help!

ma tahaks ka teada et enne kui ma proovin esimest korda tampooni panna(süütu),siis millised tampoonid peaksin ma valima? :?
ja kas ma pean enne günekoloogi juures käima ja siis ta ütleb mulle kas ma tohin neid kasutada?
ja selline asi kaa....et siin rägiti mingist pilust neitsinahas mis laseb tampooni läbi...a nagu kus ma tean kus see on...või et nagu kas tampoon läheb ise loomulikul teel sinna?(pilusse)

paar kysimust tampooni kasutamisest:

1)mis siis saab kui tampoon jääb kauemaks tuppe kui muidu...mis siis juhtub?
2)kui ma paigaldasin tampooni ja mul hakkab natukene paha olla...mis see siis peax olema, või mõtlen ma selle välja..kuna kardan seda haigust..
3)kui kaya võtab aega ennem kui ma saan teada et tampoon ei tekita haigust?
4)kas ma hakkan tampooni tundma kui see tuleks ää võtta??

sõstramari ma jään sulle vastuse võlgu kuid eelnevatele postitajatele ütleksin küll mis te piinate inimest ühe ja sama küsimusega:D ma pidin end surnuks hirnuma üka ja sama küsimus kui vastus juba oli esimene kord ei ole soovitatav siis seda on ta ka teist kolmandat ja neljandat korda (nagu võib lugeda :wink: ) ise kah olen kuulnud niipalju kui olen et jah pole soovitatav ja kahjuks ei loe stiinat nii et ise kah kommenteerida ei oska
See on minu isiklik arvamus!

´...´ kirjutas: paar kysimust tampooni kasutamisest:
1)mis siis saab kui tampoon jääb kauemaks tuppe kui muidu...mis siis juhtub?
Tampooni ei ole soovitav hoida tupes kauem kui 6 tundi sellepärast, et niiskes ja soojas keskonnas tekib hea võimalus mikroobide levikuks - ja põletiku tekkeks. Samuti ei ole soovitav panna tampoon ööseks - sest siis tupp saab puhata, ta ei peaks alati kuiv olema.
´...´ kirjutas: 2)kui ma paigaldasin tampooni ja mul hakkab natukene paha olla...mis see siis peax olema, või mõtlen ma selle välja..kuna kardan seda haigust..
Ei saanud päris aru, mis haigusest Sa räägid ja mis tähendab "paha olla"... Kui tampoon paigutatakse õigesti, siis teda ei ole üldse tunda, ja mingit ebamugavust ta ei peaks tekitama. Kui Sul on valus või ebamugav, siis parem tampoonidest loobuda ja kasutada sidemeid.
´...´ kirjutas: 3)kui kaya võtab aega enne kui ma saan teada et tampoon ei tekita haigust?
Iseenesest tampoon ei tekita haigust. Kui teda kaua aega tupes hoida siis võib tekkida põletik (loe vastust esimesele küsimusele).
´...´ kirjutas: 4)kas ma hakkan tampooni tundma kui see tuleks ää võtta??
Tavaliselt koos tampoonidega kasutatakse ka pesukaitseid - igaks juhuks, et kui tampoon on juba täis imbunud siis hakkab läbi laskma ja mõned veretilgad võivad pesule tulla.
Kui Sa oled juba tampoone mõnda aega kasutanud, siis hakkad juba ise tähele panema, et mensi esimestel ja viimastel päevadel vereeritust on vähem kui mensese keskel - sõltuvalt sellest saab ka tampoone vahetada kas sagedamini või harvemini (aga mitte pikema vahega kui 6 tundi)

Kõike head soovides!!! :wink:
Maggy(konsultant)
P.S. Töötan nüüd teises kohas.

maina kirjutas: mix on tampooni eemaldades valus??
Valu tampooni eemaldamisel võib tekkida sellepärast, et tampoon olles tupes imeb endasse vere ja eritise, ja sellega muutub suuremaks kui ta oli sisseviimisel - ja suuremat asja on raskem välja võtta (kui suguelu ei ole veel alustatud siis neitsinahk võib ka segada, sest praod, mille kaudu tampoon tuppe paigutatakse, on palju väiksemad kui tupp)
maina kirjutas: ja mix on viimastel päevadel eritis väga paha lõhnaga
Eritis koosneb mitte ainult verest vaid ka emaka limaskestast, millel on oma lõhn olemas.
Ja veel peab arvesse võtma, et mängus on hormoonid. Menstruatsiooni erinevatel faasidel toimivad erinevad hormoonid ja sellega muutub hormoonide tasakaal,ja see mõjutab ka endokriinset süsteemi (erinevate näärmete tegevust) - see kõik samuti võib halba lõhna põhjustada.

Mis selle lõhna eest päästab on regulaarne (2-3 korda päevas) sooja veega alt pesemine.

Kõike head!!! :wink:
Maggy(konsultant)

Mina arvan et.. Tampoone võivad kasutada küll süütud.. :S Ma arvan, et see on loll jutt, et ei tohi. Mulle günekoloog ütles, et võib. Tampooni pakendil on, et võib. Raamatutes ja ajakirjades on kirjas, et tohib. Jne.. Ja nüüd mingi neti foorumis öelldakse, et ei tohi.. Mina ütleks selle peale: Loll jutt suhu tagasi :) Aga rahu.. See on minu arvamus kõigest!

Ja kui tampoon ei ole liiga suur, siis seda ei ole üldse tunda. (Kui õieti paigutatud on) Tõesti.. Side tuletab sulle koguaeg meelde, et sul on "pahad päevad", tampooniga seda tunnet ei ole.

Aga no. Igalühel on oma maitse, eelistused jne..

¤Peace¤

´...´ kirjutas:2)kui ma paigaldasin tampooni ja mul hakkab natukene paha olla...mis see siis peax olema, või mõtlen ma selle välja..kuna kardan seda haigust..
Arvan et sa pead silmas seda toksilise shoki sündroomi.
See on väga äge reaktsioon ja kui sul oleks see tekkinud, siis oleksid kõrge palavikuga ja muude teravate näitajatega juba arsti juures.
"Natukene paha" on kindlasti pigem sellest, et mõtled sellele ja võid endal seda seisundit ise tekitada.
Varsti harjud ning unustad need mured.
Edu!

ma ei taha kedagi solvata aga tea ajte apsurtset jutt.Kui meil olid sellised asjad nagu tervise õpetuse tunnid ,siis meile räägiti,et tampoone võivad kõik kasutada ja kui me käisime klassiga noortekabinetis samamoodi seksist ja menstruatsioonist rääkimas siis arst ütles,et see jutt et tüdrukud kes on süütud ei tohi kasutada tampoone on sama absurdne kui see et sperma alla neelamisest võib rasedaks jääda.Nii et see jutt siin on vägagi segatusse ajav ja kui sa maggy väidad et seda on sulle arst öelnud siis ma vist ei usalda ühtegi arsti oma elus enam kui nad kõik eri juttu ajavad.

mul on neile inimestele küsimus kes väidavad et tampooni kasutamine süütul tüdrukulon mittesoovitav et mis te sis soovitate teha kui ma läen nt klassiga ekskursioonile ja läheme veeparki et sis mis ma teen, ei tohi ju tampoone kasutada :? ei jäta ju ekskursiooni selle pärast ära et päevad on. ja ei saa ju ujuma ka minna sidemetega :P

abi !?

ma paigaldasin esimest korda tampooni. kuid see ei läinud üleni sisse. nagu sisse läks, aga hästi natukene jäi välja...ja siis oli ebamugav. kas ma lihtsalt paigaldasin natuke valesti (ikka esimene kord) või on võimalik, et tampoon lihtsalt ei mahu ära :P

paar küsimust
kas ei tohi siis kasutada mini tampoone kui pole veel süütust kaotand? paljud günekoloogid ütlevad et kui veri eritub rohkem võib alguses valida mini suuruses tampooni.
kui kauaks võib esimesel korral tampoon sisse jäada?
ja veel
kas keegi teab kas mini tampoon paisub sama suureks kui tavalise suurusega tampoon??

loodan et vastate kiiresti. Pean varsti lätti veeparki minema ja ei tahaks minematta jätta.. :D

Re: abi !?

puu kirjutas:ma paigaldasin esimest korda tampooni. kuid see ei läinud üleni sisse. nagu sisse läks, aga hästi natukene jäi välja...ja siis oli ebamugav. kas ma lihtsalt paigaldasin natuke valesti (ikka esimene kord) või on võimalik, et tampoon lihtsalt ei mahu ära :P
Tampoon terviklikuna peab olema tupes ja kui ta on õieti paigutatud siis teda ei ole üldse tunda ja ebamugavusi tampoon samuti ei tekita.
Uuri tähelepanelikult tampoonide pakendis olev juhend, seal on kõik kirjas ja samuti on ka pildid, kuidas seda teha, ja roovi veel kord. Kui mittu korda ikka ei õnnestu, siis oleks arukas kasutada sidemeid.

Edu!! :wink:
Maggy(konsultant)

ei keegi kirjutas: kas ei tohi siis kasutada mini tampoone kui pole veel süütust kaotand? paljud günekoloogid ütlevad et kui veri eritub rohkem võib alguses valida mini suuruses tampooni.
Kui Sulle tampoonid sobivad siis Sa võid neid kasutada, erilisi vastunäidustusi tampooni kasutamisel ei ole, peab jälgima oma enesetunnet (kui tampoonid ei sobi/ei mahu/segavad/tekitavad ebamugavus ja valu), siis ei tasu neid kasutada.
Mini tampoone tavaliselt kasutatakse siis kui suuremad ei sobi või vereeritis ei ole väga suur (esimestel ja viimastel menstruatsiooni päevadel)
ei keegi kirjutas:kui kauaks võib esimesel korral tampoon sisse jäada?
ja veel
Ei ole vahet kas see on esimene kord või mitte. Igal tampooni paigutamisel tampoon ei tohi olla tuppes rohkem kui 8 tundi (muidu tekkib põletiku oht)
ei keegi kirjutas:kas keegi teab kas mini tampoon paisub sama suureks kui tavalise suurusega tampoon?
Mini tampoonid samuti paisuvad, kuid mitte nii suureks kui tavalised või keskmise suurusega tampoonid. Selleks ongi välja mõeldud erinevad suurused et saaks neid enda vajaduste järgi valida ja mugavalt kasutada.

Ja veel... Palun loe arutelu mis oli selles teemas (Tampoonid) juba enne Sinu küsimusi. Sealt saad leida enda jaoks palju kasuliku infot.

Kõike head ja tervist soovides!!! :wink:
Maggy(konsultant)

ESITEKS :

Tampoone VÕIB kasutada ka siis kui sa pole veel süütust kaotanud.
Kuid soovitavalt MINI ja NORMAL.
Tampoone on tegelt päris kerge paigaldada.Seda tuleb paigaldada tuppe,mis asubkliitori ja kusiti taga.Kui sa seda tunned istudes või liikudes,siis tuleb see sügavamale paigaldada.
Ära võtta tuleb 6-8 h või varem ära võtta.

Kogu info on saadud leheküljelt : http://www.taiskasvanukssaamisest.ee.com
Ja väikesest teadmikust,mille sain ajakirja Stiinaga koos.
:oops: :P

issand...

mis jama teile aetakse. :evil: olen 14, täiesti süütu ja olen tampoonidega väga rahul. sidemed lasevad öösel läbi, tampoonid mitte. ja muideks tampooni ei tohi sisse jätta kauemaks kui 8-ks tunniks. tuleb valida oma voolusele kõige väiksema imavusega tampoon. olge normaalsed, asi ei ole nii hull. alguses vihkasin päevi, nüüd armastan tänu tampoonidele. ja proovige kõigepealt comfort tampoone, siis juba pro comfort. tundke ennast mugavalt. :D

praegu on nii ilusad ilmad ja ma nii soovisin et paregu ei hakkaks päevi, aga hakkasid ja ma nii tahtsin ujuma minna ja ma lihtsalt võtsin mingid tampaxid ette(need mis Stiina vahel olid :P) ja stiina vahel oli ka mingi õpetus ja lihtsalt sisendasin et ma suudan ja suutsin, pärast iseg metsas mingi suvalise puu taga :D aa need tampaxid olid vist tampax lites ja apllikaatoriga, varema ma proovisin ka ilma aplikaatorita aga neid ei saanud ma yldese sisse.
yks soovitus veel parem on paigaldada kykitades, mitte jalg kempsupotil :P
loodan et minust on abi ja kui mul abi on vaja siis aidatakse :P

http://www.youngwomenshealth.org/tampon.html
see on kyll inglise keelne, aga seal on väga hästi seletatud ja need kaes inglise keelt ei oska ple siis piisavalt vanad et tampoone kasutada, sest koolis ju õpetatakse inglise keelt.
ja kes tõesti ei saa aru siis ostke selle kuu stiina ja seal on eesti keeles räägitud ja kaasas on ka aplikaatoriga tampoonid
Viimati muutis kakuke, 18 Juul 2005, 14:53, muudetud 9 korda kokku.

Tampoone võivad kasutada ka need kes on süütud.
Tampooni paigaldamisel ei tohi olla pinges, sest siis on tupe lihased pingul ja tampooni on raske sisse libistada. Tampoonide kasutamine on mugav kuna sa ei tunne seda enda sees, kuna ta on tupes sellises kohas, kus puuduvad tundenärvilõpmed. Parim aega tampoonide paigaldamiseks on menstruatsiooni kolm esimest päeva, sest nendel päevadel on verejooks suurem ja tampooni saab kergemini sisse libistada, niiet algajatel oleks soovitatav siis proovida. Kindalasti tuleb olla lõdvestunud ja rahulikult hingata. Kui oled tampooni sisse libistanud ja tunned seda siis pole sa piisavalt sügavale lükanud. Parim viis on algul lükata natuke otse ja siis tahapoole. Seda ei tohi olla vaadates näha.
Menstruatsiooni esimestel päevadel tuleb vahetada 3-6 tunni tagant, väiksema verejooksuga päevadel 6-8 tunni tagant.Algajatele oleks soovitav alguses väiksema suurusega nt. o.b. comfort.

õige vastus on jah, sest mina käisin pärnus ja midagi ei juhtunud :D aga kui sa nagu väga kaua vees oled, siis võib tampoon läbi hakata laskma, sest vesi imbub ju tampooni :d ja pealegi, ega sa ju sidemega ei lähe ujuma :S

hmm...

minul hakasid päevad kolm päeva tagasi..minule see kyll mingeis raskusi ei tekita..muidugi võib see olla iga tydruku puhul erinev...esimesed kax päeva kasutasin sidemeid..kuid nyyd proovisin tampooni..algusel oli mul o.b. super..kuid seda oli ylivalus paigaldada ja see ei läinud täiesti sisse...ma loodan et see on loomulik..võtsin selle ära ning proovisin kõige väiksemat...see libises väga lihtsalt sisse ja mul on väga mugav sellega....ja mina olen kyll galt poolt lugenud ja kuulnud et tampooni kasutamine syytutelei teita mitte migisugust probleemi...hmm...aga noh..ex gynekoloogid teavad ju rohkem:) aga suurem probleem on mul sellega kuidas emale öelda et ta mulle tampoone ostax...ma saan temaga kyll hästi läbi ukuid siiski..ma tunnen ebamugavust talt seda kyside..ja siis oligi nii et ema läx poodi ja ma unusasin kysimata ja ii pdin mitu mitu tundi yhe ja sama sidemega olema...lõpux leidsin õe kapisttampooni...ja alati ma ootan sobivat hetke emale öölde...siis kuiisa pole läheduses...sedama kardan weel eriti et äkki isa kuuleb kui ma sidet või tampooni vahetab või seda kuidas ma ema käest kysin...täitsa mark hakkaks....kas keegi oskax soovitada kuidas emale öelda et ta mulle tampoone osatx? näitex maggy? :oops:

ma pean minema ujuma,aga kas ma tohin siis selleks tampooni kasutada??koolis on käsitud minna ja ma ei saa midagi parata!kuna päevad on kestnud juba 4 päeva ja hakkavad lõpukorrale jõudma ja kas siis võib ilma tampoonita ka ujuma minna?

a kirjutas: Maggy, tegelikult võib süütult tampoone kastuada.
Jah, viimasel ajal arstid räägivad, et tampooni kasutamisel ei ole otseseid vastunäidustusi, neid saavad kasutada kõik, kellele see sobib. Samas, kui tampooni kasutamine tekitab valu või ebamugavust siis ikkagi parem kasutada sidemeid.
a kirjutas:+ Ei tohi olla tampoon ja hügieeniside korraga all, võib tekkida haigus.
Ei saanud aru mis haigust Sa pead silmas. Räägi sellest lähemalt.

Väga sageli juhtub nii et kui tampoon on juba päris palju verd endasse imфтгв, siis ta hakkab läbi laskma ja veri võib pesu määrida. Selleks ett niisugust apsu ei toimiks naised kasutavad koos tampooniga ka pesukaitseid.
Maggy(konsultant)

neitsinahad on individuaalselt väga erineva suurusega, üliharuldased aga mitte võimatud on koguni sellised, mil avaus puudub - see annab endast esimese menstruatsiooniga märku (verepais) ja nõuab kirurgi sekkumist. Samas on neitsinahku, mille avaus nii suur, et "süütuse" kaotamine ei olegi valus.
Pakun, et kui ava on nii kitsas, et tampooni paigaldada raske, siis võib probleeme tekitada ka täitunud tampooni kättesaamine. Kui aga tampooni õnnestub paigaldada vaevata, siis milles küsimus?
ööseks muidugi ei soovita tampooni, eeldades et enamusel inimestest kestab ööuni kauem kui 3-4 tundi

soovitan tüdrukutel kõigepealt sealt alt sõrmega järgi proovida - kui leiate avause ja sõrm sealt sisse mahub (ja ärge häbenege, oma keha peab inimene tundma) siis on ka kergem välja mõelda, kuidas tampooni paigaldada. Proovige kasvõi sooja dušši all. Mini tampoonid on enamvähem sõrmejämedused.

kasutada ei tohi need , kes on süütud- super plus tampakseid vs ob super plusi ( ehk väga suuri) .
Süütud ja noored , teile on spetsiaalselt väikesed . Stiina vahel oli ka.
Paigaldada on lihtne .. juhisest on pabi ;)
Süütuse kaotad armastuse , mitte tampooni pärast ;)

Mina kannan tampoone ainult kehka ja siis kui tampoonid sobivamad on.Mulle muidu meeldivad nii tampoonid kui ka sidemed.lihtsalt tampoone pn kergem kaasa võtta ja paigaldada. Kuidas muide paigaldada aplikaatorita tampoone? mul on alati aplikatoriga ja on väga mugav paigaldada.
Armastage ennast ja armastage elu!

niih, olen siis ka otsustanud tampoone proovida. Mul on lihtsalt sidemetest nii kõrini, kogu aeg tunned, kuidas midagi märga sul pükstes on..
Üks küsimus oleks ainult.
Kui ma saan tampooni ilusti sisse panna kas ta tuleb sealt välja ka ilusti või võib juhtuda, et ei tulegi välja ja ei saagi enam välja võtta..
millest see sõltub?(pole vahekorras olnud)
ma kardangi kõige rohkem seda, et kui ta sisse saan, et siis enam välja äkki ei saagi.

palun vastake
ette tänades, Kadi

Anonymous kirjutas: Kui ma saan tampooni ilusti sisse panna kas ta tuleb sealt välja ka ilusti või võib juhtuda, et ei tulegi välja ja ei saagi enam välja võtta..
millest see sõltub?(pole vahekorras olnud)
ma kardangi kõige rohkem seda, et kui ta sisse saan, et siis enam välja äkki ei saagi.
Tere Kadi!

Kui sa uurid tampooni hoolikalt, siis sa kindlasti leiad sisseõmeldut nööri. Nöörist tõmmatades sa saad tampooni välja võtta. Kui mingil põhjusel sa ei saa seda välja (näiteks nöör läks katki), siis tingimatta pöördu arsti günekoloogi juurde.
Kuigi juhtub see äärmiselt harva.

Soovin sulle mõnusat enesetunnet.

:wink:
Ei konsulteeri enam.

umh?

Kas siis tampoonil jääb see nöör tupest välja tilpnema?Ja siis sealt saad välja tirida?Kaua võib side peal olla?Kui mingi 6-8vm tundi, kuidas siis vahetada saab, kui koolis oled?
Wc-s koolis on väga ebamugav, seal on sellised vetsud, et saab piiluda, mida vetsus teed ja see on väga haige, nii et kuidas?
Kas võib ka üle u 8-.. tunni olla?

kurb_tydruk kirjutas:mis siis need tydrukud peavad kannatama, et ei saa tampoone kasutada....ja peavad end ebamugavalt tundma.MA VIHAKN PÄEVI!!!!!!!!!!
oi, me kõik oleme tundnud, et me vihkame päevi jms, aga tegelikult on see loomulik asi, kui päevi pole ei saaks me lapsi , päevad on loomulik osa arenemisest . :)
ära muretse sa pole ainuke, kellel päevad on! enamusel su sõpradest, ja kõikidel maailma naistel on päevad.:)

Re: umh?

Anonymous kirjutas:Kas siis tampoonil jääb see nöör tupest välja tilpnema?Ja siis sealt saad välja tirida?Kaua võib side peal olla?Kui mingi 6-8vm tundi, kuidas siis vahetada saab, kui koolis oled?
Wc-s koolis on väga ebamugav, seal on sellised vetsud, et saab piiluda, mida vetsus teed ja see on väga haige, nii et kuidas?
Kas võib ka üle u 8-.. tunni olla?
side tuleb eemaldad, kui on märg tunne või on tunda lekkimist :)

mis ma siis lähen gynekoloogi juurde ja kysin kas mina vöin tampoone kasutada ve??:D
noojah, mina olen ka syytu ja tahaks juba tampoone kasutada, lootsins iit abi saada, aga julgustust ma siit kyll ei saanud, pigem vastupidi:( nyyd ei saagi ujumas ja päevitamas käia nende ajal :(:(
keep smiling=)

tampax compact lites ja regular
ma kasutan mõlemat, lähevad vabalt sisse ja tulevad välja kaa:D
olen süütu, endiselt:D
algul kasutasin aint lites kartsin et muud on liiga suured, siis emps ytles poes ära vingu võta suuremad:D

kui esimest korda olid mul siis mul oli nende sidemetega nii ebamugav et tuju oli ära ja vahetasin hästi tihti et mugavam oleks siis aga proovisin tampoone...alguses sain mitu korda sisse aga ebamugav oli.lõpuks sain neid minisi kasutama hakkata.nüüd pole muret.soovitus te saate küll hakkama.võtke aega,natuke vastik on esimest korda kui kohe ei saa,siis proovige hiljem uuesti.ja veel rääkige oma sõbrannadega sellel teemal julgelt,siis on palju kergem

tampoon kaob ära???

see pole ju võimalik, et tampoon lihtsalt ära kaob, enne on võimalik et unustasin selle lihtsalt paigaldada...paanika oli küll alguses suur, et kuhu kadus, pole ju normaalne, et lähed tampooni vahetama, ja unustad uue panna :oops: :lol:
ta ei saa ju kuhugi nii sügavale minna, et enam tunda pole..(käega ntx)
:D

Siit teemast sain palju vastuseid oma küsimustele!! Aitäh,
üritasin just tampooni paigaldada (pole süütust kaodanud) ja eriti see nagu välja ei tulnud, nüüd lugesin, et polegi õige enne süütuse kaotamist kasutada, niiet lasen mõnusalt sidemetega edasi :D
Parimat soovides,
InFront

To MAGGY

Peab meeles pidama, et neid tampoone tohib kasutada ainult siis kui sa juba oled süütuse kaotanud, kui ei, siis on parem valida kasutamiseks teisi hügieenivahendid, näiteks hügieenisidemed, sellega sa vältid võimalikke tüsistusi.
----------------------------------------------------------------------------------
See jutt ei ole nüüd küll õige? Meil on käinud igasugused günekoloogid ja professionaalid rääkimas päevadest ja sellega seonduvast.. ja on räägitud tampoonide paigaldamisest, kasutamisest jne. KUSKIL ei ole kirjas et võid ainult siis kasutada, kui oled süütuse kaotanud. Kui kasutada väikeseid tampoone(mina isiklikult kasutan keskmisi, sest verehult on suhteliselt suur. ), ja kui endal on mugav, siis on ju OK? :)
Ise olen kolmteist, kasutan regulaarselt tampoone, sest minul on praktiliselt võimatu sidemetega trennis käia ja igasuguseid trikke ning muid teha. Koolis olen ka viimasel ajal hakanud käima tampooniga, siis ma tunnen mugavamalt ja ei ole sellist muret et nüüd tuleb pükstest veri läbi. Öösel kasutan sidemeid.

see maggy ajab plära!!
Sidemed või tampoonid?
Selle pead ise selgeks tegema, mida on parem kasutada.Tampoon ei tohi tekitada ebamugavust ning sul peab olema võimalus seda iga 3-5 tunni tagant vahetada.Vähese veritsuse korral muutub tupp tampooni kasutamisel kuivaks nidn sellega kaob haigusetekitajate vastane kaitse. Tagajärjena võib tekkida seenhaigus
Sidemete juures peaks jälgima et need ei oleks lõhnastatud ja neil ei oleks palstikpinda.Lõhnastatud sidemed soodustavad allergiate tekkimist ning plastikpind moodustab sooja titepinnase bakteritele ja seenhaigustele!

raamatust Esimene armastu!

Tere!

Tere,kui te ütlete et tampooni võib kasutada alles siis kui oled süütuse kaotanud siis palun seletage mulle 2 asja.

1)Kui on utlemas klassiekskursioon ja me läheme veeparki NT KAS SIIS PEAB SIDEMEGA UJUMA??

2)Suvel tahad päevitada,ujuda kas SEDA PEAB KA SIIS SIDEMEGA TEGEMA??

GÜNEKOLOOG PALUN VASTAKE SIIS MULLE!MIDA SELLISTEL JUHTUMITEL PEAB TEGEMA!

Ootan huviga vastust(a).

Maggy kirjutas:
stiina kirjutas:ajakirjas Stiina oli 5 kysimust esitatud günekoloogile....ja seal olis siuke kysimus:KAS TAMPOONID TEEVAD VALU! vastus: EI.kui menstruatsioonipäevad algavad, siis oled piisavalt vana, et kasutada Tampaxi tampoone.-see günekoloog ju ytleb , et võib????!!!!
Ei saa kommenteerida, sest ei ole seda artiklid "Stiinas" lugenud.
Mina olen samuti konsulteerinud ja küsinud nõu Noorte Nõustamiskeskuse günekoloogilt, ja sealt sain vastuse et enne suguelu alustamist tampoonide kasutamine ei ole soovitav.
Vasta

Mine “Menstruatsioon, päevad... ja kõik sellega seonduv”