Re: Päevad.

Esimeste päevade ajal kasutasin ainult sidemeid. Teiste päevade ajal proovisin tampoone(Algul ei saand hästi sisse ja kui lõpuks sain ning hiljem ära võtsin siis mingi terve järgmine päev ei olnud midagi. siis jälle hakkasid panin jälle tampooni ja siis jälle ei tulnud midagi. Lõpetasin tampoonidega jamamise. Ja algul oli ka kuiv tunne) ja nüüd kolmandate päevade ajal panin tampooni ja ei ole hullu midagi. Isegi ujumas sai käidud :D .Tegelt kõige parem on proovida esimest korda panna tampoon kükitades. Ma sain niimoodi ilusti sisse. Ja edaspidi sain ka potil istudes ilusti sisse. Niiet, edu teile :wink: . Nagu räägitakse : Harjutamine teeb meistriks :wink::wink::wink:. P.S. Ma kastuasin (ja kasutan ka praegu)aplikaatorita tampoone.

Mul on nimelt nii, et just 13 ja reede läksin enne trenni wc´sse. Ja siis järsku vaatan et tuleb verd. Pühkisin siis ära ja läksin trenni. Peale trenni oli imepisike märgis pesukaitsme peal. Ja mingi järgmisel päeval oli jälle nii. Aga nüüd pole enam midagi. Kas päevad ongi algul sellised? :o

Külaline kirjutas:Mul on nimelt nii, et just 13 ja reede läksin enne trenni wc´sse. Ja siis järsku vaatan et tuleb verd. Pühkisin siis ära ja läksin trenni. Peale trenni oli imepisike märgis pesukaitsme peal. Ja mingi järgmisel päeval oli jälle nii. Aga nüüd pole enam midagi. Kas päevad ongi algul sellised? :o
Kuigi su postitus on tehtud juba mõnda aega tagasi, siis vastan sellele hetkel :D. Ka minul polnud algul väga palju verd. See on täiesti tavaline! Mõnel on kohe alguses väga palju verd, teistel esimene kord pole üldse palju verd :)
Kui arvate, et tahaksite minult midagi küsida, siis saatke mulle PM (privaatsõnum)!

Jätke meelde - tunneli lõpus paistab alati valgus! Ka mured pole ületamatud :)

Huvitundlik plika kirjutas:Mis vanuses, noo ma tean, et erineval ajal igalühel aga ma sain 3 dets. 13 ja ma tahaks teada kuna mind see greepy destiny ootab? :?:
Oleneb kas su keha on juba valmis või ei. Kas karvad kasvavad, rinnad on juba kasvamist alustanud, valgevoolus on jne. Vanusega võib olla kuni 16 aastaseni, kui siis pole veel hakkanud päevad peab pöörduma arsti juurde. Kuna ma aga ei tea sinu kohta muud midagi peale vanuse on raske öelda, kuna su päevad hakkavad.

tegelikult ei ole põhjust muretsedagi, kas esimesed päevad kestavad 9-14 või üldse 10 000 päeva, sest mul endal oli ka nii, et esimene kord kestis 10 päeva ja kui järgmised päevad tulid siis oli ainult 6 päeva. Niiet, ärge muretsege, see on täiesti normaalne ! :)

Edu !

Reede kirjutas:
Huvitundlik plika kirjutas:Mis vanuses, noo ma tean, et erineval ajal igalühel aga ma sain 3 dets. 13 ja ma tahaks teada kuna mind see greepy destiny ootab? :?:
Oleneb kas su keha on juba valmis või ei. Kas karvad kasvavad, rinnad on juba kasvamist alustanud, valgevoolus on jne. Vanusega võib olla kuni 16 aastaseni, kui siis pole veel hakkanud päevad peab pöörduma arsti juurde. Kuna ma aga ei tea sinu kohta muud midagi peale vanuse on raske öelda, kuna su päevad hakkavad.
Oot, et kui mul valgevoolust ei ole ja rinnad pisikesed, siis ei pea ma greepy destiny't kartma...veel?

Tere:) kirjutas:tere olen 13 varsti 14 ja mul polegi päevi on see normaalne ??
Ma arvan, et küll nad Sul varsti hakkavad. Praegu pole Sa normaalset aega ületanud.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Tohib ikka. Lihtsalt arvesta, et ujukad võivad pärast väheke määrdunud olla.
Igaks juhuks vaata, et vesi väga must ei oleks. (Nt. mingi pooleldi kinni kasvanud hästi seisev veekogu)
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Re: Re:

Külaline kirjutas:
Birxu15 kirjutas: osadel on yldse pruunikas nagu valgevoolusgi, ainult pruun :)
kas see on ikka normaalne kui on selline pruunikas, mitte nagu veri ?
Jah. Esimeste päevade ajal võibki pruunikas olla... ja ka edaspidi. Mul on tavaliselt alati päevade algades nö. pruunikas valgevoolus, mis tegelikult tähendabki juba päevi :P

Külaline kirjutas:tere : )
kui mul hakkasid täna päevad ja maioska midagi ette võtta . !
kuidas ma emale ütleks. ?
ja ma olen täna nii vaikn eolnud janii .
maioska sidemeid panna ?
Ütle emale, kasvõi telefoni kaudu. Saada SMS, või räägi temaga MSN'is.

Ma arvan, et sidemete paki peal on kasutusjuhend kirjas. Ma ise ei ole vaadanud :D
Aga, see kleepriba võetakse ära ja pannakse siis aluspükstele. Siin pole erilist kunsti vaja :)

Edu!

Mul on selline mure, et juba laupäeval (täna on kolmapäev) hakkasid päevad. Siis laupäev tuli hästivähe, pühapäev ka. Esmaspäev ja teisipäev oli ka suht vähe. Aga ma lihtsalt ei kujuta ette mis täna juhtus, et hakkas lambist kohutavalt helepunast ja hästi vedelat verd tulema. Ja seda tuleb ülipalju ka. Ja hügieenisidemed on nii võimatud, koguaeg tuleb nii et kui ma niisama lebotan siis tuleb veri selle tagant (sealt kus enam pole) ja määrib püksid ka ära (kuigi sideme tagaosas pole mingit plekki :S). Kui ma iga tunni aja tagant vetsus käin siis nagu ilgelt tuleb verd... :? Praegu panin tampooni ja sideme mõnemad, varsti peaks juba jälle vahetama...

Külaline kirjutas:Mul on selline mure, et juba laupäeval (täna on kolmapäev) hakkasid päevad. Siis laupäev tuli hästivähe, pühapäev ka. Esmaspäev ja teisipäev oli ka suht vähe. Aga ma lihtsalt ei kujuta ette mis täna juhtus, et hakkas lambist kohutavalt helepunast ja hästi vedelat verd tulema. Ja seda tuleb ülipalju ka. Ja hügieenisidemed on nii võimatud, koguaeg tuleb nii et kui ma niisama lebotan siis tuleb veri selle tagant (sealt kus enam pole) ja määrib püksid ka ära (kuigi sideme tagaosas pole mingit plekki :S). Kui ma iga tunni aja tagant vetsus käin siis nagu ilgelt tuleb verd... :? Praegu panin tampooni ja sideme mõnemad, varsti peaks juba jälle vahetama...
mul on tavaliselt nii, et alguses jookseb palju ja pärast lõpupoole vähem.
Päikest ;D

tere :) !
Ma tean mida sa tunned,sest mul hakksid ka päevad 3 päeva tagasi :D , soovitaksin emale kohe lihtsalt ära öelda et päevad ja kõik . Ise ütlesin nii : ,,Emme , mul hakkasid päevad ,kas ma võin su sidemeid kasutada ,, ? Alguses paanitsesin ka , ja ei teadnud kuidas öelda ja kas öelda ,aga pärast ära ütlemist hakkas palju kergem .
Sidemeid kasutad nii ,et teed pakikese lahti , võtad sideme välja paned kleepuva osa pükste peale ja nö tiivakesed püktse teisele poole ,et side püsima jäeks ! :)

Tere ma olen 11 ja mul on selline mure...et mul hakkasid päevad nii ,et ainult määris paar päeva, siis jäi kaks kuud vahele ja nüüd on jälle,pmslt see on ikka veri ja nii ja seda on suht paju võrreldes esimese korraga, igaljuhul..juba tuleb teist päeva, aga olen sõbrannadelt , emalt ja kõigilt kuulnud, et kui on ''päris'' päevad siis ikka tuleb verd rohkem kui lihtsalt nii, et on natuke ebamugav, ja ei sidemeid ei pea vahetama ( pmslt saaks väga napilt vist kõige paksema pesukaitsmega ka hakkama, mida teised kasutavad siis kui alles määrib ) et kas see võib veel suureneda mõne päeva jooksul, või ongi mul lihtsalt väga väike voolus?

Olen 13 ja on päevad. Praegu kasutan veetse paberit, mu ema on idikas, irvitas rõvedalt pahatahtlikult, nagu oleks ma ise süüdi ja imelik, tuli koguaeg sidemetega järgi ja helistas KÕIKIDELE ja kuulutas et mulhakkasid need, isegi psuholoogile ütles, ja et mina polnud õelnud ja keeldun vms. Ma vihkan teda!! Ahjaa, kas võin tampoone kasutada, sõrm mahub lõpuni tuppe ja olen kilega tampooni proovinu.

kui ujuda, siis tampooniga, isegi sidemest pole vees abi, sest et sidemesse imbub vesi ja veri ei imbu enam sinna, siis voolab see lihtsalt vette.. isegi kui kardad et päevad hakkavad siis ei soovitaks ma vette minna, aga kui väga vaja siis kindlasti tampooniga, muud moodi minuarust ei saa.. mdean et esimene kord tampooniga võib väga ebamugav olla aga jamh..
oih

Tere! Olen 14 ja tahan õelda et ärge kartke ega ka oodake päevasid! (: See ei sega kuigi väga elu, minu ema rääkis koguaeg mulle, et miks ma sidemeid ei taha kasutada jne. Miks, miks sest see on mu enda valik mida ma kasutan. Ausalt õeldes on side nii kole ja vastik nagu mähe pükstes ja kuidas sa suvel sellisega ringi käid, mis siis et tampod kallimad kui sidemed, eelistan mugavust ja kindlust... Tampoone hakkasin kohe kasutama ja see et neid ei või kasutada süütud on müüt! Paki infolehes on ju selgelt õeldud et neid võib kasutada ka esimestel päevadel ja süütuna. Ärge laske päevadel suve rikkuda, tampoonidega on täiesti muretu suvi! Võid ka ujuma minna ja kekas pesema minnes ka ei pea muretsema et keegi näeb selle nööri, sest esiteks on ju kõigil meievanustel tüdrukutel päevad ja teiseks saab nööri sinna mokkade vahele peita. Samuti mahub tampoon taskusse ja pihku, ilma et keegi märkaks. Ise kasutan O.B Mini Comfort SilkTouch tampoone. Päikest!

Tere!

Mul alles hakkasid päevad aga varsti laager ja seal peab ujuma ka,ma tampooni ei taha kasutada aga kas on võimalik kuidagi sidemetega olla?olen lugenud et enne ujuma minekut võta side ära ja pärast kohe pane tagasi.kas see on tõsi?
Vasta

Mine “Menstruatsioon, päevad... ja kõik sellega seonduv”