Kus kohas teil hakkasid esimesed päevad?

kool
Hääli kokku: 96 (18%)
kodu
Hääli kokku: 311 (58%)
rand
Hääli kokku: 8 (1%)
ekskursioonil klassiga
Hääli kokku: 10 (2%)
peol
Hääli kokku: 6 (1%)
Muu
Hääli kokku: 69 (13%)
õues kuskil
Hääli kokku: 15 (3%)
sõbranna pool
Hääli kokku: 21 (4%)
Hääli kokku: 536

Re: Kus kohas hakkasid teil esimesed päevad???????+

Külaline kirjutas:minul veel pole veel hakanud, aga hirmsasti ootan.(11 olen) sidemeid kannan juba praegu, sest ema ütles, et ma pean nende kandmidega harjuma. ma arvan, et mu ema teab, et mul peaks varsti hakkama, aga kui mul hakkab ja ma pean seda talle ütlema, olen ma siis ilmselt natuke närvis.
ee , ära oota parem , nigunii kui päevad tulevad siis sa sooviksid et need poleks hakand :D
aga jah , mis mõttega sa praegu neid kannad ? :D
mõtetu siis ju ennem kanda :D

mul hakkasid päris naljakalt.
Alguses arvasin, et ah pole midagi aluspüksid kuidagi pruunid, et äkki on mustus või midagi. Ja siis koolis hakkas ikka lahinal tulema. :D Ma jumala ehmatasin. Järgmine päev pidin veel ülilühikese kleidiga esinema ka. Aga noh, võtsin julguse kokku ja sain hakkama. Nüüdseks olen ära harjunud ja väga õnnelik, et mu organism töötab õigesti :)

Muide veel üks nali oli see, kuidas mu klassiõed arvasid, et pesukaitsmed ongi sidemed. :D
Ühel meie klassist hakkasid päevad ja ta ostis endale pesukaitsmeid arvates, et need on sidemed ja need lasid läbi tal, kuni ma lõpuks talle seletasin, et asi pole täpselt sama:D
Muidu minu klassist teavad pooled tüdrukud juba, et mul on päevad:D

uuh, pikk tekst tuli. Aga edu neile, kellel on hakanud ja kellel alles hakkavad :)

Minul hakkasid õnneks kodus. Mul oli tähi ka külas ja siis läksin vetsu ja vaatasin et, fakk pükstel on mingi pruun laik. Sain aru et nüüd hakkasid jah. Siis ma läksin ema juurde(ennem mätlesion mingi 4 h) ja siis ütlesin et mul hakas tüdrukute asi. Siis ta näitas kus sidemed olid ja kuidas paigaldada jne... Suht norm oli. Pärast jäin magama ja südamel oli kohe poolekergem. :D

koolis hakkasid,ma aru ei saanudki alguses et midagi on ,mingi niiske tunne oli vaid
läksin siis koju ,teel koju kaubamajas sain shokki - verised püksid jah kahju et ma enda nägu ei näinud
:roll: kodu jõudsin siis nutsin, pole aimugi mille pärast või mis tunded siis olid *oh kuidas ma neid päevi vihkan*

Mul endal pole veel päevi , aga tunne on et kohe algavad.
Mina küll päevi ei vihka :D , mis siin vihata on :D. Vb just rohkem ootan neid .

Mul hakkasid siis, kui me olime perega ruhnus. 8) Olin rannas ja läksin kuskile põõsataha ujukaid selga panema, et ujuma saaks minna. Aga siis järsku vaatan: wata?! . püksid olid verised. Ma jooksin kohe ema juurde, ujukaid ma ei pannudki selga, ja ütlesin et mul hakkas menstruatsioon. x) mul oli nii mark. aga siis ema suutis teistele, kes seal olid mingi selgeks teha, et me peame mingi ära minema. aga võta näpust. ruhnus oli ainult 2 poodi , kus ei müüdud ka ühtegi kaitsevahendid ega midagi. siis pidingi kogu reisi ainult kahe sidemega läbi ajama, mis emal varuks kaasas olid.
Nüüd on nii koomiline seda meenutada :D

Külaline kirjutas:minul veel pole veel hakanud, aga hirmsasti ootan.(11 olen) sidemeid kannan juba praegu, sest ema ütles, et ma pean nende kandmidega harjuma. ma arvan, et mu ema teab, et mul peaks varsti hakkama, aga kui mul hakkab ja ma pean seda talle ütlema, olen ma siis ilmselt natuke närvis.
Ära neid nii väga oota.Ma olen 12 ja mul ei ole midagi peale valgevooluse aga tänu sellele kannan pesukaitset. : )
Peace !

Tervist.
Alustuseks, lugesin, et päris mõni 10-12 aastane tüdruk OOTAB et tal päevad hakkaksid. Ma ütlen teile läbi oma kogemuse- kui teil on need suvel olnud, enam te neid ei taha. Eelmisel suvel, kui mul oli esimene suvi päevadega, siis mul on kodu lähedal sild, istusin siis sillal ja vaatasin kuidas teised ujusid. See oli masendav tunne. Aga kuna mul tekkis midagi foobia sarnast, et ma tunnen kuidas minust väljub midagi - veri - siis palusin emal tampoone osta. Paar esimest korda oli ikka PÄRIS vastik ja harjumatu. Aga nüüd tunnen end hoopis kindlamalt ja paremini. Aga edu teile ootamisel igatahes! :)

Teemasse ka :
Kusjuures, ma ei tea kus mul päevad hakkasid. Koolis vist. Hommikul läksin pesema, riietusin ja läksin kooli. Klassiõel oli just mingi nädal tagasi hakanud. Niisiis, olin koolipäeva ära, vahepeal vetsus ei käinud. Kodus vaatasin et oli veits määrinud. Nagu väga väga vähe. Küsisin ema käest ,et kas päevad? Ta vastas, et arvatavasti jah. Siis oligi, ainult üks päev olidki minu esimesed päevad. Nüüdseks on juba kaks aastat ja kuu olnud. Suht harjunud, kuid siiski. Ebaregulaarsed, ja ei tea neid millalgi oodata. Täna teine päev punaste lippude lehvides! WOAH !

Kuna ma lihtsalt nägin, et kõik on siia vastanud, aga ma ei vaadanud üldse, millal see teema postitatud on siis sellegi poolest otsustasin ka ise siia selle kirja panna. :P

Ma olin 13, olen siiani. Aga see oli umbes nii, et ma olin ema juures. Ja siis nagu läksin vetsu ja kuna valgevooluse tõttu kannan ikka ma pesukaitsmeid, siis oli see veidike määrdunud punase vedelikuga. Lõpuks taipasin, et mul on päevad. Alguses tundus naljakas, aga ma harjusin sellega ära.

Enda emale ma ütlesin lihtsalt: ,,Emme, mul hakkasid päevad." Sest, mida ma ikka häbenen. Ja siis nii see alguse saigi. Ja kes aru ei saanud, siis see oli siiski kodus, mis on nagu super. Sest mõne lugu kuuldes, et tal juhtus see bussi sõidu, laagri vms ajal.. siis tundub see üsna julm. Kuigi neil vedas, et nad hakkama said! Ja teie, kes te ei julge oma vanematele/emale/isale jne öelda, miks? Öelge, teil hakkab endal kergem ja keegi ei hakka teiega sellepärast õiendama. Üldsegi mitte. Vanematel on kindlasti tore teada, et nende tütar hakkab täiskasvanuks saama. :wink: Tõesti, ärge põdege kellegile öelda, et teil on päevad! :wink: Edu teile!

Ohh jahh, käisin laagris tartus (ise muidu elan tallinnas) novott ja siis käisime emaga tartu kaubamajas kaa ja siis ma mõtlesin et käin wc-s kaa ära. No ja siis läksin wc-sse ja kõik seal all oli verd täis. Aga noh ma olin nii väike ja ei teadnud siis veel mida see tähendab(ma olin just 10 aastaseks saanud). Ja noh siis järgmine päev ei tulnud üldse ver ja uuesti tulid päevad 3 kuu pärast ja siis ma olin juba välja uurinud et see tähendab et mul hakkasid päevad. :lol:

Mul hakkasid kodus.. :o aga veits halb oli see, et ma pidin emaga mitmeks päevaks tallinna minema, ja siis ma ei saanudki aru, passisin peldikus pool tundi, mõtlesin, mis juhtus, aga ma olin siis 12 ka.. ei saanud aru ..
lõpuks jõudis kohale.. kui tallinnas olin, hakkas läbi tulema.. :oops: jube oli.. ma ei saanud isegi aru sellest.. kohutav..
ja siis ema ja kasuisa läksid kuskile sünnipäevale.. ja ma helistasin emale, ja ta küsis, kas kõik on korras.
ma rääkisin, et kõik on väga tore janii..
ma ei öelnudki, et need hakkasid.. :? :? ja siis.. 2 aastat hiljem, ta sai aru..
olime enne ka rääkinud sellest.. aga üks hommik tuli ta mu tuppa.. ja kuna oli suvi, oli väga palav, ja ma magasin teki peal.. ja siis ta küsis, et kas on hakanud.. ma hakkasin nutma ja ütlesin et on jah.. ja siis ta kallistas mind ja ütles, et ma saan teda usaldada ega pea midagi varjama :D
suht tobe, oli seda varjata :D
agajah, nüüd ostan neid ise. :D
aga mind need ei häiri, et ärge kartke neid, see on osa elust. (:
Tsaupakaaa,
Päikest kõigile (:

Kodus, aga väga nõme oli see, et poiss oli just minu juurde ööseks jäänud ja hommikul jooksime aias bikiiniväel ringi. Läksin vetsu - vaatan, omg, püksid verised. Loomulikult ma teadsin, mis need on. Ajasin segaduses poisi ära ja võtsin ema kapist sidemed. Järgmine päev julgesin emale öelda, et päevad hakkasid, kartsin, et muidu arvab, et kaotasin hoopis süütuse, et poisiga olin tol ööl ja hommikul olin verine.

Mul vedas olin kodusvetsus tol hetkel . Ise ka aru ei saanud ja siis vaatasin oma pükse ja muidugi eriti hea oli aru saada kuna kantsin punaseid stringe ka veel tol ajal . Lõpuks sain aru siis oli oi mis paanika . Kõige mõnusam oli see , et need algasid täpselt samal päeval kui ma sain 13. Sel hetkel oli küll tunne , et palju õnne sünnipäevaks sa said just naiseks :lol: .
Mõne jaoks tähtis, mõnele tähtsusetu. Mõne jaoks tore, mõnele talumatu. Mõne jaoks ülbe, mõne jaoks sõbralik. Mõne jaoks ilus, mõne jaoks kole. Kõigile erinev.

Külaline kirjutas:Mul küll pole päevi , aga valgevoolus on ..
Ma mingi vääga lühikest kasvu tegetl oma vanuse kohta kuskil 155 cm 13 a. 3 kuud. Jam ja siis mingi pistsin pesukaitsmete paki lindile müüja vaatas miind nii kahtlase näoga , ma vahtisin veel kahtlasemaga vastu ja siis tal hakkas piinlik ja läks näost punaseks : D.
Ohh jahh , ei soovi neid päevi mitte kuidagi . Kuigi kehka õps on selle kohapealt vääga norm , eelmine päris naguu elupalju klassikaaslastelt , et mis ja kuidas , praegusele kirjutad tervislik põhjus ja kui ta küsib missugune tervislik põhjus ( ujumises nt. ) siis ütlen rõõmsad ajad ja ta nagu on sellist nägu et ei teeks väljagi või poleks kuulnud , seega jamh : ).
Aga noh mingit paanikat mul ei tekiks sellest , emale ma muidugi ei räägiks .. mulle ei meeldi lihtsalt , saan ise täitsa hakkama ja nagunii on ta mu pesukaitsmepakki näinud seega ei paanitseks nagu :D
Wow! Mu vanema sõbranna (33 a.) laps on 11 ja ta 160 cm :D
Tal on ka valgevoolus, aga päevad peaksid ka hakkama. Just mõni päev käisin ta juures ja siis tal pidi ikka kõht jubedalt valutama. Istus oma toas aint ja nuttis. Väga kurb oli olla, kui minu "parim sõber" ei istu meie juures. :cry:
*Hetkel Piretiga jalutamas*
Pulmakellad helisegu! 30ndal pulmad!!!!
*Ootan lapsi nimega Dora ja Daisy!*
Minust saab Vaher!
*Piret on pahur täna*

Mul hakkasid poes. Suht mark oli olla :lol:

Mingi, ema saatis mu poodi mõnesid asju tooma. Panin asjad korvi. Läksin kassasse. Seal see müüja vahtis koguaeg mul pükse, need, kes mu taga järjekorras seisid, tegid sama. Järsku oligi kuidagi niiske olla. Panin asjad ruttu kotti ja kimasin vetsu. Siis järsku vaatasin, et püksid verised. Mul nii, omg omg. Nii mark oli olla. :oops:
Kuna olin poes, siis ostsin sidemeid ja asi korras :)
Oleks võinud halvemini minna :lol:
*Hetkel Piretiga jalutamas*
Pulmakellad helisegu! 30ndal pulmad!!!!
*Ootan lapsi nimega Dora ja Daisy!*
Minust saab Vaher!
*Piret on pahur täna*

Kodus hakkasid.
Tegelt päevad pole midagi hullu. Ma ka alguses paanitsesin vääga, aga kui hakkasin tampoone kasutama, siis ei ole üldse arugi saada, et päevad on ja saab isegi rannas käija ja ei pea mitte midagi vahale jätma päevade pärast. Ma olen sõbranna juurde ka mitukorda ööseks jäänud, kui päevad on, midagi ei ole juhtunud :) Tampoone ma hakkasin sp kasutama, et jah.. mul tuleb verd nagu vett kraanist... Kui teistkorda hakkasid siis oli ikka väägahulll.... Panin öösideme alla ja poole tunniga sai see täis juba ja hakkas läbi tulema.. Ja kuna mulle räägiti, et vesi hoiab verd kinni siis ma käisin pesemas ära ja istusin vannis, sest ma ei tea mida ma lootsin sellest? :D Et äkki päevad lõppevad ära? :D Ma olin 12 ka siis agano, vanni tuli ka ikka kõvasti verd, ma isegi mõtlesin et ma jooksen verest tühjaks ja need polegi päevad kunajahm.. niipalju verd tuli :D

Re:

Gummybear kirjutas:Kodus.
Aga ma olin juhm, ma ei saand sotti sest nägin mingit pruunitilka pükstes, läksin samade pükstega kooli ja kui koju tulin küsisin emalt, mis see on ... ma nii loll.. järgmisel hommikul ma ei tea miks, aga ma nutsin ma ei osanud midagi teha...mõtlesin et miks need päevad on...
:D miks sa pükse ära ei vahet akui nad mustaks saavad ?
irww
Armastus on see kui jänes väljub rebaseurust rasedana :

Mul hakkasid täna hommikul. Olin just kooli jõudnud, garderoobi. Võtsin riided ära, panin ära. Siis üks tuttav tuli minu juurde, küsis, et mis tund hakkab. Vastasin, et inglise keel. selle jutu ajal tundsin sellist tunnet, nagu oleks põiepidamatus :D. Midagi koguaeg tuli ja tuli. Klassi poole kõndides oli selline märg tunne. Õnneks eriti palju inimesi koolis polnud veel. Läksin kohe vetsu vaatama, et mis värk on. Võtsin püksid maha ja vaatan: opaa, päevad vä :D ÕNNEKS, ma ei istunud kordagi kuskile maha ja läksin otsejoones vetsu. Mul suht vedas sellepärast ka, et kui tavaliselt lähen kooli bussiga, siis tänane päev oli erand ja läksin autoga kooli, seepärast jõudsin teistest palju varem kooli. Muidu sel ajal oleks ma bussis veel sõitnud :D. Koju läksin ka autoga. Koos kasuisaga. Talle ei öelnud ma midagi. Koju jõudes ema oli esikus vastas. Ta nägi, et ma kahtlase näoga, et on mul midagi öelda. Ma mingi jumala nägu naerul lajatasin, et mul päevad ja vaatasin otse talle silma. Ta algul oli jube ehmatanud näoga nagu WHAAAT? aga siis ütles: Tegelt? jeee :D

Minul Hakkasid koolis kolmanda tunniajal ja pidi hakkama mata ning ennem juba muusika tunnis tundsin, et minuga on midagi lahti , et hästi kahtlane tunne oli ja siis kui mata tunnis kutsus 6ps mind vastama ja ma pingist püsti t6usin siis oli tunda , et side on kuidagi kahtlaselt läbi imbund ja vahetunnis läksin vetsu ja avastasin, et pävad hakkasid. Algul oli see meeletu paanika, et mis nüüd saab ja verd tuli ka päris korralikult ja kui olin tsipa maha rahunenud panin vetsupaberit sinna ja iga vahetund käisin seda igaks juhuks vahetamas. :)
Vasta

Mine “Menstruatsioon, päevad... ja kõik sellega seonduv”