Kus kohas teil hakkasid esimesed päevad?

kool
Hääli kokku: 96 (18%)
kodu
Hääli kokku: 311 (58%)
rand
Hääli kokku: 8 (1%)
ekskursioonil klassiga
Hääli kokku: 10 (2%)
peol
Hääli kokku: 6 (1%)
Muu
Hääli kokku: 69 (13%)
õues kuskil
Hääli kokku: 15 (3%)
sõbranna pool
Hääli kokku: 21 (4%)
Hääli kokku: 536

Re: Kus kohas hakkasid teil esimesed päevad???????+

Eile täpselt enne jõuluõhtut... olin vanaema juures perega.. ei tundnud midagi aga ss läksin vetau ja woaaaah mis yllatus aluspyksid pruunikat-punast täis... algus olin ikka päris hirmul.ja verd oli ka.ikka korrikult... ytlesin emale kohe... sideme panin alla ja kõik oli ok... valu ega midagi polnudki ja täna pole põhimõtteliselt yldse veritsenud... aga.midagi on sinna ikkagi tekkinud seega jah väga suur yllatus enne jõule :))

No ma olin näiteks 14 siis. Olin sõbranna juures ja värki, ei tundnud nagu midagi ainult natuke märg oli jne, arvasin et see on valgevoolus ja alguses oli nii edasi.. mõne aja pärast läksin vetau ja wopa aluspüksid jumala verd täis... no seda verd oli ikla megalt esimene kord...suht häbi oli aga kysisin sõbrannalt sise ja elu läks edasi...ja peale seda tuli veel 4päeva verd aga siis jäi vaikselt rahulikumaks ja no.nii.nad.mul hakkasidki... tegelikult olin juba valmis selleks sest mul oli valgevoolus juba päris kaua olnud ja tundsin et need hakkavad varsti pihta :) this is my story

Hahah issand ma olin 14 siis, hetkel 15
Käisime perega soomes ja laeva peal hakkas kõht kuidagi ilgelt valutama, sis käisin seal laeva pellaris ära ja WOPAAA aluspüksid olid jumala verised...ilmselt juba enne kõhuvalu veritses sest see oli suht ära kuivanud juba... :| Ega see just tore ei olnud aga noh siis läksin ema juurde ja ütlesin :''Emps mul on verine sealt alt!'' haha issand väärakamalt ei tahtnud emale öelda seda xD Aga jah esimene kord ja teine ja kolmas olid nagu väga vererohked :D

Uhh olin vist 10 koje hakkasin 11 saama enne sünnipäeva(võibolla peale ja olin 11 ei mäleta) tegime isaga kõvasti tööd metsas aga mul oli jube paha olla ja pea käis ringi hiljem ,ukkusin kldus veel kokku ka oksendasin a oli kohutav peavalu öösel ärkasin üles ehmatus oli ikka päris korralik. Emaga me nendest väga rääkinud pole aga ta teadis et seda õpetatakse nkn koolis ja eks tydrukud uurivad ise ka hommikul läksin nutuse näo veriste pükstega emme juurde emme hakkas korralikult ikka naerma aga lohuyas ja soovis õnne mina ainukt nutsin kurb oli suureks saada, aga voodi oli ikka korralik hawaii butch ,adrasti pidi lausa välja vahetama :)

Mul hakkasid selle aasta laulupeo rongkäigu päeval. Enne rongkäigule minekut käisin vetsust läbi ja avastasin, õnneks sain sõbrannalt sidet küsida. Õhtul pärast rongkäiku käisin poes ja ostsin endale ise sidemeid.
Järgmisel päeval ärkasin üles ja magamiskott ja madrats olid verd täis ja aluspüksid ning tavalised püksid ka. Helistasin emale ja nad sõitsid isaga Tallinna (elan 70 Tallinnast) ja siis läksime sugulase juurde ning seal sain ennast pesta. Jubedalt tuli esimestel päevadel verd, reaalselt kraanist voolas :/
Saan septembris 15. Aa, ja tahaks mainida, et polnud ei peavalu ega kõhuvalu niiet täiesti ootamatu oli kõik.

Ei tea kas seda saab esimeseks korraks nimetada aga olin maal saunas üksinda ja keha andis märku et midagi hakkab toimuma, polnud nii hull et sidemeid vajasin aga ehmatus oli niivõrd suur et läksin lavalt otse dušši alla ja lasin külma veega üle sest tundsin kuidas pilt hakkas ära minema, silme ees oli kõik must ja hoidsin vaevu end püsti, külm vesi ka ei aidanud, ronisin välja ja küsisin kohe midagi juua ja ütlesin et hakkas kohutavalt halb, aidati teisele korrusele voodisse ja olin oma 5minutit veel pikali enne kui hakkas parem :D
Korralik esimene kord hakkas siis kuu hiljem.

Re:

lexy kirjutas:kodus hakkasid.
Mul ei olnud ema kodus, ainult isa ja noorem õde. Nüüd juba kolmandat korda on. Ema ei tea ikka, ma ei julge talle öelda. See on nii tüütu noh. Ma ei vihka neid, sest et ilma nendeta ei saaks ma lapsi. Kuid siiski, ma pean alati WC-paberitega asja läbi ajama, sest et ma kardan et keegi näeb kui ma ostan sidemeid vms. :oops:
räägi kindlasti emale!!! Jube raske on ju nii.Minul näitex hakkasid matustel :? Ma läksin kohe ütlesin emale ja asi korras. Ma soovitan ikka rääkida sellest.

Külaline kirjutas:Kas keegi oskaks seletada kuidas päeva päevikut pidada ja mis on päevade sümptomid? Mul nagu veel päevi pole, sooviks ikkagi teada kuidas need välja näevad
Päevikusse märgid, mis päeval ja kui palju tuli. Nt paned kalendrisse, et kas 1, 2 või 3 tilka. Selle järgi saad ka oma tsükli pikkust arvutada ning järgmiste päevade algust prognoosida.

Päevade sümptomid - no peamisena hakkab verd tulema. Alakõht/ alaselg võib aga ei pruugi valutada. Mõnikord ka rinnad enne päevade algust tundlikkumad.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Mul hakkas paarpäeva tagasi. Olin ss maal. Lähen vetsu ja ohoo alukatel ilus suur pruun plekk. Täiega pabistasin ja ei julgenud empsile öelda. Järgmisel hommikul olin voodilina ka juba àra määrinud ja alles siis ütlesin emale. Ema oli nagu "Aa sul on päevad!" läksime ss koos sinna külapoodi ja ostsime mulle kõik vajaliku ära. Aga need päevad tulid nagu välk selgesttaevast sest oilenud mingeid nähtusi peale vere.

Mul hakkasid matemaatikaolümpiaadil. Kusjuures, olümpiaad ei olnud minu koolis. Peale olümpiaadi sõitsin bussiga koju ja siis kohe muusikakooli, muusikakoolis läksin vetsu ja siis nägingi. Läksin kohe koju. Ema istus oma toas ja luges raamatut. Ütlesin talle kohe :"Kuule mul hakkasid päevad." mu ema lihtsalt vaatas mind korra ja oli nagu :"Aa, sidemed on seal kapis."

Külaline kirjutas:Kas keegi oskaks seletada kuidas päeva päevikut pidada ja mis on päevade sümptomid? Mul nagu veel päevi pole, sooviks ikkagi teada kuidas need välja näevad
Selline app on nagu My Calendar. Seal on kõik olemas, ning saad juurde veel märkida oma tujud, kehatemeratuuri, kaalu jne. See arvutab keskmise järgi välja ka suht millal peaks peale eelmisi päevad hakkama (kui ebaregulaarne tsükkel on). Kõik teated ja värgid on olemas. Saab ka parooli peale panna. Kasulik asi, soovitan! ;)

Muidu mul hakkasid kodus just enne seda kui pidin sõbranna sünnipäevale minema ning enne minekut vetsus käisin... :P
Osaliselt matageenius, kes jagab ka keemia matsu
Muidu
Slowly dying like all of us
Vasta

Mine “Menstruatsioon, päevad... ja kõik sellega seonduv”