Päevad.

Tere.
Mul on nimelt selline probla, et ma olen sellise järgu peal, et mul võivad igahetk päevad hakata. Keha on arenenud jne.
Nüüd kui on külmad ilmad, me hakkame trenniga ujumas käima (Pärnu Tervise Paradiisis).
Küsimus selline, et kui vees hakkavad päevad, kas siis hakkab verd lurinal jooksma või lihtsalt jääb ujumispükste peale plekk?
Paluks kiiret vastust, reedel lähen ujuma.

Aitäh.
Inimesed mõistavad mind nii vähe, et nad isegi ei mõista, et nad ei mõista mind!

Hmm...no päris nii lurinal jooksma küll ei hakka aga enne kui sul päevad hakkavad peaksid sa oma kehas tunnetama juba veidi muudatusi, nt kõht muutub hellemaks jne. Oleneb ka sellest kaua te ujute seal, kui ikka mitu tundi, siis ehk oleks targem igaksjuhuks mitte minna, kui sa ise tead, et sul võivad kohe-kohe päevad hakata ;)

Edu igatahes :)
Ära muretse tühiasjade pärast.
Galaktikate seas on kõik asjad tühiasjad.

Wouldn't it be nice
if there was an Escape key
for all of our problems?

Rakendus-psühholoogia õpilane :)

küsimus sis sellest, et mul on enda arust liiga tihti mensruatsioon...et tavaliselt on mul see vahe umbes 28 pääva,agal viimasel ajal aint mingi 17-19 päeva...et millest see tuleneb...igatahaes see asi mul regulaarne kyll ei ole..

Esimestel aastatel ei olegi päevad regulaarsed, noorte keha areneb jne.
kui aga muretsed, siis võid alati naistearsti juurde minna :wink:
Ära muretse tühiasjade pärast.
Galaktikate seas on kõik asjad tühiasjad.

Wouldn't it be nice
if there was an Escape key
for all of our problems?

Rakendus-psühholoogia õpilane :)

mõnel ei saagi regulaarseks. Mis puutub päevade algust siis seda mina isiklikkult tunnen paar päeva ette. Rinnad muutuvad hellaks näiteks. ja siis kui algavad siis ennen neid on mul tavaliselt jube paar tundi jube kõhuvalu. eks ka sinul on selliseid hoiatusmärke ... Tarvitseb vaid end jälgida...
Ühel päeval astusin kaks sammu et minna kolmandasse olekusse.
I am insane....

Kas se on normaalne,et päevad kestavad kümme päeva mul juba
Ka minul oli nii. Alguses oli täitsa paanika, et issand mis toimub, laager kah tulekul, tahaks nagu siva lahti saada. Pöördusin günekoloogi juurde ja ta kirjutas mingid tablettid välja. Päevas kaks või kolm korda pidin võtma ja järgmiseks päevaks olid läinud.

äämm...
minul on yldse nii et nädal ja yx päev on hiljax jäänud.kõhuvalud on ja siis lähevad jälle ära ja ma ei saagi aru mis toimub.
muidugi ma tahtsin ka last saada jne mehega juba kolm korda yritanud aga ei ole õnnex läinud sest eile hommikul tegin rasedustesti ja oli negatiivne.
ja ma ei saagi aru mis toimub:(??

kui sa naq aru ei saa mis toimub siis olex parem minna günekoloogi juurde...
minul endal kõht küll ei valuta...vb ainult mõnikord on valutanud...mul lizzalt kõht on siuke imelik siis...naq hell või nii=).----...

Mina tahtsin seda öelda, et käisin eelmine nädal Hurghadas(Egiptus) Ja mul olid siis esimest korda päevad.(varem on ka olnud mingeid pruune eritisi, aga see oli täitsa õige) Ja need päevad OSKAVAD SOBIVAL HETKEL tulla :twisted: Täpselt nädal aega kestis reis ja nädal aega jooksis ka verd.

AGA ma tahtsin sellest rääkida, et mul oli suva mis saama hakkab, mina oma reisi sellepärast ära ei riku ja ma käisin koguaeg ujumas nii basseinis kui ka meres ja midagi ei juhtunud. Sidemeid läks väga palju ja suht ebamugav oli ka, kui päevituste all olid sidemed ja enne ujuma minekut pidi ära võtma, aga hakkama sain.

Re: Päevad.

Pisike_Punane kirjutas:Tere.
Mul on nimelt selline probla, et ma olen sellise järgu peal, et mul võivad igahetk päevad hakata. Keha on arenenud jne.
Nüüd kui on külmad ilmad, me hakkame trenniga ujumas käima (Pärnu Tervise Paradiisis).
Küsimus selline, et kui vees hakkavad päevad, kas siis hakkab verd lurinal jooksma või lihtsalt jääb ujumispükste peale plekk?

Aitäh.
Päevad algavad tavaliselt hommikul, niiet ma ei usu, et sul hakkab basseinis nö. lurinal . :D

mul ei hakka k6ht valutama, vaid imelik tunne on k6hus.
aga see on igalyhel erinev, osadel tuleb palju, osadel vähe, aga niipalju kll ei tule et voolama hakkaks, osadel on yldse pruunikas nagu valgevoolusgi, ainult pruun :)
keep smiling=)

mul on ka päevad juba paar aastat olnud ja mina saan päevade algusest nii aru,et mingi nädal ennem päevi muutuvad rinnad natuke valusamaks.esimesel paaril päeval on kõhus selline imelik tunne,aga see kaob usna ruttu.
Tüdruk 14,sarmikas,kuid õige!

xx

Mul hakkasid päevad täna siis - ja jällegi õigel hetkel! Mingid trepi töömehed tulid treppi vaatama või midagi ja ema läks siis just kuhugi minema - olin üksi kodus mingite kahe sidemega. xD

Kas vere eritus peabki nii rohke olema? Natuke hirm on, :(

mitte mure, vaid abi lihtsalt tahaks (:

Tere. Tegin siia konto, sest mu parimal sõbrannal oli ka siin. Niisiis, olen 13 ning 10 päeva pärast oma sünnat hakkasid mul päevad. Kestsid alguses mingi 14 päeva, alguses kestavadgi pikemalt.Alguses tuli vägaväga palju verd, niiet ma pidin ka päeval ööomasid kasutama, kui ma iga tunni tagant ei tahtndu vahetada. Kuid tahtsin küsida, kas teistel kordadel tuleb ka palju verd, või on see ainult esimenekord ? + kõige rohkem ma kardan seda kui koolis hakkavad :// uuhh. aitähh, kui leiate aega ja vastaksite. :roll:
inimesed on erinevad, kudi sellegipoolest peame võtma neid kõiki samamoodi

Tere, Piiga!

Tegelikult normaalseks peetakse 21 - 35 päevane tsükkel. Kui sul menstruatsioon on alles alganud, siis tsükkel ei ole veel tasakaalus ja mingi aja jooksul võib veel kõikuda. Kui sul menstruatsioon on juba ammu alganud ja selline tsükkel on sinu jaoks ebatavaline, jälgi siis, kuidas sul edasi läheb ja pöördu arsti poole, kui tsükkel jääb ebaregulaarseks. Igal juhul, kui oled mures oma tervise pärast, mine arsti juurde, ta oskab sulle kõik täpsemini määrata.

Tervist!
Hanna (konsultant).

ketuke kirjutas:tere!
Ma olen 13 ja mul hakkasid 10.okt. päevad ja kestid ainult kolm päeva. Kas see on normaalne et algul kestavad nii vähe?
Selline mure on kaa, et kui ei tule verd, kui tihti ma sidet vahetama pean
Jah, alguses, kui päevad alles hakkavad käima ja tsükkel alles hakkab välja kujunema, nn "võtavad hoogu", siis on täiesti normaalne et veritsemine kestab ainult 3 päeva. Mõnel see jääbgi nii, teistel muutub pikemaks - see on individuaalne. Arstid räägivad et 3-7 päeva on loomulik menstruatsiooni kestvus.

Kui Sul verd ei tule, siis võid kanda ainult pesukaitsmeid.
Maggy(konsultant)
P.S. Töötan nüüd teises kohas.

Aga kas vees nagu ligunema ei hakka vms ? ja me läheme ujuma suht nohh, ütleme nii et lollide klassiga, kellele isegi operatsioonid nalja teevad. Ja ma ei kavatsegi sellest reisist loobuda. Ja kuidas tampoonid kahjulikud on ma aru ei saa ?

lexy kirjutas:Aga kas vees nagu ligunema ei hakka vms ? ja me läheme ujuma suht nohh, ütleme nii et lollide klassiga, kellele isegi operatsioonid nalja teevad. Ja ma ei kavatsegi sellest reisist loobuda. Ja kuidas tampoonid kahjulikud on ma aru ei saa ?
Kui Sa mõtled seda, et paigutatud tampoon basseinis hakkab läbi laskma ja veri sattub vette - siis seda vaivalt juhtub. Tavaliselt tampooni pannakse sisse vahetult enne baseini minekut ja kui lõpetad ujumise ja pesemise, siis saab kohe uue tampooni või sideme panna.

Mina ka ei tea kuidas tampoonid võivad kahjulikud olla. Võib olla ainult sellel juhul kui seda suure survega tuppe paigutada - sellel juhul võib nii neitsinahka kui ka tuppe vigastada.
Ja muidugi kui tampooni väga kaua aega tupes hoida, siis ta võib muutuda erinevate mikroobide leviku allikaks.
Maggy(konsultant)

Ja seda et kui on päevad ja kooli sidemeid kaasa võtta, et siis ma kardan et teised näevad et mul on sidemed/tampoonid. Teate isegi millised on 7. klassi õpilased, eriti poisid . Nad kolavad vahetunnis teiste asjades jne :S Peidavad ennast laudade alla ja tihti on minu asjad pärast segi pööratud. Ühel klassiõel hakkasid koolis päevad aga õnneks oli siis käsitöö ja poisse ei olnud ja see oli viimane tund ka. Et kas ma peaks sidemeid taskutes kandma ? :D

Ja miskipärast on mul päevade ajal isegi sidemetega olles selline...räpane tunne :D Ikka iga vahetund kipun vetsu, mis siis et side all on :D ja verd ei tule ka üldse palju, pigem liiga vähe
Viimati muutis lexy, 03 Dets 2007, 18:06, muudetud 1 kord kokku.

lexy kirjutas: Ja seda et kui on päevad ja kooli sidemeid kaasa võtta, et siis ma kardan et teised näevad et mul on sidemed/tampoonid.
Teiste liiga uudishimuliste silmade vastu saab teha niisuguse trikki, et paned oma sidemed/tampoonid ilusasse kotikesse (näiteks mitteläbipaistavasse kosmeetikakotti või lihtsalt ilusast kangast õmmeldud kotti) ja vajadusel hakkad seda kotikest oma koolikotis kandma. Ma arvan et see oleks loomulik, sest igal inimesel võivad olla isiklikud asjad kotis, ja see ei pea teisi inimesi puutuma, see ei ole üldse nende asi, mis konkreetselt seal sees on.
lexy kirjutas: ja verd ei tule ka üldse palju, pigem liiga vähe
Vererohkus on väga individuaalne, mõnedel tuleb verd rohkem, teistel vähem, ja mõlemad variandid on normaalsed ja loomulikud.
Veel üks asi, miks verd on vähe - kui päevad algavad esimest korda elus, siis organism alles kohaneb toimunud muutustega ja see on loomulik, et kohe ei tule palju verd. Mõne aja pärast see võib muutuda.
Muretsemiseks ei ole põhjust.
Maggy(konsultant)

Tere, et mul siis selline mure, et ma kahtlustan, et mul hakavad varsti esimesed päevad. mul on alakõhus imelik tunne ja keha on ka ilusti arenenud. Ma tahaks teada kui kaua läheb päevadeni aega pärast seda imeliku tunnet kõhus.

Kärt kirjutas:Tere, et mul siis selline mure, et ma kahtlustan, et mul hakavad varsti esimesed päevad. mul on alakõhus imelik tunne ja keha on ka ilusti arenenud. Ma tahaks teada kui kaua läheb päevadeni aega pärast seda imeliku tunnet kõhus.
Täpset päevade arvu keegi ei saa Sulle öelda, sest see on väga inidividuaalne, igaühel läheb see omamoodi. Kui menstruatsioonid hakkavad käima Sul pikemat aega, siis Sa õpid ennast tundma ja saad oma enesetunne järgi ette teada millal on päevi oodata.
Praegu, igaks juhuks oleks hea sidemeid alati kaasas kanda, sest see alguse päev on vist juba varsti, ja kui Sa oled selleks ette valmistanud siis see ei ole Sinu jaoks üllatus.

Head algust soovides!!! :wink:
Maggy(konsultant)

Selline küsimus vahepeale et ma lään ujumis laagrisse ja mul sellel ajal päevad. mida ma tegema peaks? kasutama tampoone? kas tampoone saaab kasutaada kui ujuma lähed, kas läbi ei lase? ja kui ma vanni lähen kas pean tampooni panema või võin niisama vanni minna? võimalikult kähku oleks vastust vaja. tänan ette juba.

Aitäh.
kUI VANA SA OLED? MA OLEN 11 MEIL TULEB KA PÄRNUS UJUMINE KOOLIGA, AGA TAMPOON VEEL HÄSTI SISSE EI TAHA NAGU MINNA VALUS HAKKAB SEÖLLINE KUIV TUNNE, ET ÄKKI KUI MA UJUMA LÄHEN PEAX VÕTMA APLIKAATORIGA TAMPOONID, KAASA MA ARVAN, ET PRÄGU MUL TAVALISED AGA NIE DMA VEEL ERITI KASUTADA EI TAHAKS KUI SUURE VERE KOGUS TULEB SIIS, KASUTAN. UI 12 SAAN.

Külaline kirjutas: kUI VANA SA OLED? MA OLEN 11 MEIL TULEB KA PÄRNUS UJUMINE KOOLIGA, AGA TAMPOON VEEL HÄSTI SISSE EI TAHA NAGU MINNA VALUS HAKKAB SEÖLLINE KUIV TUNNE, ET ÄKKI KUI MA UJUMA LÄHEN PEAX VÕTMA APLIKAATORIGA TAMPOONID, KAASA MA ARVAN, ET PRÄGU MUL TAVALISED AGA NIE DMA VEEL ERITI KASUTADA EI TAHAKS KUI SUURE VERE KOGUS TULEB SIIS, KASUTAN. UI 12 SAAN.
Enne ujulasse minekut Sa võid kodus tampooni paigutamist proovida. Erilist vahet ei ole, kas panna aplikaatoriga või ilma, mõlemad variandid vajavad oskust.
Maggy(konsultant)

Külaline kirjutas:oled 11 ja on menss?!:D
Paljudel eesti tüdukutel menstruatsioonid algavad 12.aastastel - see on keskmine iga. samuti on ka neid kellel päevad võivad algada varem (10.aastaselt), või hiljem (16.aastaselt). Kõik variandid on normaalsed, sest keha ja füsiooloogia küpsemine on väga individuaalne, ja igaühel saabub see just tema jaoks kõige õigem aeg.
Maggy(konsultant)

KõikSaabKorda kirjutas:

Aitäh.
Päevad algavad tavaliselt hommikul, niiet ma ei usu, et sul hakkab basseinis nö. lurinal . :D

ei hakka tavaliselt hommikul , näiteks mul hakkavad alati päeval või õhtul , ei mingit hommikut !

Mul on nii, et ma lähen perega reisima ja ma tahan ujumas käia, aga mul võivad sellel ajal päevad olla.... :(
Kas kuidagi neid ära jätta ei saa vahepealt vä? Ma tampoone ei taha kasutada, sest mul oli valus, kui ma proovisin ükskord.

Külaline. kirjutas:Mul on nii, et ma lähen perega reisima ja ma tahan ujumas käia, aga mul võivad sellel ajal päevad olla.... :(
Kas kuidagi neid ära jätta ei saa vahepealt vä? Ma tampoone ei taha kasutada, sest mul oli valus, kui ma proovisin ükskord.
Ära jätta saab hormonaalsete rasestumisvastaste vahenditega näiteks pillidega, kuid selleks peaksid pille vähemalt ühe tsükli jagu juba enne kasutanud olema. Muudmoodi edasi lükata ei saa. Tampoonid on siiski ka hea valik. Alguses on paigaldamine lihtsalt keeruline ja oskamatusest võib valu tulla. Aga nende paigaldamise saab ruttu kätte; ka võib kasu olla väiksematest tampoonidest ning aplikaatoriga tampooni kasutamisest.

Külaline kirjutas:Mul vist täna hakkasid päevad,ja ma ei julge emale ka öelda..
mida ma tegema peaks..kui kaua need kestavad..
kohekohe on laager.andke palun nõu,kui aega saate ja viitsite. :o
Tavaliselt kestavad päevad 2-7 päeva. Kuid sina ära selle peale looda, esimesel korral võivad need kesta väga lühikest aega või ka näiteks 10 päeva. Laagrisse tuleb siis lihtsalt sidemeid või tampoone kaasa võtta. Räägi ikka emale, seal pole midagi jubedat ja ta saab sulle nõu anda kasvõi näiteks selle kohta, kuidas kodust äraolekul (nt laagris) oma asju kõige paremini korraldada.

Päevad on olnud kohe aasta,ja tampooni hakkasin alles täna kasutama,hetkel on küll väga ebamugav jne..
kas tampooni tohib ööseks ka jätta ?
ja nagu ma aru olen saanud siis kui ujumas käia tampooniga siis peab peale ujumist ära vahetama või kuidas?
aga kui ma olen rannas sõpradega,kuidas ma siis vahetama lähen kui vetsu pole ?

Fox kirjutas:Päevad on olnud kohe aasta,ja tampooni hakkasin alles täna kasutama,hetkel on küll väga ebamugav jne..
kas tampooni tohib ööseks ka jätta ?
ja nagu ma aru olen saanud siis kui ujumas käia tampooniga siis peab peale ujumist ära vahetama või kuidas?
aga kui ma olen rannas sõpradega,kuidas ma siis vahetama lähen kui vetsu pole ?
Ma soovitan sulle alustuseks aplikaatoriga tampoone (juhul kui sa nendega juba ei alustanudki). Tampooni tohib ka ööseks sisse jätta, aga vali ikka vastavalt oma voolusele - öösel on enamusel voolus märgatavalt väiksem. Peale ujumist peaks tampooni vahetama, see on tõsi. Aga kui sa seda ka näiteks mingi tund või paar hiljem teed, siis ei ole sellest midagi. Ja enamus randades on rannahooned või kasvõi need välikäimlad, seal saad ikka vahetada. Ja kui tõesti midagi pole, siis paar tundi hiljem kuskil linnas kaubanduskeskuses saad asja ikka tehtud.

Külaline kirjutas:
KõikSaabKorda kirjutas:

Aitäh.

ei hakka tavaliselt hommikul , näiteks mul hakkavad alati päeval või õhtul , ei mingit hommikut !
see on igal ühel erinev, gaad. võivad päeval ka hakata, ega kindlat aega ei ole.
Think Pink! Kõik saab korda!
Vasta

Mine “Menstruatsioon, päevad... ja kõik sellega seonduv”