Suur mure!!! KIIRE!!!!

Tere! Olen 16 aastane tüdruk ning olen mures kuna päevad jäävad ära/hilinevad. Viimati lõppesid septembri alguses. Homseks ema pani naistearsti juurde aja kuid kardan sinna minna, kas esimesel korral saab seal lihtsalt oma mure ära rääkida v tehakse seal midagi veel? Ise olen väga arg ka :/ Mainin ära ka, et käin 9.klassis ja suur stress on peal.
Lisaks hakkas nüüd vasaku jala poolt alakõht või mingisugune liiges (ei tea täpselt kuidas seda kohta nimetatakse) valutama. Suvel kukkusin selle koha rattaga sõites täiesti siniseks ja liikuda ei saanud. Kas on võimalik, et alles nüüd lõõb mingisugune kahjustus välja? Kas see võib kuidagi olla seotud päevadega?:/

Re: Suur mure!!! KIIRE!!!!

Tere!

See, et viimati lõppesid päevad septembri alguses, ei tundu mulle nii hiiglama suur hilinemine. Aeg-ajalt võib ikka juhtuda. Lihtsalt näitena - mul oli viimatine hilinemine isegi veidi pikem. Stress võib vabalt päevi mõjutada, nii et on hea, et tunnetad ise ka, et oled stressis - see on üks võimalus, kuidas päevade hilinemist selgitada.

Kui pärast seda suvist kukkumist päevad olnud on, siis ei usu eriti, et see nüüd hiljem seotud on. Kui aga nagunii arsti juurde lähed, võid talle ära rääkida ja lase temal välja selgitada, milles asi. See valu võib olla seotud ka algavate päevadega. Kui see valu on väga ebatavaline, ei ole absoluutselt sarnane tavaliste päevade valudega ja läheb kiiresti hullemaks, tasuks ikkagi perearsti ja vajadusel ka kiirabi poole/EMO-sse pöörduda.

Ehk siis - kui midagi hullemaks ei lähe, oota arstiaeg ära ja siis saad selgust.
Vasta

Mine “Menstruatsioon, päevad... ja kõik sellega seonduv”