13 ja pole veel päevi

Tegelikult pole mul suur mure, aga ma alustaksin siis algusest:)

Ma olen 13 ning saan paari kuu pärast 14 ning mul pole päevi. Enamusel klassis juba on. Igal pool kirjutatakse ka, et algas kui olid 11,12,13. Mul on valgevoolus üle aasta olnud. Siit siis minu küsimused -

~Millal teil algasid?
~Kas peaksin muretsema, et mul pole alanud või on see normaalne?
~Kaua valgevoolus peaks kestma?

Kui mul kunagi algama peaks siis kas ma võin KOHE cupi kasutama hakata?

Oleksin väga tänulik kui Te oskate vastata minu küsimustele!

Tänud ette.

Re: 13 ja pole veel päevi

Selline karjumine, et "SUUR MURE!!" on internetis ebaviisakas, seda enam, et ütled kohe, et tegelikult polegi mure suur. Muutsin teema pealkirja informatiivsemaks ja soovitan ka sul seda edaspidi jälgida - paljud inimesed avavad pealkirja järgi teemad, mille kohta nad arvavad, et midagi teavad, niisiis on hulk inimesi, kes selliseid "appi-appi!", "SUUR MURE, AIDAKE!" teemasid üldse ei ava.

Muretseda pole vaja. Et 13-aastaselt päevad alanud pole, on normaalne. Ka kui 14-aastaselt pole, on normaalne. Kui juba 15 oled ja 16-le lähenema hakkad ja siis ka alanud pole, võid mõelda kontrolli minekule. Sinna on sul veel kaks aastat aega. Mul algasid ka päevad 14-aastaselt, kui see sind lohutab. Cupi ehk menstruaalanumat võib kohe kasutama hakata, lausa soovitan hakata kohe kasutama, seda nii keskkonna kui ka sinu enda tervise ja mugavuse pärast. Selle paigaldamise harjutamine võib olla tülikas, aga eks seda ole alguses ka tampooni paigaldamine. Võid endale menstruaalanuma juba ära osta. Vaata, et õige suuruse valid, ja jälgi kindlasti, et ostaksid mingi korraliku tootja oma, mis on kontrollitud materjalist, mitte mingi 3-eurose Aliexpressist vms, mille puhul sa ei tea, mis aineid see su kehasse eraldama võib hakata.

Edu!

Re: 13 ja pole veel päevi

Tere

Eks kui niiväga oodata neid päevi, siis see "Enamikul klassikaaslastest" võib tunduda rohkemate inimestena kui tegelik. Ta algab igaühel erineval ajal ning normaalseks peetakse kui ta algab enne 16 saamist. Naistearstile tuleb minna, kui oled 16 ja ikka pole päevi.
Ma usun, et eks ta Sul järgneva aasta-kahe jooksul algab.
Mingit loogikat võib otsida selles, et kuidas Sul muude murdeea-tunnustega on.
Vastates küsimusele

- ma olin minuarust u 14, kui mul algas.
- See on normaalne, kui pole veel alanud. Muretse siis, kui oled 16 ja ikka pole.
- UMBES aasta. Ehk siis see viitaks, et millalgi varsit Sul päevad algavad.

Oluline on kõige sellega mõista, et keha ei käi kella järgi. Kehast rääkides kõik on UMBES, ning see, kui enamikul algab midagi mingil ajal ei tähenda, et pärast seda aega oleks normaalne aeg möödas.

Võrdlusena. Keskmine Eesti naine on mingite allikate järgi 169 cm pikk. Mina olen aga sellest mitu head sentimeetrit pikem. Sellegipoolest on ka minu pikkus normaalne.

Kannatust ja rahu!

MoonCupi osas las vastab keegi teine, ma nendest väga palju ei tea.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Menstruatsioon, päevad... ja kõik sellega seonduv”