Re: Päevad jäävad ära

seda ka,et kaalusin umbes 55 ja ei meeldinud endale ja hakkasin sööma vähem,kui ennem ja tegin igaõhtu 20 kätekõverdust ja seadsin igasuguseid karistusi omale,kui rämpstoittu sõin.hakkasin kaaluma umbes 51-52 ja siis hakkasin sööma järsku,kaalusin 53 ja 55 ja nüüd umbes 57 ja hakkan esmasp vanu asju krodama,et ei söö enam palju jne. ._.

Külaline Wrote:
aitäh

püüan olla kannatlik

aga mis tähendab süütu ?
Uurisin siit foorumist ja siin on küsimus kas ma olen süütu jne....
mis see tähendab ?

sorri et ini loll ksüimus aga ma suht noor et ma ei tea :D

Süütu tähendab enam-vähem seda, et inimene on vahekorras olnud.

süütu tähendab seda,et inimene pole olnud vahekorras. :'D

Tere, olen 15 aastane . ma olin 14 kui päevad hakkasid . alguses olid oktoobris, märtsis, aprillis, mais, juunis - korrapäratult küll, kuid siiski põhimõtteliselt iga kuu . kuid nüüd pole üle kolme kuu olnud . söön tervislikult ja vahekorras jne pole olnud . vaatasin ja lugesin eelmisi teemasi , seal olid mõnel vahel paar nädalat . aga üle 3 kuu ? ma ise väga ei muretse, kuid kas oleks põhjust ?

Mul on päevad olnud juba umbes kolm aastat. Alati on korrapäraselt käinud, väiksed kõikumised on olnud. Eelmised päevad hilinesid, aga olid siiski ära. Nüüd pole juba kaks kuud ja peale olnud. Valge voolus oli ammu ära, kõht valutas ka millalgi nagu enne päevi (või ei valutanud, ei mäleta), igatahes ei midagi. Kas on põhjust muretsemiseks? Siin sarnaseid küsimusi suht palju, aga ma lugesin neid ja paljud olid hoopis nende kohta, kui päevad on alles alanud. Niiet ma paluks enda küsimusele vastust. Aitäh!
naisssoost ----------------
........ - - - -

Vana teema, aga kas normaalne, et eelmise kuu lõpupoole oli korra päevad? Aga panin tampooni ja õhtul võtsin ära ja oli valge? Juuni kuus ka polnud. Ühe sõnaga oli väga korraks veri pükstel ja keskmiselt vist, kuna punased püksid olid jalas ja aru ei saanud eriti ja kui paberiga pühkisin oli ka verd. Samuti polnud päevi järgnevad päevad. Loodan et aru saate .

Olen 15, päevad on hilinenud juba üle nädala ja rindade alt valutab vahepeal ja rinnad ka õrnalt, kuid pole olnud vahekorras, oleme proovinud kuid mulle ei läinud sisse, oleme poisiga rahuldanud üksteist ka voodis, mida peaks tegema? Miks see nii on?`viimane kuu on olnud ka suhtega probleeme.
Tiiu

Tere!
Mul selline mure, et päevad on üle poole aasta olnud. Alati korrapäraselt e u 30-32 päeva. Nüüd pean paari päeva pärast reisile minema ning päevad hilinevad juba kaks nädalat. Mida teha? Kas on võimalik, et tänu stressile ja spordile jäävad vahele? Valge voolus vms on, aga päevi pole. Kuidas ujuda päevadega? Kui keegi vastaks oleks hullult tänulik :)

anon143 kirjutas:Tere!
Mul selline mure, et päevad on üle poole aasta olnud. Alati korrapäraselt e u 30-32 päeva. Nüüd pean paari päeva pärast reisile minema ning päevad hilinevad juba kaks nädalat. Mida teha? Kas on võimalik, et tänu stressile ja spordile jäävad vahele? Valge voolus vms on, aga päevi pole. Kuidas ujuda päevadega? Kui keegi vastaks oleks hullult tänulik :)
Oled vahekorras olnud?
Kas ujumisel ei aita tampoon? :D

kekuke72 kirjutas:Olen 13 tüdruk. Päevad algasid umbes 8- 9 kuud tagasi....ja nüüd on kaks korda päevade ajal määrinud lihtsalt ...pruunikas valgevoolus vms.
Maolen süütu. Arstile ei lähe kohe kindlasti... kardan.
Mida ma tegema peaksin või mõtlema?
Ma julgeks arvata, et kuna Sul just algas, võibki nii olla.
Mul olid esimesed aastad üpris kaootilised, siis ajajooksul loksus paika. Ma mäletan esimesed vahed olid kah päris pikad.
Sa võid suhelda oma emaga ning uurida, kuidas tal oli.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

"Menstruaaltsükkel on periood alates eelneva menstruatsiooni esimesest päevast kuni järgmise menstruatsiooni esimese päevani. Keskmiselt on menstruaaltsükli pikkus 28 päeva, kuid ka 21–35- päevane tsükkel on normaalne. Samuti on normaalne tsükli kõikumine nädala ulatuses. Peale esimest menstruatsiooni ei pruugi korrapära tekkida umbes aasta- pooleteise jooksul, mõnel naisel aga võib tsükkel ebaregulaarseks jäädagi."

Allikas ning uuri ka seda lehte: http://www.amor.ee/galerii/landscape#Menstruatsioon
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Külaline kirjutas:Tere!Olen 12aastane ja saan nädala pärast 13. Mul algasid päevad juulis ja teist korda olid augustis.Nüüd aga septembrist jäid nad miski pärasy ära ja oktoobris pole veel olnud kuigi laupäeval on juba 1.nov. Mida teha? :)
Sul alles algasid päevad, tsükkel pole välja kujunenud. Kõik on normaalne.

Kõik on täiesti okei. Esimeste päevade vahel võibki olla pikem paus, see on täiesti normaalne. Enamasti võtab aasta-kaks, et päevad regulaarselt käima hakkaks. Täiesti okei on ka näiteks kui järgmised päevad alles talvel tulevad.

Kõik on hästi!
― R.J. Palacio, Wonder

Mul on selline mure,et mul lõppesid päevad 4.septembril.Praegu on 1.oktoober ja mul pole siia maani päevasid hakanud,vahepeal tuli pruuni kuid järgmine päev tuli jälle valget voolust.
(12 aastane).
Ja ma olen kuu aega ainult puhta veega pestnud,kas sellepärast et veega pesen?.
Kuigi mulle öeldi et seebiga pesemine tekitabki tupeseent.
Ma ise arvan et tsükkel kujuneb alles ja mul oli 24.septembril sünnipäev kus sain 12.aastaseks.
Mul hakkasid 11 aastaselt Juuli kuus päevad.

Tere!

Suur mure on,nimelt mul olid 2-st korda päevad septembri kuus 4-ndal septembril lõppesid ja praegu on juba oktoober ja pole ikka veel hakanud.
Vahepeal nagu kõht valutab,aga valutab nagu kõrvalt.tavaliselt kui kõht valutab siis valutab ju alt,aga mul valutab kõrvalt.Ja ma ei tea kas see on normaalne.
Vabandust et nii hilja kirjutan,aga mul pole päeval aega,kuna olen laagris ja päeval on igasugused muud üritused jne.....
Muidu olen 12 aastane.

Ja tegelikult on mul veel üks mure,asi on valgevooluses,see on väga imelik
Kui ma käin pesus ja lähen magama ja kui hommikul ärkan ja lähen vetsu siis ei ole üldse valgevoolust tulnud,kuigi selle vahe on 8-9 tundi aga kui ma käin vetsus ära ja lähen mingi aeg uuesti,umbes tunni või poole tunni pärast,siis tuleb voolust,noh nagu määrib jne...

YksPlix kirjutas:Olen 12 ja päevi pole alanud on see normaalne?
Täiesti normaalne. Täiesti norm on et enne kui saad 16, algavad päevad.
Seega küll järgmiste aastate jooksul algavad.
― R.J. Palacio, Wonder

Võõras123 kirjutas:Terr,mul on uks mure ja emale ei julge õelda.Olen 12-aastane ja päevi pole olnud,aga mingi valge voolus tuleb iga päev.Mida see valge voolus tahendab ja mida peaks tegema?
https://www.amor.ee/keha-ja-areng/Muutu ... lgevoolus/
Kuna voolus väikeste hulkadena pidevalt eritub ja välistele suguelunditele kleepub, on mõistlik puhtama ja mugavama enesetunde huvides alakeha vähemalt üks kord päevas voolava veega pesta. Seebi kasutamine on enesetunde küsimus, see võib aga suguelundeid ärritada. Parem on kasutada spetsiaalseid intiimpesuks ettenähtud vedelseepe. Kunagi ei tohiks tuppe seestpoolt pesta, isegi siis, kui voolus on rohke või halvalõhnaline, sest tupe seespidine pesemine häirib tupe normaalset kaitsvat tasakaalu ja võib põhjustada tupepõletikke. Et säästa pesu, võib kasutada kas igapäevaselt või siis "märjematel päevadel" spetsiaalseid õhukesi pesukaitseid. Sage pesukaitsete kasutamine võib põhjustada mõnedel naistel nahaärritust ja soodustada tupepõletike teket. Tampoonide kasutamist menstruatsioonide vahelisel ajal ei saa küll õigeks pidada. Pikaks ajaks tuppe jäänud tampoon on väga soodne pind bakterite vohamiseks, samuti võib see tupevoolust endasse imedes tuppe liigselt kuivatada ja ärritada .
― R.J. Palacio, Wonder

Veidi mures kirjutas:Tere,
Olen 15 ja paevad hakkasid esimesg korda 1 paev parast 15. Sunnipaeva. Nyyd on olnud tapselt 88 paeva vahet ja ikka pole teist korca alanud. Emale ei julge raakida sest me pkle kuigi lahedased.
Ette tänadss
Eks esimesed korrad ongi kõige ebaregulaarsemad. Nt mul olid päevad esimest korda detsembris 2015 ja teine kord oli alles aprillis 2016. Eks kui kõht hakkab valutama, rinnad on tundlikud, imelikud punnid näos ja paha olla natuke(või ka lihtsalt teistsugune tunne) siis võid arvestada et kohekohe hakkavad uuesti. Mina samuti pole oma emaga väga lähedane aga ta millegipärast soris mu koolikotis yks päev ja siis leidis pooleldi kasutatud hügieenisideme paki;p. Siis pidin seletama, oli piinlik kyll aga elab yle...

Kas siiani on regulaarselt olnud?
Iseenesest arvaks et on norm et esimestel aastatel on ebaregulaarsed. Oled ka ise noor veel.
Kui vaadata vahet, mis oli veebruari ja aprilli vahel, siis nüüd millalgi varsti võiks alata.
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Menstruatsioon, päevad... ja kõik sellega seonduv”