Mida teha????

Tere
Mul hakkasid ule pikaaja paevad.
Aga mul on mure...verd tuleb nii palju et isegi suure sidemeda laseb labi...tana arkasin nii et lina oli punane ja side taiesti verine...
Mida teha kui isegi suured sidemed ei aita.. kuidas ma kooli lahen nii???
Ma kain pm iga poole tunni tagant vetsus ja verd on nii palju...
Ja mitte kunagi pole nii palju verd tulnud....millest see olla voib??

Re: Mida teha????

Tere!

See on normaalne, et vahel tuleb rohkem verd. Kas lina said ära puhastatud? Igaks juhuks soovitan, et kui on vaja puhastada, siis külm vesi ja seep aitab kõige paremini - nii on võimalik plekk täiesti välja saada.

Tavaliselt siiski nii ei ole, et terve päevade kestmise aja tuleb nii palju verd, vaid pigem vaid esimeste päevade jooksul. Nii et koolipäevaks peaks juba natuke parem see seis olema. Müügil on ka öösidemed, mis mahutavadki rohkem, soovitan neid kasutada. Väga soovitan ka mooncupi, femmecupi, masmi cupi vms, igatahes päevade ajal sidemete ja tampoonide asemel hoopis menstruaalanumat kasutada - mahutab rohkem, ei leki jm on igatepidi mugavam ja lisaks tuleb ka juba ühe aasta lõikes palju odavam, aga kasutada saab 10-15 aastat. Lihtsalt peab harjuma kasutama.

Re: Mida teha????

Tana on kolmas paev...nii et mdea kas himseks on vahem verd....aga asi paris hull sest ma vahetasin sideme 3h tagasi ara ja nuud on mu tekk tressid ja lina verised...jallle
Mdea enam mida teha....ma elan maakohas ka ja pole plaanis poodi minna....
Ma motlesin et kasutaks tampooni ja sidet molemat aga ma kardan tampooni kasutada
Vasta

Mine “Menstruatsioon, päevad... ja kõik sellega seonduv”