NIPID JA NÕUANDED PÄEVADE KOHTA !!!

Tere !

Otsustasin lisada uue teema kus jagan oma nippe ja trikke päevade kohta. Eriti algajatele ehk nendele kellele see '' päevade '' asi kõik uus ja hirmutav/huvitav on.

1. Esimesed nähud ja tunnused et sul võivad hakata päevad : valu alakõhus , tujude muutus ( nt: võid pahandada või ülbitseda inimestega kes sulle kallid on ) , kerge stress/ väsimus ja loomulikult, kui leiad oma aluspükste pealt verd.
2. Kui sul hakkasidki päevad , siis otsi endale kiiresti kuskilt side või tampoon. Kui on valikut vali side, sellega on alguses lihtsam. NB! Esimesed korrad tuleb alati verd rohkem kui tavaliselt. ( Tavaline on umbes 1,5 supilusikatäit päevas )
3. Kui tunned päevade ajal tugevaid kõhuvalusi võta valuvaigistit ning ära ole kägaras, sest see ei lase verel su kehas hapniku ringi kanda ning valu võib suureneda.
4. Kui päevad on esimest korda siis ära oota neid järgmine kuu samal ajal ( kuigi kui sul on juba tsükkel paigas peaksid päevad iga 4 nädala tagant olema ) , sest alguses pole sul veel tsükkes paigas ning järgmised päevad võivad alles mitme kuu pärast tulla.
5. PEAAGU KÕIGE TÄHTSAM - Räägi päevadest koheselt ka oma emale/isale. See võib tunduda alguses piinlik, kuid sul on endal parem kui keegi su olukorrast teab ning ema saab sulle ise sidemeid või tampoone osta. Kui sa tõesti ei julge vanematele öelda proovi neile vihjata nt : kurda tugeva valu üle alakõhus - küll nad siis ise lõpuks aru saavad milles asi. ( Kui elad isaga ja ei taha talle oma naiste asjast veel rääkida, otsi keegi vanem naissoost isik keda sa usaldad ning kes võib sulle nõu anda.
6. Kindlasti proovi erinevaid sidemeid / tampoone ning leia endale sobivaim.

7. KOOLIS - Lase päevade ajal vanemal kehalisekasvatuse tunnist vabastus kirjutada. Sest, isegi kui kannad tampooni võib vere eritus füüsilise tegevuse ajal suureneda ning tampoon võib läbi lasta. Kui on aeg sidet/tampooni vahetada hiili sõpradest, kes su olukorrast ei tea vaikselt eemale ning
lipsa vetsu. ( Kui koolis on tüdrukute ja poiste vets eraldi ning neis on mitu kabiini ja sa ei taha et teised su sideme kõrbinat kuuleksid tee kodus juba side nii lahti et pead sideme vaid värvilisesest pakendist eemaldama, ilma et peaksid selle lahti rebima. [ vabandust segase seletuse pärast ! ]
8. Ujumas ära sidemega käi, sest see liguneb ära ning ei võta enam verd sisse. Kui kavatsedki päevade ajal ujuma minna, kasuta tampooni ning vaheta see kohe peale veest välja tulemist ära.
9. Ära kanna päevade ajal ega vahetult enne päevade algust heledaid pükse. Sest kui tulebki veri läbi näeb seda valgete riiete peal palju paremini kui tumedate.
10. Anna lähedastele teada millal sul päevad kuus hakkavad, sest siis nad teavad millal su tujukusega arvestada. Muidu võid neid oma mitte tahtliku nähvamisega solvata.

OOII, küll on pikk tekst aga loodan et see aitab mõnda teist hädast välja , sest mäletan kui minul alguses päevd hakkasid ja mul polnud õrna aimu ka mida teha. Selline nõu oleks mulle küll ära kulunud. ; )
Kuid kui kellegil tekib veel küsimusi siis palun küsige. Vastan meeledi !! : D

Re: NIPID JA NÕUANDED PÄEVADE KOHTA !!!

Mul oleks üks küsimus. Et kas on mingit head nippi kuidas hoida ära hommikust lekkimist? Mul nagu tsükli alguses tleb hommikuti nagu ärgates päris päris palju ja enamasti alati ta hakkab ka lekkima juba. Kodus on hea lihtne, et WC on lähedal, aga kuidas saaks kellelgi teise juures sellest hoiduda?

Ning minu teada, on üks hea nipp, et päevade aeg peaks just rohkem liigutama. See pidavat hoidma ära PMS-i :wink: .

Külaline kirjutas:Mul oleks üks küsimus. Et kas on mingit head nippi kuidas hoida ära hommikust lekkimist? Mul nagu tsükli alguses tleb hommikuti nagu ärgates päris päris palju ja enamasti alati ta hakkab ka lekkima juba. Kodus on hea lihtne, et WC on lähedal, aga kuidas saaks kellelgi teise juures sellest hoiduda?

Ning minu teada, on üks hea nipp, et päevade aeg peaks just rohkem liigutama. See pidavat hoidma ära PMS-i :wink: .

Kui sa tõesti pead kellegi juurde minema päevade ajal siis soovitan kanda tumedat '' pidzaamat '' või öösärki ning võtta OMA voodilinad kaasa, ka tumedamat värvi, kui peakski veri läbi tulema siis ei ole seda näha.
Kui oled kerge unega saad äkki aru millal hakkab läbi tulema ning siis lippa vetsu ning vaheta side/tampoon ära. Mul on endal ka olnud selline olukord et just siis kui ööbin kellegi teise juures tuleb palju verd. Siis panen tavaliselt vaikse äratuskella helisema mis sõpra üles ei aja, kuskil 1-2 tundi enne sõbra ärkamist. ( Nt : sõber ärkab umbes 12 siis panen kella poole 11 kella helisema) Kui laseb väga läbi panen äratus kella iga tunni aja tagant helisema, kuid ainult hommiku poole loomulikult. Tean et sa ei pruugi siis väga magada saada, kuid kui tahad piinlikust olukorrast pääseda soovitan nii teha.
Ma ei tea kas kasutad ka tampooni kuid kui kasutad ei pea seda iga tunni tagant vahetama , piisab kui tõused u. 3 tundi ennem sõbra ärkamist ja vahetad ära. Samuti võid panna veel sideme tampooni alla et see tõesti läbi ei laseks. NB! See ei ole küll väga kasulik, sest alapiirkonnal võib hakata umbne.

Loodan et ei tulnud väga pikk tekst ja äkki said midagi kasuliku ka teada : )

sugar ' kirjutas:seda just siia foorumisse vaja oligi . kõik ühe teema all , väga tubli , aga sellele teemale oleks vaja stickyt .

hei , kuule tahtsin küsida et kuidas seda stickyt üldse teemale panna saab. Et kas seda saavad ainult kasutajad teha või kuidas see käib ?

Vastan otse teemasse.
Antud võimalus nagu ka teised kõrgemaid funktsioonid kuulub administraatori pädevusse. Tõstsin selle teema teadeande seisusesse.
Admin.NIKA

Kui sidemest jääb väheks ja hommikuks ikka uputab, proovi vetsus teha wc paberist rull/lapp, aseta see sideme peale ja tõmba veel omakorda paar ringi ümber aluspükste, sideme ja vetsupaberipuntra kindustamaks, et kogu see kupatud liikudes paigast ei liiguks. Kuna jalgevahelt võib olla vetsupaber peale sellist protseduuri märgatav, võiksid panna jalga pidžaama püksid vms. ;) Vetsupaber imab kõik hästi endasse ja veri ei tohiks valguda mujale ning tekidata seal ebamugavat plekki. :)

Külaline kirjutas:Kekast vabastus? Mul ema ei kirjutaks elusees :roll:
meil on mitu keka õpsi ise öelnud, et võib öelda kord kuus ise, et päevad on ja ei saa kaasa teha. ega kodus ema ka sulle ju püksi ei vaata ega kontrolli, nii et tema tõend kah usaldusväärsem pole kui su enda sõnad. ütledki lihtsalt õpetajale, et päevad ja kõht valutab, ei saa kaasa teha. no siis kui tõesti ei saa, kui erilisi vaevusi pole ja vereeritus ka megasuur pole, siis on liikumine tegelt ju aint kasulik.

loveyous kirjutas: aga päevad siiski ei tohiks segada kehalises käimist
-facepalm-
Teine teema, teist korda juba vastan sulle, et siiski võivad segada. Tugevad kõhuvalud, halb enesetunne, hais (jubedam kui higihais) ja muud jamad. Pealegi, kui ei julgeta kasutada tampooni, on oht et liigutades määrid end ära kah veel.
Life is either a daring adventure or nothing at all.

someoneh kirjutas:
loveyous kirjutas: aga päevad siiski ei tohiks segada kehalises käimist
-facepalm-
Teine teema, teist korda juba vastan sulle, et siiski võivad segada. Tugevad kõhuvalud, halb enesetunne, hais (jubedam kui higihais) ja muud jamad. Pealegi, kui ei julgeta kasutada tampooni, on oht et liigutades määrid end ära kah veel.
kui ikka talumatud kõhuvalud on, tuleb arsti juurde põõrduda ja tablette võtta. kuna päevad on siiski loomulik asi, mis ei tohiks elu segada
Mis on au? me vist räägime millestki muust. Ütleme ilge mark, täitsa bläss. Me ei ütle au.

kuigi sain siit juba natuke infot hommikuse lekkimise kohta siis siiski kurdan natuke,
nimelt mul lekib juba öösiti D: ükskõik millist sidet ma kasutan, ikka kusagilt lekib ja määrib linad ära. ning kuna ma ei ärka ülesse siis hommikuks on see juba imbunud läbi lina - voodisse. kasutan ka aluslina aga see ei aita :cry:

Külaline kirjutas:Ei saa eriti sellest kalendrivärgist aru :s (ma tean, ma lootusetu loll) et miks on seda kalendrit vaja, kui sul mens on ? mida peaks märkima kalendrisse ? Aitäh (:

Miks seda vaja? Sellepärast et ette teada millal umbes need päevad uuesti hakkama peaksid. nt oletame et 4 juuli hakkasid päevad, loed 28 päeva sellest edasi ja tead et sel tähtpäeval peaksid uuesti päevad hakkama (: ma ei tea kas midagi aru ka said.
Suletud

Mine “Menstruatsioon, päevad... ja kõik sellega seonduv”