politsei

Olen peol ja vaatan 14 aastased ja ka nooremadgi kõnnivad vabalt ringi alkoholi pudel/purk käes, politsei ei tee mdiagi vaatab ainult rahulikult pealt.
Kui aga tuleb kaklus täieealistel siis võetakse lambist üks isik kinni, ilma selgitamat kes nüüd alustaja oli, ja viiakse poitseisse,tehakse trahv kus kirjas,et inimväärikuste solvamine oli suurimaks põhjuseks, kuigi antud juhul tehti kannatajale trahvi mitte alustajale ja ega neid ei huvita ju kes süüdi nad isegi ei uuri ega küsitle nad võtavad kinni ja teevad trahvi! Ma ei saa aru mis kasu on poitseist?

Ära nii üldista parem. Mõtle loogiliselt. Tegutse arukalt.

Kõige pealt ei tasu üldistama. Üksik juhtum ei ole näitlik kogu politsei tööst. Kui sa väidad et politseist ei pole kasu üldse... Siis kujuta endale ette kuidas näeks välja su elu või vähemalt üks päev kui politseid ei oleks üldse olemas...

Ära nii pimesi üldista, sest igaühel on oma nägemus asjast. Ehk sa ei pruugi olla objektiivne.

Oma nägemus on sellel keda tegelikult peksti (kas oli ta pekstud selle pärast et solvas kedagi, ning see pärast oli pekstud ja hiljem oli temale tehtud trahv inimväärikuse solvamise eest). Ta loomulikult ennast süüdi ei tunne. Ta võis täpselt sama vabalt teha ka peksja peale avalduse, ning to oma korda võis saada kehavigastuste tekitamise eest juba trahvi (olgu ta solvunud, aga sedasi rusikatega asja ei lahenda). Kuid sellest sa ega meie ei tea.
Peksjal on ka oma nägemus, mind solvati, mind tõugati, mulle tuldi kallale, ma ennast kaitsesin.
Turval (kes klubis on, ning kes reeglina annab kaklejad politseile üle) on ka oma nägemus. See oli joobes, see alustas kaklust... seda viige ära.
Politseil oma nägemus. Ta peab operatiivselt olukorrast hinnangut saada selle sündmuse kõikide kaasosalejate käest. Ning otsustuse võtta. Keda osakonda toimetada kellel lihtsalt andmed kirja panna.

Kõikidel teistel on ka oma nägemus asjast.
Keegi pekstud inimese tuttavatest nägi ainult kuidas tema tuttavat pekstakse, ning ei näinud kuidas to teisi solvas ning kaklust alustas.
Solvunud inimese tuttavad karjuvad kõik ühiskoos, et solvaja on süüdi...
Teised kes üldse asjast midagi ei tea ka karjuvad, et võtku see või viige too (lihtsalt selle pärast et neile tema nägu ei meeldi).

Kujutad sa nüüd ette kui tegelikult raske aru saada sellest arvamuste/nägemuste pudrust kes on tegelikult süüdi jne. Sa aga hakkad kohe süüdistama ning laitma kogu politsei ning nende tegevust.

Pea meeles. Kui sa pole politseitöötaja tegevusega nõus või rahul SUL ON ALATI ÕIGUS TEHA VASTAV KAEBUS vastavale ülemusele. Ning see oma korda on kohustunud asjast selguseni jõuda.
Kui sa arvad et sõbrale oli tehtud ebaõiglane otsustus. Pöördu sama osakonda. Või parem, las sõber ise pöördub kui peab seda vajalikuks. Kui ta nii ei arva, võib olla oligi siiski siisi õiglane otsustus.

Aga nii üldistada kellegi kohta, et "vot nüüd nad on kõik s****" ainult selle pärast, et su sõbraga on nii juhtunud... see pole küll õiglane tegevus. Ära näita ennast karjuva turunaise rollis. Tegutse arukalt.
Ei konsulteeri enam.

No eks ma olen ka seda kogenud, et politsei ei tee korralikult oma tööd..
Kooliajal tohivad vist alaealised kella üheteistkümneni õhtul väljas olla, ma olin kella ühe aeg, mitu politseiautot sõitis mööda ja ei juhtunud midagi..

Jah, tegelikult on õigus, selles suhtes et ma ei olnud objektiivne, antud olukorras olin ma lihtsalt ülivihane :oops:
Ma olen õnnelik inimene - mul on perekond, kodu, toit nina all, sõbrad, lemmikloom, telefon, arvuti ja veel loendamatuid asju, mida teistel ei pruugi olla, millest nad ei julge unistadagi. Tekib küsimus - milles mu probleem õieti siis seisneb?
Vasta

Mine “Kuidas tegutseda...”