Re: Päevad.

Külaline kirjutas:tere : )
kui mul hakkasid täna päevad ja maioska midagi ette võtta . !
kuidas ma emale ütleks. ?
ja ma olen täna nii vaikn eolnud janii .
maioska sidemeid panna ?
Minegi lihtsalt kohe ema juurde ja räägi ära kuidas asi on. Võid kohe välja öelda, et päevad hakkasid aga võid ka veidi hämada, et sul vaja ühest naisteasjast rääkida. Ära karda - esiteks saad sa oma küsimustele vastused, teiseks on sul alati olemas keegi kellelt saab vajadusel nõu ja kolmandaks on su ema kindlasti õnnelik, et ta väike tütar hakkab naiseks saama ning usaldab ema, et temaga nendest asjadest rääkida! ;)

KõikSaabKorda kirjutas:
Pisike_Punane kirjutas:Tere.
Mul on nimelt selline probla, et ma olen sellise järgu peal, et mul võivad igahetk päevad hakata. Keha on arenenud jne.
Nüüd kui on külmad ilmad, me hakkame trenniga ujumas käima (Pärnu Tervise Paradiisis).
Küsimus selline, et kui vees hakkavad päevad, kas siis hakkab verd lurinal jooksma või lihtsalt jääb ujumispükste peale plekk?
Paluks kiiret vastust, reedel lähen ujuma.

Aitäh.
Päevad algavad tavaliselt hommikul, niiet ma ei usu, et sul hakkab basseinis nö. lurinal . :D
Ei hakka hommikul, mul näiteks hakkasid öösel.

Külaline kirjutas:tere : )
kui mul hakkasid täna päevad ja maioska midagi ette võtta . !
kuidas ma emale ütleks. ?
ja ma olen täna nii vaikn eolnud janii .
maioska sidemeid panna ?
Mis sidemeid sa kasutad ? Näiteks Alwaysil on õpetus sidemepaki küljes. Aga selles pole midagi keerulist ! Võtad sideme pakendist välja, kleepriba võtad ka alt ära ja paned aluspükstesse, kui on tiivakestega, siis võtad tiivakeste kleepriba ka ära ja kinnitad tiivakesed aluspükste alla. ONGI KÕIK ! :lol: Aluspüksid jalga ja, :D

aa kirjutas:ma ei hakka uut teemat tegema - kuidas te koolis sidemeid vahetate? et kas otsite tühja vetsu või on ükskõik kui teised kuulevad(sidemeid kasutades on ju krabin:D)
ise seni olen koolis tampoone kasutanud ainult.
Mul suht suva, kui keegi kuuleb, aga sellest krõbinast on arvavasti aru saada, millega tegu. Õnneks nüüd tänasest läheb 6.klass, seal peaksid kõik juba vastavas vanuses ka olema :P .
Kõik tüdrukud on inglid, kuid kui neil tiivad murtakse, istuvad nad luua selga .

aa kirjutas:ma ei hakka uut teemat tegema - kuidas te koolis sidemeid vahetate? et kas otsite tühja vetsu või on ükskõik kui teised kuulevad(sidemeid kasutades on ju krabin:D)
ise seni olen koolis tampoone kasutanud ainult.
Ma otsin tavaliselt tühja vetsu, kodus teen mõnikord sideme enne lahti, ja pissimise ajal ei ole krõbinat üldsegist kuulda. Päevad on normaalne asi ja tüdrukute vetsus tüdrukud saavad ju aru. :lol:

noh, ma olen 11 ja mul on päevad, see aasta suvel algasid.. alguses oli küll jube, pidime perega suvilasse minema, meil oli veel suguvõsa kokkutulek.. ja just sel hetkel algasid päevad. Rääkisin emale, ta andis mulle pesukaitsmeid kaasa ja igaksjuhuks ka tampoone. Kasutasin vaid pesukaitsmeid, tampoone ei julgenud, ühe korra proovisid, kuid oli valus.. Ujuda ma eriti ei saanud, aga ma kuidagi üritasin, eriti midagi hullu polnud. :) Kuigi nüüd olen ära harjunud, kasutan pesukaitsmeid edasi ja nagu see kuu pole päevi olnud.. Eelmine kuu tuli väga palju verd. Olin ükskord koolis, ja käisin mitu korda vetsus.. Ilgelt palju verd tuli ja mul olid isegi teksad natuke verised. :oops: Aga MINU õnneks klassikaaslased aru ei saanud, tulin kuidagi toime. Aga nüüd ma ei põe nii, alguses oli tõesti jube, lähed vetsu ja näed et aluspüksid on pruuni möksi täis. :lol: Aga jah, tegelikult pole midagi nii hullu, harjud ära. ;)

kiisu kirjutas:noh, ma olen 11 ja mul on päevad, see aasta suvel algasid.. alguses oli küll jube, pidime perega suvilasse minema, meil oli veel suguvõsa kokkutulek.. ja just sel hetkel algasid päevad. Rääkisin emale, ta andis mulle pesukaitsmeid kaasa ja igaksjuhuks ka tampoone. Kasutasin vaid pesukaitsmeid, tampoone ei julgenud, ühe korra proovisid, kuid oli valus.. Ujuda ma eriti ei saanud, aga ma kuidagi üritasin, eriti midagi hullu polnud. :) Kuigi nüüd olen ära harjunud, kasutan pesukaitsmeid edasi ja nagu see kuu pole päevi olnud.. Eelmine kuu tuli väga palju verd. Olin ükskord koolis, ja käisin mitu korda vetsus.. Ilgelt palju verd tuli ja mul olid isegi teksad natuke verised. :oops: Aga MINU õnneks klassikaaslased aru ei saanud, tulin kuidagi toime. Aga nüüd ma ei põe nii, alguses oli tõesti jube, lähed vetsu ja näed et aluspüksid on pruuni möksi täis. :lol: Aga jah, tegelikult pole midagi nii hullu, harjud ära. ;)
Mul tekkis selline küsimus, et kas sa päevade ajal sidemeid ei kasuta? Üldiselt minu teada kasutatakse menstruatsiooni ajal ikka pesukaitsmetest natuke paksemaid sidemeid või siis tampoone. Võib-olla ongi pesukaitsmed liiga õhukesed ja siis saavad teksad verega kokku.

Külaline kirjutas:mul on küsimus et kõik räägivad aplikaatoriga tampoonist-mis see on??
Aplikaatoor on niisugune abivahend, mis aitab tampooni tuppe paigutuda. Näeb välja kui väike plasmassist toruke (kaheosaline, kus üks üks osa on teise sees), milles paikneb tampoon. Kui sisestad aplikaatori tupe avasse, siis teise toru osaga lükkad tampooni edasi tuppe, aga toru võtad välja. Põhimõtteliselt aplikaator "pikendab" tampooni, et sa ei pea sõrmi tuppe panema.
Aplikaatoriga tampoone kasutamine on maitse asi, mõnedele meeldib, teistele mitte. Tuleb üks kord proovida ja siis saad otsustada, kas see sobib sulle.
Maggy(konsultant)
P.S. Töötan nüüd teises kohas.

mix kirjutas:aga kui sa kardad et sul päevad hakkavad siis sa võid ja tampooni panna :D
Kui Sa mõtled, et panna tampooni sisse veel enne vereeritust, siis seda ei tasu, ja ei tohi teha, sest see rikub tupe niisket keskkonda, ja võib tekitada ärritust või põletiku.
Mõtekam on kanda sidemeid või tampoone kaasas, ja vajadusel (kui päevad algavad) neid kasutada.
Maggy(konsultant)

Maggy kirjutas:
mix kirjutas:aga kui sa kardad et sul päevad hakkavad siis sa võid ja tampooni panna :D
Kui Sa mõtled, et panna tampooni sisse veel enne vereeritust, siis seda ei tasu, ja ei tohi teha, sest see rikub tupe niisket keskkonda, ja võib tekitada ärritust või põletiku.
Mõtekam on kanda sidemeid või tampoone kaasas, ja vajadusel (kui päevad algavad) neid kasutada.
aga kui ta ujub, kas ta peab siis selle sidemega vette minema? sidemega ei saagi vette minna! :lol:
minuarust oleks tampoon ikka kõige parem ja kui valgevoolus on siis ei sa ju tuppeseinad kuivad olla vms?

mix kirjutas:
aga kui ta ujub, kas ta peab siis selle sidemega vette minema? sidemega ei saagi vette minna! :lol:
kui ujuma minna, siis menstruatsiooni ajal tuleks kindlasti tampooni paigutada, sidemetega ei saa.
mix kirjutas: minuarust oleks tampoon ikka kõige parem ja kui valgevoolus on siis ei sa ju tuppeseinad kuivad olla vms?

Valgevoolus on loomulik, ja seda ei ole nii palju et basseinis voolaks välja, nii et tampoon paigutamine ei ole vajalik.
Maggy(konsultant)

Maggy kirjutas:
mix kirjutas:
kui ujuma minna, siis menstruatsiooni ajal tuleks kindlasti tampooni paigutada, sidemetega ei saa.
mix kirjutas: minuarust oleks tampoon ikka kõige parem ja kui valgevoolus on siis ei sa ju tuppeseinad kuivad olla vms?

Valgevoolus on loomulik, ja seda ei ole nii palju et basseinis voolaks välja, nii et tampoon paigutamine ei ole vajalik.
aga kui ta kardab et just siis hakkavad päevad , kuii ta basseinis on, siis tuleb ju ikkagi tampoon panna ju

Külaline kirjutas:kas see on normaalne,et kui mul päevad lõppesid ja siis 8 päeva pärast tulid uuesti,mul hakkasid allles suvel,et kas see võib olla sellest,et päevad pole regulaarsed?
jah see on normaalne sest kui päevad algavad siis ongi päevad ebaregulaarsed ja see võib kesta u. 2-4 aastat see ebregulaarsus.

tere!
Mul on mure,ma käisin 3 nädalat tagasi mandlite operatsioonil ning peale oppi umbes nädala ei söönus midagi..ja mul on päevad hiljaks jäänud..umbes 10 päeva..Selg valutab nii,nagu tavaliselt ennne päeavi ja kõht ka,aga ikka ei hakka!
Kas see on normaalne?
Olen 16 ja tavaliselt on ikka regulaarselt käinud,sellist asja pole varem juhtunud minu mäletamist mööda ning olen mures..

m. kirjutas:tere!
Mul on mure,ma käisin 3 nädalat tagasi mandlite operatsioonil ning peale oppi umbes nädala ei söönus midagi..ja mul on päevad hiljaks jäänud..umbes 10 päeva..Selg valutab nii,nagu tavaliselt ennne päeavi ja kõht ka,aga ikka ei hakka!
Kas see on normaalne?
Olen 16 ja tavaliselt on ikka regulaarselt käinud,sellist asja pole varem juhtunud minu mäletamist mööda ning olen mures..
Keegi just ühes eelmises teemas vastas sarnasele murele. See peaks normaalne olema, keha on ju peale oppi stressis ja siis võivad päevad hilineda.

Sugarbit kirjutas:
m. kirjutas:tere!
Kas see on normaalne?
no, kui ei söö, siis sellest ka.
[color=#4080URR! : d40][/color]

Külaline kirjutas:Mul on selline mure, et 26 päeva on eelmise päevade lõppemisest vahel , kuidagi palju ju ? :roll:
Jaa ei ole sellist tunnet nagu algaks ka .
Muidu olen 12 aastane , kuu aja pärast 13 .
Ei ole palju. Päevade vahe ongi tavaliselt 21-35 päeva. Kas sul alles algasid päevad või on juba kauem aega olnud?

mul on ka probla, et mul tuli paar päeva tagasi pühkides pruuni vedelikku aga see oli üsnagi läbipaistev, eile tuli minimaalselt ja täna pole ldse tulnud, aga ma tahaks õhtul ujuma minna aga tampooni ei taha veel kasutada. on teil aimu et millal mul umbes päevad hakkavad võinii ? prägu hakkas kõht natsa valutama
:D

Kas see, kui mul on päevad üle 2 nädala (peaaegu 3) ja lisaks veel mitu nädalat midagi musta värvi tuleb...vms. Et kas see on normaalne. Üleüldse on mul väga imelikud need päevad. Juuni-juuli olid, 5 kuud jäi vahele siis jälle 2 kuud ja siis 2 kuud vahele.

Külaline kirjutas:Kas see, kui mul on päevad üle 2 nädala (peaaegu 3) ja lisaks veel mitu nädalat midagi musta värvi tuleb...vms. Et kas see on normaalne. Üleüldse on mul väga imelikud need päevad. Juuni-juuli olid, 5 kuud jäi vahele siis jälle 2 kuud ja siis 2 kuud vahele.
Ma ei saanud nüüd täpselt aru... Kas sul on päevad kestnud juba peaaegu 3 nädalat? Kardan, et see küll normaalne pole. Päevad võivad küll 7 päevast natuke pikemalt kesta, aga sel peab mingi kindel põhjus olema (nt haigus, stress). Mine arsti juurde!

Sugarbit kirjutas:
Külaline kirjutas:kas tampooni paigaldamine valus vms esimesel korral pole ?
Võib küll olla, aga tavaliselt aitab lõdvestumine. Võib juhtuda ka nii, et mõnele naisele ei sobigi tampoonid ja ta ei saa neid kasutada.
Kuidas sellest aru saada kui ei sobi?

Tsäuuu!

Siis kui mul hakkasid päevad siis am mingi 3 päeva enne päevi hakkas imelik tunne ma panin pesukaitsme peale ja vahetasin neid. Siis eile õhtul oli pesukaitse pruunikas. Aga ei olnud voolanud aga hommikul oli rohkem. Mai usus et sul see lurinal voolama hakkab. Ma arvan et see lihtsalt määrib. Aga sa võid äkki sama moodi tunda seda mitu päeva ette...

...Ole Tubli Päikest!! :wink:
Vasta

Mine “Menstruatsioon, päevad... ja kõik sellega seonduv”