päevad??????

Tere olen 10 aastane ja mul on olnud 7 kuud valge voolus ma tean seda, et 1-2 aastal hakkavad päevad .Palun õelge oma kogemuse järgi kuidas ette valmistuda päevadeks. Kas ootata päevi? Kumbi kasutada kas sidemeid või tampoone?
Kas päevad on valusad?Kas on võimalik ennetata päevi?Kas on tunda mingit tunnet enne vere tulekut?Kas valuvaikistid aitavad valu vastu(kui valud tulevad)?Kummaga osta tampoone kas aplikaatoriga või mitte? :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Re: päevad??????

Mul oli valgevoolus 3 aastat ennem kui päevad tulid. Mul ei ole päevade ajal väga halb olla. Mõnikord tunnen, kui veri tuleb, mõnikord mitte. Algusel ikka sidemetega. Ja mina sinu asemel neid nii väga ka ei ootaks. Igal inimesel on erinev. Ja minu arust sul on juba mitu teemat päevade kohta.

Küsimused

Tere tahtsin küsida kas 10 aastat vanust on päevade jaoks liiga vara muide mul on valgevoolus7 kuud ja kas on päevade alguseni vähe aega.Mis firma sidemeid kanda sovitade?Üks küsimus veel, mul on raamat MA OLEN TÜDRUK Ja seal on päevade kohta kirjas kui algavad päevad tuleb sporti teha aga siin lapsemure lehel väitatakse teist asja, kumba uskuda?(raamatu autor on"Hayley Long,,) :D :D :D :D :lol: :lol: :lo: :P : :P :P :) :) :)

Re: Küsimused

Tere!

Sidemete osas pead ise proovima, mis sulle meeldivad ja sobivad. Mina isiklikult soovitaks ökopoest osta, sest ega need naftast tehtud ja pleegitatud kilesidemed, mida poes müüakse, ei ole head ei sinu kehale ega keskkonnale. Kui võimalik, soovitan osta mingeid keskkonna- ja kehasõbralikumaid.

Sporti võib ikka teha, lihtsalt mõnel on päevade ajal valud ja siis ei pruugi sporditegemine kõige mugavam olla. Kuigi mõni ütleb, et tema kogemus on, et liikumine aitab valusid leevendada. Otseselt keelatud pole sport mingil juhul, pigem ikka hea igal ajal.

Minul nt oli valgevoolus enne päevi lausa 4aastat.
Kuidas päevadeks valmistuda?-Lähed poodi ja ostad vajalikud tarbed igaksjuhuks valmis.
Kumba eelistada kas tampoone või sidemeid?-Ise eelistan tampoone kuna need mugavamad aga ainult tampoone ma ka ei kasuta.
Kas päevad on valusad?-Oleneb sellest kas sul tekivad krambid või mitte.
Kas on võimalik ennetada päevi?-Ei.
Kas valuvaigistid aitavad valu vastu?-Jah aitavad aga see vedeldab verd seega peaks ka menstruatsiooni ajal rohkem verd tulema?.Kui valud on suured siis pead naistearstile minema mitte valuvaigistite peale lootma jääma.
Kummaga osta tampoone kas aplikaatoriga või ilma?-Vahet pole kui paigaldada oskad,ise kasutan nii aplikaatoriga kui ka ilma.Oleneb olukorrast kas on võimalik käsi pesta või mitte.
Sidemetest soovitan Libresset kuna ei krabise ega aja hauduma nagu Always.
Tampoonidest soovitan Natracare(öko),OB,Kotex,Tampax(aplikaatoriga on need), Libresse.
NB!Kui oled süütu siis kasuta mini või normal suuruses tampoone.
Vabandust,et nii vanale teemale vastasin😄

Karu2003 kirjutas:
30 Mär 2018, 15:50

Tampoonidest soovitan Natracare(öko),OB,Kotex,Tampax(aplikaatoriga on need), Libresse.
kle sry et su toredat arutelu segan ning ma tavaliselt siia ei vastaks aga ma ei suuda märkimata jätta, et sa soovitasid iga firma omi mis eestis müügil :D mida sa siis ei soovitaks? :D
sad, lonely and bad at math

Seleen kirjutas:
Karu2003 kirjutas:
30 Mär 2018, 15:50

kle sry et su toredat arutelu segan ning ma tavaliselt siia ei vastaks aga ma ei suuda märkimata jätta, et sa soovitasid iga firma omi mis eestis müügil :D mida sa siis ei soovitaks? :D
Naturella,rainbow jne😂Eestis on igasuguseid neid. Ka peale minu loetletud toodete on poodides veel ka teiste firmade omasi.Kui sa just ainult kuskil tanklas ostmas ei käi lmao.
Vasta

Mine “Menstruatsioon, päevad... ja kõik sellega seonduv”