Päevad jäävad ära

Tere olen 14-aastane tüdruk ja mul hakkasib päevad november 2004. Sellest ajast on mul päevad ebakorrapäraselt olnud vahepeal jäid ära ja siis teinekord olid valud. Ja nüüd ei ole 2kuud päevi olnud...On ainult valge eritus mis oli mul siis ka kui mul veel päevad polnud alanud. Ma ei julge oma emale sellest rääkida, kuna me ei saa temaga üldse hästi läbi...Mida ma tegema peaksin...Kas see on normaalne???AIDAKE PALUN!!!!!!!

alguses on kõik normaalne, mul hakkasid päeavd detsembris 2004 ja siis oli mingi 24 pääva pärast ja siis ei olnud mingi 72 pääva ja siis tuli minig 19 päevapärast.
ja see valge asi on valgevoolus ja see on normaalne, uuri veel neid lehekylgi ja saad targemaks :wink:
loodan et minust on abi ja kui mul abi on vaja siis aidatakse :P

Re: Päevad jäävad ära

seda, et olen üsna noor (14) ja menstruatsioon hakkas mul alguses kohe korrapäraselt..32, 31, 30......ja siis eelmine nädal kukkusin rattalt(sõbranna sõitis kogemata külje pealt sisse)ja sain haiget..nüüd oleks juba "päevade" aeg...aga mida pole-on päevad...kas peaksin muretsema?või ootama lihtsalt veel? :cry:

Mul sama mure :oops:
Et nagu..
olen syytu
päevad on juba 2 aastat olnud
kunagi ple nagu ära jäänud :?
Nyd on kaks kuud olnud kindel kutt.. Emal pole ka tema vastu midagi. V.a. se et ma ei tohiks enda syytust kaotada ennem kui olen 16.
Seega me ple kordagi vahekorras olnud..

Eelmine kuu kõvasti päevad hilinesid.
See kuu jäid täiesti ära..
Eelmisel kuul ema ytles et muretsemiseks pole põhjust kui sa oled kindel et sa temaga maganud ei ole.. Küll need päevad uuesti hakkavad.
See kuu ei ole maininud talle :oops:
Korra olid sellel kuul kõhuvalud.. Aga mitte midagi enamat.. Lootsin juba et hakkavad.. Kuid ei..

Milles on nagu probleem????

Anonymous kirjutas:mul on sama probleem
ainult et võib olla hullem
mul pole mingi 90 päeva päevi olnud e. 3 kuud
mida ma tegema pean?
no kui sul ple veel tsükkel välja arenenud ja alles on päevad alanud, siis vast on loomulik, et võib ka nii juhtuda. aga kui ennemalt on olnud juba piki aastaid tsüklihäireid või hiljuti nüüd kolm kuud vahele jäänud, siis mine arsti juurde.!
don't pray for easy lives;
pray to be stronger people.

abpii

Tere!

Ma loodan,et saate mu küsimusele vastata ja mulle kuidagi abiks olla..
Nimelt :? :( mul selline küsimus,et nagu esimesed päevad oli ära augusti lõpupoole kõik oli korras täpselt 7 päeva jne..Kuid nüüd pole siiamaani päevad olnud nüüd juba detsember..Kardan väga,et milles võib probleem olla kas see normaalne kui on ainult 1 päevad olnud..Nagu kaalust olen alla tahtnud võtta..oksendanud olen tihti selle aja jooksul kuid sellest pole abi olnud ja väike stress ka vahepeal olnud..(probleemid vanematega)Kas päevade hilineme võib olla sellest tingitud...
Palun antke mulle head nõu,et kas peaksin rahunema või,et milles võib probleem olla

Kõike head teile :wink:
Tänan :)

Re: abpii

..... kirjutas: esimesed päevad oli ära augusti lõpupoole kõik oli korras täpselt 7 päeva jne..Kuid nüüd pole siiamaani päevad olnud nüüd juba detsember..Kardan väga,et milles võib probleem olla kas see normaalne kui on ainult 1 päevad olnud..Nagu kaalust olen alla tahtnud võtta..oksendanud olen tihti selle aja jooksul kuid sellest pole abi olnud ja väike stress ka vahepeal olnud..(probleemid vanematega)Kas päevade hilineme võib olla sellest tingitud...
Kas see oksendamine oli Sinu poolt välja kutsutud (panid kaks sõrme kurku), või oli see seotud mingi haigusega (paljudel viiruslikudel infektsioonidel esineb okendamine või kõhulahtisus)?
Juhul, kui Sa oled oksendamist ise välja kutsunud selleks et kaalust alla võtta, siis see võib olla väga kahjulik Sinu tervisele ja samuti võib mõjuda ka menstruatsioontsüklile (päevad hilinevad või jäävad ära).
Palun ära kasuta seda "meetodit" - saledamaks Sa selle abil ei saa, ja tervist see rikkub väga, sest oksendamine on organismile väga ebaloomulik ja on väga suur stress, millele ta reageeribki päevade ärajäämisega.
Kui menstruatsioonid ei tule veel kuu aega, siis kindlasti pöördu arsti poole.

Tervist soovides!!:wink:
Maggy(konsultant)
P.S. Töötan nüüd teises kohas.

Anonymous kirjutas:Mul sama mure :oops:
Et nagu..
olen syytu
päevad on juba 2 aastat olnud
kunagi ple nagu ära jäänud :?
Nyd on kaks kuud olnud kindel kutt.. Emal pole ka tema vastu midagi. V.a. se et ma ei tohiks enda syytust kaotada ennem kui olen 16.
Seega me ple kordagi vahekorras olnud..

Eelmine kuu kõvasti päevad hilinesid.
See kuu jäid täiesti ära..
Eelmisel kuul ema ytles et muretsemiseks pole põhjust kui sa oled kindel et sa temaga maganud ei ole.. Küll need päevad uuesti hakkavad.
See kuu ei ole maininud talle :oops:
Korra olid sellel kuul kõhuvalud.. Aga mitte midagi enamat.. Lootsin juba et hakkavad.. Kuid ei..

Milles on nagu probleem????
kullake, kui sa ei ole vahekorras olnud, siis pole mõtet nii palju muretseda..mine naistearsti juurde, ta tee testid ja uurib, ega sul mingit põletikku ei ole. aga üldiselt päevade ärajäämine võib olla tingitud ka masendusest ja vähesest söömisest jms. :)

affa112 kirjutas:Tere olen 14-aastane tüdruk ja mul hakkasib päevad november 2004. Sellest ajast on mul päevad ebakorrapäraselt olnud vahepeal jäid ära ja siis teinekord olid valud. Ja nüüd ei ole 2kuud päevi olnud...On ainult valge eritus mis oli mul siis ka kui mul veel päevad polnud alanud. Ma ei julge oma emale sellest rääkida, kuna me ei saa temaga üldse hästi läbi...Mida ma tegema peaksin...Kas see on normaalne???AIDAKE PALUN!!!!!!!
ära muretse!
minul oli esimene kord mestruatsiooni umbes 2.5kuud .:D
Ärge muretsege, kõik saab korda ! :)

Algus pole sellel teemal veel sama...Olen 14 aastane, kaalun umbes 57 ja pikkust peaks vähemalt 160 cm kindlasti olema. Mitu aastat järjest olen söönud selliseid asju, mida tahan. Kuid ma kasvan suuremaks ning vanemaks ja ma pööran täheleoanu rohkem riietele ning ka poistele. Eks muidugi peab ilusate riiete jaoks ilus keha olema, kuid minul seda pole...Mitu korda olen proovinud, kuid ikka ei jõua kaalu langetada. Lõpuks hakkasin asju tegema...alates märtsist, 2006. Nüüd on mai 2006, tulemused on pisut näha...alguses kaalusin 61, nüüd 57. vahepeal isegi nälgisin, kuid nüüd söön pisut rohkem ikka ja teen trenni. Minu keha ei ole veel seda harjumust omale võtnud ja mul on päevad varsti juba 3 kuud ära... Ma ei tea miks, aga hetkel veel ma ei pabista...ma olen raudkindel, et see kaalulangetamisest on...Kuid varsti, kardan, et mul hakkab nende päevadega kõvasti probleeme olema. Eks muidugi on tore, kui päevi pole, pole mingit hullu pablamist ja sidemete alla panemine ja kõhuvalud...aga jah, mulle maksab see kõik siis kätte... Ma ei tea, mida ma teen, suveks tahan ilusa kehaga olla.

Appi!!!

Ma lugesin ja paljudel on sama probleem, mis minul. Mul on ka päevad juba päris mitu kuud ära jäänud ja ma ei tea mida teha. Emale ma pole rääkinud. Kui te oskate, siis palun aidake ja öelge mida ma tegema peaksin. (Rase ma ei ole)

Re: Appi!!!

külaline kirjutas:Ma lugesin ja paljudel on sama probleem, mis minul. Mul on ka päevad juba päris mitu kuud ära jäänud ja ma ei tea mida teha. Emale ma pole rääkinud. Kui te oskate, siis palun aidake ja öelge mida ma tegema peaksin. (Rase ma ei ole)
Kui su menstruatsioonid alles algasid, siis organism peab kohaneda selle uue füsioloogilise funktsiooniga ja oma rütmi leida. Esimesel aastal võib esineda ebaregulaarsus. Tavaliselt see on normaalne.

Dieeti pidamine ja nälgimine tekitab organismis stressi. Kõik füsioloogilised protsessid (menstruatsioon samuti) võivad olla häiritud.
Kuid ma soovitaksin Sulle pöörduda arsti poole, sest ainult spetsialist läbivaatuse ja analüüside uurimise abil võib öelda kas selline hilinemine on normaalne või vajab ravi.

Tervist soovides!:wink:
Ei konsulteeri enam.

Tegelikult on mul sama et oleks nagu pidanud olema novembris neljandat korda päevad , aga nüüd on nagu 19 päeva olnud sellest möödas , kui oleks pidanud midagi olema . Tegelikult on ka ennem nagu vahe kauemaks jäänud , aga mitte 19 päeva . Kas ma pean niga päev sidemeid kandma et iga hetk võivad päevad hakata ? Või jääb ära et ei tulegi ja ootan lihtsalt teist korda ? Ja selline küsimus ka , et mismoodi ma umbes teks , millal peaksid päevad uuesti hakkama ? Aitäh kui aitate . Emaga sellel teemal eriti räkida ei saa , kuna elab hooopis teises linnas . Okei ! aitäh kui aitate .
Julge hundi rind on rasvane...

tere. :wink:
olen 14 ja saan varsti 15 mul hakkasid päevad 2005 suvi ehk siis just kui olin saanud 13 viimati olid mul päevad 2006 aasta oktoobris ja kuni tänaseni pole olnud :?: ma ei tea mida teha ema teab sellest ja ka muretseb. kas ma peaks minema kiiremas korras arsti vastuvõtule???
oleksin väga tänuliku kui mulle vastaksite :roll: :?:

murelikuke kirjutas:tere. :wink:
olen 14 ja saan varsti 15 mul hakkasid päevad 2005 suvi ehk siis just kui olin saanud 13 viimati olid mul päevad 2006 aasta oktoobris ja kuni tänaseni pole olnud :?: ma ei tea mida teha ema teab sellest ja ka muretseb. kas ma peaks minema kiiremas korras arsti vastuvõtule???
oleksin väga tänuliku kui mulle vastaksite :roll: :?:
Kui sul ei ole juba 4 kuud menstruatsiooni olnud, siis see on juba tõsine põhjus et arsti poole pöörduda. Ma väga soovitaksin sulle käia naistearsti juures, et päevade puudumise põhjust välja selgitada.
Väga võimalik et selgub välja et kõik ei ole hirmus ja lihtsalt on vaja ennast välja puhata, oma toitumisreziimi parandada ja koormusi vähendada. Kui on midagi tõsisemat, siis arst soovitab kuidas muret lahendada.
Igal juhul arstiga nõu pidamine on parem kui teadmatuses ja oma tervise pärast muretsedes olla.

Hoolitse enda eest, ja pöördu palun arsti poole!!! :wink:
Maggy(konsultant)

mul hakkasid see suvi. teine kord hakkas täpselt samal ajal, kolmas kord hilined nädal aega ja siis jäid vahelt ära kaks kuud, siis olid, ning nüüd on jälle vahelt ära jäänud. alguses ma pabistasin. ema ka, ta mõtles et ma olen mingi napakas, küsis koguaeg et olen ma kindel et rase pole jne, kuid mingi nädal aega tagasi ütles et sellest pole hullu, kui hakkab, siis ikka tuleb ebakorapäraselt.:)

mul hakkasid see suvi. teine kord hakkas täpselt samal ajal, kolmas kord hilined nädal aega ja siis jäid vahelt ära kaks kuud, siis olid, ning nüüd on jälle vahelt ära jäänud. alguses ma pabistasin. ema ka, ta mõtles et ma olen mingi napakas, küsis koguaeg et olen ma kindel et rase pole jne, kuid mingi nädal aega tagasi ütles et sellest pole hullu, kui hakkab, siis ikka tuleb ebakorapäraselt.:)

Minul on niuke mure , et mul olid päevad esimest korda 22 jaanuar (2007) ja eelmine (veebruar) kuu jäid ära ja täna 23 märts pole ikka veel päevi . Kas ma pean vaikselt muretsema hakkama ?
Emale ka nagu ei julge rääkida .

Katrin- ,

Pole vaja muretseda. Sul olid ju päevad alles esimest korda, niiet su menstruatsiooni tsükkel alles kujuneb. Päevad võivad sul hakata järgmist korda alles 6 kuu pärast , võibolla ka varem või veidi hiljem. Muretsemiseks pole põhjust ja kui ei taha, pole vaja ka emale rääkida, kuigi võiks, aga see on sinu enda otsustada.

mul hakkasid viimati päevad 7. augustil ja praegu on juba 10 sept ja pole päevi olnud. On tulnud küll valgevoolust.

Kas see on võimalik, et päevade aeg on mõjutatud elu muutumises st. nagu kool hakkas ja varem ärkamine ja natuke stressi? :?: :?:

Anonymous kirjutas:mul hakkasid viimati päevad 7. augustil ja praegu on juba 10 sept ja pole päevi olnud. On tulnud küll valgevoolust.

Kas see on võimalik, et päevade aeg on mõjutatud elu muutumises st. nagu kool hakkas ja varem ärkamine ja natuke stressi? :?: :?:
Tere!

See on võimalik, et päevad hilinevad selle väike stressi pärast. Kuidas organism reageerib muutustele on väga individuaalne asi. Võimalik, et sinu organismile selline reaaktsioon on normaalne. Muidugi, kui sa oled kindel, et ei saa rase olla.

Kõike paremat! :wink:
Ei konsulteeri enam.

Kas te oskate aidata ?
Ma tahan teada kas on normaalne, et mul on kahe kuu jooksul olnud 3 korda päevad. esimest korda oli septembri keskel, siis mingi 15-18 päeva pärast olid uuesti ja nüüd on jälle. Ma ei paanitse ega midagi, aga on see tavaline alguses ? Ja mu ema ei tea et mul on, nii et talle ma ei ütle.

Esimesed päevad on tihti natuke ebakorrapärased. Siis aga saavutab organism oma rütmi. Muidu, just emaga tasukski niisuguseid küsimusi arutada. Ta on ise naisterahvas, tal on päevade suhtes kogemusi ja ta hoolib oma tütrest. Võibolla on ta seni häbenenud niisugusel teemal sinuga rääkida või siis ta arvab, et asi pole veel sinule aktuaalne, aga sa võiksid ju teha algatuse! Olen kindel, et niisugune usaldus rõõmustaks teda.

mul on ka nii, et tavaliselt on nagu korrapäraselt olnud päevad, aga viimasel ajal on nõmedad 2-3 kuused vahed, aga nooh, praegu alles teine aasta läheb janii. samas ma ise koguaeg pabistan sellepärast. ema teab, ja tema arvab, et kõik on korras. ma ise loodan ka sama, aga ma nii ootan, et juba jälle hakkaks, siis oleks jälle rahu majas :D

kuigi palju tegemist on nende päevadega, siis õppisin tampooni kasutamise ära ja ootan juba järgmisi päevi, mis on hilinenud umbes 3 nädalat :D
tegelikult on selline võimalus ka, et mida rohkem ma pabistan sellepärast ja mida rohkem mõtlen, et noo võiks hakata juba, seda vähem nad tahavad tulla :D

ärge pange tähele, ma räägin nagu menstruatsioon oleks elusolend, aga omamoodi müstiline see kõik ju ongi. :mrgreen:

Chocolade kirjutas:Mul nii, et eelmistest päevadest on peaaegu 2 kuud möödas , päevad olnud 3 korda. Kas peaks muretsema ? :roll:
Sul algasid päevad käima alles hiljuti (olid 3 korda) ja see tähendab et Sinu tsükkel on praeagu veel arenemas ja alguses võivad niisugused hilinemised või vahele jäämised juhtuda - see on täiesti normaalne ja loomulik, sest organim vajab aega et kohaneda toimunud muutustega. Umbes aasta pärast päevad peaksid juba korrapäraselt käima enam/vähel samal ajal üks kord kuus.
Kui niisugused kõikumised või hilinemised hakkavad sageli esinema siis tuleks pöörduda arsti poole et põhjuse välja selgitada ja leevendada.

kõike paremat ja kõigepealt tervist soovides!!! :wink:
Maggy(konsultant)

Külaline kirjutas: olen 14 ja päevad on olnud juba 2 aastat algusest peale enamvähem korrapäraselt nii 25-30 päeva vahet.see kuu on aga hilinenud juba 2 nädalat hetkel on ema reisil ja ei saa temalt abi küsida.kas see on normaalne?palun aidake.
Kuhul, kui Sa oled viimasel ajal olnud suguvahekorras, siis ome seisundi kindlaks määramiseks tuleks teha rasedustest.
Kui Sa ei ole olnud vahekorras siis rasestumise võimalus on välistatud ja tõenäoliselt päevad lihtsalt jäävad hiljaks. Sellel võib olla palju põhjusi (näiteks stressid, ülekoormus, haigestumine jne). Kui menstruatsioon üldse jääb vahele, siis selles pole ka midagi hullu, vahest see juhtub.
Juhul kui mesist ei tule kolm kuud järjest, siis tuleks kindlasti arsti poole pöörduda, sest see o juba tõsine tunnus ja sellega peab tegelema.
Külaline kirjutas: kas siis kui päevad on nt 2 kuud ära jäänud või vähem rohkem kas siis peab olema iga päev valvel et nad võivad jälle uuesti hakata?
Seda on raske ette arvata, kas menstruatsioon on hilinemas, või jääb see kord vahele. Ja oleks hea kui Sul oleksid sidemed alati kaasas, siis on neid hea ootamatu päevade alguse puhul kasutada. Tavaliselt neiu/naine juba tunneb ette kui tal on päevad varsti-varsti algamas (näiteks mõnedel hakkab kõht valutama, teised tunnevad ennnast eriliselt jne) - siis saab nende tunnuste järgi ka juba natuke ennast ette valmistada.
Maggy(konsultant)

külaline. kirjutas:Tere! Olen 15 ja päevad on juba mitu aastat ilusti käinud. Nüüd järsku on juba kuu möödas ja pole ikka veel alanud. Kõhuvalude järgi võiks öelda, et peaksid hakkama,aga siis hakkaksid juba kolmandat päeva järjest.:S Mis toimub? Kas on põhjust muretseda?
Kui kõik enesetunne tunnused räägivad sellest et varsti peaksid päevad algama, ju nad siis varsti algavad. Hilinemine võib olla seotud Sinu tervise seisundiga (oled natuke külmetanud, või üle pingutanud, või palju närveerinud jne). Iseenesest see ühekordne menstruatsiooni hilinemine ei ole väga hirmus, seda võib vahetevahel igaühel esineda. Kui niisugused hilinemised või vahele jäämised hakkavad sageli esinema (näiteks 3 kuud järjest ei ole päevi) siis tuleks kindlasti arsti poole pöörduda.

Ole terve ja rõõmus!!! :wink:
Maggy(konsultant)

Re: abpii

..... kirjutas:Tere!

Ma loodan,et saate mu küsimusele vastata ja mulle kuidagi abiks olla..
Nimelt :? :( mul selline küsimus,et nagu esimesed päevad oli ära augusti lõpupoole kõik oli korras täpselt 7 päeva jne..Kuid nüüd pole siiamaani päevad olnud nüüd juba detsember..Kardan väga,et milles võib probleem olla kas see normaalne kui on ainult 1 päevad olnud..Nagu kaalust olen alla tahtnud võtta..oksendanud olen tihti selle aja jooksul kuid sellest pole abi olnud ja väike stress ka vahepeal olnud..(probleemid vanematega)Kas päevade hilineme võib olla sellest tingitud...
Palun antke mulle head nõu,et kas peaksin rahunema või,et milles võib probleem olla

Kõike head teile :wink:
Tänan :)
jah, oksendamine, stress, sportimine- need kõik võivad põhjustada menstruatsiooni vahele jäämist/hilinemist. Ja kui sul oli menstruatsioon esimest korda, siis on normaalne, et see võib kuid hilineda, aga see võib ka kohe peatselt uuesti alata, niiet ole valmis.
Enne, kui õpid tundma teisi, õpi tundma iseennast.
HugHug !

Omaette, paha. kirjutas:Algus pole sellel teemal veel sama...Olen 14 aastane, kaalun umbes 57 ja pikkust peaks vähemalt 160 cm kindlasti olema. Mitu aastat järjest olen söönud selliseid asju, mida tahan. Kuid ma kasvan suuremaks ning vanemaks ja ma pööran täheleoanu rohkem riietele ning ka poistele. Eks muidugi peab ilusate riiete jaoks ilus keha olema, kuid minul seda pole...Mitu korda olen proovinud, kuid ikka ei jõua kaalu langetada. Lõpuks hakkasin asju tegema...alates märtsist, 2006. Nüüd on mai 2006, tulemused on pisut näha...alguses kaalusin 61, nüüd 57. vahepeal isegi nälgisin, kuid nüüd söön pisut rohkem ikka ja teen trenni. Minu keha ei ole veel seda harjumust omale võtnud ja mul on päevad varsti juba 3 kuud ära... Ma ei tea miks, aga hetkel veel ma ei pabista...ma olen raudkindel, et see kaalulangetamisest on...Kuid varsti, kardan, et mul hakkab nende päevadega kõvasti probleeme olema. Eks muidugi on tore, kui päevi pole, pole mingit hullu pablamist ja sidemete alla panemine ja kõhuvalud...aga jah, mulle maksab see kõik siis kätte... Ma ei tea, mida ma teen, suveks tahan ilusa kehaga olla.
Söö tervislikult, ära nälgi (!) ja tee trenni( mitte väga palju, ka see võib põhjustada mestruatsiooni ära jäämist ), ja sa ei ole paks, vähemalt mitte nende andmete järgi. Normaalkaal on siis kui sinu pikkusest võtta ära sada, ehk- 160 cm- 57 kg, normaalkaal olekski 60 kg, niiet sa ei ole paks. ära kindlasti nälgi, aga ära tee ka ülemäära trenni, see võib tõesti päevade ärajäämist põhjustada, ja sellega võib probleeme tekkida.
HugHug !

Re:

külaline kirjutas:Ma ennem pöördusin murega ja nüüd lisaksin natuke.
Ma pean dieeti. Äkki võib tulla sellest päevade ärajäämine.
See on kindlasti põhjus, ei pruugi olla ainus põhjus, aga üks põhjustest kindlasti- ära enam dieeti pea- seda enam , ma arvan, et sa oled teismeline- selles eas ei tohikski dieeti pidada, see on tervisele väga kahjulik- ärri üritaksid näiteks normaalse trenniga ja tervisliku toiduga?

Ole terve ! :wink:
HugHug !

Re:

k2tu kirjutas:Tegelikult on mul sama et oleks nagu pidanud olema novembris neljandat korda päevad , aga nüüd on nagu 19 päeva olnud sellest möödas , kui oleks pidanud midagi olema . Tegelikult on ka ennem nagu vahe kauemaks jäänud , aga mitte 19 päeva . Kas ma pean niga päev sidemeid kandma et iga hetk võivad päevad hakata ? Või jääb ära et ei tulegi ja ootan lihtsalt teist korda ? Ja selline küsimus ka , et mismoodi ma umbes teks , millal peaksid päevad uuesti hakkama ? Aitäh kui aitate . Emaga sellel teemal eriti räkida ei saa , kuna elab hooopis teises linnas . Okei ! aitäh kui aitate .
üks võimalus on , et need jäävad lihtsalt vahele- sel juhul valmistu järgmise kuu samaks ajaks, aga pesukaitsmeid võiksid kanda, need võivad ka enne alata.

Ole terve ! :wink:
HugHug !

kaitsuu kirjutas:aaga kas mingise haiguse mõjul nad võivad ka hilineda? mõtlen siinkohal külmetust jms kergemat tõbinat.
Tavaliselt tõsised ja kroonilised haigused (näiteks krooniline munasarja põletik), läbiviidud operatsioonid, läbiaelatud suur stress jne võivad menstruatsioonitsükli sassi ajada ja siis päevad jäävad kas hiljaks või vahele. Kergemat tüüpi külmetused ei mõjuta tsükli nii palju.
Maggy(konsultant)
Vasta

Mine “Menstruatsioon, päevad... ja kõik sellega seonduv”