Re:

Paule kirjutas:
Maggy kirjutas:
stiina kirjutas:ajakirjas Stiina oli 5 kysimust esitatud günekoloogile....ja seal olis siuke kysimus:KAS TAMPOONID TEEVAD VALU! vastus: EI.kui menstruatsioonipäevad algavad, siis oled piisavalt vana, et kasutada Tampaxi tampoone.-see günekoloog ju ytleb , et võib????!!!!
Ei saa kommenteerida, sest ei ole seda artiklid "Stiinas" lugenud.
Mina olen samuti konsulteerinud ja küsinud nõu Noorte Nõustamiskeskuse günekoloogilt, ja sealt sain vastuse et enne suguelu alustamist tampoonide kasutamine ei ole soovitav.
misassja???
see günekoloog ajas küll sulle segast siis:? muidugi võib!
Täiuslikkus on igav ja ilus on ebahuvitav,vead on need - mis teevad meist isiksuse!

Re: tampoon

Maggy kirjutas:Tere!

:!: Peab meeles pidama, et neid tampoone tohib kasutada ainult siis kui sa juba oled süütuse kaotanud, kui ei, siis on parem valida kasutamiseks teisi hügieenivahendid, näiteks hügieenisidemed, sellega sa vältid võimalikke tüsistusi.

aga kõik on alati öelnud, et tampoone tohib paigaldada ka süütuna. :roll:
Enne, kui õpid tundma teisi, õpi tundma iseennast.
HugHug !

Re:

umbrohi kirjutas:
Anonymous kirjutas:aga un ju selline reklaam, et SA EI KAOTA SYYTUST TAMPOONI VAID ARMASTUSE PÄRAST....see ju just julgustab syytuid kasutama tamppone...või mis??
jah, aga firmad tahavad ju kasumit saada. kuna tampooni kasutamine siis kui oled süütu on mitte soovituslik, aga mitte keelatud, siis nad kasumi saamise eesmärgil reklaamivadki toodet, et saada endale võimalikult palju ostjaid. aga jah ple midagi teha, et see reklaamlause julgustab ka süütuid tampoone kasutama.
noo, ma saan aru et šampooni reklaamimisel natuke öeldakse üle, ga kui tegi on sellise asjaga,siis ei tohi valet infot edasi andaa !!
Enne, kui õpid tundma teisi, õpi tundma iseennast.
HugHug !

Kui keegi tuleb sulle ütlema, et süütud ei või tampoone kasutama, siis see oleks jama.
O.B raamatus(väikses) on kirjas, et süütud võivad kasutada minit ja normalit. Ja kui see teeks neitsinaha katki, siis see oleks sama hea, et ravimitesse pannakse valesid aineid sisse. Raamatutes ja igal pool on kirjas, et süütud võivad.

Kittyforlove püüab seda öelda, et vaevalt need omale kasumit teeniksid. Ta tegigi sellise näite, et pannakse siis ravimitesse valed asjad sisse, kuna nad tahavad kasumit. Tampoonitegijad vaevalt laseksid miljonitel tüdrukutel lasta oma süütus ''kaotada'' tampooniga. Peppermint on öelnud siis ka, et süütud võivad neid kasutada. Mina hakkan päevade alguses kohe tampoone kasutama :lol:

Okei, ma ütlen ka sõna sekka. Mingi marketingi-asi nende väikeste raamatute väljastamine vaevalt on. Muidugi lõikavad firmad sellest mingit kasu, kui tüdrukud kasutavad tampoone, aga neis raamatutes kirjutatakse õigust - süütud võivad tampoone kasutada. Minu arvates on päris hea, et seda ikka mingil viisil kuulutatakse, sest nagu näha arvavad paljud, et tampoonid on vaid juba seksinute privileeg. Teeme asja selgeks - tampoonid, neitsinahk ja süütus tegelikult ei ole omavahel nii väga seotud. Kindlasti suurem hulk arvab, et seksiga läheb neitsinahk katki või eemaldub või mida iganes. Fakt on see, et neitsinahk ei kao ära, see kas lihtsalt venib seksi käigus või rebeneb mõnest servast ja jääb ikka oma endisele kohale. Süütu on see, kes seksinud ei ole, olgu ta neitsinahk terve või mitte. Sa võid olla aastaid näpukat teinud või kasvõi dildot kasutanud või mida iganes, aga süütus läheb esmakordselt teise inimesega vahekorda astudes. Netsinaha olukord määrab netsiks olemist sama vähe nagu rindade suurus või juuste pikkus. Neitsinahas on avaus, millest pääseb läbi menstruaalveri ja mille kaudu asetatakse sisse ka tampoon. Ei ole nii, et süütud võivad kasutada vaid mini või normal tampoone. Vahet pole, mis suuruses see tampoon on. Sisse see mahub, sest peenises on see kõvasti väiksem. Ja tampoonide kasutamine, nende toimimine ja kõik muu on identne süütutel ja juba seksinud naistel. Ma tõepoolest ei tea, kust selline loll müüt on tulnud, et neistid tampoone ei kasuta või siis äärmisel juhul kasutavad minisid, aga see täiesti vale. Kui inimene tahab tampoone kasutada ja saab sellega hakkama, siis ei ole vahet kui vana ta on, on ta süütu või mitte ja kuidas on lood neitsinahaga. Need viimased ei mängi mingit rolli.

Külaline kirjutas:Kittyforlove püüab seda öelda, et vaevalt need omale kasumit teeniksid. Ta tegigi sellise näite, et pannakse siis ravimitesse valed asjad sisse, kuna nad tahavad kasumit. Tampoonitegijad vaevalt laseksid miljonitel tüdrukutel lasta oma süütus ''kaotada'' tampooniga. Peppermint on öelnud siis ka, et süütud võivad neid kasutada. Mina hakkan päevade alguses kohe tampoone kasutama :lol:
Jah, umbes nii. Igatahes, see on vale, et süütud ei või tampoone kasutada, hakkan varsti kasutama :lol:

See on vist töesti väga erinev inimeseti. Igastahes, olen endiselt süütu, kohe siis, kui esimest korda päevad hakkasid, kasutasin tampooni. Tunnen ennast sellega väga hästi ja köik on täitsa korras. Kuigi päevad on vähe aega olnud, ei kujutaks ettegi elu ilma nendeta. :)

kõik ned raamatud("tüdukute usaldusraamat" jt)räägivad et tampooni tohib kasutada ja see on soovitatav kui ujuma lähed.ja mind huvitab ka see küsimus et tampoon ei lähe sisse ja suruda ka ei tohi...ja kuidas siis õieti suguelu alustada et peenis ju veel suurem ja vaguinii tuleb ju suruda... :?: :?: :?:

Ma ei tea kust sa sellist asja kuulnud oled, et suruda ei tohi. Ega siis tampoon tupeava juurde asetades ise sisse ei vupsa. Ikka pead kas sõrme või aplikaatori abil kaasa aitama. Muidugi väga jõuga punnimine poleks ka õige asi. Hea on proovida kõige väiksema aplikaatoriga tampooniga, kasvõi aplikaatori välispind veidi libedaks tehes, et see lihtsamalt sisse läheks. Tampooni keeramine ja samal ajal õrnalt lükkamine aitab ka.

Peppermint kirjutas:Ma ei tea kust sa sellist asja kuulnud oled, et suruda ei tohi. Ega siis tampoon tupeava juurde asetades ise sisse ei vupsa. Ikka pead kas sõrme või aplikaatori abil kaasa aitama. Muidugi väga jõuga punnimine poleks ka õige asi. Hea on proovida kõige väiksema aplikaatoriga tampooniga, kasvõi aplikaatori välispind veidi libedaks tehes, et see lihtsamalt sisse läheks. Tampooni keeramine ja samal ajal õrnalt lükkamine aitab ka.

Jah seda sain aru.aga konsultant maggy ütles nii. loe eest poolt :arrow:

selline lõik oli seal lehel , mis tampoonipakiga kaasas :
" o.b tampoone võid kasutada juba esimesest menstruatsioonist. Kui sul on päevad esimest korda, on neitsinahk tavaliselt piisavalt pehme ja elastne, et kasutada tampooni o.b. ProComfort mini, light flow, normal või o.b. normal hõlpsalt neitsinahka vigastamata. " Vot ....kuna ma olen juba kasutanud siis loodan et see jutt on tõsi. :D

Tere:)
Kunagi (paar aastat tagasi) proovisin tampooni kasutama hakata.(Süütu olen) Sain ilusti sisse,kõik oli korras.Mõne tunni pärast sain aru,et pean vahetama. Hakkasin nöörist tõmbama,aga ei tulnud välja. Väga valus oli.Üritasin veel paar korda,aga ei tulnud. Hakkasin juba paanikasse minema,ma ei teadnud mis oli juhtunud. Võtsin peegli kätte ja vaatasin mis ees on-nahariba. Ja nahariba tuli kahelt poolt üle tampooni. Väga jube oli. Siis sain õe abiga välja. Väga piinlik oli,aga mis teha.. Peale seda korda olen veel proovinud ühe korra ,aga ikka sama jama. Enam ei julgegi kasutada. Olen mõelnud minna günekoloogi juurde,aga ei ole veel sinna jõudnud. Siit foorumist sain teada mis see on-neitsinahk. Ma ei suuda seda uskuda,kuidas neitsinahk nii tupe ette ulatub..? Ja kui kunagi vahekorda satun,siis kas on loogiline ,et mehe peenis kinni ei jää? ( Lolll küsimus,mida ma ise ei usu) Ja arvatavasti on vahekord ikka eriti valus..Aga kõikidel inimestel erinev..
Ootan konsultantide vastuseid:)
Ette tänades,Maria:)

ma olen nõus et see pole soovituslik ,kuna ei pruugi neitsinahast läbi tulla kuid kui sull tuleb nt.ekskursioon ujulasse ja raha makstud siis ei saa ju minematta jätta siis see on hädajuhtum aga kui sul on valida kas minna koju või sõpradega ujuma siis parem mine koju.

ÄRA TEKITA ENDALE PROBLEEME!!!

mind küll ei huvitaks kui neitsinahk natuke viga saaks :D sest kui ma näiteks tahaks ujuma minna päevade ajal või oleksin näiteks samal ajal ujumislaagris siis ma ei lase sellisel asjal oma elu ebamugavamaks teha :D :D
ja ühte tampooni ei pea ilm tingimata kauaks enda sisse jätma :)

igatahes las kõik otsustavad ise kuidas nad soovivad endaga teha

aga siis kui oled süütu ja on vaja kasutada tampooni .
näiteks käid iluvõimlemises ja ei taha et side trikoo alt välja paistaks ,
siis ju suht piisaks sellest kui käia günekoloogi juures ära ja äkki ta oskaks sulle midagi öelda , et nagu kas sulle sobiks kasutada võiniii ?
( :

kuulge naljavärk see et tampoone ei või süütuna kasutada :lol: mis asja:D mina kasutasin kui olin, mitte midagi ei muutunud, ja nüüd kui enam pole, on kõik ikka sama:D ja ma pole siiani kuulnud ühtegi juhtumit kus oleks midagi valesti või halvasti läinud vms:D

Ma olen 12 ja süütu ja kasutan tampoone nüüdsest ja mul on olnud päevad nüüd 5 korda. Esimesed 4 olid mingi 6-7 päeva ( kasutasin sidemeid) ja siis kui viimane kord kasutasin tampooni olid päevad 3-4 päeva pikad niiet tampoon maitea kas aitas imepäraselt või seekord lihtsalt tuligi vähem verd, aga jah tampoonidega ebamugav veitsss istuda aga palju mõnusam on ollla koolis saab vabalt liikuda

aga jah tampoonidega ebamugav veitsss istuda
Siis ei ole ju liiga sügaval! Kui mina panen ei ole seda ültse tundagi. Olen isegi korra unustanud ja ehmatasin et miks mingi nöör ,,seal´´.
Hakkasin nöörist tõmbama,aga ei tulnud välja. Väga valus oli.
kui alles esimesed korrad aja jalad ilmatuma lahti kuid oleneb endast ka suht

Ma kasutasin juba esimestest päevadest ja olen süütu. Neitsinahk on väga veniv ja minuarust saab küll neid kasutada, ise olen pool aastat juba kasutanud. Sidemed on tõeline piin, neid on pesu alt näha ja see veri jõuab kehast välja ja ei tekita eriti puhast tunnet.

Mina tahtsin ka koolis tampooni kasutama hakata... Algul ma ei julgenud ja ei teadnud, et kaua tampoon imab jms. Siis mina tegin nii, et kodus nädalavahetusel (kui mul olid päeval nädalavahetusel) vaatasin kaua ma saan tampooniga olla umbes. Algul koolis ka ei usaldanud ikka, kandsin nii sidet kui tampooni. Nüüd tean juba täpselt, kuna millise imavusega tampooni kasutada :). Mõnikord kui rohkem verd tuleb siis kasutan sidet ka.
Kui arvate, et tahaksite minult midagi küsida, siis saatke mulle PM (privaatsõnum)!

Jätke meelde - tunneli lõpus paistab alati valgus! Ka mured pole ületamatud :)

Tampoonidega on kaasas ka õpetus, mulle see õpetus oli abiks, kuigi teadsin seda ka varem.
Tsiteeri:
Hakkasin nöörist tõmbama,aga ei tulnud välja. Väga valus oli.
Tampoon polnud veel täis, kui tampoon on parajalt täis tuleb see väga kergelt välja.
Tsiteeri:
aga jah tampoonidega ebamugav veitsss istuda
Ma arvan, et sul oli tampoon nats valesti paigaltatud, sest kui õigest paigaldad, siis pole seda üldse tunda.

mulle jääb mulje et paljud siin kasutavad päevade ajal tihti tampoone. Kas teate et 8 viljatuse põhjust kümnest on seotud tampoonid kasutamisega. Kui tampoonid verd imevad imevad nad ka lima tupest ning tuppe mikrofloora muutub. ka mina kasutasin kunagi tihti tampoone aga niipea kui aktiivset suguelu hakkasin elama jälle, siis sain tupeseene. Lihtsalt tupp on vastvõtlikum tänu tampoonidele kõigele. nii et mõtelge selle üle kas ikka on NII PALJU VAJA tampoone kasutada. :)

NB!!! kirjutas:mulle jääb mulje et paljud siin kasutavad päevade ajal tihti tampoone. Kas teate et 8 viljatuse põhjust kümnest on seotud tampoonid kasutamisega. Kui tampoonid verd imevad imevad nad ka lima tupest ning tuppe mikrofloora muutub. ka mina kasutasin kunagi tihti tampoone aga niipea kui aktiivset suguelu hakkasin elama jälle, siis sain tupeseene. Lihtsalt tupp on vastvõtlikum tänu tampoonidele kõigele. nii et mõtelge selle üle kas ikka on NII PALJU VAJA tampoone kasutada. :)
seda viljatuse põhjuse juttu ma nüüd küll ei usu, siis oleks neid hoiatusi tampoonide eest rohkem. lisaks on naise nn viljaka perioodi ja päevade vahel ka natuke aega, mille jooksul mikrofloora küllaldaselt taastuda jõuab. üldjoontes muidugi nõustun, sest seda räägitakse ju kogu aeg, et kogu päevade aja järjest tampoone kasutada siiski ei tohiks ja vähemalt öösel võiks sidet kasutada. tampoon tõesti imab ka nn vajaliku niiskuse.

Kas võib nii teha( kui on päevad )
Et panen tampooni sisse(ainult prooviks) ja siis võtan suht kohe välja??

Aga mis siis saab kui se tõesti välja ei tule :S :S?

Emale ei ütleks ma seda never ever, veelvähem günekoloogile.
Mida siis tegema peab?
Kükitama ja täiega pressima ja proovima?

Ja mis on kõige suurema imavusega sidemed?
Et ma ei taha et mul koolis läbi tuleks.

Külaline kirjutas:Kas võib nii teha( kui on päevad )
Et panen tampooni sisse(ainult prooviks) ja siis võtan suht kohe välja??

Aga mis siis saab kui se tõesti välja ei tule :S :S?

Emale ei ütleks ma seda never ever, veelvähem günekoloogile.
Mida siis tegema peab?
Kükitama ja täiega pressima ja proovima?

Ja mis on kõige suurema imavusega sidemed?
Et ma ei taha et mul koolis läbi tuleks.
Võid muidugi proovida, see ei tee midagi. Võta mini tampoonid esimesel korral ja need tulevad kergelt välja. Kui ei tule, siis jah, kükita ja pressi, kuni saad ta välja tõmmata. Ja muidugi ei tohi sa olla närvis, pead lõdvestuma, ilma lõdvestumiseta ei saa tampooni välja.
Kõige suurema imavusega on öösidemed, need on pikad ja väga imavad. Kui on suurema voolusega päev pane ööside päevaks alla ja vaheta koolis sidet.
Kui arvate, et tahaksite minult midagi küsida, siis saatke mulle PM (privaatsõnum)!

Jätke meelde - tunneli lõpus paistab alati valgus! Ka mured pole ületamatud :)

Aga mul poleks vaja muidu neid tampoone kasutada. Aga mul hirmsasti oleks vaja ujuma minna. Aga maq muud moodi ei saa ju päevade ajal ujuma minna? Ma olen proovinud neid paigaldada, aga ma ei saa, valus on, kuigi proovisin iga nurga alt. See on väga masendav, sest teisel kolmel inimesel, kellega pidin minema, kas neid siis polegi päevi, kuigi piisavalt vanad? Kuidas nad saavad minna, mks neil vedas? :S Ja mitmendal päeval võib minna?
naisssoost ----------------
........ - - - -

Reedetu kirjutas:Päevade ajal võib igal ajal ujuda, kuid hügieenivahenditest saab kasutada ainult tampooni.
Teistel tüdrukutel polnud võib-olla sel ajal päevi või nad kasutasid tampooni.
Proovi ka aplikaatoriga tampoone, siis ehk õnnestub paigaldamine paremini.
Millised need aplikaatoriga on? Aga päevade ajal ei või ujuda ju, sest nii võib põletikku jääda.
naisssoost ----------------
........ - - - -

Re: Tampoon

Päevade ajal on suurem tõenäosus põletik saada, sest siis on emakakael pisut enam avatud. Seetõttu on tampooni kasutamine ujumise ajal kasulik, sest n-ö kajulikud mikroobid ei pääse siis sisse.

Minu meelest on aplikaatoriga tampoonid Tampaxil. Kindlasti osta kõige väiksem suurus.

Tupp on koguaeg avatud.

"Menstruaaltsükli esimeses pooles, vahetult enne ovulatsiooni oma emakakael pingul, suletud ja kuiv ja asub tupe alumises osas. Ovulatsiooni paiku emakakael pehmeneb, avaneb, tõuseb kõrgemale ja muutub spermale vastuvõtlikuks. Mõne päeva jooksul pärast ovulatsiooni lõppu muutub emakakael taas kõvaks ja sulgub."

Maggy kirjutas:
jama kirjutas: ma olen süütu ja olen tampoone kasutanud nii paar korda, et mis sis nyd juhtunud on...midagi ju, läks sisse, tuli välja, milles probleeem...
Väga tore, et Sinul probleeme ei ole. See räägib sellest et Sinu kehaehitus võimaldab tampooni kasutamist. Tõesti, neitsinahal on lõhed sees ja nendest võib tampooni paigutada.
Ja ikkagi kõikidele neidudele soovitada tampooni kasutamist ei saa, sest teistel võib olla hoopis teine kehaehitus, mis ei võimalda niisugust sisseviidavat hügieeni vahendit kasutada. Selle pärast olemegi meie siin foorumil soovitustega väga ettevaatlikud.
Maggy,aga kui ma olen pannud sõrme tuppe,siis on ju neitsinahk purustatud? Ja siis võib neid väiksemaid tampoone panna?
Ma olen süütu aga ikka eelistan tampoone kasutada ( ei paista välja ) .

Külaline
Olen neitsi ja minul tampoon sisse ei lähe. Olen proovinud tibakene suruda, aga edasi ei lähe (mitmes suunas proovisin). Neitsinahk võib kergesti rebeneda ja kardan kah sellepärast.

Sama siin nagu :S Vaatasin veel seda õpetust paberilt ja proovisin ka suruda aga ei läinud, oli valus ka veel ja siis loobusin (proovisin igas suunas ja mitu korda).Samas ma ei tunne ennast sidemetega väga kindlalt. Mida teha ?

Kas tõesti on vaja niiväga tampoone kasutada??? ... sest kui te trennis käite võite ju väikest sidet kah kasutada ( mina teen nii ) ja kohe prst trenni lõppu ära vahetada ( kui on vajadus ) ... ja ujumise saab ju u. nädalaks vahele kh jätta. Ise kasutan vahepeal kh tampoone, aga mulle nad sobivad. Kui teile ei sobi ss pole ju mõtet endale haiget teha, saate ju ilma kh hakkama :)

-anymore- kirjutas:Külaline
Olen neitsi ja minul tampoon sisse ei lähe. Olen proovinud tibakene suruda, aga edasi ei lähe (mitmes suunas proovisin). Neitsinahk võib kergesti rebeneda ja kardan kah sellepärast.

Sama siin nagu :S Vaatasin veel seda õpetust paberilt ja proovisin ka suruda aga ei läinud, oli valus ka veel ja siis loobusin (proovisin igas suunas ja mitu korda).Samas ma ei tunne ennast sidemetega väga kindlalt. Mida teha ?

minul on sama probleem, nagu see ots läheb ainult natukene sisse. Sealoleks nagu midagi ees võimaitea . :S phm kui isegi tampoon sisse ei lähe, kuidas saan poisiga seksida :S ? see on minujaoks väga arusaamatu , aga jh, mitte kuidagi ei lähe nagu sisse , proovisin ka igatmoodi ja igat asendit aga ikka ei lähe ja igaksjuhuks ei julge tugevalt lükata ka . olen ka sidemetest tüdinud, midagi ei saa eriti teha, isegi riideid on ebamugav vahetada teiste ees, rääkimatta veel praeguses aastaajast, on suvel täiesti võimatu ju päikest võtta . :S mida teha ??

a ja siis seda ka veeel, et kui tahan günekoloogi juurde minna, kuidas siis tema näiteks oma peegli vms asja sinna sisse saab . :S ?
Naer annab inimesele tagasi jõu, mille talt võtsid pisarad :/

Vaata tampoonipakiga on kaasas ka õpetus , tee see voldik lahti mis pakiga kaasas on .. ise muidu paigaldan pikali asendis või siis üks jalg wc poti peal , lükkad sisse nii kaugele kui saad ja siis istud korra wc poti peale maha kui tampooni ei tunne siis paigaldatud
Vasta

Mine “Menstruatsioon, päevad... ja kõik sellega seonduv”