Re: Päevad jäävad ära

Jah, see sportimine ja dieeditamine võib päevad suht pikaks ajaks ära kaotada. Kui sa nüüd neid asju mõistlikult ja tervislikult teed, siis peaksid päevad taastuma. Samas oleks päris mõistlik ka arsti juurde minna, kontroll peale sellist asja oleks vajalik üleüldiselt, mitte lihtsalt päevade seisukohast. Ja kui sa ema sellesse kaasata ei taha, siis ära tee seda, keegi sind ei sunni. Sinu arstil käigust ja vastuvõtul räägitust ei saa keegi teada, kui sa ise infot edasi ei anna, sest arstidel on seadusega paika pandud konfidentsiaalsusenõue ja selle rikkumise eest võib neid suht karmilt karistada. Seega pole mingit põhjust arvata, et ema arstivisiitidest teada saaks, kui sa ise talle ei räägi.

Mis su ema siia puutub? Paned arsti juurde aja nt noorte nõustamiskeskusesse, lähed kohale ja kõik. Kui on ravimeid vaja, siis saad retsepti ja lähed ostad apteegist mida tarvis. Kus su ema siin mängu tuleb? Keegi ei küsi tema nõusolekut millekski, arstil pole isegi seaduslikku õigust talle sinu visiidist, rääkimata muust, teada anda ilma sinu nõusolekuta. Peale sinu ja arsti seotakse asjaga veel vaid need inimesed, kelle sina otsustad asjaga siduda. Kui neid ei ole, siis nii ongi, siis tead ainult sina seda isiklikku asja.

mul on täpselt sama asi . aga ma tean põhjust endal : toitumine . ma olen nädalaga oma 10 kg jälle alla võtnud , kuna ma söön päevas 1 - 2 korda . [ minu toit on 3-5 võileiba . ] , alles ma kaalusin 67 kg , nüüd olen 56 kg . mul on ennegi seda olnud , oma kaks kuud polnud päevi , nüüd pole kuuaega päevi olnud .
ma arvan et ka sul võib asi olla toitumises . :)
pidage meeles , et kõik on sündinud võrdsetena !

Liiiissuu kirjutas:Täpselt sama mure :S Praegu olen 15,aga päevad hakkasid 13 aastaselt.Nüüd pole enam kolm kuud päevi olnud. Kas tõesti areneb see korrapärane tsükkel nii kaua?
Ma lugesin Always brošüürilt, et korrapärane tsükkel võib areneda isegi 5 aastat :shock: .
Kõik tüdrukud on inglid, kuid kui neil tiivad murtakse, istuvad nad luua selga .

Külaline kirjutas:olen 15, vahekorras pole old ja kõik on norm. päevad on aga kaks korda pool aastat ära jäänud. 2korda ongi olnud kokku. peaks arsti juurde minema, aga ei taha nagu emale ka rääkida. ei räägi kunagi sellistest asjadest. ei tea mis teha :?

Mul päevad kah paar korda olnud :o

Kui arvad et saad sellega ise hakkama ei pea rääkima ;D
Raske on joonistada päikest, kui nutad ...

Kunagi ära ole oma valuga üksi , sest kui kellegile räägid , on valutum!

ELU EESMÄRK ON ENESEARENDAMINE.-Oscar Wilde.
Uued tutvused tere tulnud!

Täitsa lõpp ,sama jama olen 14 .Loen et paljudel on mitu kuud vahele jäänd aga mina pabistad sellepärast et mul on päeval olnud poolteist aastad ja enamasti korrapäraselt .. Ja nüüd järsku ei ole juba nädal hetkel.. Kas se võib olla stressist kuna käin palju trennis õhtuti väljas magan vähe ja pingutan üle .. ?

Lalaa kirjutas: Ja nüüd järsku ei ole juba nädal hetkel.. Kas se võib olla stressist kuna käin palju trennis õhtuti väljas magan vähe ja pingutan üle .. ?
Jah, suured füüsilised koormused tõesti võivad menstruatsioonitsükli sassi viia, ja stress samuti. Nii et kui organism puhkab veidi, kõik peaks normaliseeruma.
Maggy(konsultant)
P.S. Töötan nüüd teises kohas.

tere. olen 15 aastane ning päevad on olnud juba pisut üle kahe aasta. nüüd nad aga hilinevad , vahekorras pole olnud. mul pole päevad kunagi hilinenud ,kuid nüüd äkki hilinevad. tunnen väga suurt muret hilinemise pärast. Kas see võib olla tingitud ka selleks ,et ma tarvitasin tugeva toimega tablette, kuna olin haige ? üleüldse aidake , palun ?

Tantsa kirjutas:tere. olen 15 aastane ning päevad on olnud juba pisut üle kahe aasta. nüüd nad aga hilinevad , vahekorras pole olnud. mul pole päevad kunagi hilinenud ,kuid nüüd äkki hilinevad. tunnen väga suurt muret hilinemise pärast. Kas see võib olla tingitud ka selleks ,et ma tarvitasin tugeva toimega tablette, kuna olin haige ? üleüldse aidake , palun ?
Kui kaua nad juba hilinenud on? Päevad võivad hilineda ka näiteks stressi või suure koormuse pärast.

Mul on ka sama probleem, mul küll pole päevad veel mitmeks kuuks ära jäänud, ainult kolmeks nädalaks.. aga mul peaks tsükkel juba välja kujunenud olema. Olen nimelt 18 juba.. aga ei oska arvata milles see põhjus on. Rase ei ole ma kindlalt, toitumise ega spordiga ei tohiks ka see seotud olla ja stressi kaa nagu ei ole, pigem just vastupidi, stressivaba aeg praegu.

Külaline kirjutas:Ka minul on sarnane probleem, et päevad jäid ära. Olen 17 ja ülekaaluline ning mul on päevad ära jäänud juba neli kuud. Milles võib olla probleem ja kuhu pöörduda?
Oleneb sellest, kui palju kaalud ja mis on Su pikkus. Kui Su kehamassiindeks ületab 25, võivad olla Su päevad ebakorrapärased või üldse ära jääda.

mul hakaksid päevad 8 jaanuar 2009,siis olid päevad 5 päeva,aga nüüd pole ikka veel uued hakanud juba peaaegu 2 kuud

mis toimub ?

aidake plaun
Aitäh

kui sul olid need esimesed päevad siis on see normaalne, et esimese ja teise menstruatsiooni vahe on pikem. Tsükkel võib välja areneda isegi 5 aastat. Alguses võibki olla ebakorrapärane.
Ole kannatlik küll naad uuesti hakkavad! EDU! :wink:

Külaline kirjutas:aitäh

püüan olla kannatlik

aga mis tähendab süütu ?
Uurisin siit foorumist ja siin on küsimus kas ma olen süütu jne....
mis see tähendab ?

sorri et ini loll ksüimus aga ma suht noor et ma ei tea :D
Süütu tähendab enam-vähem seda, et inimene on vahekorras olnud.

See ei ole vara kui 16. jaanuar ja uuesti 10. veebruar. Kuigi keskmiselt on tsükkel 28 päeva, siis ikkagi võib olla ka lühem või pikem. Kui õigesti mäletan võis see vahemik olla 23-33 päeva võin ka eksida täpses kõikumises. Päris kindel ei ole. Sinul võibki olla mõnevõrra lühem tsükkel kui muidu. Samas kui ikkagi nii, et nüüd 10. veebruar olid ja kohe veebruari lõpus uuesti, siis jäi tsükkel tõesti natuke lühikeseks ning ka nüüd kui uuesti juba märtsis hakkasid. Arusaadav, et häiriv. Seega soovitan sul külastada naistearsti ja uurida täpsemalt, kas kõik korras. Samas võibki olla sinu keha iseärasus ning ei ole midagi teha.

Liisuliisi kirjutas:

püüan olla kannatlik

aga mis tähendab süütu ?
mis see tähendab ?

Süütu tähendab ikka seda, et inimene ei ole vahekorras veel olnud.
don't pray for easy lives;
pray to be stronger people.

Külaline kirjutas:Mul on ka sama probleem, mul küll pole päevad veel mitmeks kuuks ära jäänud, ainult kolmeks nädalaks.. aga mul peaks tsükkel juba välja kujunenud olema. Olen nimelt 18 juba.. aga ei oska arvata milles see põhjus on. Rase ei ole ma kindlalt, toitumise ega spordiga ei tohiks ka see seotud olla ja stressi kaa nagu ei ole, pigem just vastupidi, stressivaba aeg praegu.
Tere Külaline ja teised ka, kellel sarnane probleem. Tundub, et tänapäeva neidudel (võibolla oli vanasti ka, ei oska öelda) tihti ebaregulaarse tsükliga probleeme. Siinkohal kõigile soovitus külastada naistearsti. Ise olen päris tükk aega selle murega vaevelnud. Mulgi jäid päevad ära mõnikord kaks, kuid teinekord isegi pooleks aastaks ning enne seda kui päevad vähegi normaalsemalt käima hakkasid oli alguses nii, et mul olid esimesed päevad ja siis üheksa kuud mitte midagi ja siis pärast seda veel pea aasta mitte midagi. Pole eriti normaalne! Päris korda pole ikka enda tsüklit saanud, aga ikkagi olen paranenud pärast ravi saamist.
Üldjuhul on probleemiks ikkagi mingisugune hormonaalne häire, kuid igalühel võivad olla ka muud põhjused, miks tsükkel korralikult ei käi, ei ole päris täppisteadusega tegu. Soovitan naistearsti juurde minna, sest üldjuhul suunatakse teid ultrahelisse, et teha kindlaks, kas emakaga on kõik korras (näiteks võib olla emakas polutsüstiline, mis tihti põhjustab näiteks karvkatte rohkemat vohamist ja ebaregulaarset tsüklit). Samuti on hea kui uuritakse, milline on hormoonide tase veres. Mul uuriti ka, et kilpnääre oleks korras. Igatahes saab kindlamalt teada, mis võiks olla põhjuseks sellele, et päevad jäävad ära. Kui arst tuvastab, et tegu lihtsalt hormonaalse häirega, siis ilmselt kirjutatakse teile välja tabletid, mis aitavad munasarjade tööd reguleerida. Mind igatahes tabletid aidanud ning enam ei ole päris nii olnud, et mitte midagi ei toimu. Samas tundub, et mul ka raskemat sorti hormonaalse häirega tegu. Sõbrannal jäid ainult mõned nädalad tavaliselt hiljaks ja tema täiesti abi saanud.
Igatahes soovitan pöörduda igasuguste tervisklike hädadega siiski arsti juurde, sest hiljem võivad sellised arstilt tähelepanu saamata juhtumid kurjalt kätte maksta. Ise ka kartsin alguses nii emale rääkida kui ka naistearsti juurde minna, aga siiski võtsin julguse kokku ja läksin. Pärast oli palju palju parem tunne. Samuti soovitan uurida mõnelt healt sõbrannalt, kes oleks hea naistearst, et vältida mõne sellise isiku juurde sattumist, kes võtab teilt eluks ajaks isu ära naiste arsti külastada. Näiteks sattusin esimest korda sellise naistearsti juurde, kes väitis mulle, et olen raudselt rase, et mul päevad ära jäänud ning sain päris hea sõimu kaasa. Ta lihtsalt ei uskunud, et ma ei ole veel kellegagi seksinud. Õnneks julgesin ikka teise arsti juurde aja kinni panna. Soovitan teil lihtsalt veitsa eeltööd teha arstide osas, et selliseid olukordi vältida ;)
Igatahes õnn kaasa ja olge julgemad arsti juurde pöördumisel!
don't pray for easy lives;
pray to be stronger people.

umbrohi kirjutas:
Liisuliisi kirjutas:

püüan olla kannatlik

aga mis tähendab süütu ?
mis see tähendab ?

Süütu tähendab ikka seda, et inimene ei ole vahekorras veel olnud.
Oi, vabandan. Väsinust peast võib ikka väga imelikke asju kirjutada! :lol: :lol:

Mul oli sama hakkasid päevad ja muretsesin et oli möödunud juba 50 päeva - esimesest korrast ja lugesin sain aru et keha alles kohaneb sellega , et võib aega minna jms . Enam ei muretse hakkasid juba päevad aga loodan et hakkavad regulaarselt
käima muidu vahest võivad väga ebameeldival ajal tulla :s ,

Tere! Ma loodan teilt vastust ja abi saada.
Niisiis, asjajuurde. Mul hakkasid vanuselt 12 päevad (hetkel 14) . On olnud ükskord tollel ajal korrapäratult, kui tuli aind mingi hästi-hästi vähekene verd. Siis on edasi olnud korrapäraselt päevad, keskmiselt 28 päeva pärast . Vahest mõnipäev sinna - tänna. Kaks eelmist tsüktlit tuli hoopiski imelikult 20 päeva tagant. Vanaema arvas mul, et see on mu toitumise pärast, kuna ma ei söö eriti liha, nii, nagu teised minuvanused. Viimati olid mul päevad 4.ndal aprillil. Peale selle jäin haigeks(tuulerõuged:D) . Ja siis peale selle pole mul päevi tulnud, kuigi nad peaks olnud olema! Palun aidake mind. Kas peaksin arstiga rääkima, või ootama?

Pliiiiika . ! kirjutas:Tere! Ma loodan teilt vastust ja abi saada.
Niisiis, asjajuurde. Mul hakkasid vanuselt 12 päevad (hetkel 14) . On olnud ükskord tollel ajal korrapäratult, kui tuli aind mingi hästi-hästi vähekene verd. Siis on edasi olnud korrapäraselt päevad, keskmiselt 28 päeva pärast . Vahest mõnipäev sinna - tänna. Kaks eelmist tsüktlit tuli hoopiski imelikult 20 päeva tagant. Vanaema arvas mul, et see on mu toitumise pärast, kuna ma ei söö eriti liha, nii, nagu teised minuvanused. Viimati olid mul päevad 4.ndal aprillil. Peale selle jäin haigeks(tuulerõuged:D) . Ja siis peale selle pole mul päevi tulnud, kuigi nad peaks olnud olema! Palun aidake mind. Kas peaksin arstiga rääkima, või ootama?
Ma arvan, et võid veel oodata. Mul endal oli ka nii, et olin eelmiste päevade ajal haige olnud. Järgmised päevad jäid tavalisest rohkem hiljaks ja ma arvan, et see oli just haiguse pärast (rohkem pole nii olnud).

Tere! Ma ei teagi kas see on just mure, kuid ehk siit on keegi minust targem... nimelt mul on päevad hiljaks jäänud, rase ma 99,9% ei ole. Päevad on olnud juba aastaid... vist 8 aastat. Olen 19-aastane. Varem on päevad hilinenud vaid ühe korra, siis, kui oli meeletu stress,kurbus ja muutused kui ma oma kutist lahku läksin, aastate pikkusest suhtest. Kuid hetkel pole nagu sellist stressi või kurbust, on küll ebaõnnestumisi olnud viimasel ajal rohkem kui tavaliselt, kuid see ei tohiks küll nii tugevalt tunda anda. Et ma ei saa üldiselt aru millest selline organismi protest nüüd äkki tingitud on... dieeditanud ma ka ei ole. Kuidas saaks nüüd kähkukähku päevi esile kutsuda, pille enam ei võta juba aasta, sellest pole ka abi. Olen kuulnud naistepuna teed, kas see loksutaks organismi paika nii, et päevad hakkaksid juba? Hiljaks on jäänud 4-5 päeva juba. Tulemas on romantiline öö, mida oleme kutiga planeerinud kaua, kuna see on üks tähtis tähtpäev meie jaoks, ei taha nagu väga, et päevad hea seksi ära rikuvad... :evil: Oskate soovitada midagi, mis nüüd päevad ikka esile kutsuks lõpuks? Ja kinnitan, et tõepoolest rase ma pole.

Tere, mul ka selline mure et päevad hilinevad. Olen 14, päevad on olnud aasta aega, viimased kolm-neli kuud juba suht regulaarsed, paaripäevaste kõikumistega. Nüüd aga juba 9 päeva hiljaks jäänud. Kas mul peaks juba olema regulaarne tsükkel või on see normaalne et kõigub?
Ja seda ka, et valgevoolust tuleb küll väga palju juba umbes nädal aega. Tegelt tuleb kogu aeg suht palju, aga nüüd eriti. Tavaliselt on nii palju seda umbes üks päev enne päevade algust, aga nüüd juba nädal aega nii olnud. Kas peaks muretsema või ootama et hakkavad?

Külaline kirjutas:Tere, mul ka selline mure et päevad hilinevad. Olen 14, päevad on olnud aasta aega, viimased kolm-neli kuud juba suht regulaarsed, paaripäevaste kõikumistega. Nüüd aga juba 9 päeva hiljaks jäänud. Kas mul peaks juba olema regulaarne tsükkel või on see normaalne et kõigub?
Ja seda ka, et valgevoolust tuleb küll väga palju juba umbes nädal aega. Tegelt tuleb kogu aeg suht palju, aga nüüd eriti. Tavaliselt on nii palju seda umbes üks päev enne päevade algust, aga nüüd juba nädal aega nii olnud. Kas peaks muretsema või ootama et hakkavad?
Kui pole mingit võimalust, et sa oleksid rase, siis arvan, et pole põhjust muretseda. Aasta ajaga ei pea veel regulaarne menstruatsioonitsükkel välja arenenud olema, nii et ikkagi lihtsalt oota. :wink:

Tere...Siin on nii mõnedki tüdrukud, kes on mures, et päevad 3 kuud ära jäänud ja midagi taolist... Räägiks enda kogemusest... Eelmine aasta juuli algul läksin itaaliasse... (mai lõpus olid viimased "päevad"enne seda ei olnud mo päevad tsklis oli enne seda veel et kuu või poolteist jäid päevad ära) Olin Itaalias 3 kuud.Ja mul ei olnud selle aja jooksul kordagi päevi. Seal oli minu jaoks kõik uus pere, töö, ilmastik, päeva kava jne... olin juba suht mures, et mis värk on et päevad nii nii ammu olid... Ma võtsin, seal 3 kuuga u. 10 kg alla... Minu päeva graafik oli hoopis teine kui siin eestis, olin stressis, väsinud, närviline, kurb.. tulin oktoobris tagasi.. ja oktoobri lõpus hakkasid mul päevad.. peale seda, on mo päevad enam vähem tsüklis..

Tere!

Mul on selline probleem,et mul on umbes 1 ja pool kuud päevad ära jäänud (Viimati oli mul päevad lõpp kuupäevaga u. 4 juuni), kuid nüüd on juba 29. juuli. Olen 15 (päevad on olnud umbes 3 aastat) ning olen veidike ülekaaluline. Vaatamata sellel on olnud mul päevad . Alguses ei olnud ma üldse mures, kuna mul olid päevad korrapäratud. Kuid hiljuti on ema küsinud minult päevade kohta ja olen vastanud, et mul pole veel neid olnud. Nüüd on ema mind muutnud veidike murelikuks...

Viimasel ajal olen hakanud tegelema spordiga(käin jalgrattaga sõitmas, liigun rohkem värskes õhus, käin ujulas ujumas jne) ning üritanud ka tervislikumalt toituda, vähendades oma toiduportsoneid veidike ja loobunud enam-vähem rämpstoidust. Lähedased on ära märkinud ka selle, et ma olen märgatavalt kaalust alla võtnud.

Samas pean tõdema, et olen kogemata istunud rauast karuselli peale, mis on veidike külmem olnud.

Kas päevade hilinemine võib nendest tingitud olla?
Kas leidub midagi sellist, millega saaks kiirendada päevade algust?
Peaks ka ära mainima, et viimasel ajal on olnud kõhuvalusid alakõhus, kuid päevad pole ikkagi alanud... :cry: Mida teha?

Tere!
Mul sama mure, päevad on juba 2 kuud ära jäänud. Omaarust mul pole küll mingit stressi olnud, aga vahetevahel suhteliselt närviline ja söön üpriski normaalselt, aga olen istunud ka külma kivist trepi peal. Kas on põhjust muretsemiseks päevade osas? Ootan huviga vastuseid! :)

Ilusat kooli algust ka muidugi! :P

jup sama probleem. olen 17 ja päevad on augusti lõpust saadik ära jäänud (praegu juba nov. lõpp). Enne on ka selliseod asju olnud, et päevad jäävad ära. Kokku on olnud umbes kaks aastat. Kas peaksin naistearsti juurde pöörduma? Emaga eriti ei räägi sellistest asjadest. Avaldage siis arvamust.
Elu on lill:)

Tere :)

Olen 14-aastane ja on ka mure tsükliga.
Päevad on olnud üks ja pool aastat. Igatahes, suvel olid korralikult ja kui kool hakkas oli nii, et kuu esimestel päevadel tuli ühe korra, umbes ühe tampooni täis ja kõik. Oktoobris ei tulnud üldse midagi. Nüüd eelmine nädal tuli ja ikka korralikult. Nagu kahe eelneva kuu eest. Muide, kui see loeb, siis muidu on regulaased olnud. Iga kuu alguses.
Vahepeal olin täitsa närvis sellepärast, et septembris tuli vägagi vähe ja siis üldse polnud.
Ma vist ei peaks muretsema, aga ma lihtsalt tahan kindel olla, et kõik on korras.

Olen 15-aastane ning päevad hakkasid 13-aastaselt. Aasta käisid korrapäraselt, kuid eelmise aasta kevadel kadusid ligi 5 kuuks. Suve lõpus tulid jälle tagasi. Kuna mu kaal vähenes kevadel-suvel (kuigi ei nälginud, 58-lt 51-le), usun, et sellepärast ära jäidki. Jälle käisid normaalselt kuni detsembrini ja nüüd pole 5 kuud olnud... Läksin arsti juurde, kes ütles, et arvatavasti seekord suurest sportlikust koormusest ja pingutusest. Kirjutas, et peaksin hormoonitootmise suurendamiseks võtma lisaks E-vitamiini. Igaks juhuks lähen ka naistekliinikusse uurima (ultraheli), sest hormoonitest ei näidanud, et seis madalam oleks, kui vaja. Eks näis ja loodame, et kõik loksub paika!
Ärge kartke rääkida oma emadele ja minna arsti juurde! :)

tere,mul on nii,et olen 13 aastane ja hakkasid päevad eelmisel septembril vist.alguses oli,et 9 päeva olid ja mingi 23 ei olnud.ja siis hakkasid need imelikuks minema.8 päeva oli ja mingi kaks kuud polnud.vahepeal ei olnud kolm kuud.ja nüüd eelmine kord,kui olid,valutas kõht kolm korda 9 päeva jooksul,valu oli kuidagi piinav,see on olnud mul umbes aint 5 korda üldse päevade jooksul,esimeste päevade jooksul oli ka.ja ma kaotasin oma kalendri ära, :? .ja nüüd olid mul viimati enne kooli.ja siiamaani pole.aint valgevoolus on .kas see on normaalne ? :| ma ei julge seda kellegile rääkida,kuna emaga ei ela,elan isaga ja isal on naine kuigi ta oli esimene,kellele ma rääkisin,et mul päevad on.ta vahest küsib küll,et kas sul tuleb palju verd ja kas sul on päevad normaalselt .
mind rahustab see,et kahel mu sõbrannal oli ka nii.ja ühel oli üldse nii,et 21 päeva ei olnud ja aint 1 päev oli.ja see oli ka kõik.
aidake palun.
päikest (#).
Vasta

Mine “Menstruatsioon, päevad... ja kõik sellega seonduv”