Re: PALUN VASTAKE KÕIK !

1. 12aastaselt.
2. Mitte ühtegi valu ega halba olekut.
3. Ei kartnud. Kui wc avastasin, et päevad hakkasid, kiljusin. Ema sai tänu kiljumisele aru. Siiamaani ema ja õde naeravad mu üle see tõttu.
4. Ema hakkas ise.
5. Tampoone kasutan jah, vastik on mõelda, et verine side on all. Paar esimest korda oli valus, kuna paigaldasin valesti. Tuleb sügavale lükata, kuid mina seda ei teinud. Nüüdseks paigaldan õigesti ning pole valus.

1. kui vanalt hakkasid teil päevad?
vist 12-aastaselt, ma täpselt ei mäleta..
2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms?
mm, ei väga väga harva kõhuvalu, muidu täitsa norm.. :)
3. oli raske emale õelda?
jaa, ma mitu korda alustasin vestlust aga ei tulnud välja..
4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega?
kuna ma olin kogematta jätnud sideme mingi paberi WC aknalauale/põrandale or smtn siis ema ise küsis, et kas mul on päevad.. suht vedas, ise ei julgenud öelda, kuigi olid siis juba mingi 3. korda päevad..
5. kas kasutad tampoone? kas on valulik?
jah, ei ole valulik, (enam) alguses veits oli, enam mitte.

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? aam , 6 klassi alguses , mai tea kui vana olin

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? ei

3. oli raske emale õelda? ei

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? lihtsalt ütlesin ,et mul nüüd hakkasid

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? kasutasin esimeste päevade ajal kohe , võimatu oleks nendeta . Kõige esimene kord kindlasti oli , aga kannatasin ära ja hiljme ei tundnudgi

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? - 12 olin
2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunne vms? - pea ei valutanud, aga kõhus oli selline imelik tunne
3. oli raske emale öelda? - ei
4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? - kahjuks ei mäleta
5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? - kasutan ainult sidemeid

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 13. aastaselt

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? Iga kord kui päevad on, siis on kõhus vastik tunne, mõnikord on see nii tugev, et lihtsalt ei suuda kuidagi olla.

3. oli raske emale õelda? Jah.

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? Ütlesin lihtsalt, et mul hakkasid vist päevad.

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? Ainult siis, kui koolis ujumistund on või kui suvel randa lähen. Ei ole valulik.
Olen tüdruk, 14.

1. 14.a
2. alakõhus oli väga imelik tunne, justkui nagu toimuks seal midagi. (ma sõitsin sellel ajal bussiga ka vel pealegi..xD)
3. terve päev läbi mõtlesin, et kuidas öelda... :D
4. Õu emme ä, tead mis, mul tuli menstruatsioon.. :D
5. veel pole, aga kavatsen :)

Ma arvan, et mul on kõige piinlikumas olukorras need esimest korda hakanud..ma olin just samal päeval hommikul laagri suvel läinud, mõtlesin, mida teha, siis lõpuks võtsin julguse kokku ja läksin ühe naise juurde kes laagrit ka juhendas jms ja ta andis sidemed :P

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 11 :) [ suht seenädal ]

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? mkm üldse mitte : ))

3. oli raske emale õelda? jah, pisut....

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? emme, misteed....

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? ei kasuta
Kui sul on mure ära heida meelt, siia kirjutades on sul pool muret läinud ^.^
Ole kannatlik ja jätka oma teekonda!
Ole positiivne!
Ära karda!
Kasuta tahtejõudu!
Ja valluta maailm!

1. kui vanalt hakkasid teil päevad?amn suht kui ma 12 sain siis kohe peale sünnipäeva :)

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms?jah mul on alati esimene päev jube kõhu valu, enne päevi on halb tuju või siis lambist üli happy olen.Vahest hakkab pea valutama...
3. oli raske emale õelda?eih ta sai teada sellest päris hiljem aega, siis kui ma poes panin kärusse sidemed, ning siis ta ei küsind midagi vaid naeratas
4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega?-

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik?jah nüüd kasutan, ei se ei ole valulik vähemalt mul aga kõik on erinevad.. kuigi ma ei usu et se ka teistel valus on:) algul ebamugav aga kaks kolmpäeva kannad siis ei tunnegi pm enam :)
Kui ma vaatan kõrvale ja ütlen, et mul on kõik korras, siis tõenäoliselt vajan ma kedagi, kes vaataks mulle silma ja ütleks:"Räägi palun tõtt."

1. kui vanalt hakkasid teil päevad?11 või 12

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? enne päevade algust valutas meeletult kõht , kohe vägaväga meeletult

3. oli raske emale õelda?ei olnud,kuna me olime emaga sellest varem rääkinud et mis siis teha kui hakkavad

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? mina alustasin niimoodi et : Kuule , vaata minu need eilsed kõhuvalud .. ja ma edasi ei jõudnud rääkida sest ta arvas ise ära :)

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? ei kasuta , aga kui ujuma lähen siis küll , ei ole valulik

1. kui vanalt hakkasid teil päevad?- 12

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms?- enne päevi väike kõhuvalu, kuid mitte midagi hullemat.

3. oli raske emale õelda?- pole öelnud, algusest peale olen endale enda raha eest vajalikke asju ostnud;)

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega?-

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik?- jah, kasutan küll. kusjuures, esimest korda proovides oli kõik juba okei;)
Hea tuju ei väljenda endas hullupööra möllamist, ta toob lihtsalt naeratuse näole ning vahel tekitab ka sisemusse meeldiva tunde.

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 14 aastasel

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? olneb nüüd eelmine nädal olin haige ja nagu nõiutud hakkasid päevad ka ja siis mul kõht valutas ja oli väsimus aga see rohkem haigusest, muidu ei ole. :D

3. oli raske emale õelda? Ei olnud ma olin ema käest selle kohta varem natuke pärinud :)

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? palusin tal õuest korraks tuppa tulla..

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? ei kasuta, ema rääkis et ei ole kasulik nii noorelt kanda. ;)

Sonnu kirjutas:1. kui vanalt hakkasid teil päevad?

küsin nii lollakaid asju selle pärast et tahad teada kas ma olen teistest 100% erinev :ss , mul hakkasid päevad ja olen väga segaduses :oops:
ja mul hakkasid jube vara 11 aastaselt :oops:
11 peavadki hakkama (või natuke hiljem)

1.olin 12.
2.pea valutas ja kõhus oli selline imelik/vastik tunne.
3.jah.
4.saatsin sõnumi ja siis ta pärast kodus ise hakkas sellest rääkima.
5.ei kasuta
You jump, I jump right?!

12-aastaselt

Kõht valutas ainult.

Kartsin, aga ära ütlesin.

heh, ema ma pean sulle midagi ütlema. :D

Kasutan ainult siis, kui väga vaja on, näiteks siis, kui suvel ujuma lähen või midagi sellist. Valus ei ole, kui õigesti paigaldada.

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? minul hakkasid päevad 12 aastaselt

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? minul oli enne päevi kõhuvalu ja lausa 40 palavik , kuid ma ei tea kas need olid päevade pärast :D

3. oli raske emale õelda? minul ei olnud , ma saatsin emale sõnumiga

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? kui ma saatsin sõnumi ära , siis ema helistas natukese aja pärast ja ütles kust ma võtaks sidemeid jne ..

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? mina tampoone ei kasuta ja ei tea ka kas on valus ..

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 13

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? kõhus keeras räigelt

3. oli raske emale õelda? mõtlesin et kunagi ma pean ju ütlema talle seda ja tegin kohe ära

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? olin voodis õhtul mingi, siis läksin vetsu. Ema vaatas telksi veel(ilmselt siiski magas). Ja siis nägin et mul voodis vereplekk. siis ütlesin emale et, tule korra üles. ja siis näitasin näpuga.. näevaata :D:D ja siis ema küsis, unise peaga, äh mis asja ? oksendasid vä? :D:D ja siis ma vastasin eii .. :D ja nii ta läks.

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? ei kasuta veel

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 11 hakkasid (suhtt varakult ) :)

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? jaa , mul nii et iga kord kui päevad on ,siis pea valutab, kõht valutab ,paha tuju ja nii edasi :D

3. oli raske emale õelda? Ei olnud nii raske . Aga natuke piinlik (mai tea miks ) .

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? Ytlesingi otse välja : " Emme mul hakkasid vist päevad."

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? Olen kasutanud ja minul kyll valulik ei olnud .

Külaline kirjutas:

küsin nii lollakaid asju selle pärast et tahad teada kas ma olen teistest 100% erinev :ss , mul hakkasid päevad ja olen väga segaduses :oops:
ja mul hakkasid jube vara 11 aastaselt :oops:
11 peavadki hakkama (või natuke hiljem)
Noo päevad hakkavad tavaliselt 12-14 aastaselt. Aga väga tihti ka 10-11 aastaselt :D

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 10

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? ei , kui ma wc'sse poleks läinud polekski aru saaanud .

3. oli raske emale õelda? kindlasti mitte

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? jou , mul hakkasid päevad

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? ei piina ennast sellise juraga .

12 aastaselt.

kuidas kunagi, vahest on vahest ei ole.

ei ole, ma lihtsalt küsisin, et milliseid sidemeid ma võiksin kasutada ja mis kõige paremad.

algul vist ütlesin ka et mul hakkasid nüüd päevad ja siis edasi..nagu eelmises vastuses oli.

kasutan tampoone, ei ole valulik, minisi kasutan & ei ole süütu ka, aga tegelikult ei tohiks see valus olla.

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 13.aastaselt ; D

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? noh mitte just nii , aga paar esimest päeva , kui mul olid juba päevad käinud , oli küll natuke veider , selline paha olek :?

3. oli raske emale õelda? algul mõtlesin, et on öelda , et natuke piinlik , aga ta on siiski sinu ema ja sa ei pea teda kartma , aga muidu polnud midagi rasket talle seda öelda :P

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? lihtsalt kohe ütlesingi , et " emps mul hakkasid päevad " :)

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? olen paar korda kasutanud , ei ole valulik , aga esimene kord on natsa nõme ! ebameeldiv , vähemalt minu oli niii ! .

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 11 . Kaa väga varakult .

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? Jaa.

3. oli raske emale õelda? Vägaa. Nii mark oli . Ma isegi ei saa aru miks . aga mul oli mark

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? Et emme ... Tead ..Mul hakkasid ... Need .... ja nii umbes 15 minta:D tegeltt see 15 on liialdus :D aga ikka väga kaua :)

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? Ma ei kasuta igapäevaselt . aga olen kasutanud . Ja mul oli kyll valus . veitss mitte väga:)
kui ma poleks selline, oleksin kui öö ilma kuuta !
You were my everything and i really miss you!! <3 But now i can't take all the pain that i feel.

1. kui vanalt hakkasid teil päevad?11 praegu olen 12

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms?ei

3. oli raske emale õelda?hommikul mõtlesin küll et kuidas ma emale ütlen aga lõpuks õhtul ütlesin ära

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega?mul on päevad

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik?ei pea vajalikuks kuna saan ka sidemetega hakkama

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 12

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? esimene kord mitte, teinekord oli väike peavalu aga peavalurohi aitas niiet midagi hullu polnud

3. oli raske emale õelda? ei, miks peaks. ?

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? ütlesin, et mul hakkasid päevad.

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? ei kasuta, sidemeid kasutan.

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? - 11-12 olin.

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? - Ei.

3. oli raske emale õelda? - Ema sai ise aru.

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? - Ma olin temalt võtnud sidemeid ja siis ta rääkis mulle sellest pikalt ja laialt. :P

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? - Ei.
Jah, avataril olen mina, et keegi enam seda ei küsiks. :D
Enam väga siin ei käi, aga vahest eksin ära.
Uued tutvused oodatud, võid julgelt kirjutada.

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? olin saanud just 12

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? mul oli pmst 40 palavik

3. oli raske emale õelda? polnud hullu

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? saatsin sõnumiga '' mul hakkasid päevad ''

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? ei kasuta, ei tea

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 13a. kaks nädalat peale sünnat.

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? Mm jube kõhu valu oli mul.

3. oli raske emale õelda? Ei olnud :D

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? Kuna mul oli teispäeva kõht jube valus tahtis ema erakorrasisse minna ja siis ennem minekut käisin vetsus ja siis avastasin ja ütlesin emale: " Emme kuule, mul hakkasid päevad" ja siis jäi erakorralisse minek ära :D

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? Ei kasuta. Ma arvan, et esimene kord on ebamugav äkki aga küll ära harjub.

1. 11-12
2. jep kõhuvalu ja äärmiselt sitt enesetunne .
3. ei olnud .
4. ma ausalt ei mäleta seda , aga ma usun et ma lihtsalt läksin ja ytlesin , see oleks enamvähem minu moodi . :D
5. ei kasuta .

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? pole veel alanud

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? -

3. oli raske emale õelda? kui mul hakkavad kunagi, siis ma nagu kirjutan kirja vms talle. muidu kui mul on kõht valutanud, siis on ta küsinud, et kas sul hakkasid ''need'' [ehk siis päevad]? ma vastan alati, et ei, sest ma tean kust mul sellel hetkel kõht valutab.

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? -

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? - , valulävi on igalühel erinev. mõni ei tunnegi valu

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 12 .

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? ei .

3. oli raske emale õelda? ei .

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? kutsusin ta enda juurde ja sosistasin talle selle kõrva .

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? ee , ei ole kasutanud veel , ei julge eriti :D sest kardan et see on valus ... :?

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 13-aastaselt

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? Alguses oli alakõht nagu selline paks... Aga valu otseselt ei teinud.

3. oli raske emale õelda? Ei olnud

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? Ema, ma sain naiseks!!! (:d)

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? Kasutan, ei ole valus...

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 12

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? jah pidevalt peavalutab ja on palavik päevade ajal

3. oli raske emale õelda? ma pole emale öelnudki, kuna elan vanema õega

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? õde sai ise aru

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? ja kasutan, esimestel kordadel oli veidi ebamugav aga valus ei ole

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 12 olin.

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? kui esimest korda olid, siis polnud mingit valu. nüüd valutab mõnikord kõht, kuid selle vastu aitavad alati valuvaigistid. :)

3. oli raske emale õelda? ei.

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? ei mäleta enam.

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? kasutan, esimest korda oli natuke valus, enam pole.

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? - 10-aastaselt

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? - on ikke jh, alakõhus o9n valud, olen oksendanud, peaval, tujude kõikumine.. jms..

3. oli raske emale õelda? - olin täitsa närvis alguses jh.. :) a ta sai õnneks ise aru..

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? - mmm.. ei mäletagi eriti enam.. vist midagi siukest , et ,,emme, mul on trussikud verised'' vms...:P

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? - mm.. tampoone kasutan, aga rohkem ikkagi sidemeid, kuna mul hakkab tampoonidega kõht valutama :S . Misasi on valulik? tampoon we? kui on õige suurus, siis ei ole nagu ju .. :D
Homne elu on liiga hilja! Ela täna! ;)

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 13 vist

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? Kõhuvalu, nii tugev kui ka nõrk ja vahel üldse mitte

3. oli raske emale õelda? Oli jaa

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? Ei rääkinudki... suurema õega rääkisin ja tema oli emale rääkinud

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? Kasutan, ei tunne midagi :wink:

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 10 aastaselt, nüüd on olnud juba siis 3 aastat

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? mul kõht valutas natuke, ja noh tegelikult päevade ajal tundsin kaa ennast halvemini ja nii

3. oli raske emale õelda? ei olnud tegelikult väga. Ma olin suht kindel et ta kellelegi edasi ei räägi ega midagi aga noh nüüd teavad kõik mu sugulased ja kasuisa sugulased ja nende hulgas on kaa selliseid väiksemaid lapsi kellele teevad päevad nalja xd

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? msnis ütlesingi

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? jah kasutan aga valus küll ei ole

[quote="Sonnu"]1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 11-aastaselt.

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? Mõned päevad enne kõht valutas natuke.

3. oli raske emale õelda? Ei ta sai ise aru.

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? Ja kasutan ei ole valulik,kui õigesti paigaldatud siis ei ole,tampoonid on väga mugavad.

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 13

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? Ei. Ainult väike kõhuvalu

3. oli raske emale õelda? Lihtsalt läksin ja ütlesin ära .

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? Mina lihtsalt läksin siukse väriseva ja nutuse häälega '' Emme,mul hakkasid päevad'' ja vsjooo.. mis seal muud ikka?

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? Ei kasuta.

1. kui vanalt hakkasid teil päevad?10-11 aastaselt , ei mäleta täpselt .

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms?kõhuvalu

3. oli raske emale õelda? Ema sai ise teada , sest ma ei teadnud veel , misasjad need päevad on :D

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? -

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? Sidemeid kasutan

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 13 .

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? Minul küll mitte .

3. oli raske emale õelda? Olen mainind, et kõht rämedalt koguaeg valutab janiiedasi, aga pole veel öelnud,:S

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega?....

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik?Ei .

13
mkm
Eip,
Helistasin nuttes , et mul hakkasid päevad .. Ema rahustas mu maha (;
Jah kasutan.Ei ole, esimene kord oli üsna ebameeldiv kuna polnud harjunud. Tampoon on parim asi minu arust.. Päevad ilma tampoonita on vga rasked. & pealegi suvel on kõige parem tampoonidega ju olla:)
Vasta

Mine “Menstruatsioon, päevad... ja kõik sellega seonduv”