Re: Menstruatsiooni valud

Mul endal pole erilisi valusid ja valuvaigistist ja soojaveepudelist piisab. Samas mäletan, et mingil perioodil, võib-olla ka pillidega seonduvalt, olid valud ikka päris hullud. Siis aitas küll soojaveepudel ainsana veidi leevendada, mingid valuvaigistid ei aidanud. Samas sain siiski magada jm, nii et ilmselt kõige hullem siiski polnud.

Kui on tõesti väljakannatamatud valud, mis segavad elamist, tasuks naistearstiga rääkida - mõnel juhul kirjutatakse näiteks rasestumisvastased pillid just sel eesmärgil välja, et päevad kergemini mööduksid.

Sa pead õigel ajal valuvaigistit võtma, natukele leevendab. Kuumavee kott ja teki alla sooja, ürita magada. Peale magamist on mul alati parem. Kui tõesti ei suuda magama jääda siis äkki aitab liigutamine? Väga tugevate valude korral jää koju, ja räägi naistearstiga
Always forgive your enemies; nothing annoys them so much. -O.Wilde

Ühes teises foorumis keegi naine kirjutab:

"Päevade valu kaotamise kohta aga niipalju, et ma ise olen viimasel ajal (kuu või kaks) iga hommik suure klaasi vett naturaalse õunaäädikaga (1 supilusikatäis) joonud enne hommikusööki ja päevade valu pmst pole ollagi. Ma kusjuures avastasin selle toime täiesti kogemata, ma mõtlesin, et lihtsalt seedimise parandamiseks joon, aga nüüd pole jupp aega enam ühtegi peavalu ega päevade valu enam kogenud Niiet seda soovitaks, siis vähemalt ei vaevleks valudes.Ma joon seda veel kõrrega, kuna ma ei taha, et hambad väga sellega kokkupuutuks, sest see ikka üsna happeline. Aga jah, üritan alati selle "morsi" ikka võimalikult ruttu alla kulistada, naudisklema eriti ei jää."

Kui ta nii happeline on, siis ma ei tea, kui hea see morss maole on.. nii et proovimine omal vastutusel :roll:

Mdea mul valutab kõikide päevadde korral. Ma võttan igal hommikul 1 no-spa ja kui on tugevamad valud ss päevas veel. Päevane kogus pole soovitatav yle 3 tableti. Muidugi kui tubevad valud ss valuvaigistit. Ja leevendab soorakott. Aitab ka õuna äädikas mis juba selles teemas ette tõstetud kui ka küpsetus pulber, selle kohta hästi ei mäleta aga seda pidi veega segama ja jooma...

Mul olid ka enne, kui pille ei võtnud, jubedad valud, aga sain lahti nendest siis pillide võtma hakkamisega ja tsükkel käib ka nagu kellavärk, hea mugav. Muidu võtsin valuvaigisteid ja liikusin hästi palju, see leevendas valusid. Ja muidugi tarbin vedelikku! Nüüd mõtlengi, et kui kohe-kohe olen pille lõpetamas, et mis siis saama hakkab jälle.. :(
Vasta

Mine “Menstruatsioon, päevad... ja kõik sellega seonduv”