Re: Ma ei tea miks,aga ma ei julge emale öelda:S

tundmatu (: kirjutas:Hey! Ma nii kardan emale öelda, sest me pole varem sellistest teemadest rääkinud ja nii ja ma ausalt ei tea mida teha :( ma koguaeg mõtlen kuidas seda öelda, aga ma ikkagi ei julge... Ja ma ei tea mis nägu mu vanem õde teeb:( sorry kui liiga hilja kirjutasin...
tere,minul veel ei ole aga mina kirjutan kirja ja palun et ta minuga sellest näost näkku ei räägiks sest mul on häbi :D :D

Mina endaomasid ei mäleta. aga minu tütarde omasid küll. Siis kui neil hakkasid , kutsusid mind wc kaasa ja ütlesid , et meil vist hakkasid päevad, et mis nüüd saab. Kuigi nad olid sellest teadlikud et võivad hakata,aga kui ma seletasin et mis on ja kus on asjad siis saivad nad enesekindlust sellest juurde ja nüüd ei ole probleeme sellest rääkida.Pole kunagi olnudki ,aga neil oli seda tuge vaja esimest korda ju ikkagi ja eks ehmatav on ka .Minul on küll hea meel ,et minule öeldi ja usaldati sellest rääkima.Niiet räägi kindlasti emale See teeb teile mõlemile head.Aga ma arvan et ta juba teab , kui sa kapist asju oled võtnud.Niiet räägi kindlasti.

Ma ei tea mks, aga ma ei julge emale öelda:S

Mul pole veel alanud(12,3), aga mõtlen ikka, et kuidas emale öelda. Pole väga lähedased suhted ka , pole aega mu jaoks lihtsalt.
1. variant: See kõhuvalu mõte mulle meeldib: "Ema, kas sul söetabletti või midagi on, kõht valutab?" ja siis võiks ema küsida, et kas päevad vn. Kui ei küsi, siis WC-sse ja ss kuidagi mainid rahulikult. Õiget hetke peab ka ootama! :D
2. variant: võiks ema omasid kasutada ja siis (meelega) vahelejääda või korraga palju võtta, et ei peaks palju käima võtmas. Sii võiks ema arusaada. :lol: :?
3. variant: kirjuada sidemele "Laenasil paar" või midagi. :lol:

PS: endal veel polnud pole, seega ei oska öelda, mis ema tegi jne... :lol: :oops:

Endal oli nii: tulin trennist ja läksin kodus vetsu. Olin juba paar päeva enne tundnud, et asi kahtlane. Wcs vaatasin, et püksid täitsa verised. Õnneks olid mul päev otsa paksud püksid jalas, sest suusatasin. Kuna just hetk tagasi oli isa ja õde, vend kodust ära läinud läksin empsi juurde diivanile. Ta toitis just mu pisikest vennat ja siis järsku ütlesin, et myl hakkasid vist päevad ja hakkasin nutma. Ta andis mulle sidemeid ja rääkis, mida ja kuidas teha. Ise ka kartsin ja istusin ja kogusin tükk aega julgust, aga sain hakkama ja olen elus☺. Ärge kartke sellest rääkida!

Mul ka sihuke lugu et päevi veel pole aga emps on juba kogu stuffi valmis ostnud. Ma ei tea kust ta need võttis aga igatahes tõstsime tuba ringi ja siis kui mina oma meigikotti sinna kapi ülemisele riiulile paigutas, siis tuli ja aitas ilusti sättida ja niimoodi muuseas pani täpipealt samasuguse koti sinna kõrvale. Ma siis ei julgenud vaadata mis seal on. Aga pärast läks emps poodi ja siis uurisin kohe välja ja kohe suur uudishimu tuli ja siis kohe proovisin vee all järgi ka, kui suureks see imepisikene tampoonipulgake läheb. (sisse loomulikult ei pannud omale) Ja läks muide mingi 3 korda suuremaks kui enne! Ja sidemeid olen ka mitu korda lahti harutanud. Jube happy oleksin siis, kui lõpuks ometi suur tüdruk oleksin. Ja ma mõnikord olen hakanud tampoonidega ennast meikima ka. Kott ju samasugune. Võtan välja, laotan laua peale laiali ja siis hakkan ripsmedussi otsima ja avastan, et "Kas siin laua peal ei peaks mitte midagi muud olema?!".

Ma istusin kodus kõhuvalude tõttu :(
Järsku tundsin , et midagi voolab! !
Jooksin karderoobi kõrval olevasse vetsu (kõige lähem)
Ss mul oli nagu:appi päevad??? :(
Viskasin oma verised aluspüksid ja hiljem ka veriseid sidemed karderoobi prükkarisse teades , et ema tuleb seda ülehomme vahetama :D
kui jõudis kätte laup. (Prügivahetus päev)
aga ema ei õelnud midagi :(
Mul oli nagu: Ok, peas midagi paremat välja mõtlema :(
Järgmisel hommikul tuli ema mu kardinaid avama always-i pakk käes ja ütles palju õnne ja kallistas :D

Ma pole veel öelnudki aga ma mõtlesin varjandid välja :)

1)Karjun vetsust appi ma suren vist ära!(idee saadud siit teemast)
2)Mul on vist neerupõletik
3)Ootan vaikset momenti ja ütlen mul vist hakkasid päevad
4) Kui olen kodust eemal saadan sõnumi et mul on vist mingi haigus kõik kohad on verised
5)Kui olen kodust eemal saadan sõnumi ja ütlen:kõik kohad on verised mis mul viga on :lol:
6)Mul on vist põiepõletik :lol:

Nii siis kui mul veel polnud neid päevi siis ma mõtlesin et lähen ja ütlen:kle mul on päevad et kas meil kodus sidemeid on?Aga juhtus hoopis nii et kui ma avastasin et on päevad siis ma mõtlesin''appi mis ma teen nüüd'' ja ma otsustasin mitte öelda.Aga õnneks olid need päevad jube lühikesed mingi 7 tundi äkki?Aga kui järgmine kord hakkab pole mul enam väljapääsu :oops: pean ütlema siis juba :oops: Ma ei julge öelda lihtsalt :roll:
Soovides ja unistustes liigume kõik koos päikese poole lootus kannab meid elus edasi.

Ma arvan, et sa mõtled üle veits asja :D Päevad on loomulik asi ja selles pole midagi häbeneda, ema on ise ka naine ju. Natuke naljakas ja tobe tundub hakati mingit suremise asja karjuma vms ja eriti tobe on panna ema muretsema mingi "igal pool on veri ja ma vist suren" sõnumiga. Lihtsalt ütle talle, et sul hakkasid päevad/oleks sidemeid vaja vms ja asi vask. Kui ütled, et sul on mingi põletik, tuleb ema ilmselt uurima ka ju, et mis toimub - arvatavasti oleks lihtsalt öelda, et sul on päevad, vähem piinlik.

Metsik roos kirjutas:Ma arvan, et sa mõtled üle veits asja :D Päevad on loomulik asi ja selles pole midagi häbeneda, ema on ise ka naine ju. Natuke naljakas ja tobe tundub hakati mingit suremise asja karjuma vms ja eriti tobe on panna ema muretsema mingi "igal pool on veri ja ma vist suren" sõnumiga. Lihtsalt ütle talle, et sul hakkasid päevad/oleks sidemeid vaja vms ja asi vask. Kui ütled, et sul on mingi põletik, tuleb ema ilmselt uurima ka ju, et mis toimub - arvatavasti oleks lihtsalt öelda, et sul on päevad, vähem piinlik.
Mnjah tegelikult on teil õigus kui järgi mõelda ma arvan et kui järgmine kord hakkab menses siis ütlen kohe ära :D Siis pole probleemi enam et ei julge öelda:D
Soovides ja unistustes liigume kõik koos päikese poole lootus kannab meid elus edasi.

Annabelle kirjutas:Mina ei öelnudki emale, lihtsalt ostsin ise sidemed ja proovisin varjata seda(enamasti ma ei räägigi oma vanematele midagi, nii et oleks kuidagi imelik olnud lampi öelda ka), kunagi hiljem ema lihtsalt leidis sidemepaki ning hakkas koos isaga pärima et miks ma küll neile ei rääkinud jms :D
Nojap aga sul oli ka veidi piinlik?Mul oleks küll olnud :D Aga ma tean juba kuidas ma ütlen järgmiste päevade ajal et mul on päevad nimelt ütlen ma nii helistan või saadan sõnumi ja ütlen ''mul hakkasid päevad ja ma ostsin poest sideme pakki'' :D Nii on kõige lihtsam :D

Pealkiri: Ma ei tea miks,aga ma ei julge emale öelda:S
mintykittytwins1234 kirjutas:
Annabelle kirjutas:Mina ei öelnudki emale, lihtsalt ostsin ise sidemed ja proovisin varjata seda(enamasti ma ei räägigi oma vanematele midagi, nii et oleks kuidagi imelik olnud lampi öelda ka), kunagi hiljem ema lihtsalt leidis sidemepaki ning hakkas koos isaga pärima et miks ma küll neile ei rääkinud jms :D
Nojap aga sul oli ka veidi piinlik?Mul oleks küll olnud :D Aga ma tean juba kuidas ma ütlen järgmiste päevade ajal et mul on päevad nimelt ütlen ma nii helistan või saadan sõnumi ja ütlen ''mul hakkasid päevad ja ma ostsin poest sideme pakki'' :D Nii on kõige lihtsam :D

Mina saadaks vist pigem sõnumi ''kle mul hakkasid päevad, mis sidemeid sa soovitaksid?'' vms xd
It's scary what a smile can hide.

Ma mõtlesin ka esialgu et appi kuidas ma ütlen, aga noh, lugesin lihtsalt et äkki saan abi siit. Tegelt vist nagu ei saand aga kui lihtsalt lugesin, siis üks hetk ,,Ah suva, lihtsalt ütlen kuidagi ja kõik, pole midagi hullu ju", siis jälle ,,Ma ei tea kas ütlen ikka, nagu piinlik kuidagi", ja siis kui tuli jälle julgus tagasi otsustasin minna kohe ütlema. Polnudki midagi, ema ütles, et mine võta minu kapist sidemeid ja sul endal oli ju ka kunagi ostetud neid asju salaja, oligi kõik korras, polnud mingit probleemi enam😃😃😃😃😃😅😅
Vasta

Mine “Menstruatsioon, päevad... ja kõik sellega seonduv”