Ma ei tea miks,aga ma ei julge emale öelda:S

Mul hakkasid juba üle eelmine kuu päevad. Praegu on ka. Aga ma ei julge emmile öelda. Ma saan emaga normaalselt läbi kuid, jah.Ma ei julge. Ma olen mõtelnud et mis siis on,kõikidel tüdrukutel on tegelt ju(peaks olema)Wc-kapist võtan ma sidemeid. Ma ei tea kas ta on seda märganud. Palun aidake, kuidas ütelda? Millal?Kus kohas?
Kui ei oleks lapsemure.ee-d, siis poleks ka maailma.

tubli, et oled nii iseseisev, aga ära karda emale öelda, tal oli ju ka kunagi nii et hakkasid esimest korda päevad, lihtsalt ytled ja kõik aga mitte ni et tsau ema tead mul hakkasid päevad okei ma lähen nyyd õue tsau, lihtsalt kui sa oled emaga kahekesi võid vaikselt rääkida talle, ta saab ju aru, ära muretse , see pole yldsegi suur asi
Ma ei saa lubada oma sõpradele päiksepaistelist ilma, kuid ma võin hoida vihmavarju nende pea kohal kui sajab :D Hoidke endid ja oma sõpru ;)

Ma naersin tükk aega selle " tsau mul hakkasid päevad, ma lähen nüüd õue tsau" peale:D

Aga ma arvan et kui ütleksin siis mu ema hakkab moraali lugema aga ma tean nendest asjadest. Koolis on räägitud ja siis lapsemure.ee aitas kah. Ma arvan et mul hakkab piinlik. :oops:
Kui ei oleks lapsemure.ee-d, siis poleks ka maailma.

ära ytlegi otse - ytle ntx "ema mul said alwaysid otsa vms"
no midaiganes, need mis kapis on ei sobi jne...
kuigi ma ei tea kas see nõuab vähem julgust kui otse ytlemine. Licalt jutu käigus võib ju ka lõpuks sinnani jõuda :wink:

Minul küll päevi pole, aga igast asjast ütlen ma emale nii, et näiteks lähen magama. Ja ütlen emale, et tule minu tuppa või kustuta tuli ära mul toast . Siis ta tuleb ja istub voodil su kõrvale ja sina nt. küsi temalt, et kuna sul hakkasid päevad ja siis ta kindlasti küsib, et miks küsisid. Siis vastagi, et mul on päevad. Või kui ta ei küsi siis lihtsalt ütle. Ega ta ju sõimama ei hakka :S Ma ei usu, sa oled ju tema tütar ja ta on mõistlik.
Tavaliselt kui emaga üksi kodus oleme ja loeme ajakirju, siis räägime poistest ja taolistest asjadest. Siis sab kõik ära öeldud :)
Igatahes, midagi ei pea kartma :)
Just enjoy your summer !

:)

Kui mul päevad algasid siis ma olin nii närvis et kuidas seda emale öelda.
Aga õhtul kui me kahekesi kodus olime siis ma küsisin talt,et kui valge voolus tuleb,et kas siis algavad päevad.Ma muidugi teadsis seda aga siis ema sai aru et mul on päevad.Siis ta andis mulle igasugu sidemeid ja raamatuid.Kui tagant järgi mõelda siis se polnudki nii hull :D :wink:

Hehhe :)
Minu ema sai sellest koomiliselt teada.

Istusin vetsus, ja siis järsku karjusin " Emme, tee midagi, mul hakkasid päevad!"

Siiani emaga naerame selle üle :D
Ükskõik, mis teil ka südamel ei oleks.
Ärge pidage seda liiga tähtsaks.
Vähe on asju, mis kauaks tähtsaks jäävad.
Kõik möödub.
Kõik asendub millegi uuega!

Heh :D .
Kuna ta on ikkagi sinu ema, siis pole põhjust piinlikkust tunda :wink: .
Ta on juba valmistunud selleks, et sulle kõigist nendest asjadest rääkida. Ma tean et minu ema pabistas hirmsasti, kui ta tahtis mulle rääkida esimest korda kust lapsed tulevad, päevadest jne :D :D .
Surin Su silmade jääkülmast pilgust,

ja armastasin ometigi.

Sa ei peagi otse ütlema jah.
Mina nt. läksin emaga koos poodi, viisin ta sidemete riiuli juurde ja ütlesin"Mul on neid vaja".
Emps ütles, et võta millised sulle meeldivad ja oligi korras. :wink:

Re: Ma ei tea miks,aga ma ei julge emale öelda:S

Selles mõttes on ette teadmine halb. Kui loed foorumit ja öeldakse et raske on emale öelda, siis kui endal selline olukord, siis tundubki ületamatult raske, aga mina näiteks enne päevi ei käinud foorumites ja mul tuli küll täiesti jutu seest, kusjuures me ei olnud kunagi sellistest asjadest rääkinud eriti avatult. Sama on tampooniga, loed kõikjalt et seda on nii raske paigaldada ja siis tundubki üli raske. Kui sul emaga suhted on head, siis ütle talle, ükskõik kuidas, muidu ta arvab et sa ei usalda teda. Kui te ei saa just kõige paremini läbi, ei pea sa talle ütlemagi, lihtsalt et "ma vajan raha."
[color=#4080URR! : d40][/color]

Re:

Külaline kirjutas:mina ka alguses salaja võtsin ise kapist aga siis ükspäev mu ema tuli mu juurde pakk alwayse käes ja ütles et sul vist läheb neid vaja.
sul vedas ,... minumeelest. parem on kui ema sellistest asjadest ise rääkima hakkab.
minul veel pole, ning nuputan juba pikka aega, et kui hakkavad, et siis kuidas ütlen. aga samas kui tema omi võtan siis ta näeb ja hakkab monoloogi lugema, et miks mai julgenud talle öelda ja ma võin talle kõike rääkida ja blablabla.
a saada sõnum või räägi msnis vm. msnis on n.ö vähem pingelisem. te olete eraldi kohtades, te ei näe üksteise emotsioone ja saate kõik rahulikult ära öelda jne ...

Re:

[quote="jalaalabaa"]kui mul päevad hakkasid,siis mul ema oli õnneks tööl ja helistasin talle töö juurde.tegelikult suht hea,et ta tööl oli,sest muidu ma poleks küll talle julgenud öelda :)[/quote]

ka mina tegin nii , et ta oli töööl ja siis ma helistasin talle , et kui ta töölt tuleb , siis palun ostku alwayse , sest mul hakkasid päevad . Aga mu ema oli seda juba ennem haistnud , et millagil mul peaksid hakkama , ja siis ta oli mulle ostnud ja siis mul oli kohe hea võtta . Nüüd mu ema teab , et mul on päevad ja teab küsida , et kas sul on sidemeid juurde vaja vms.

Irwhh . Mul ema tuli üks päev rääkima , et tead sa oled nüüd sellises vanuses kus sul peaks tupest verd tulema , ma hakkasin naera ja ta ütles , et seda pole vaja karta jms . Siis ma ütlesin , et ta on oma jutuga juba ammu hiljaks jäänud , kuna mul olid juba pool aastat päevad olnud :D . Ta oli näost punane nagu peet ja ütles lihtsalt ohh jah siis :D Ma sain ikka pikalt irvata :lol:

Aga kuule sa ära ütlegi emale :D lihtsalt tee vihjeid , et sul on päevad
nt . tampoonid on otsas jne . Küll ta aru saab :)

Päikest !

Külaline kirjutas:Irwhh . Mul ema tuli üks päev rääkima , et tead sa oled nüüd sellises vanuses kus sul peaks tupest verd tulema , ma hakkasin naera ja ta ütles , et seda pole vaja karta jms . Siis ma ütlesin , et ta on oma jutuga juba ammu hiljaks jäänud , kuna mul olid juba pool aastat päevad olnud :D . Ta oli näost punane nagu peet ja ütles lihtsalt ohh jah siis :D Ma sain ikka pikalt irvata :lol:

Aga kuule sa ära ütlegi emale :D lihtsalt tee vihjeid , et sul on päevad
nt . tampoonid on otsas jne . Küll ta aru saab :)

Päikest !

egajah :D
ainult tema ( k k )

Re:

Külaline kirjutas:mina ka alguses salaja võtsin ise kapist aga siis ükspäev mu ema tuli mu juurde pakk alwayse käes ja ütles et sul vist läheb neid vaja.
Nohh sul vedas siis, mai tea ma küll tean kus mu emal sidemed on, aga ta juba on selline... Kui ma hambaid ei pese siis ta iga õhtu katsub ka hambahari on märg, minai tea äkk loeb oma sidemeid ka!? :O Mul oleks ka tegelikult selles osas abi vaja.

Külaline kirjutas:ma tahaksin ka enda emale öelda aga mul on vanem õde kes alati mõnitab iga asja üle ja ma kardan et kui ta teada peaks saama siis ta räägib seda kõigile :?

kui su õde sellest teistele ka lõugaks, siis ma vaataks küll teda suht kortsus kulmuga ja kysiks et a su nooremal õel on, aga sa ise nii tatt et endal pole või vms.?
Life is either a daring adventure or nothing at all.

Mul veel pole,Aga mõtlen ka VÄÄÄGA tihti,et kuidas emale õelda.
Aga kõige parem on vast nii,et võtad ema sidemeid,ja ema ju saab siis aru,et kuidagi vähe on jäänud,ja siis saab aru,et sina oled neid võtnud,et ju sul on siis päevad.Ja tuleb sinuga rääkima,või ostab sulle ka paki,ja annab sulle:)

Või saada mess. Et emme mul on probleem,mul hakkasid päevad vms..

võta üks ta pesukaitse ja kirjuta sinna peale "vabanda ma laenasin ja jäta vastus minu kappi " (sa ei pea just kappi sinna kirjutama)

see on väga hea idee!! ei pea otse välja ütlema ega põdema selle pärast mida ema vastab ja kuidas ta reageerib
õnneks sai minu ema ise aru ja ostis uue paki pesukaitsmeid ja ütles sõbralikult, et need suht mulle
aga kui mul peaks tekkima mingeid probleeme siis ma küll ei julgeks ema poole pöörduda.....ei teagi miks. endalegi tundub see nii napakas et ei julge emaga rääkida, aga mul on selline jama et sõnad http://www.lapsemure.ee/forum_est/posti ... 140&t=6998# :D :D lihtsalt vupsavad suust välja ja siis on tegelikult kergemgi. häbened oma häbenemised ära ja ongi kõik
mul on ema soomes tööl ja kohe varsti saavad sidemed otsa aga tänapäeval on see hea et igas poes on pesukaitsmeid ja selle pärast pole vaja üldse muretseda et ma nüüd lähen ja ostan ja kuidas ma siis müüjale jne. otsa vaatan: ega müüjal on nii palju tööd et ta ei suuda su nägu meelde jätta :D

kui te ei julge emale öelda siis te võite seda arutada kas või sõbrannaga
minu sõbranna tuli ja ütles mulle ennem kui ta oli oma emalegi öelnud :shock:

edu kõigile!!! :wink:

Mul hakkasid päevad kui ma olin 12, enne tolleaegse parima sõbranna sünnipäevale minekut. Ema polnud tol hetkel kodus ja ma hakkasin nii närvitsema. Helistasin sõbrantsile, rääkisin mure ära ja siis veits isegi naersime selle üle, ma küll ei tea miks :D . Tahtsin ka algul ema eest varjata aga sama õhtu kui sõbrantsi juurest tulin, ütles ema et ta oli aru saanud vms. :D Alati kui midagi vaja on, helistan või saadan messi et, kuule emps, äkki leiutad always'dele ka ühe koha ostukorvis? :D
Aga mu õel juhtus selline naljakas asi ( no ta vanem ) et hakkasid päevad aga millegipärast hommikul oli alati voodilina nagu verine vms. Ema siis küsis et mis toimub, õde vaatas aga suurte silmadega otsa ja küsis :''Kas siis öösel on ka päevad? Ei saa olla, need on ju PÄEVAD!'' See oli NII naljakas kui ema rääkis . :D Aga jah, pooldan ka seda kirjutamise värki kui rääkida ei julge. ;)
Some girl's are made of SUGAR and SPICE, well I'm made of VODKA and ICE! ;)

jjahm , ma ka nagu sitax põdesin . alguses tulid päevad väga üllatusena, hommikul, enne kooli minekut. Helistasin oma sõbrannale kellel olid hakanud & ma ütlesin et jahm ml ka , nüüd , nagu hakkasid ja siis ta küsis et emale ütled vä ? ja siis ma ütlesin et kle ma nagu ei tea et majjjulge. & siis lihtsalt läksin hästi kiiresti ja ütlesin ära et ma ümber ei jõuaks mõelda, aga ma nagu punastasin ka täiega ja silmad olid maas :S aga jh ma pooldaks ka seda kirja asja.

sorry kui hiljaks jäin :S
Naer annab inimesele tagasi jõu, mille talt võtsid pisarad :/

Ehee ;) Mul hakkasid eile vist ja mul on plaanis emale öelda nii, et ta istub oma kontoris(kodus) ja ma lähen sinna ja ütlen talle naerunäol ja ise jumala õnnelikult : " Kuule mul on hügieenisidemeid vaja :D:D "

Sesuhtes , et mul mingi eile hakkasid ja täna poole päevapealt lõppesid ära . Suht veider.Mul on mingi hull varu pesukaitsmeid ja asju ajakirjade vahelt jne..

Kui ta tln tagasi siis ütlen :D ei karda üldse , ma mingi hull õnnelik sellepärast isegi :D Naljakas , ma suht arvasin , et elu läbi kui päevad hakkavad . Aga mul pole mingit kõhuvalu ega midagi , isegi mingit tujumuutusi vms pole :D

Mina näiteks olin sellel ajal maal kui mul hakkasid.
Ja siis tõusin hommikul ülesse ja voilaa lina oli määritud. Ema oli just köögis.
Läksin siis tema juurde ja lihtsalt veic nutuse häälega: MUL HAKKASID PÄEVAD.
Ja kõik. ema siis et oiii mine võta side.oskad paigaldada? mina: Jaa ega ma titt pole.
Ema: Titt? ega selleks ei pea titt olema ema peab ikka oma last õpetama.

Kuigi need päevad polnud mul esimet korda mingi viiendat. Aga ma varem ei olnud julgenud emale õelda,kuna siis pole määrinud midagi.Aga tookord määris hullusti. Ja võtsin julguse kokku ja ütlesin.Siis oli mega kerge tunne olla:)

Ära põe ja lihtsalt ütle. Ta ei tee midagi ju.Lihtsalt ütleb kus on sidemed ja ongi kõik:)
Vasta

Mine “Menstruatsioon, päevad... ja kõik sellega seonduv”