PALUN VASTAKE KÕIK !

1. kui vanalt hakkasid teil päevad?

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms?

3. oli raske emale õelda?

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega?

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik?

küsin nii lollakaid asju selle pärast et tahad teada kas ma olen teistest 100% erinev :ss , mul hakkasid päevad ja olen väga segaduses :oops:
ja mul hakkasid jube vara 11 aastaselt :oops:

Re: PALUN VASTAKE KÕIK !

1. Olin 13.
2. Kaasnes küll jah. Mingeid voodisse suruvaid valusid ei olnud, lihtsalt ebameeldivused. Nüüd kasutan pille ja kõik probleemid on kadunud.
3. Me pole sellel teemal rääkinud. Ma pean selliseid asju rohkem isiklikus teemaks ja sain ka üksi hakkama nii, et polnud mingit põhjust kedagi teavitada.
4. ...
5. Ainult neid kasutangi ja kindlasti pole valulik. Kuid mul on ka pikk kogemus, alguses võib oskamatusest asi mitte eriti hästi välja tulla.

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 13

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? Ei,esimene kord mitte.

3. oli raske emale õelda? Msnis ütlesin,kuna ta küsis,et miks ma koolist varem ära tulin XD

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? Mul hakkasid päevad:D

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? jaa,kasutan. Ei ole eriliselt:)

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 11

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? ei, õnneks mitte

3. oli raske emale õelda? suht, aga ütlesin ikkagi

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? mul hakkasid päevad:D

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? jaa, ei siis ei kasutaksi kui valus oleks
üks sõna võib muuta kogu elu!

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 2 kuud enne 12.sünnipäeva. et kaks korda oli ühetest aastaselt .

ainult ühel korral juba peal kolme aasta jooksul on mul alakõht valutanud,
3. oli raske emale õelda? emme küsis ise minult : " kas sul on päevad ? " , ma vastasin talle jah :d

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? tema alustas ,

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? kasutan . ainult ühe korra olen tundnud tampooni peale paigaldamist, siis , kui ma polnud seda liiga sügavele lükanud :)

päevad ei oel hirmsad asjad ! :)
NÄITA, ET HOOLID, KASUTA KONDOOMI!

MAKE LOVE, NOT WAR!

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 13-aastaselt.

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? Päevadega valutab altpoolt kõht, tugev valu nagu ei ole, aga häirib.

3. oli raske emale õelda? Jah, ma isegi nutsin sellepärast, et miks mina olen selline argpüks, kes ei julge emale öelda.

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? Ema nägi, et mul on kurb nägu, küsis, mis mul viga ja siis ma sosistasin talle kõrva.

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? Ei kasuta.

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? justt , sain 13 .

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? m , ei , :D

3. oli raske emale õelda? m , natukene , aga sain öeldud ,

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? no , ma ütlesin poes et , mul on sidemeid vaja ja ma ise ei tea milliseid võtta , noh , siis oligi asi selge :DD ,

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? jap , esimesel korral kasutasin sidemeid , nüüd hakkasin tampoone kasutama , hästi mugavad , ;D .

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 12

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? Esimesel korral mitte, aga teistel kordadel küll.

3. oli raske emale õelda? Oli küll, aga ma tundsin, et ei saaks üksi hakkama.

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? Läksin tema juurde, viivitasin, ütlesin ümbes nii: "mul on mure, sina peaks seda eriti teadma..." ja siis ta arvas ära

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? Ei kasuta
Enne, kui õpid tundma teisi, õpi tundma iseennast.
HugHug !

1. kui vanalt hakkasid teil päevad?12

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms?Iga kord kui päevad on ,siis kõht niivalutab,et ei saa püstigi olla.

3. oli raske emale õelda? Ei pidanud vajalikuks talle öelda.

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? ...

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik?Jah,kasutan.Ei ole valulik
Aitan,kui suudan:)

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 12,5

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? mul kõht natuke valutas, aga üldiselt ei midagi erilist!

3. oli raske emale õelda? suht, aga sain sellega ikka hakkama.

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? rääkisin temaga niisama juttu ja siis ütlesin : ema teadsa mul hakkasid päevad.

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? kasutan näiteks randa minnes ja peale minne, kuskil esimesed 10 korda tampooni kasutades on valus välja seda võtta, aga enam pole üldse.

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 11

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? ei

3. oli raske emale õelda? algul ei julgend.

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega?kirjutasin talle kirja xd

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? proovisin ükskord , üldsegi mittee !
kui õigesti panna siis pole valus .

Sonnu kirjutas:1. kui vanalt hakkasid teil päevad?

küsin nii lollakaid asju selle pärast et tahad teada kas ma olen teistest 100% erinev :ss , mul hakkasid päevad ja olen väga segaduses :oops:
1. 13.aastaselt.
2. Esimesel paaril aastal olid vist vahel ainult nõrgad valud alakõhus, aga pärast olid tihtilugu ka väga tugevad valud alakõhus.
3. Ei olnud raske emale öelda.
4. Täpselt ei mäleta, aga päevad hakkasid mul kodus ning ema oli ka sel ajal kodus ning läksingi siis talle põhimõtteliselt kohe ütlema.. ilmselt ütlesingi, et ema, mul hakkasid päevad.
5. Tampoone kasutan väga harva. Ei ole valulik.

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? Üldsegi mitte.

3. oli raske emale õelda? Ei ole veel öelnud, alles paar päeva tagasi hakkasid esimest korda :D

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega?-

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? Ei ole veel kasutanud aga proovin millalgi ära.

1. Olin 3 päeva tagasi 12 saanud.
2. Ma ei tea, ma ei tundnud midagi. Kõht valutas natuke, alt tundusin kuidagi "märg" :lol:
3. Ta ise küsis. Lambist.
4. Mul polnud plaanis rääkida, tuli välja lihtsalt.
5. Ei, kasuta.

11.aastane pole vara! Palju õnne naiseks saamise puhul. : ) . :P
Kõik tüdrukud on inglid, kuid kui neil tiivad murtakse, istuvad nad luua selga .

1.vist oli see 13a.või 14...ei mäletagi
2.julm seljavalu..ei saanud voodis lamadagi
3.ei olnud.ta ise ka nagu aimas..kuna paar päeva oli mul paha olla ja kõht valutas(virisesin selle üle:) )
4. läksin ema juurde kes parasjagu koristas,,,mina: "emme ma arvan et mul ikkagi hakkasid"
5.vahel ikka..põhiliselt siiis kui lähen kellegi juurde või kui lähen linnapeale
5*alguses oli..eriti siiiis kui lükkasin sisse..tamp.on ju kuiv ja selline õõõ....aga kui õigesti on paigaldatud siiis ei tunne midagi... :)
Life is The Meaning of Us..

1. kui vanalt hakkasid teil päevad?Hakkasid 13-aastaselt.

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms?Ainult päevade esimesel päeval(ja öösel)kõht valutab ägedalt.

3. oli raske emale õelda?Noh...lihtsalt pidin.

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega?Kõht valutas päev otsa..mõtlesin,et mingi viirus :lol: Pärast läksin vetsu ja püksid olid verised..ehmatasin ära..Siis läksin ema juurde ja kutsusin ta kööki ja ütlesin,et mul hakkasid päevad..Ta lihtsalt andis mulle sideme ja läks edasi telekat vaatama.

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik?Kasutan...Ei ole valulik...Lihtsalt loe hoolikalt juhend läbi täida ja ongi valmis :D Esimest korda oli selline keerukam,aga siis nagu hakkas asi iseenesest tulema.Enam pole probleemi..Mõnikord on raskusi lõdvestumise osaga,aga siis ma püüan millelegi muule mõelda :lol:

12 aastat ja 1 kuu.
Nädal enne esimest korda oli alkõhus nii tugev valu, et ei saanud isegi magada...Esimesel korral oli väike valu alakõhus. :)
Mkm.Kuna ema elab välismaal, saatsin talle MSNi kaudu kirja.
"Tead, mis minuga juhtus?Mul hakkasid päevad." :P
Jah.Ei ole.

olin kuu aja pärast 16 saamas. ehk siis kui väga täpne olla, 15 aastaselt ja 11 kuuselt

alakõhus olid nõrgad valud.
ei ütelnudki emale.ta sai ise sellest aru,kui ükskord poes olime ja ma tampoone ostsin.siis tegi suured silmad ja küsis miks ma talle midagi ütelnud polnud (:
...........
kasutan, valulik ei ole, kuna olen nn."süüdi"

kaitsuu kirjutas:1. kui vanalt hakkasid teil päevad?
olin kuu aja pärast 16 saamas. ehk siis kui väga täpne olla, 15 aastaselt ja 11 kuuselt

ei ütelnudki emale.ta sai ise sellest aru,kui ükskord poes olime ja ma tampoone ostsin.siis tegi suured silmad ja küsis miks ma talle midagi ütelnud polnud (:
...........
Süüdi? Mõtlesid sa süütut?

KittyForLove kirjutas:
kaitsuu kirjutas:1. kui vanalt hakkasid teil päevad?

...........
Süüdi? Mõtlesid sa süütut?
Ma arvan, et ta mõtles, et ta pole enam süütu.

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? esimesel korral mitte, järgmised küll, aga see hakkab tasapisi ära jääma.

3. oli raske emale õelda? jah.

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? läksin lihtalt ja ütlesin et mul on probleem.

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? ei kasuta ...
[color=#4080URR! : d40][/color]

1. kui vanalt hakkasid teil päevad?13a 4k.

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms?krabid alakõhus

3. oli raske emale õelda?jah ta sai teada pool aastat hiljem

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega?ta sai ise aru

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik?väga harva siis kui ujumas käin, ei ole valulik

14
Olin öösel üleval ja suht paha oli olla. Aga ma mõtlesin, et see on millestki muust. Järgmisel päeval aga algasid päevad, nii et arvatavasti oli paha olla sellepärast.
Mitte eriti.
Ehh, ma ei osanud sõnu leida, näitasin määrdunud pesu ja oli selge.;D
Kasutan, ei ole. Kunagi oli, sest ma ei osanud õigesti paigaldada, aga nüüd pole ammu juba nii juhtunud.

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 11. :)

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? Jah, eks ikka.

3. oli raske emale õelda? Kusjuures oli küll, selline ebameeldiv tunne kuidagi, aga ta on ju ka naine, ja saab must aru. ;)

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? Hmm. "Emme, mul on.. päevad." või nii :D

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? Ei kasuta veel.

1. kui vanalt hakkasid teil päevad?13 aastaselt

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? ei

3. oli raske emale õelda? ei pea vajalikuks talle öelda.

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? pole öelnud.

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik?ei ja on valulik mul vähemalt.

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? - 10 aastaselt

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? - Tohutu kriipiv kõhuvalu

3. oli raske emale õelda? - ei olnud

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? - ütlesin emale: "Tead mul jama, organism hakkas pidu panema" ja ta sai aru :D

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? - kasutan, ei ole, harjunud juba.
Inimene eksib niikaua,
kuni ta püüab edasi!

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? -- just algasid seega 14 olen :D

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? jaa...enne seda oli kaa...koolis algasid, läksin vetsu tunni ajal ja ss omg....verine kõik :D

3. oli raske emale õelda? ma ei ela emaga...isale pigem.... ämm...natuke ikka kuna tegu isaga .kuid nüüd räägitud ja kõik ok ;)

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? isale .... ülesin hästi kiiresti et mul hakkasid päevad ja sis iss ütles et pane siis voodisse midagi alla , et äki lekib üle vms.. :D

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? tampoone hetkel ei kasuta :)

1. 12 a
2. verekogus oli siis nii väike et midagi ei tundnudki :D
3. jah oli kyll alguses ei julgenudki ütelda
4. kirjutasin paberi peale, andsin talle selle kätte ja ise läksin ära
5. kasutan nii tampoone kui ka sidemeid. , alguses oli jube kyll läks ainult pool sisse siis hakkas nagu valus ja edasi ei läinud sest paigaldasin valesti, seda peab paigaldama nii et see läheks selgroo suunas natuke viltu, muidu teen tampooni otsa alati märjaks siis läheb väga hästi sisse

1. kui vanalt hakkasid teil päevad?13 aastaselt

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? Esimeste päevade ajal mitte aga kusagil 5 korra juures olid kohutavad krambid kõhus, pärast pole olnud.

3. oli raske emale õelda? Jah ta sai alles poole aasta pärast teada, ise arvas ära, kahetsen et kohe ei rääkinud.

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? Ta tuli ja küsis et on sul päevad alanud ja ma vastasin et jah.

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? ainult ujudes ja trenni tehes ka mõnikord, oleneb tampooni suurusest, väiksemaga ei ole valus suuremaga tekib raskusi.
Rääkigem asjades vabalt, sest kindlasti on kusagil keegi kelle abi läheb sul vaja või kellel läheb sinu abi vaja!!!

1. kui vanalt hakkasid teil päevad?11

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? Kõhuvalu kaasneb ja suht vahepeal on väike palavik jne.

3. oli raske emale õelda?ei olnud

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega?Lihtsalt ütlesingi, et emme mul hakkasid päevad.

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? Kasutan vahepeal. Valulik ei ole, aga ebameeldiv on.

1) veidi enne 11 aastaseks saamist.
2) kõhuvalu tavaliselt.
3) pole emale öelnud.
4) -
5) Kasutan. Ei ole valulik. Palju paremad kui sidemed kuna saad teha mida tahad (ujuda, sportida) ja pole mingit muretsemist, et ei tea kas midagi äkki lekib kuskilt :P
(Esimeste päevade ajal muretsesin juba tampoonid kusjuures ja ka siis ei olnud mingisuguseid raskusi sellega)

Sonnu kirjutas:

Minu arust 11 küll mingi jube vara pole :D
Osadel hakkavad juba 9-10 aastaselt. see oleks jube varal :D
Teistest sa küll erinev pole sellepärast. Mul endal hakkasid ka 11 aastaselt :D

12-aastaselt.
Ei kaasnenud.
Ei olnud, kui natuke imelik oli teemat üles võtta.
Emme, mul hakkasid vist päevad, mul on püksid verised. Kus pesukaitsmed on?
Kasutan, koguaeg õhtuti. Ei ole valulik, lihtsalt läheb sisse.. ainult ebamugav on välja võtta. Head asjad on - turvalised.

1. 11

2. Ei mäletagi, aga vahel on küll kõhuvalu ja paha olla.

3. Ei, mitte eriliselt küll.

4. Lihtsalt ütlesin et mul vist päevad :D

5. Ei ole kasutanud, kuidagi kardan, kuigi ma tean et midagi halba pole seal :D

Mind üllatab et nii paljud ei julge/ ei ole niisama öelnud emale seda, et. Mis siin karta on või saan ainult mina oma emaga niihästi läbi et julgen kõigest rääkida?

1) 13 aastaselt
2)Mul ei kaasnenud eriti midagi, võibolla eelneval ööl ei saanud ma korralikult magada seljavalu pärast ja eelmise päeva õhtul kõht kergelt valutas
3)Mul polnud hullu midagi, saan emaga hästi läbi, hommikul lihtsalt helistasin emale, et mul hakkasid päevad
4) ,,Tsau emme, mis teed? Kuule...mul hakkasin päevad vist"
5)Ei kasuta, sellepärast minu arvates on tampoonid neile kes on juba vahekorras olnud, aga mina veel pole :)

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? Olin 15 siis. :roll:

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? Korduvalt.

3. oli raske emale õelda? Mkmm, üldse mitte. :) Ta oli selle üle muidugi õnnelik, et mul üle pikaaja päevad hakkasid. :D Ta oli siis mulle toeks, ostis sidemeid kui mind polnud juhuslikult linnas vms, ühesõnaga ta mõistis mind. :wink:

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? Ma olin mingi pool tundi vetsus olnud, siis ema küsis, et mida ma seal nii kaua teen. :D Siis ma ütlesin, et mul hakkasid päevad ja et sidemeid oleks vaja.

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? Kasutan küll jah.. No kuidas kellelegi tegelt, mul pole üldse valus. :D Lihtsalt lükkan korralikult sisse ja pole probleemi.
Don't worry, be happy! :)

1. kui vanalt hakkasid teil päevad? 13 , mõni päev enne 14 saamist.

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? Ei , mitte üldse :d

3. oli raske emale õelda? Ei, me saame hästi läbi .

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? Kuna ma usaldan vanaema ja ema mõlemat , siis kutsusin tuppa , ja ütlesin et mul hakkasid päevad :D

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? Ei kasuta. Siis kui päevi veel polnud, mõtlesin et hakkan kasutama, aga nüüd ei julge mitte üldse :D

Olemas kirjutas:1. kui vanalt hakkasid teil päevad? - 10 aastaselt

2. kas päevadega kaasnes peavalu/haige tunna vms? - Tohutu kriipiv kõhuvalu

3. oli raske emale õelda? - ei olnud

4. kuidas alustasid juttu emale rääkimisega? - ütlesin emale: "Tead mul jama, organism hakkas pidu panema" ja ta sai aru :D

5. kas kasutad tampoone? kas on valulik? - kasutan, ei ole, harjunud juba.

Organism hakkas pidu panema:D:D:D :lol: :lol: :lol:
lost and insecure
Vasta

Mine “Menstruatsioon, päevad... ja kõik sellega seonduv”