Re: PALUN VASTAKE KÕIK !

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 14

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? Esimene kord mitte.

3. oli raske emale õelda? Ma ei öelnud seda emale. Ma ei saanud alguses arugi, et see veri on :D. Ema pesu pestes nägi ja, siis tuli küsima kas mul on päevad.

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? -

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? Ei
Leia igas asjas midagi positiivset ja su elu on palju positiivsem :).

1. kui vanalt hakkasid teil päevad?13(kui sul pole alanud siis tavaliselt hakkab sul u 1-2 aastat enne oma ema)

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms?kusjuures pole kõhuvalu olnud siiamaani väga vähe harva tuleb ja see on suht õrn kõhuvalu

3. oli raske emale õelda?Emaga oli lihtne sest ma ise veidi juba teadsin et see on tulemas lähipäevil

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega?emale läksin naljaga et ''tead mis , tead mis PUNAMÜTSIKE TULI KÜLLA!!!'' :lol: ta oli vastutulelik jne:D

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik?hmm ,tampoonid ei meeldi ebamugav on aga kui vaja on siis ei saa midagi teha.Ei ole valulik ega midagi aga ebamugav küll:D

1. kui vanalt hakkasid teil päevad?12

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms?mite üldse, see tuligi kuidagi väga järsku mul :D

3. oli raske emale öelda?ei olnud raske :)

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega?ütlesin, et juhtus üks asi..ja siis ta sai juba ise asru :D

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik?jah nüüd kasutan. Algul hullult kartsin, ag a pole sugugi valulik

1. kui vanalt hakkasid teil päevad?
V: Enne oma 13. sünnipäeva veits, ehk siis 12. aastaselt (hetkel saan kohe varsti 15).

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunne vms?
V: Võib ka nii öelda, kuid mitte alati. Pigem kõhuvalud, mis on minul kui õudusunenäod.

3. oli raske emale öelda?
V: Kusjuures ei olnud. Ma ei häbenenud seda. Olin pigem uhke, sest tundsin end kohe vanemana :)

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega?
V: Ma helistasin talle, sest olin ise maal ja tema kodus(linnas).
(Emme, kuule, ... mul hakkasid päevad. Siis ema vist ei kuulnud hästi, ütlesin uuesti ja siis paarikümne sekundi pärast rääkisime juba muudest asjadest :) ). Pigem oli imelik küsida seda oma tädilt, et kas saad mulle sidemeid ostma minna, sest mul hakkasid nüüd need. Vot see oli veider ning minu jaoks veidike hirmus.

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik?
V: Ei, ei kasuta tampoone. Olen proovinud, kuid minule lihtsalt ei sobi. Nagu mingi tükk oleks seal. On võimalik, et paigaldasid tampooni valesti, kuid ei usu. Siiski eelistan sidemeid, sest nii on parem ja mugavam :)

M.

1.8.aastaselt
2.Mul on kogu aeg kõhuvalud nii tugevad et mõnikord ma lihtsalt ahmin õhku ja vajun kokku.Kasutan valuvaigisteid.
3.Ei olnud.
4.Me olime juba emaga sellest rääkinud nii, et ma lihtsalt karjusin et emm mul hakkasid päevad.(Ma olin alguses üli üllatunud)
5.Ei, sest mu ema ei kasuta ja ma ei julge ka.
Life sucks and then you die.

[quote="Sonnu"]1. kui vanalt hakkasid teil päevad?

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms?

3. oli raske emale õelda?

1.Kõhuvalu ikka nagu selline nagu keegi oleks just noa emakasse torganud.
2.Ei.
3.Kuule , mul selline mure ,et anna üks side mulle.(meil empsiga vaba suhe)
4.Olen kasutanud aga ise muidu ei kasuta.

12
Siis mitte, nüüd küll (olen 14)
Ei, miks peaks olema?
"Emme..... Mis... See... ON????? (Ma teadsin küll mis päevad olid aga ma olin üliehmunud.)
Vahel harva, suvel näiteks. Ei ole valus, natuke ebamugav lihtsalt

1. kui vanalt hakkasid teil päevad?10 aastaselt-.-
2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms?Ei
3. oli raske emale õelda?Ei, aga ennem seda ma olin paanikas,ma olin nii väike ju.:D
4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega?Lihtsalt ütlesingi.
Ei kasuta.
On see siis tähtis, mida maailm endast kujutab? Peaasi — tahtsin osata seal elada. Kui sa õpid õigesti elama, ehk saab sulle siis iseenesest selgeks, mida maailm endast kujutab.

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? sama vanalt kui sinulgi ;)

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? noup

3. oli raske emale õelda? ei öelnudki

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? tema alustas

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? kasutan , ei ole

küsin nii lollakaid asju selle pärast et tahad teada kas ma olen teistest 100% erinev :ss , mul hakkasid päevad ja olen väga segaduses
ja mul hakkasid jube vara 11 aastaselt
ema sai teada et käin lapsemure.ee's :(

Alati aitan kui oskan. kuid tavaliselt kysin ise

1. kui vanalt hakkasid teil päevad?12

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? aind natuke imelik tunne alakõhus (mitte häiriv)

3. oli raske emale õelda?pole öelnudki.

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega?-

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik?ei usu et kasutama hakkan. vb suvel aind

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 12

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? Midagi ei kaasnenud.

3. oli raske emale õelda? Ei, oleks pidanud? Ta on mu ema ju.

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? "Ema, kuule, mul hakkasid päevad ja sidet oleks vaja," - "Aa, okei, palju õnne, ma ostsin sulle kunagi ühe paki igaks-juhuks, näe, võta."

Ma olin 13. mul ei olnud üldse paha olla, hommikul ärkasin üles, siis sain aru:D Ma olin vanaema juures, kus mul oli aind 1 side ja siis ma helistasin emmele, et ta need vanaema juurde tooks jne :D Mul küll imelik rääkida ei olnud. ühekorra proovisin tampooni, aga see oli õe pakist võetud, ma ise ei julge eriti veel osta kuna ma veel pole harjund ja leidsin, et tampooniga hoopis mugavam. tampooni mure on aind see, et ma ei tea kuna ma vahetama pean, kontrollida kaa ei saa, sest kui välja võtan, siis tagasi ei lähe :D

15
Kõhuvalu?
Piinlik...
Ma ei suutnudki alustada. Kokutasin ainult. Lõpuks ta sai ise aru :D
Ei.

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 11a.

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms?Jap, vahepeal on tugev peavalu, väga tugev köhuvalu, oksendamine

3. oli raske emale õelda?ei olnud.

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega?Ma sattusin paanikasse, kui läksin vetsu, ja nägin ,et aluspesu on punase möksiga koos, hakkasin nutma, kutsusin empsi kohe.

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? Kasutan. Oleneb, ühed teevad mulle jubedat valu ja ebamugavust, teistega on väga mugav.

Mmmm... Hahaha ei mäletagi.. 11-12?
Ei, kuidagi täiskasvanulikum tunne oli vms:D Hommikul valutas alakõht kohutavalt, ma olin juba valmis koju minema koolist
Ei olnud
Kuna ma olin just minemas teatrisse, siis ma helistasin ja ütlesin, et mul hakkasid ja ta pakkus milliseid sidemeid osta, läksin ja ostsin siis.
Jah, ujumisel, õigel sisestamisel ei ole
Aitan alati, kui oskan;)

1. kui vanalt hakkasid teil päevad?11

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? kaasneb* kõhuvalu, täpselt ükspäev ennem, ss tean

3. oli raske emale õelda? jah

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? "emmme" ja ss ta ütles, et kas hakkasid päevad ja ss ma noogutasin ja ss ta rääkis mlle pikalt sellest :)
5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? ei, ei olnud

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 13

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? ei, alguses mitte kuid umbes pool aastat hiljem kõhuvalud

3. oli raske emale õelda? jah üsna

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? saatsin sõnumi

vahel kasutan kui muud väljapääsu pole, ei ole valulik

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 13.
2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunne vms? Vastik kõhuvalu ja alaselja valu oli.
3. oli raske emale öelda? Oli, aga ära sai öeldud.
4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? Ütlesin nooremale õele ja siis tema ütles emale. Mu õde ei teadnud neist midagi, aga ema sai muidugi aru.
5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? Ei kasuta. Proovisin seda panna, aga valus oli ja sisse ei tahtnud minna.

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 13.
2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunne vms? Vastik kõhuvalu ja alaselja valu oli.
3. oli raske emale öelda? Oli, aga ära sai öeldud.
4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? Ütlesin nooremale õele ja siis tema ütles emale. Mu õde ei teadnud neist midagi, aga ema sai muidugi aru.
5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? Ei kasuta. Proovisin seda panna, aga valus oli ja sisse ei tahtnud minna.

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 13 a

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunne vms? alakõht valutab iga kord

3. oli raske emale öelda? mingi hulljulguse hetk oli ja siis messisin talle :D siiani ei saa aru, kuidas lis lampi julgesin kuigi see on normaalne :D

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? sms. tekst oli midagi umb. "mul hakkasid päevad :s mida ma teen?"

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? ei ole kasutanud, kuigi tahan proovida

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? Päev enne valutas alakõht julmalt, ma ei saanud aru kust see valu tuli.

3. oli raske emale õelda? Pole siiani öelnud :D Aga ta on ilmselt aru saanud.

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? Ilma nendeta ma ei saaks normaalselt eladagi :D Ei ole, oleneb tampooni suurusest...
''In life, we always fall for the person who will never fall for us,
always want things that we can't have, and say things we shouldn't.'' -Zayn Malik

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? Ei ole veel hakanud. Oleks veider kui hakkaksid noormehel päevad.

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? Ei.

3. oli raske emale õelda? Ma arvan, et oleks päris raske teda veenda.

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? Ema.... sa ei usu seda aga...

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? Ei ole veel nendele praktilist kasutust leidnud.

Vabandust. Lugesin pealkirja "Vastake kõik!". Ma vastasin.
If you say you’re worthy, you are. If you say you’re not worthy, you’re not. Either way you will live into your story.
T Harv Eker

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 11

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? Mingi näda kui päevad olid, siis kaks päeva ei tahtnud süüa, isu läks ära, aga muidu pole midagi eriti olnud:)

3. oli raske emale õelda? ei

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? " emme kuule mul hakkasid päevad " ja kõik :lol:

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? üritan hakata kasutama jah...

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? paar kuud enne 13. saamist..

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunne vms? kõhuvalud olid, muud eriti ei mäleta küll

3. oli raske emale õelda? ei olnud :)

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? ta oli mulle juba varem need asjad selgeks teinud ja rääkinud kus meil kodus sidemed asuvad nii et ma kandsin neid kaasas ja oli kohe käepärast võtta. pidin ainult emale mainima et mul hakkasid ja ta hakkas ise pärima nt kõhuvalu kohta ja andis ise kohe nõu.

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? ei kasuta, kardan.

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? Olin ka 11

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunne vms? Kõht valutas ainult, muidu oli kõik normis

3. oli raske emale öelda? Ikka natukene piinlik oli.

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? Ma lihtsalt ütlesin, et mul oli veri aluspükstel ja siis ta oli algul imestunud, aga ütles, et ta juba arvas, et varsti juhtub. :D

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? Ei kasuta tampoone, olen ühe korra proovinud. Üpris ebamugav oli, hügieenisidemed on kõvasti mugavamad. ;)

Praegu on olnud 2 aastat päevad ja olen nendega üpris ära harjunud, kuigi ebameeldiv on see ikka veel.

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? hakkasid 2 kuud enne 13 saamist, siis jäi kuu vahele ja siis teist korda 1 päev ennem 13.sünnipäeva... ema veel mõnitas, et see on mu varajane sünnipäevakink :D

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? kõht valutas ainult vist ja oli ebamugav kõndida, hoidsin omaette..

3. oli raske emale õelda? ei olnud, sellel teemal on mul emaga suht lebo rääkida, nt telefonis lihtsalt mainin mõnikord et mul algasid ja et sidemeid oleks juurde vaja vm.. ma ise poest ei julge kunagi osta.

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? no kuna mu ema oli ise selle teema varem mulle ära rääkinud, siis teadsin kus meil kodus vannitoas sidemed on ja ostsime sidemed mulle juba varem ära, nii et pidin talle ainult mainima et mul algasid..

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? ei kasuta, aga oleme emaga sellest rääkinud (sest ta ostab mulle sidemeid ja värki) sest ma juba närveerin suve pärast, et kuidas rannas saaks käia, no ta pakkus tampoonid välja, et võiks juba katsetama hakata, et kas määrib ka tampoonidega v ei ja värki..
oih

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 15

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? Kõhuvalu oli küll

3. oli raske emale õelda? Ei, see ju loomulik asi vms.

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? Helistasin ja ütlesin et päevad algasid

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? Ei ole veel kasutanud

1. Kui vanalt hakkasid teil päevad?
- 13-aastaselt
2. Kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms?
- Ainult selline imelik täiskõhutunne
3. Oli raske emale õelda?
- Ei olnud, saan oma ema usaldada alati
- Emme, mul hakkasid päevad
5. Kas kasutad tampoone? Kas on valulik?
- Kasutan, ei ole valulik

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? Tavaliselt on väga tugev kõhuvalu paar päeva, ükskord oli nii et ei olnud midagi.

3. oli raske emale õelda? Ei, need hakkasid öösel ja ma olin segaduses, niiet pidin kohe ütlema.

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? Läksin ta voodi juurde, äratasin ta üles ja näitasin öösärki.

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? Ei ole veel kasutanud.
All you can do is Believe!

MikuKiku kirjutas:Mul pole päevi hakanud,kuigi kardan neid,emale ei ütle,õele ei ütle,kuigi õel oli ja ma sain aru niimoodi,et tal oli wc-prügikastis pesukaitsmed verised jne:),,,NB:MA EI URGITSENUD PRÜGIKASTIS!:)
ma niiii kardan,ma saan ka sügisel 13 ja ma kardan päevi

See ju loomulik asi mis sellest karta ;)
Vihka vähem ja armasta rohkem ning kõik head asjad tulevad sinu juurde.

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? - 13-aastaselt

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? - esimene kord kindlasti mitte, olin õnnelik ja uhke, et minust oli ka nüüd "naine" saanud :D

3. oli raske emale õelda? - Ei olnud.

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? - Rõõmsalt läksin teatasin talle, et tean nüüd millest viimaste päevade kõhuvalu tingitud on.

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? - Olen juba 18, aga ei kasuta ikka veel tampoone. Olen proovinud, oli valus ja ebamugav. Sisestasin ilmselt valesti.

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 13 olin

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? Esimene kord olin ainult veidi väsinud ja alakõhus olid väiksed valud hooti

3. oli raske emale õelda? Issand... mul hakkasid päevad pruunika voolusega ja kuna olin noor ei teadnud et memstruatsioon võibki alata pruukalt. :) Rääkisin siis vanaemale ja temal oli sama lugu alguses olnud . Emale rääkisin alles mingi kuu aja pärast kuna mul ei olnud emaga sellel teemal just kõige soojemad suhted ja sellest rääkimine põhjustas meile mõlemale piinlikust

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? saatsin sõnumi alguses.hiljem me sl teemal eriti ei rääkinud

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? Jah kasutan , ei ole. Ilmselt selle pärast et ei ole süütu

Sonnu kirjutas:1. kui vanalt hakkasid teil päevad?

küsin nii lollakaid asju selle pärast et tahad teada kas ma olen teistest 100% erinev :ss , mul hakkasid päevad ja olen väga segaduses :oops:
ja mul hakkasid jube vara 11 aastaselt :oops:
Ma ise kaa 11 prg!! Ja ma niimodi kardan et hakkavad äkki..... :oops:

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 14

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? esimeste päevadega vist mitte, edaspidi tundsin kerget pinget/valu rindades

3. oli raske emale öelda? jep :D

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? Ütlesingi vist, et: "ema, mul algasid päevad" ja siis nutsin ka, sest see oli minu jaoks ikka täiesti kohutav :D

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? ei ole veel kasutanud, kuid proovin hakata

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? Nõrkus ja kõhuvalu

3. oli raske emale õelda? Noup

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? "Emps, mul on vaja sulle midagi öelda"

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? Kasutan tampoone. Väldin sidemeid suht. Tampoonid on minu jaoks palju mugavamad, kuna olen pidevalt trennis.
Aga mis siis, kui sa ühel heal päeval ärkad üles ning avastad, et terve viimane aasta on olnud uni?

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? eihh

3. oli raske emale õelda? suhtkoht jahh

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? nohh.. kle.. etsiis.. vaata mul nagu.. noh.. PÄEVAD!!

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? Kasutan, ei ole valulik, süütu lol :D
Vasta

Mine “Menstruatsioon, päevad... ja kõik sellega seonduv”