Re: Päevad.

mina näiteks ootan täiega oma päevi kuigi mul neid ei ole. :oops: ma olen saanud väga palju abi raamatust tüdrukute usaldusraamat. ja emalt olen küsinud ainult millal temal päevad hakkasid.minu sõber kes saab varsti 11 ootab ka neid väga sest ta arvab et on uhke suuremaks saada. Ise olen sammuti11.ma ei julge poest tampoone osta ,sest meie poemüüjad on nii uudishimulikud ja kuskilt teisest kohast ka ei saa sest kardan ,et keegi näeb. sidemeid olen juba natuke varunud. :roll: AGA PÄEVI OOTAN KÜLL TÄIEGA

Kaitsevahendid öeldakse siiski üldjuhul kondoomide, pillide jms kohta. Päevade "kaitsevahendite" kohta vist üldist sõna polegi, öeldaksegi sidemed ja tampoonid. See "test" ei ole siiski eriti tõsiseltvõetav, nii et kui ikka 12-13 juba oled, siis võivad vabalt ka vähema kui aasta pärast hakata. Aga jah, sul on õigus, et emale tuleb juba seepärast öelda, et sidemete jaoks raha küsida. Kes natukenegi taskuraha saab, võib teha valiku mitte öelda, ja endale ise sidemed osta.

nii jälle mina siin, :D ma kolasin siin teemas veits ringi ja ma arvan et ma VÄGA enam päevi ei oota :( :( :P :!: :!: siin vist ei ole teemat milles räägitakse päevadega seotud äpardustest ja nendest hoidumisest :?: :?: :( Ma vaatasin et seda testi kus said teada millal sul päevad hakkavad tegi üks poiss,huvitav kas ta teab mis need päevad on :!:

Tere!

Mul on selline mure,et kui ma vetsu läksin ja nagu pühksin alt oli mul wc paberi peal mingi pruun vedelik/värvus (ma ei tea mis asi see on) ja pärast vaatasin,et mu aluspüksid olid ka selle pruuni vedeliku/värvusega koos. MIDA TEHA?? Kuna mu vanemaid polnud kodus,nad läksid poodi,siis ma lugesin selle kohta nagu (mida teha kui sul tuleb tupest pruuni vedelikku) nu ma siis lugesin ja sain teada,et see on enne päevi. (vist) Siis ma lugesin veel,et tuleb sporti teha (mitte liiga palju), vett juua ja toituda tervislikult, et nagu KÕIK MAGUSAD ASJAD JÄÄVAD ÄRA! Kuu lõpus võid tahvli sokolaadi süüa (srry ei oska katusega s teha xDD) Pealegi kui sa magusat eriti ei söö vähenevad ka vistrikud. AUSALT ÄRGE OSTKE NÄOPUHASTUSVAHENDIT!! Mina kasutasin seda ja mul oli see liiga kaua peal ja see nagu kuivatas näonahka. Pärast läks näonahk punaseks. Ükskõik kas sa kreemitad seda nahka või siis mitte näonahk on ikka punane! Nüüd tagasi teemasse. Ausalt öeldes ma väga kardan päevi :cry: . Hirm on mõelda kuidas sul see veri hakkab tuleb (mingi pool klassitäit, ma lugesin (internetist) .)

Tüdruk 12 aastane.

See pruun ei ole mitte enne päevi, vaid need ongi päevad. Päevade veri ei ole alati erkpunane, see võib olla alates heleroosast kuni tumepruunini.
Pool klaasi küll ei tule. Rohkem nagu paar supilusikatäit.
Näopuhastusvahendeid võib küll osta, lihtsalt tuleb vaadata, et need pole igasugu keemiat täis. Kui sul nägu läks punaseks, siis lihtsalt see pesuvahend sulle ei sobi. (Oot, miks sa pesuvahendit peal hoidsid? Et siis ikka oli mask?)
Magusat võib süüa küll, aga mõistuse piires.
Päevasid nüüd kartma küll ei pea. Kõik on täiesti loomulik ja normaalne.

thagirl kirjutas:See pruun ei ole mitte enne päevi, vaid need ongi päevad. Päevade veri ei ole alati erkpunane, see võib olla alates heleroosast kuni tumepruunini.
Näopuhastusvahendeid võib küll osta, lihtsalt tuleb vaadata, et need pole igasugu keemiat täis. Kui sul nägu läks punaseks, siis lihtsalt see pesuvahend sulle ei sobi. (Oot, miks sa pesuvahendit peal hoidsid? Et siis ikka oli mask?)

:O .. Ongi päevad. :D See polnud mingi pesuvahend see oli mingi seba med clear face. selle pidi pärast maha pesema. nuh ma pesingi maha,aga nägu oli punane :/

Külaline kirjutas:
thagirl kirjutas:See pruun ei ole mitte enne päevi, vaid need ongi päevad. Päevade veri ei ole alati erkpunane, see võib olla alates heleroosast kuni tumepruunini.

:O .. Ongi päevad. :D see oli mingi seba med clear face. selle pidi pärast maha pesema. nuh ma pesingi maha,aga nägu oli punane :/

tere!
mul on päevad juba oma 4 aastat olnud, aga kuna ma kõhn, siis need üsnagi ebakorrapärased. lihtsalt teatud kuupäevadel mõtlen, et umbes sinnakanti peaksid jääma ja oskan arvestada. enne päevi tuleb mul alati natuke toda pruunikat vedelikku, kuid nüüd, kui oleks pidanud päevad olema, tuli lihtsalt 3-4 päeva seda pruunikat vedelikku, aga verd mitte. millest see tingitud võib olla?

Külaline kirjutas:tere!
mul on päevad juba oma 4 aastat olnud, aga kuna ma kõhn, siis need üsnagi ebakorrapärased. lihtsalt teatud kuupäevadel mõtlen, et umbes sinnakanti peaksid jääma ja oskan arvestada. enne päevi tuleb mul alati natuke toda pruunikat vedelikku, kuid nüüd, kui oleks pidanud päevad olema, tuli lihtsalt 3-4 päeva seda pruunikat vedelikku, aga verd mitte. millest see tingitud võib olla?
See nö "pruunikas vedelik" on ka menstruaalveri. Veri ei pea olema punane vaid võib olla alates heleroosast kuni tumepruunini.

Tere, mure selline, et olen 14 ja pole päevi alanud,kuigi täna avastasin, et oli midagi tulnud o.O
Aga see ei olnud selline punane, nagu veri ikka vaid pruunikas... ja seda tuli väha..olen kuulnud et seda tuleb palju ja tavaliselt valudega..eelnevatel päevadel on valud olnud kll...kas se on normaalne se värv??

Tere

Kõige esimesed päevad tihti ei ole veel päris sellised, nagu nad edaspidi hakkavad olema.
See kõik, mis kirjeldasid, on minu kogemusele tuginedes normaalne.
Alguses tulebki vähem. Sellistel juhtudel saad kasutada pesukaitseid.

Igatahes. Päevad alguses ongi teistmoodi, ei pruugi veel kohe olla regulaarsed. See kõik on normaalne.

Viska pilk ka siia: http://www.amor.ee/galerii/landscape#Küsimusi menstruatsiooni kohta
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

123kiisumiisu kirjutas:Tere, mure selline, et olen 14 ja pole päevi alanud,kuigi täna avastasin, et oli midagi tulnud o.O
Aga see ei olnud selline punane, nagu veri ikka vaid pruunikas... ja seda tuli väha..olen kuulnud et seda tuleb palju ja tavaliselt valudega..eelnevatel päevadel on valud olnud kll...kas se on normaalne se värv??
Kõik on täiesti normaalne.

Tere,selline mure et olen 14 ja päevi pole alanud, kuigi täna märkasin et oli midagi tulnud :D aga se polnud punane nagu veri ikka, vaid pruunikas..nagu veri ja valgevoolus koos o.O kas se on normaalne? Miks selline värv? Ja olen kuulnud et verd tuleb palju ja valudega...muk olid eelnevatel päevadel kõhuvalud..valutas iga päev. Ja verd tuli vähe..kui se oli see. Kardan

123kiisumiisu kirjutas:Tere,selline mure et olen 14 ja päevi pole alanud, kuigi täna märkasin et oli midagi tulnud :D aga se polnud punane nagu veri ikka, vaid pruunikas..nagu veri ja valgevoolus koos o.O kas se on normaalne? Miks selline värv? Ja olen kuulnud et verd tuleb palju ja valudega...muk olid eelnevatel päevadel kõhuvalud..valutas iga päev. Ja verd tuli vähe..kui se oli see. Kardan
Jah, need on ilmselt päevad. See pruun asi ongi veri. Menstruaalveri polegi alati punane. Ja verd ei tule alati palju. Verd ja valgevoolust tulebki korraga. Ole tubli!
http://heldistrash.tumblr.com

Kui Sa mõtled, et millal järgmised päevad algavad (mitte esimesed), siis seda ei saa väga kindlalt teada. Jälgi oma nö mustrit. Kui pikk tavaliselt vahe on. Pane kuskile kirja, millal Sul päevad on. Ning siis saad enam-vähem ennustada.
Aga seda võivad mõjutada ka nt. haigused, äärmuslikud temperatuurid või ka lihtsalt pingelised ajad.
Paar päeva enne võivad rinnad hellaks minna või ka natuke selg tunda anda. Mõni saab ka selle järgi ennustada.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Tere,

Ma muretsen selle pärast, et mul hakkasid täna päevad ning koguaeg veritsen. Kas see on normaalne? Mul pole sidet ega tampooni ka ning kell on nii palju, et poodi minna ostma..emale tahaksin ma homme öelda, sest täna ei julge veel. Isa ka kodus..Mida ma terve tänase päeva jooksul kannan siis?? :( Olen mures ja vajan kiiret vastust. Tänan

Verekogus on sõltuv, võib tulla rohkem, võib tulla vähem.

Koguaeg veritsemine on normaalne. Kahjuks sul polegi väga midagi muud kanda. Okei, üks variant on wc-paberit alla toppida, ent seda peaksid kogu aeg vahetama ning eriti magades pole see absoluutselt turvaline.

Kas sa oled kindel, et sa ei saaks isale mainida? Bensukad vms on ikka lahti, kui neid lähedal on.

Tere olen 13 ja päevad pole alanud, on vaid väike voolus ja seegi mitte iga päev. Kardan tohutult päevi kuna pole saanud sellega kellegagi eriti rääkida ja ei taha ka.
Tahaksin teada et kuidas saan aru et esimesed päevad on tulekul, ma tean kõiki neid kõhuvalu asju ja jms, aga tahaksin teada midagi konkreetsemat. Ja kui päevad algavad kas siis tunnen enne et midagi hakkab tulema või.......
Kui see uhtub koolis siis mis ma teen et kas lähen vetsu ja panen sideme ja ongi kõik, kas enne seda pole juba püksid läbi lasknud või muud sellist? Vajaksin kiiret vastust! :|

Tere. Kui päevad algavad, siis ilmselt tunned sarnaselt nagu voolusega, et natuke märg tunne on ja lähed siis tualetti kontrollima. Võimalik on ka, et kõht natuke valutab, selle järgi saad ka oletada, et võivad päevad hakata. Ja jah, ega seal muud teha pole kui side alla panna. Üldiselt ei alga päevad siiski nii, et verd tuleb nagu kraanist vett, alguses tuleb ikka vähem ja enamjaolt siiski märgatakse enne kui jõuab niimoodi läbi lasta. Aga jah, kui on märke, et võivad päevad hakata (nt kõhuvalu, rindade tundlikkus jne), siis ei tasu päris lumivalgeid pükse jalga panna, vaid igaks juhuks ikka tumedamad.

Aitäh.

Tahaksin veel küsida tampoonide kohta. Olen eelnevaid sõnumeid lugenud ja olen aru saanud et enne süütuse kaotamist ei tohiks tampooni kasutada. Aga kui ma ei taha enne pulmi süütust kaotada kas siis enne seda ma ei võigi tampooni kasutada?
Ja kui tohib siis kuidas tampooni sisestada. Kardan endale haiget teha.

tervist siis selline kysimus et mul hakkasid tana hommikul paevad vahemalt ma arvan nii arkasin yles laksin vetsu ja pyhkisin tuli verd aga pyksid verised ei olnud tana paeval iga kord kui vetsu laksin ja pyhkisin tuli samamoodi panin sideme alla ja oli tulnud kyll et mui mul voolus oli siis mul ti nii moodi et iga kord kui vetsus kaisin tuli voolus ja nyyd oli nii verega kas paevad ongi nii voi peaks veri tulema yks kord paevas ja mitu paeva need kestavad ja kui suur on see vahe et kas tuleb jargmise kuu 16. mul voi on mingi 2-3 paevase eksimusega ma pole sellest aru saanud

valge kiiisu kirjutas:tervist siis selline kysimus et mul hakkasid tana hommikul paevad vahemalt ma arvan nii arkasin yles laksin vetsu ja pyhkisin tuli verd aga pyksid verised ei olnud tana paeval iga kord kui vetsu laksin ja pyhkisin tuli samamoodi panin sideme alla ja oli tulnud kyll et mui mul voolus oli siis mul ti nii moodi et iga kord kui vetsus kaisin tuli voolus ja nyyd oli nii verega kas paevad ongi nii voi peaks veri tulema yks kord paevas ja mitu paeva need kestavad ja kui suur on see vahe et kas tuleb jargmise kuu 16. mul voi on mingi 2-3 paevase eksimusega ma pole sellest aru saanud
Kõik on normaalne ja kui sul on esimest korda päevad siis järgmised võivad alata paari nädala-poole aasta pärast. Ja päevad kestavad tavaliselt umbes 3-7 päeva
Vasta

Mine “Menstruatsioon, päevad... ja kõik sellega seonduv”