?

#1
üks vanematest on kuttu piilu ja teine saab pensioni ja raha selle eest, et laps koolis käib. lapsel aga pole raha koolis isegi söömise jaoks, sest elav vanem ei anna ja on kade rahaga. küsimus siis, kust raha saada, et koolis käia?

Re: ?

#3
Uuest aastast peaks olema koolisöök tasuta ka gümnasisti jaoks, nii et siis ei pea selleks raha leidma.

Kasulik oleks sul aga pöörduda kohaliku sotsiaaltöötaja või koolis sotsiaalpedagoogi poole, kes saaks aidata lahenduse leidmisega.

Re: ?

#6
Kas oled siis täisealine? Eks pead minema oma kodukohajärgsesse sotsiaalkindlustusametisse (kontaktid siin: http://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/kl ... enindused/) ja saad seal avalduse teha. Ei saa küll aru, mis tähendab see, et sa ei käi tavalises gümnaasiumis. Kui oled näiteks puudega, siis ikkagi peaksid endale saama, kui just teovõime pole ära võetud. Küll aga on nii, et kui elad ikkagi vanemaga koos, on normaalne, et ka sina rahaliselt kuludesse panustad (nt üür, kommunaalkulud, riided, toit kodus jms), mitte et sina saad raha oma arvele ja kulutad siis ainult oma äranägemise järgi. Kuigi jah, siis saaks selle ilmselt mõistlikumalt jagada ja läbi rääkida, kui see sinu arvele tuleks. Nii et jah, mine sotsiaalkindlustusametisse ja tee seal avaldus, et sinu arvele kantaks. Kindlasti võta kaasa isikuttõendav dokument, muud dokumendid peaks neil juba olemas olema.

Re: ?

#9
See, et täiskasvanute gümnaasiumis käid, ei mängi siin rolli.
Aga suhtle jah sotsiaalkindlustusametiga.
Samamoodi, kui kool küsib mingi asja jaoks raha (kasvõi toidu eest), võid suhelda kooliga, et ehk saavad nad kas osalist või täielikku soodustust teha.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Re: ?

#10
Jah, sel juhul, kui üksi elad, pole tõepoolest mingit põhjust, miks peaks see raha vanema arvele minema. Loodan, et tead ka seda, et see toitjakaotuspension pole siiski meeletult suur, st näiteks üüri ja toitu mõlemat selle eest siiski makstud ei saaks. Samas oleks sul ehk võimalik vähemalt mingi tuba kuskilt üürida ja siis juba kohaliku omavalitsuse poole pöördudes mingit lisanduvat rahalist toetust või toiduabi saada, et süüa ka osta. Või mingi väike tööots leida, aga see eeldabki, et on vähemalt mingi oma pesa kuskil olemas, mitte ei pea ebastabiilselt kuskil sõbra juures elutsema.

Ja seda soovitan ka kindlasti teha, mida Bucerus soovitas, et kooliga suhelda. Ei tea küll seda täiskasvanute gümnade olukorda, aga minu tavagümnas oli küll suht nii, et kes avalduse kirjutas, sellele see tasuta toit võimaldati. Proovida maksab igal juhul.
Vasta

Mine “Kuidas tegutseda...”