Re: Ma ei tea miks,aga ma ei julge emale öelda:S

Minul hakkasid ka päevad niimodi et läksin vetsu ja siis olid püksikud täiesti verised siis istusin natuke seal ja kogusin julgust et empsile öelda ja siis karjusin et emme mul hakkasid päevad. Ja siis ta ostis mulle sidemeid ja nüüd pole teist korda veel olnud aga kardan kõige rohem seda et mul hakkavad koolis päevad.
Minu sõbrannal hakkasid ültse niimoodi päevad et olime spordiringis ja siis läks vetsu ja siis tuleb tagas et kuule mul hakkasid päevad ja mul ple sidet siis küsisime ühe naisekäest raha ja läksime poodi sidemeid ostma. Teine komöödia oli see kuidas suvel ilma jopeta viia sideme pakk majja. Siis müüa pani sidemepaki õnneks paberi sisse ( ennem küsis et kas ma panen paberi sisse). Siis lõppes kõik õnneks hästi.

Külaline kirjutas:Ehee ;) Mul hakkasid eile vist ja mul on plaanis emale öelda nii, et ta istub oma kontoris(kodus) ja ma lähen sinna ja ütlen talle naerunäol ja ise jumala õnnelikult : " Kuule mul on hügieenisidemeid vaja :D:D "

Sesuhtes , et mul mingi eile hakkasid ja täna poole päevapealt lõppesid ära . Suht veider.Mul on mingi hull varu pesukaitsmeid ja asju ajakirjade vahelt jne..

Kui ta tln tagasi siis ütlen :D ei karda üldse , ma mingi hull õnnelik sellepärast isegi :D Naljakas , ma suht arvasin , et elu läbi kui päevad hakkavad . Aga mul pole mingit kõhuvalu ega midagi , isegi mingit tujumuutusi vms pole :D
On küll , oled kuidagi rõõmsam :P
Olla poisslaps on soo küsimus, olla mees on vanuse küsimus, olla härrasmees on valiku küsimus. Olla kadakas* - pole mingi küsimus!

ma samal arvamusel, kõik vanemad teavad et päevad hakkavad u 11 aastaselt, niiet kui oled juba vanem siis ma arvan et su ema ikka teab et kas sul juba on või hakkab, ja ma arvan et su ema on aru saanud kah....aga ära karda seda öelda, kui sa tahad öelda ja et su ema aind sellest teaks soovitan talle rääkida siis kui te olete kahekesti ja ma luban et su ema toetab sind, ostab sulle jne

Külaline kirjutas:Ehee ;) Mul hakkasid eile vist ja mul on plaanis emale öelda nii, et ta istub oma kontoris(kodus) ja ma lähen sinna ja ütlen talle naerunäol ja ise jumala õnnelikult : " Kuule mul on hügieenisidemeid vaja :D:D "

Sesuhtes , et mul mingi eile hakkasid ja täna poole päevapealt lõppesid ära . Suht veider.Mul on mingi hull varu pesukaitsmeid ja asju ajakirjade vahelt jne..

Kui ta tln tagasi siis ütlen :D ei karda üldse , ma mingi hull õnnelik sellepärast isegi :D Naljakas , ma suht arvasin , et elu läbi kui päevad hakkavad . Aga mul pole mingit kõhuvalu ega midagi , isegi mingit tujumuutusi vms pole :D
Eks algul ollakse ikka rõõmsad päevade üle:D Hiljem ehk enam mitte :D
Mis on au? me vist räägime millestki muust. Ütleme ilge mark, täitsa bläss. Me ei ütle au.

Ma saan aru, et mõnedel on probleem selle emale ütlemisega, aga tegelikult saab juba ennem päevi seda suurt piinlikustunnet ennetada, juba natuke sellest rääkides ja küsides näiteks emalt mõne asja kohta täpsustusi vms. Minul on oma emaga üsnagi head suhted (mis ei tähenda et me vahel ei tülitseks), seega olin temaga sellest juba ennem rääkinud ning päevadega harjumine oli seega oluliselt kergem.

mul hakkasid linnas olles:D
ma läksin solarises vetsu ja nägin et püksid on punased:D siis mingi astusin välja helistasin emale,
ta võttis vastu telefoni ja ma mingi :"mul hakkasid". ja siis ta rääkis mulle kiiresti millised osta jms

ma ei julgenud minna toidupoodi ostma. mingi apteegis käisin ringi köharohtude juures ja siis jooksin äkki
pesukaitsmete riiulist mööda:D
päris fun oli.. jah ostes ma irvasin müüjale väga näkku.
Aitan alati, kui oskan;)

Mul üks suuuuur küsimus -
Mida te kardate ?
Ma 13 ja mul olid korra aasta tagasi alukad verised (mitu päeva järjest), siis lihtsalt tormasin vetsust välja, ema tuppa sisse öösel ja ütlesin talle, et jehuu päevad algasid (mis ei olnudki vist nii, sest see oli mu ainus kord, kui verd tuli :/) . No mis ta siis ütles, ütles et võta kapist roosast pakist orsmth kaitsmed ja magas rahulikult edasi.
No pm. polegi siis päevi, aga kui algavad, siis mul on neid kaitsmeid varutud kui palju. Alati, kui kõht valutab, siis ema küsib, et kas nüüd algabki. Vanaema ka valmis õnnitlema...
ESITEKS - su emal on ju ka need olnud ning siiamaani on. Ta ju teab vägagi hästi mis tunne see on, kui sul ükspäev alukad verised!?
TEISEKS - ta on ju ikkagi sinu ema ning on õnnelik selle üle, et sa nooreks neiuks said!! Kindlasti tahab ning oskab sind kõige paremini aidata. Kui ta hakkabki sulle suuremat teoorijat jutustama, siis ütle, et koolis õpetud värk ja kui vaja midagi, siis küsid.
KOLMANDAKS - kuidas on see häbiasi, kui kõik naised maamuna peal on sellega harjunud nagu hommikusöögigagi. See on üks eluetapp nii-kui-nii, sa ei saa ju lapseks jääda igaveseks.
Eksjah, EDU & PÄIKEST ! :P:P Ja ilusaid päevi ka, ärge ära ehmatage , uppuge vm. :D

vertigo kirjutas:Te ei julge öelda, kuna emad hakkavad reeglina selle peale mõnitama, näpuga näitama ja näkku naerma... ja nii on
Oota, kus sa seda nüüd võtad? Emadel, kellel on samamoodi päevad, ei hakka kohe kindlasti oma lapsi mõnitama, ega nende üle naerma. Kui sinul on õde ja su ema irvitab talle sellega seoses näkku, siis mul on temast tõesti väga kahju.
16/Tüdruk/Tallinn.
Uusi tutvusi?

vertigo kirjutas:
Impossible kirjutas:Oota, kus sa seda nüüd võtad? Emadel, kellel on samamoodi päevad, ei hakka kohe kindlasti oma lapsi mõnitama, ega nende üle naerma. Kui sinul on õde ja su ema irvitab talle sellega seoses näkku, siis mul on temast tõesti väga kahju.
Kõik mõnitavad, mitte ainult ema... ta jookseb tihti nuttes ära
mis asja seal mõnitada on? ma ei saa tõesti aru.

Hele kirjutas:
vertigo kirjutas:
Impossible kirjutas:Oota, kus sa seda nüüd võtad? Emadel, kellel on samamoodi päevad, ei hakka kohe kindlasti oma lapsi mõnitama, ega nende üle naerma. Kui sinul on õde ja su ema irvitab talle sellega seoses näkku, siis mul on temast tõesti väga kahju.
Kõik mõnitavad, mitte ainult ema... ta jookseb tihti nuttes ära
mis asja seal mõnitada on? ma ei saa tõesti aru.
Ta nsm kirjutab lollust :D
Olla poisslaps on soo küsimus, olla mees on vanuse küsimus, olla härrasmees on valiku küsimus. Olla kadakas* - pole mingi küsimus!

mul oli ka emale oli raske öelda, aga ma pidin pmst kohe kooli minema ja ma ei teadnud mida teha sest ma oli nii noor et ei teadnud midagi eriti kuidas midagi kasutada ja mul oli valik kas kohe öelda emale või minna kooli ja riskida sellega et terve klass naerab.vott.katsu sa ka kuidagi...ennast tagant kiirustada. mita rutem ära ütled seda lihtsam.kas sa pead üldse ütlema??äkki saad ise ka kuidagi??mõned ei ütlegi.otsusta ise-kas nüüd või mittekunagi

ei tegelikult on kõigil lihtne öelda, et mida sa kardad, su emal on ka päevad jne.. aga kui mõelda, siis tegelikult kui päevad nii järsku hakkavad, ehmatad ise ära ja siis tuleb veel ema või kellegagi rääkida.. see kõik on nii võõras lihtsalt ju ja täiesti loomulik et kardad öelda.Aga seda küll ei tasu karta et ema naerma hakkab või midagi, seda pole kohe kindlasti. Ega jah, kui mul endal päevad hakkasid siis ma terve päev otsa plaanisin seda öelda, lõpuks ütlesin nuttes ikkagi ennem magamaminekut. Ma olin siis alles 12 saanud ja kusjuures ma ei teadnud nendest põhimõtteliselt mitte midagi, sest koolis räägiti sellest alles mitu kuud hiljem..

Come on, ma elasin isaga kui mul need hakkasid ja pidin talle ütlema. Hakkas muidugi torkima kohe: ''Noh, juba? Natuke noor pole vääääää? Oot mis sul siis vaja on? Kle palju raha vaja on siis? No kaua sa ilma hakkama saad? Kle balbalbalabalbalabal äääää''

Ema juurde läksin ja talle rääkisin et ''ou mul hakkasid päevad ka ükspäev...'' siis ütles ahah ja andis mulle ka igast jama (no tampoone jne). :D Ja rohkem teemaks ei tulnud.

Ma elan koos isa ja kasuemaga .
kui mul hakkama peaksid ss ma kindlasti ei ütle kummagile neist !
aga igakord kui ma vanaemaga poes ss kui me sidemete riiuli ette satume ss ta alati küsib kas mul on neid vaja .
ma mingi iga kord eeii...
aga kui hakkavad ss mai tea kuidas ma talle jh ütlen...
ta muidu andis mulle raamatu kh.
ja ükskord küsis et kas ma olen lugend ka seda .
siis ma igakord jaaajaaa.. :D

AGA MUIDU , EDUU !

Ma ka ei julgenud alguses ütelda , mul hakkasid need suhteliselt noorelt ka , niiet lastesaamisest ( st tegemisest ) ei teadnud ma erilist midagi . Ma alguses mõtlesin , et "Äkki emal polegi päevi ja ta ei tea sellest midagi !?" ausalt öeldes pidasin end imelikuks . Aga lõpuks küsisin niimoodi , et hakkasin just vanni minema ja siis ema oli ka vannitoas . Näitasin talle oma aluspesu (pesukaitset) ja küsisin , et mis see on , ja mu ema ütles siis "Sul on päevad !" täiega kõva häälega ja veel mu isa kuuldes ... Te ei kujuta ettegi kui piinlik mul oli ...
Baby, I don't know what love is, maybe I'm a fool, I just know what I'm feeling and it's all because of you. ˇˇ

no minul hakkasid need nagu õhtu poole, just ennem magamaminekut. vaatasin, et püksid pruunid. alguses arvasin, et see on hoopis midagi muud lol :D aga siis hakkasin mõtlema ja tuli meelde, et ükskord kekas hullult kõht valutas, ma muidugi ei arvanud et mul hakkaksid päevad. no siis läksin magama, öösel ärkasin ja nägin et püksid verised ja oi kuidas ma paanitsema hakkasin. see oli just päev ennem tallinna minekut ja ma õudsalt pabitsesin, et miks just nüüd?! ma muide imestasin, et mu linad mustaks ei läinud, mul polnud ju pesukaitset ega midagi all. no siis hommikul õudsalt pabistasin, läksin kööki ja istusin hästi imelikult, et lühikesed püksid ja mustaks ei saa. ja kuidagi ma ütlesin väiksemale õele, et ütle emmele et mul tuli verd, u. nii ütlesin ja mu ema tuli varsti minu tuppa ja oli sellise muige näoga, nagu rõõmus ja tõi alwaysi, ma muidugi ei osanud seda panna ja siis ema aitas pükstele panna haha. see ei olnud üldse piinlik tegelikult, ma ise õudsalt kartsin ja nii. ärge kartke öelda, see pole üldse hull asi. ta on ikkagi teie ema ju :)

Aehjah. Täna ka siis hakkasid. 13 ja poole aastaselt. Lootsin, et veel on aega, aga nojah, mis siis ikka.
Kuna olin kodust ära tol hetkel, siis oli aega ka ette valmistuda, et mis siis emale öelda. Läksin koju, rääkisin emaga algul täiesti normaalselt, nagu polekski midagi. Pärast seda läksin vetsu, istusin seal natuke, siis jooksin ema juurde ning hüüdsin talle, et "Veri!!" Kuskil 2 sekundit võttis aega, et aru saada ning siis naeratas, andis pesukaitsmed ning ütles, et siis õpiks kasutama neid. Ma ei tundnud grammigi piinlikkust. Sõna 'Päevad' vms on võib-olla veidi rohkem ebamugavust tekitavam, niiet lihtsalt verd mainida on palju lihtsam, kui muidugi valesti ei mõisteta.
Hiljem vannitoas pessu minnes oli üks korralik breakdown. Pisaraid voolas. Mitte sellepärast, et mul valus oleks olnud. Ka mitte ärritava tõsiasja pärast, et ma pean nüüd pool oma elu veel seda menstruatsiooni piina ja ebamugavust kannatama, vaid sellepärast, et füüsilises mõttes peaaegu juba naine valmis. Suureks kasvamas ning see mõte oli hetkeks pigem hirmuäratav kui õnnelikkust tekitav.
Aga need kes tõesti ikkagi ei julge kohe emale öelda, siis ma lihtsalt võin öelda, et lihtsalt koguge end kokku, hingake sisse, minge kiiresti ema juurde, naeratage ning lihtsalt öelge see ükskõik kuidasmoodi välja, enne kui julgus kaduda jõuab. Sest tegelikult ka, mitte midagi pole karta. Nendel teemadel peaks üldse vabamalt ilma piinlikkuseta rääkida saama, vähemalt naistega. Nad ju on sama läbi elanud või läbi elamas! :wink:
Having a rough day? Place your hand over your heart. Feel that? That's called purpose. You're alive for a reason. Don't give up.

Re:

Külaline kirjutas:Sa ei peagi otse ütlema jah.
Mina nt. läksin emaga koos poodi, viisin ta sidemete riiuli juurde ja ütlesin"Mul on neid vaja".
Emps ütles, et võta millised sulle meeldivad ja oligi korras. :wink:
Lihtsalt karju vetsust ,,Emps mul hakkasid just alwaysid'' :mrgreen:
Endal veel pole aga kui sul on vanem Õde näiteks siis palu et tema
empsile ütleks
Millalgi pead ju ikka ütlema :)
Tal ju endal ka :)

Pole midagi karta :)

Minu ema sai väga lahedal viisil seda teada:

Oli õhtu, võino peaaegu öö. Ma passisin arvutis ja kõik olid magama läinud. Mängisin mingit mängu ja siis tundsin et kuidagi imelikuks läks sealt alt. Ma siis nagu ok onju. Läksin siis vetsu ja ohhohhoooo mida ma näen. Ma ehmatasin täiega ära.. Siis läksin üles korrusele ja ema tuppa. Äratasin ta üles. Ta oli nagu täiega unune ja ei saanud midagi aru. Ütlesin täiega väriseva hääega: "M-mul hakk-asid vist päevad.." Ema mingi unesegaduses: "Mida? Ei ole päev, mine magama." Ma nagu: "Oota öö ongi ja nagu päevad hakkasid mul." Ta vahtis mind ja ütles: "Mine magama, ma ei saa aru mida sa ajad." Ma tagusin käega vastu laupa ja ütlesin kõvema häälega ilgelt segaduses: "Mesnurtasion!!" ja ise mõtlesin, et mis kuradi sõna see nüüd oli.. Ema sai aru ja tegi silmad kohe lahti ja hüppas voodist välja. Andis mulle sidemeid ja saatis mu magama..

hehehhh. Tykk aega naersin selle peale. Aga tegelt jah,hea mõe.
Vasta

Mine “Menstruatsioon, päevad... ja kõik sellega seonduv”