma paneksin ka õpetajana sulle märkuse, et sa tunnis tööd kaasa ei tee. õpetajad näevad tavaliselt palju vaeva ja mõnikord ka unetuid öid, et teile töid, tegevusi koostada ning tunde planeerida. ma oleks ka vihane, kui õpilased nö sülitavad mu raskelt tehtud töö peale.

kui sa tunnis midagi kaasa ei tee, millest sa siis väsinud oled?
kõik on sodi

Kunagi kui olin põhikoolis ja igavlesin, mõtlesin tulevikule, rahale autodele naistele. Selleks siis pidi saama põhihariduse.

Keskkoolis mõtlesin heale tööle, autole,pinnale. Selleks pidi saama keskhariduse.

Ülikoolis mõtlesin "saaks see jama läbi, tahaks lasteaia uinakuid"

Mõtle sellele mida sa saavutada tahad. Ja mida pead selleks tegema.

Ei, mul ei ole see pubekaiga pärast. Ja mata suhtes-MULLE LIHTSALT EI MEELDI SEE!
Mul on veel teisi põhjuseid, miks ma olen stressis, aga ma ei hakka kõike infot siin laiali jaotama.

Kurat, muutke oma oppekava siis, tehke tund huvitavaks. Ei viitsi teha ainult samu ja samu ulesandeid järjest ja järjest. Võiks teha rohkem erinevaid asju. Grupitoo, erinevad oppimismangud-ma olen siiski ju veel laps!
Ja õpetajad võiksid vähemalt nagu vähemalt küsida, pakkuda, mida õpilased PÄRISELT teha tahaks või miks nad tunnis tööd kaasa ei tee. Mina ei tee, sest mul on I G A V

MeyerSmile kirjutas:
12 Veebr 2019, 22:14
Ei, mul ei ole see pubekaiga pärast. Ja mata suhtes-MULLE LIHTSALT EI MEELDI SEE!
Mul on veel teisi põhjuseid, miks ma olen stressis, aga ma ei hakka kõike infot siin laiali jaotama.

Kurat, muutke oma oppekava siis, tehke tund huvitavaks. Ei viitsi teha ainult samu ja samu ulesandeid järjest ja järjest. Võiks teha rohkem erinevaid asju. Grupitoo, erinevad oppimismangud-ma olen siiski ju veel laps!
Ja õpetajad võiksid vähemalt nagu vähemalt küsida, pakkuda, mida õpilased PÄRISELT teha tahaks või miks nad tunnis tööd kaasa ei tee. Mina ei tee, sest mul on I G A V
Olen sinuga 100% nōus, grupitöid on naljakalt vähe ning üleültse on väga igavad tunnid

MeyerSmile kirjutas:
Elus pead tegema palju asju mis sulle ei meeldi. Ei meeldi töö, ei meeldi ülemus, ei meeldi midagi. Aga seda on vaja.
MeyerSmile kirjutas:
Kuidas sa tahad saada normaalset vastust, kui me ei näe tervet pilti?
Kõik asjaolud on tähtsad.
MeyerSmile kirjutas:
Kurat, muutke oma oppekava siis, tehke tund huvitavaks.
Aga saa hariduse, hakka haridusministriks ja paranda tulevas põlvkonna elu.
MeyerSmile kirjutas:
Ja õpetajad võiksid vähemalt nagu vähemalt küsida, pakkuda, mida õpilased PÄRISELT teha tahaks või miks nad tunnis tööd kaasa ei tee.
See on nende töö, nad saavad selle eest palka. Kui nad teevad seda halvasi, kaotavad nad töö.
Kindlasti on klassis mingi sell, kes saab ainult viisi ja on nohik-tuupur. Miks tema saab ja sina ei saa? Kas või kolme peale.

Kui 99% saab aru ja 1% ei saa, loomulik kadu.
MeyerSmile kirjutas:

Mina ei tee, sest mul on I G A V
Aga siis ära tee, maxximas kassapidaja kohti küllalt.

Need kes tahavad need teevad, kõik on sinus mitte õpetajas kinni

MeyerSmile kirjutas:

jah, see on sul pubekaea pärast. kõik me oleme selle läbi elanud, saame aru küll mida mõtled ja tunned. puhas pubekas ja muud midagi.

no kõige muutmine ei ole nii lihtne, et nõks ja kõik. õpetajad võivad teha teiega mida iganes, aga see peab jääma õppekavasse ja ma ei kujuta ette, kuidas hakkab matemaatikaõpetaja (matemaatika ei ole just väga loov aine, puhas loogika ja raiumine) sulle mänge jms koostama. ei ole mõtet käia koolis, kui te midagi ei õpi.
kui õpetaja küsib, mida te teha tahaks, siis te ju vastate, et "koju minna", "vedeleda", "mitte õppida" jms, ja sellepärast ka ei küsita.
ma ei tea mis vahvas koolis sa käid, aga meil tehakse algklassidest peale päris palju paaris- ja grupitöid ja pigem tahetakse nendest just lahti saada (ei pea kellegi teise arvamuse järgi töötama jms, kuigi usun et koostöö ongi vajalik).

sa ei tee tunnis kaasa, sest sul on igav. sul on igav, sest sa ei tee tunnis kaasa. küsiks selle koha peal, et mida kuradit?

ühesõnaga, rahune maha lumehelbekene, kannata oma pubekaiga ära, kõik läheb paremaks. peale matemaatika muidugi, see ei lähe iial paremaks.
kõik on sodi

Teadmatu kirjutas:
14 Veebr 2019, 22:53
Võin öelda et see ei lähe paremaks.
mu point polnud see et elu läheb lihtsamaks, vaid maailmavaade kujuneb teistsuguseks ehk siis see, kuidas sa elu näed
elu läheb muidugi palju palju raskemaks, aga suuremana saadakse aru, et kuni mata hinne on positiivne ja sa ei taha tulevikus mitte midagi sellega seoses teha, siis pole vahet kas ta on 3 või 5
ehk siis
hakatakse enda jaoks filtreerima välja olulised ja vähemolulised asjad (mitte et kõik on elu ja surma küsimus) ning lastakse sellel vähemolulisel mitte end häirida ja elatakse normaalset elu
seda nimetatakse suureks kasvamiseks, mis toimub peale seda pubekahullust, mis autoril hetkel peal on
kõik on sodi

MeyerSmile kirjutas:
11 Veebr 2019, 19:42
Ma tean, et see teema on kõik nii tiinekas ja värki, aga ma kardan, et mul on koolis stress, võibolla isegi depressioon:( Ma olen alles kuues klass! Ma ei suuda leida tihti midagi toredat ja nutan, kui mõtlen koolile/olen tunnis. Aga samas ei taha olla ka tahelepanu keskpunktis. Täna pani mata õps mulle märkuse ka, but i don't give a kadakas*, reaalselt. Mida see märkus teeb? Sittagi. Ma kardan psühholoogiga ka koolis rääkida, aga ma veel kaalun seda asja. Äkki kellelgi on sama probleem, mis mul :(
siis tuleb kooli yle lasta kui deprekas

Pigista oma silmad kinni, käed rusikasse ning läbi need 9 + 3 aastad. Peale 9ndat mine kutsekooli või midagi (seal kergem õppida, saad ameti) .

Kui keegi ütleks sulle "jäta kool maha, ära käi seal" see oleks vale!

Kõik hoolivad sinust, sinu tulevikust. See on tähtis.
[/quote]

Ei, kutsekasse kindlasti mitte. Ärge tulge nüüd jälle "mis sa virised siis"
Ma tahan ise nii väga pingutada, aga see on raske...
Vasta

Mine “Teeviit info-ookeanis”