Re: Kes on tüüpiline kiusatav???????

Mind on kiusatud terve põhikooli ja paistab, et ka gümnaasiumis. Esimeses klassis olin juba ülivaikne, hiljem sain aru, et ma pole nagu teised ja tundus, et ma olin oma koolis ainuke imelik. Kodune kasvatus oli üsna range. Mõne pahanduse pärast sai juba üsnagi nahutada. Pidin elama üle ka oma ema ja ise lahutusprobleemid, tülid ja kaklemised, kuhu sekkusid ka vanaema ja vanaisa.

Põhjuseks oli arvatavasti see, et enamasti ma ei rääkinud kunagi teistega. Olin omaette, omamoodi. Kiusama hakkasid mind justnimelt poisid. Mäletan, kui läksin teises klassis kooli ja suuremast klassist varitses üks poiss trepi juures, ja enne, kui ma klassi hakkasin minema oleks ta mind jalaga näkku löönud. Mittemillegipärast!

Ma pole kunagi moest hoolinud. käisin vist pidevalt ühtede ja samade või sarnaste riietega, mis ei olnud mustad, vaid neid pesti tihti. Seda on kohutavalt raske sõnadesse panna mida tunneb kiusatav koolis!(vähemalt minul on) väga vale on poistel kiusata tüdrukuid, see on kuidagi väga ebaaus, poisid on ju tugevam pool ja meie tüdrukud nõrgem.

Nüüd isegi kutsekoolis hakati mind norima, kuna ma polnud nagu teised. Ja paar päeva tagasi kooliuksest välja minnes tulid kaks täiesti võõrast poissi vastu ja üks neist vaatas mulle halvustavalt otsa ja tegi "Oooo" Mõlemad hakkasid irvitama. See oli kindlasti sellepärast, et oma vaikuses ei ole ka minu välimus kõige ilusam, samas kannan ma prille.

Ja OHOO mida imet, psühhiaater diagnoosis minul Aspergeri sündroomi! VOT! nüüd tean miks olen ja jään väärakaks!
Vihkan koolivägivalda! Tunnen kuidas viha minu sees väriseb! tahaks kõik tagasi teha, kuid nende õnneks ma pole nagu nemad!
'All our words are but crumbs that fall down from the feast of the mind.'

Minu klassis kisatakse, venalasi .
tüdrukut, kes on tüsadam kui ülejäänud.
tüdrukut, kes õppeedukuselt halvem kui teised.
poissi , kes ei oska eriti hästi lugeda & ingliskeelt.
poissi, kes ei tegele eriti oma hügieeniga.

üldiselt, Neid kes on erinevad.
kuid , ma julgen väita et meie klass on suht tolerantne, ja meelega kellegile liiga ei tehta. Naljaga tögamised on need siiski , mitte tõsiselt, et '' ouu , ma nüüd tulen, olen ja näitan , kui tegija ma olen ''
kuid siiski, meie ka 9. klass ja mõistus ikka enamusel peas juba :)
aitan kuidas suudan .

Keda kiusatakse suurema tõenäolisusega?
Eks ikka neid, kes massist erinevad.

Kuidas ta välja näeb?
Välimus ei pruugi olla oluline. Kuid kuuldavasti neid, kes kannavad prille, "vanaema kampsunit". Tihti ühed samad riided.

Kuidas ta käitub?
Jällegi ei pruugi omada tähtsust see, kuidas keegi käitub. Ise olen näiteks alati olnud viisakas, vaikne. Ühesõnaga mina ise.

Mis tema käitumises või välimuses provotseerib tema taga
kiusamist?

Endal on näiteks Aspergeri sündroom, tähendab, et olen sotsiaalses pooles alaarenenud. Olen ja käitun teisiti. Üks suur kiusamis magnet on kindlasti see, kes ei oska kiusamist oodata ja kes on loomult vaikne, ning teistsuguse maailmavaatega.

Raske on olla teistsugune...
'All our words are but crumbs that fall down from the feast of the mind.'

Re:

juuksed on musta värvi, paljudel on ka poisipea, paremat silma katab üleni või osaliselt tukk . Alla panin näite, see on küll aga poiss . Minuarvates on nad väga ilusad, olen ise ka natuke emotüüpi ning juba narritakse ÜPRIS koledate sõnadega ...
Enamasti on kiusajateks ossid ehk siis sellise stiiliga inimesed, kes kuulavad träna ehk trance. Loomulikult on kiustajate seas ka teisi inimesi, kuid osse leidub kõigerohkem...[/quote]
hmm mul ka juuksed samad aga ei narita
sest ma annan ikka täiega vstu
http://www.rate.ee/users/MinuReidikontoo <---minu reit!:)

Mul on selline olukord. Olen seltsiv, õppin hästi, kõik kursused neljad ja viied. Käin pidudel, teen kõike kaasa ja värki. Niisiis tahtsid ühed tüübid klassist sõpradeks hakata- Mina ei tahtnud. Ma ei salli selliseid inimesi. Ühesõnaga hoidsin neist eemale jne. Nad on üli lapsikud, ise 18 aastased. Nii nad siis nüüd kolmekesi tunnevad ennast alavääristatuna ja teevad igasuguseid etteheiteid ja arvavad, et mõnitavad mind jne :D . Nad ei leidnud siiamaani põhjuseid mõnitamiseks, kuid siis hakati mõnitama mind minu elukoha pärast, mis on täiesti normaalne koht. Lihtsalt nad ei leia põhjust mõnitamiseks, ma olen tugev nind panen neile alati vastu kui midagi on. Mul lihtsalt küpsem maailmavaade jne jne. Nad ühesõnaga püüavad iseendale tõestada, et on minust paremad.

Andrew kirjutas:Kirjuta siia, kes on sinu arvates tüüpiline kiusatav.

Kuidas ta välja näeb?
Kuidas ta ennast käitub?
Mis tema käitumises või välimuses provotseerib tema taga kiusamist?

Teeks koos portree sellisest tüübist. Ehk siis kiusamise ohvrid taipavad, mis nende juures soodustab kiusamist. Ning saavad ennast vastavalt muutma.

NB! siin foorumis räägime ainult tüüpilisest tagakiusatavast. Ainult koostame selle portree/kirjeldus.
'aitäh selle eest et panid selle teema siia ja kiusatakse ka kadetusest (nagu mind ) sest ma olen teistest tugevam kuna teen iga päev trenni ma olen sõltuvuses sellest aga no jah ja ka sellepärast et olen vist kõige häbelikum ja mul on vahel evameeldiv olla palju rahva juures =/ aga tõesti tuleks niisugused värdid peatada ja panna pilt ülesse neist ja kirjutada kui "LAHKED" nad on !!!

Minul on prillid, aga mu kehas ei ole midagi narritavat. Enamus meie klassi tüdrukuid on minusugused ja , kui ei siis hullemad.
Aga narritakse just mind ja minu väga sarnast ja AINSAT sõpra kogu koolis. Inimesed, kes narrivad kedagi kellel on prillid on lihtsalt peast segi, sest esiteks on prillid praegu VÄGA moes ja teiseks, milles on see inimene süüdi? Mina näiteks sain prillid sünnitraumal milles oli süüdi arst! Ma vihkan seda arsti elu lõpuni, aga ma ei hakka ütlema miks ma lihtsalt tean, et tal oli selle üle veel hea meel kah. Sellest küsimus: Mida sain ma teha? Milles olen ma süüdi, et mul prillid on?

Ma ei ole küll tüse, kuid need kes on teistest natukenegi paksemad....siinjuuures saab inimene muidugi ise mõelda, kas ta on oma paksuses ise süüdi või on tal lihtsalt mingi geeniviga.Igatahes narritakse neid väga palju..kuigi jällegi.. Milles on see inimene süüdi, kui ta just ise oma paksuses süüdi pole?

Ja mida saavad teha need kes ei suuda osta omale firmamärgiga riideid või mis iganes? Näiteks minu perel oleks raha küll, kuid ma põhimõtteliselt ei osta neid sest minumeelest on need inimesed, kes sõna otseses mõttes "elavad firmamärkide nime" nagu Nike,Adidas, Vans ja mis iganes veel lihtsalt hullud kes vajavad abi.Nende meelest ei kõlba keegi kellel pole firmamärke. Minu klassis on selliseid küll ja küll!

Kokkuvõtteks= Kiusajad on lihtsalt khaledad ja hullud kes ei saa endaga hakkama! :D

SomethingMissing kirjutas:väga vale on poistel kiusata tüdrukuid, see on kuidagi väga ebaaus, poisid on ju tugevam pool ja meie tüdrukud nõrgem.
Meil just nii, et tüdrukud on tugevam pool. Noh füüsiliselt on jah poisid, aga tüdrukud oskavad nii tabavalt ja täpselt öelda asju, mis panevad kohe poiste karbi kinni ja teevad neil nii margi täis, et neil on hiljem häbi meile otsagi vaadata. Vähemalt minuga on nii :P :P
Aga ma teen seda ainult äärmisel juhul. Kui kaklema tullakse, siis kaklen vastu.

Olgu kiusaja kasvõi jõujunn
mina olen ikka kunn
mul on küüned
:D :D

Et siis ühesõnaga mind enam ei kiusata. Poisid algul kiusasid, said tappa, marki täis ja nüüd oleme poistega parimad sõbrad. juhuu

Suuremad kiusavad väiksemaid. Tusedamaid narritakse ebameeldivalt. Prillidega inimesi samuti. Nagu ka näiteks mind. Muidugi enam ei narrita, sest kõik algklassi lapsed on sellega harjunud (noappi. ma olen algklass. vähemalt meie klassis saadakse aru sellest.) Näiteks ka selline asi, et kui tydruk saab suureks (rinnahoidja jne.) hakkavad KÕIK narrima. Eriti poisid, kes on nii lollikesed.

;)
Keegi ei unusta mindd. lalala..

Eestlaste juttu pead uskuma, muidu pole sa Eestlane vaid Venelane :D

Tüüpiline kiusaja on kindlasti kes näeb vaenlases konkurentsi või kes v6ib teda t2helepanu troonilt lükata
muidugi on erandeid on väga nõrku inimesi kes solvavad ütled vastu ei r22gi ta sinuga kunagi.
On olemas ka väga halbu inimesi kes solvavad solvavad sa lööd ta vigaseks nad ikka solvavad
ja mis seal ikke muiduig kui ta pole k6ik eelnev siis on ta kodus sattunud vägivalla ohvriks kas vanemate õdede venndade v6ib olla tähele panupuudus vanemad töö narkomaanid ja ei pane tähele mis toimub Kui alati j222b ka kasvatamatus

olge tublid :D kui keegi ülbitseb :D andke vastu nina :D teisiti ei :D saa :D

Peppermint kirjutas:
Andrew kirjutas:Teeks koos portree sellisest tüübist. Ehk siis kiusamise ohvrid taipavad, mis nende juures soodustab kiusamist. Ning saavad ennast vastavalt muutma.

Mina küll ei pea õigeks seda, et kiusamise ohvrid on selle nagu iseendale kaela toonud (kuigi võib ka seda juhtuda). Ja kindlasti ei peaks ennast muutma, et teistele meelejärgi olla ja kellegi hulka sulanduda. Kiusajatele vastuhakustrateegiat peaks muutma, mitte iseennast.

Võibolla olen ma liiga õrnake... kunagi kiusati mind ka ja selliste lausete lugemine viiks tuju hoopis nulli ja enesesüüdistusteni kuna ma pole piisavalt sobiv millegi jaoks.

Ma arvan samamoodi. Ma ütleks, et probleem on kiusajates, mitte kiusatavates. Alati on keegi, kes erineb massist. On tal siis teine ellusuhtumine, maailmavaade, teistsugune välimus, ... . Kui kõik kiusatavad muudaks ennast selliseks, et nad ei oleks kiusatavad, ehk siis kiusajate sarnaseks, oleks maailm ju jube mage koht. Siis oleks tulemusel kogu maailm üks hall mass.

Muutma peaks üritama neid, kes kiusavad. Ma küll ei tea kuidas :)
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Neid on erinevaid, ühed, kes julgevad oma arvamuse eest seista ja seda ka avaldada. Minu kallal näiteks virisetakse sellepärast, et mul on mingigi arvamus ja ma julgen seda avaldada,
Teised, kes istuvad üksinda nurgas ja ei räägi, siis hakatakse norima.
Kolmandad, kes on kas näiteks prillidega, paksud, paljude vinnidega näos jne. Põhiliselt kiusatakse neid kellel on mingit pidi teistsugune väljanägemine.

Keda kiusatakse:

1. Vaiksed, ebakindlad. Nende peal on ennast ohutu välja elada, sest tavaliselt pole neil sõpru ja nad ei tee oma kiusamisest vähemalt avalikult suurt numbrit.

2. Väheseltsivad inimesed, kes elaksid nagu natuke teises reaalsuses. Siin all pean silmas teatud riietumis- ja soengustiili (näiteks "vanaema kampsun") ning käitumist, mis on väga viisakas, korralik ja veidi vanamoodne (näiteks sõnavara koha pealt).

3. Teistsugune välimus: ülekaal (või mõnikord ka liigne kõhnus), pikkus, suur nina, kõõrdis silmad, valehambumus jne.

4. Vaesed - kui inimene käib teistest oluliselt viletsamini riides, mõnikord haiseb ka kopituse järgi, on see tavaliselt ettekääne tema kiusamiseks.

5. See, et oled venelane. Kahju küll.

6. Ebaõnn. Mõnikord hakatakse kiusama täiesti suvalist inimest, kellel pole nende omadustega midagi pistmist.
Sündides oleme alasti, näljased ja läbimärjad. Siis lähevad asjad hullemaks...

tüüpiline kiusatav jääb kiusajale lihtsalt ette. ka mina olen teistele ette jäänud. asi pole mu välimuses ega midagi. ma olen väga ilus tüdruk, mulle vaadatakse tänaval järgi, õpin ka hästi, mul on palju sõpru, ma olen viisakas, sõbralik, oskan jätta head muljet, ma ei ole vaene . mind kiusati 5-7 klass. teised klassikaaslased ütlesid, et need kaks tüdrukut tunnevad end minust ohustatuna, kuna nad ei ole eriti hea väljanägemisega. ja paljud tõukavad neid eemale. üks näeb täpselt nagu siga välja,päriselt. ma pole ainuke, kes nende ohvriks on olnud. on ka teisi, kes on näiteks öelnud neile midagi , mis neile ei sobi, või ei ole teinud seda mida need kaks käskinud on. mul lihtsalt sai lõpuks nende kiusamisest kõrini ja ma ütlesin ühele neist kõik välja mida ma arvan. ma läksin väga hoogu sellega . lõpuks ta palus mult vabandust, ja me saame väga hästi läbi.

minu klassis näevad peamised kiusatatavad välja
1. need kes on ilusad, kes õpivad hästi ja kes saavad kõikidega suurepäraselt läbi, kuid kes on natuke arad ja häbelikud, sest nendest tuntakse end ohustatuna ja sp üritatakse olla see 'kõva meess' kes hakkab mõnitama
2. need kelle välimus ei ole eriti kena, kellel on vistrikud või prillid, kes on paksud

Võin tuua näiteks iseenda: käin korralike riietega koolis: mul on üks paar teksaseid ja siis on mingid 3-4 pluusi. Sellest mulle kooliskäiguks piisab, ema lihtsalt peseb tihemini. Ma ei ole kole, kuigi tänu kilpnäärme alatalitlusele, mis mul paar aastat tagasi oli, läksin paksuks. Olen üritanud, tõesti olen, kõhnuda. Käin mitu korda nädalas trennis ja vahest ka jooksmas jne. Ma ei õgi nagu meeletu. Mul pole mitte midagi häda. Õpin 4,5iitele ja väljaspool kooli on mul suhteliselt palju sõpru. Jah, mu enesehinnang võib tunduda hea.. Kuigi ega ma mingi enesehaletseja ei ole. Olen, nagu olen - miks peaksin end mingi tobeda kiusaja pärast muutma, kui meeldin oma väljaspool kooli sõpradele nii, nagu olen? Võtku nad mind ja ka teisi kiustavaid nii, nagu oleme.

Aga ikkagi narritakse. Miks? Sellepärast, et:

- Olen veidi äkiline ning hakkan vastu, aga mitte piisavalt hästi, et nad aru saaks.
- Lähen lõpuks tuliseks ning võin kukkuda peksma. Olen üritanud tagasi hoida, aga see on juba mul kord sissekirjutatud, lõplikult vabaks sellest ei saa.
- Ma ei ole selline tavaline nooruk, kes joob ja suitsetab jne. Kuigi minu klassis selline teema pole eriti in, olen märganud, et see hakkab kergelt sisse tulema.
- Olen veidike paksuke.
- Mul on igasuguseid tujusid: kord rõõm, kord mase, kord ignotuju, kord lällamistuju. Vastavalt neile ma ka käitun.
- Kui olen mina ise, peavad mind teised imelikuks. Mulle meeldib igasuguseid kreisisi asju teha. Nalja peab saama, eks? Aga vähesed, ainult need, kes mind mõistavad, naeravad koos minuga. Nojah, ma ei ole just sündinud koomik.
- Olen liiga otsekohene vahest, ning võin teha haiget ka kellegile, kellega hästi läbi saan. Tihti vabandan ka pärast kiusaja ees, kui olen talle haiget teinud, kuigi tihti ei tohiks ma seda teha.

Mis põhjustab narrimist:

- Ta kannab prille või on paks
- Ta iseloom on teistsugune
- Talle meeldivad teistsugused asjad, kui nendele ''kõvadelemeestele ja krõhvadele''
- Tal on majas kas rikkus või vaesus
- Õpib hästi
- Armastab mingeid imelikke asju, nagu näiteks rugbi või lambad vms..
- Ta ei saa eriti oma asjadega hakkama.
- On lihtsalt pika taibuga
- Tal on mingi sündroom või haigus
- Ta pere on teistmoodi
- Hügieen
- Teistsugune maailmavaade
- Teine rass
- Midagi muud, mis mulle praegu pähe ei karga

Algklassides narritakse minuarust enamasti paksemaid poisse/tüdrukuid. Vanemates klassides tegelikult sellist narrimist eriti polegi, vahel lihtsalt öeldakse kiusamiseks ebameeldivaid asju või lihtsalt selleks, et ise ägedam näida. Mõned arvavad küll, et iga inimene keda narritakse on ise süüdi selles, et teda narritakse. Tegelikult ei pruugi see alati nii olla, vahest lihtsalt igavuse peletamiseks otsitakse inimene keda on hea mõnitada (ja paksemad inimesed on selleks kõige levinum valik) ja see inimene ise ei ole tegelikult midagi teinud. Mind ka narriti algklassides ja seda klass vanemate tüdrukute poolt, keda ma ise ei tundnudki ja mina polnud neile küll midagi teinud . :roll: Inimesed keda narritakse tunnevad ennast tihtipeale halvasti ja hinded hakkavad osadel langema jne .. See võib päris tõsiseks probleemiks kujuneda.

Ja eelnev postitaja ütles enamasti ära juba need asjad mis põhjustavad narrimist . :wink:

Mind kiusati ~kuuendas klassis sest ma olin ümaram, ning seitsmenda kaheksanda klassi paiku kus ma vahetasin kooli et oleks lihtsam saada heasse gümnaasiumisse (läksin varem heasse kooli, sest eelistatakse gümnaasiumisse oma kooli õpilasi)
uue õpilaseni kiusati sest ma olin teistest erinev, uus, ning nad ei osanud seisukohta võtta, ma olin rohkem omaette, välimuselt teistsugune, vaikne.
Ning minu arust kiusatakse neid kes on omamoodi rohkem, erinevad hallist massist.

Mina olen enda klassis rohkem "kiusaja" ja ma annaks teile nõu kui teid kiusatakase:
Poistele: Võtke asja naljana ja tehke enda kohta ka mõtetut nalja.
Kui kiusatakse järjepidavalt siis lihtsalt ole natuke agressiivsem (lõõ,ähvarda,sõima) Kui juba "kiusajale" neist kolmest teed mis sulgudes on, siis ta on juba vait ja ei julge midagi teha.

No kui te ei julge neist midagi teha, siis pole ka abi ka õpetajale kittumisest, sest siis läheb asi aina hullemaks.Enda kohta pisike näide:
Ma vahetasin paar aastat tagasi uude kooli, sest vahetasime elukohta.
Läksin uude kooli, kohe esimesel päeval hakkas üks tüüp nokkima, sõimama, ütles midagi, et mida sa siit koolist tahad jne kao tagasi...
Siis ütlesin talle: "kui palju veel ärpled siis hakkad kikusi seedima"
Peale seda pole sõna ka õelnud, btw me nagunii sõbrad juba, nädalaga oli kõik korras seal uues koolis.

okk nagu, kui lugesin osa läbi, mulle aitas, olin piisavalt teada saanud. nagu üks tydruk nimetas, et asi võib olla sebimises, et kiusaja tahab kiusatava tähelepanu, aga võib-olla on asi kiusatajas
[*] välimus
[*] riietus
[*] rahaline olukord
[*] õppeedukus
[*] jne.
Aga kindlasti on asi ka kiusajas, et äkki ta vajab tähelepanu. :?:
nii et kõigil on oma arvamus sellest asjast!! ;) :!: :!:

Inimesi kiusatakse erinevate asjade pärast.

Väga suure tõenäosusega kiusatakse neid kes hoiavad omaette, on teistest pisut erinevad nt. priskemad, pikemad, lühemad jne. või siis halvasti õppivaid mitte poppe tüdrukuid ja hästi õppivaid mitte poppe poisse.

Ta võib välja näha selline nagu kõik teised. Kuid võib olla ka pisut erinev nt. kannab prille, on priske jne.

Tavaliselt ei kiusata neid kes on kambakesi koos ja kus kambas astutakse üksteise kaitseks välja. See on parim kaitse, mis kiusatavaid aitax. Nad peaksid moodustama ühe grupi ja kui kedagi sellest grupist kiusama hakkatakse, siis astuvad teised tema kaitseks välja ja nad jäetakse rahule.

Tema välimuses ja käitumises ei pruugigi midagi valesti olla ka teisi häirida, ta on ehk lihtsalt kerge saak.

Kuid mul on ka mõtteid selle kohta, miks inimesest yldse kiusaja saab?
Asi võib olla nt perevägivallas, tema peale ollakse kodus ülekohtune ja selle viha mis tal oma pere vastu on, elab ta välja nende peal, kes kergemaks sihtmärgiks on. Aga võibolla nad üritavad lihtsalt näidata,et nad on kõigist paremad ja kellegil ei tohiks olla asja neile öelda midagi sellist mis neile ei meeldi. Kuid ka see keda kiusatud on võib asuda kiusaja rolli, sest tal on lihtsalt kõrini sellest, et ta ohver on.
Kuid ei ole mingit kindlat reeglit selle kohta keda kiusatakse, või kes on kiusatav.

Minu arust kiusatakse selliseid mitte ägedaid , ehk nagu tuupureid jne . Aga mõnikord võib ka täiesti tavaline inimene olla kiusamise objektiks .
Välimus ei peagi eriti lugema . Mõned lihtsalt on sellised , kes võtavad suvalised ette ja hakkavad kiusama ja värki . Aga üleüldiselt on välja kujunenud kiusatuse objektiks sattuvad siukesed teistsugused , kes ei kanna kõrgeid kontsi , ega käi pidudel jne .
Tavaliselt on ta rahulik . Aga võtan omast kogemusest , et ma pole rahulik , olen pigem hüpperaktiivne , aga noh , kiusatakse ikka .
provotseerib see , et nad ei ole sellised nagu teised on . Mingi kamba liider hakkab mõnitama siis on juba terve kool jne .

Re:

lalala kirjutas:algklassides kiusati inimesi, kellel pole raha ja kes käivad teistmoodi riides.
umbes 7. ja 8. klassis kiusamist väga ei esinenud. narritakse vaid eriti blondiine, kellele midagi kohale ei jõua. ja ka neid, kes käituvad kui litsid.
aga prillidega inimesi pole meie klassis eriti kunagi kiusatud..
jah, just neid kiusatakse, kes lasevad end kiusata, kes on iseloomult nõrgad. või siis vastavad kiusamistele imelikult. see ajab kiusajaid naerma. ntks, hakkavad kiusajatele vastu, kuid väga imelikult sõimates või rääkides..
kiusajatele tuleb vastu hakata vaimukalt, sarkastiliselt. tuleb näidata, et oled tugev ega hooli üldse nende arvamusest.
vähemalt meie klassis on nii. :roll:
Mult tekkisid selle kirja kohta järgmised küsimused:
1.Milline on litsilik käitumine?
2.Kuidas või mida tähendab kiusamisele imelik vastamine? Mismõttes nagu imelik vastamine??

Keda kiusatakse suurema tõenäolisusega? Inimesi kes julgevad erineda ja teevad seda tahtlikult või siis inimesi kes ongi erinevad.
Kuidas ta välja näeb?Enamasti siis vist erakordselt pikad või lühikesed või ülekaalulised inimesed. Ka inimesed kes riietuvad teisiti nt. emod jne.
Kuidas ta ennast käitub? Alandlikult võibolla, pole kindel.
Mis tema käitumises või välimuses provotseerib tema taga kiusamist? Teistest erinemine.
My world was black and white until you walked through my door and into my heart. <3

Meie koolis kiusatakse põhiliselt õpilasi kes on tagasihoidlikud,käivad teistmoodi riides kui teised õpilasi meie koolis ja kes tunduvad iseloomult olevat ülbed ja kellel on hinded pidevalt halvad.

Ehtne näide oleks ma ise,sest mul just nii ongi ,et igakord kui ma koolis olen esmalt mind hakatakse norima siis pekstakse ja seda kõike sellepärast,et ma olen tagasihoidlik minu iseloom on teistsugune ,kui teistel ja ma ei ole eriline peoloom mis läheb ka teistele korda ja nimelt mul hakkavad hinded suhteliselt halvaks minema ja seda sellepärast ,et mul on väike arvuti sõltuvus ma vähemalt arvan ,et sellepärast ,aga ma ei ole kindel ja mu riietus stiil on ka tunduvalt teine kui teistel ja ma ei sa sinna midagi parata kui mu riietus on teine sest mu vanematel ei ole nii palju raha ,et osta igasuguseid lahedaid riideid.

Endiselt väga tahaks kuulda selle teema algataja kommentaari selle kohta, et miks on hea muuta kiusatavate mingeid omadusi...

Pigem võiks kõik pead kokku panna ja mõelda, kuidas probleeme lahendada.
Näiteks: Kes mõnitab riiete pärast - ehk on tal siis endal mingi probleem sellega...
Muude probleemidega - Äkki on kiusaja ebakindel?
Kiusatakse kodus?

Endiselt leian, et keskenduda tuleks kiusajatele.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Nalja teete või?! See teema on ülikooliharidusega psühholoogi poolt algatatud?!? Täitsa lõpp, no on tõesti kellelegi veel vaja selgeks teha, miks psühholoogia on ajuvaba mulliajamine ja psühholoogid ise selle tee valinud tõenäoliselt sellepärast, et vaimne potentsiaal millegi mõistlikuni ei küündi. Mis teema neilt "geniaalsetelt" konsultantidelt järgmiseks tuleb? Näiteks, mida peaksid vägistamiohvrid enda juures muutma ehk siis kuidas oma süüd vähendada, et mitte vägistatud saada? Või sama analoog mõrvarite ja mõrvaohvritega? Ja te, pubekad, tahate sellistelt veel mingit nõu ja abi saada?!?!? :shock:

Meil narritakse pakse inimesi ja ka natukene koledamaid. :? nooo neid kes ei ole ,,popid. aga mina neist aru ei saa .
Niinõme ju kui oled 5 kilo raskem kui keegi teine ja siis sind kohe paksuks sõimatakse :S Mina see pole ,aga ma räägin mõnest teisest inimesest . Haigee :x :?
kui ma poleks selline, oleksin kui öö ilma kuuta !
You were my everything and i really miss you!! <3 But now i can't take all the pain that i feel.

Meie klassis on üks tüdruk , kes kannab kogu aeg samasi riideid, ja iga päev on samad jalanõud millega ta kooli tuleb, ja kui ta need kehalises ära võtab siis annab ainult gaasimaski soovida. Ja tal on üks haigus, mingi, mai tea selle nime aga, ta haiseb kuse järgi :S Ja kõige nõmedam on see, et kui üritad temaga normaalselt rääkida, siis ta mingi saadab p*rse vms. Ja kui ta end meigib siis paneb ripsmedushi niimoodi , et kõik kohad seda täis. Jube ausõna, tema läheduses on võimatu olla , ja ta ei lase end aidata . koguaeg vahib sellise näoga et kui pilgud tapaks...

Oijah. Minu lemmik teema selles foorumis...

Kuigi olen aru saanud, et Andrew siin mail enam (väga?) ei käi, on mul ikkagi üks küsimus põhimõtteliselt talle aga no olude sunnil siis kõikidele teistele.

Ütleme, et Mati kiusab Katit, kuna Kati on paks ja tal on prillid. Kati teeb hästi palju trenni ning käib silmaoperatsioonil. Katist saab ilus tüdruk. Seega enam ei vasta siin foorumis teemaks olevale "kiusatava profiilile". Kati seega muutis ennast. Kas Mati seega enam ei kiusa Katit? Kas Mati enam ei kiusa mitte kedagi? (st. ei hakka kedagi järgmist kiusama)

(Kati sai ennast muuta. Aga mis siis saab, kui kiusatakse nt. mõne puude pärast?)

Kes peaks ikkagi ennast muutma? Kiusaja või kiusatav?
― R.J. Palacio, Wonder

Bucerus kirjutas:Oijah. Minu lemmik teema selles foorumis...

Kuigi olen aru saanud, et Andrew siin mail enam (väga?) ei käi, on mul ikkagi üks küsimus põhimõtteliselt talle aga no olude sunnil siis kõikidele teistele.

Ütleme, et Mati kiusab Katit, kuna Kati on paks ja tal on prillid. Kati teeb hästi palju trenni ning käib silmaoperatsioonil. Katist saab ilus tüdruk. Seega enam ei vasta siin foorumis teemaks olevale "kiusatava profiilile". Kati seega muutis ennast. Kas Mati seega enam ei kiusa Katit? Kas Mati enam ei kiusa mitte kedagi? (st. ei hakka kedagi järgmist kiusama)

(Kati sai ennast muuta. Aga mis siis saab, kui kiusatakse nt. mõne puude pärast?)

Kes peaks ikkagi ennast muutma? Kiusaja või kiusatav?
Pole täpsustatud, kes see Mati täpsemalt on. Yldiselt on nii, et siiski ka kiusajad pole yhte tyypi. Olen tähele pannud, et on kiusajad, kes tahavad lihtsalt "nalja teha" ja on kiusajad, kes ongi hingest õelad ning peavad pidevalt kedagi aasima(põhjused polegi olulised). Hea, et neid inimesi just palju pole, kuid väga kahetsusväärne ja kurb, et siiski leidub mõningaid igas koolis ja ka hiljem elus.
Kui Mati on kiusaja, kes tahab lihtsalt "nalja teha", siis ta vajab ka nalja tegemisex põhjust. Kui põhjus kaob, siis ta jätab kiusatava rahule ja otsib uue isiku, sest neid ikka jätkub. Tavaliselt kiusaja kiusamist täiesti maha ei jäta, kui ta mõttemaailmas just põhjalikke muutusi ei toimu. Kui aga Mati on kiusaja, kes on õela hingega, siis ta leiab lihtsalt teised põhjused - kas või see, et Katil on parema silma all lapsepõlvest arm või siis õpib ta Matist paremini. Põhjusi jätkub niipalju, kui inimene leiab erinevusi.
Kui inimesel on puue, siis ma ei teagi. See inimene, kes norib inimest tema puude pärast peab olema ikka kh eriline jõhkard..

Muidugi peax end muutma kiusaja. Kiusataxe siiski mingite erinevuste pärast. Me ei saa ju teha kõiki inimesi yxteise sarnastex. Ma ei tea, kas inimloomusesse on juba programmeeritud mingi värk, mis tekitab sallimatust erinevuste vastu ja mis tahab kõike muuta endasugusex.. või on siiski võimalus muuta inimene täielikult piirideta mõttemaailmaga tolereerivax olendix ?
eraldatus

Saan ka enda pealt näite tuua...

Neid, kes pole nagu teised.

Kuidas ta välja näeb?
Kandsin teist stiili riideid. Needid, lõhkised teksad jms.

Kuidas ta käitub?
Ignoreerisin või sõimasin neid vastu, kes mind mõnitasid. Ise pole kunagi kedagi esimesena sõimanud. Üldiselt olen viisakas, sõbralik aga kui minu või mu sõprade kallale tullakse võin hambaid näidata..

Mis tema käitumises või välimuses provotseerib tema taga
kiusamist?

Käisin trennis, mis inimestele ette jäi. Kuulasin muusikat, mida kõik ei kuula. Ignoreerisin või ütlesin vastu. Mina ei tea, mis neile ette jäi. Kooli vahetasin, kadusid ka probleemid.

Ma arvan, et kiusatava välimus, rikkus, õppeedukus ei ole tegelikult kiusamise põhjustajad.
Pigem arvan, et selles lapses on juba varakult tekkinud alaväärsustunne. Ta on kas oma erinevusega (vaesus, paksus, prillid vms), ebatäiusliku tundega, hirmuga, et ta ei ole konkurentsivõimeline üksi jäänud ja/või on vanemad, kasvatajad alaväärsustunnet veelgi süvendanud (hinnangud, süüdistused). Sageli on sellist päritolu lapsed ka kehvemate sotsiaalsete võimetega ning reaalsustajuga. Viimasest siis igasugu tähelepanu ja intelligentsusvead. Seetõttu arvan, et ei aita väljamõeldud sarkastilised vastused kiusajatele, vaid ravima peaks lapse hinge.

Gne kirjutas:Ma arvan, et kiusatava välimus, rikkus, õppeedukus ei ole tegelikult kiusamise põhjustajad.
Pigem arvan, et selles lapses on juba varakult tekkinud alaväärsustunne. Ta on kas oma erinevusega (vaesus, paksus, prillid vms), ebatäiusliku tundega, hirmuga, et ta ei ole konkurentsivõimeline üksi jäänud ja/või on vanemad, kasvatajad alaväärsustunnet veelgi süvendanud (hinnangud, süüdistused). Sageli on sellist päritolu lapsed ka kehvemate sotsiaalsete võimetega ning reaalsustajuga. Viimasest siis igasugu tähelepanu ja intelligentsusvead. Seetõttu arvan, et ei aita väljamõeldud sarkastilised vastused kiusajatele, vaid ravima peaks lapse hinge.
... või äkki kiusaja ongi see, kes on juba varakult tekitanud alaväärsustunnet.

Ma olen seda usku, et kiusajal on pigem mingi probleem hingel. Arvan, et ravima peaks kiusaja hinge.

Gne kirjutas:Pigem arvan, et selles lapses on juba varakult tekkinud alaväärsustunne. Ta on kas oma erinevusega (vaesus, paksus, prillid vms), ebatäiusliku tundega
Kes tekitab ebatäiuslikkuse tunde lapses? Iga laps võib tunda end ju hästi ja täiuslikult. Kuni tuleb keegi, kes tekitab vastupidise tunde.
Gne kirjutas:kasvatajad alaväärsustunnet veelgi süvendanud (hinnangud, süüdistused)
Vot selle najal siis seega on ju kasvatajad kiusajad. Miks kasvataja annab hinnanguid või süüdistab? Järelikult endal mõni probleem. Ravime hoopis siis selle kiusaja probleemi...
Gne kirjutas:Sageli on sellist päritolu lapsed ka kehvemate sotsiaalsete võimetega ning reaalsustajuga. Viimasest siis igasugu tähelepanu ja intelligentsusvead. Seetõttu arvan, et ei aita väljamõeldud sarkastilised vastused kiusajatele, vaid ravima peaks lapse hinge.
Ma nüüd päris täpselt ei saanud aru, kust need tähelepanu- ja intelligentsuse vead tulevad?
Gne kirjutas:Seetõttu arvan, et ei aita väljamõeldud sarkastilised vastused kiusajatele, vaid ravima peaks lapse hinge.
Minu seisukoht on, et ravida tuleks kiusaja hinge.
― R.J. Palacio, Wonder

Probleemsemast perekonnast laps on enam kinni hinnangutes, eelarvamustes, mõtetes, et mida keegi temast arvab, hirmus... seetõttu ta halvemini toimib käesolevas hetkes. Nt narritakse seda last selle eest, et ta ei kuulnud, mida õpetaja küsis või ilmub see laps üksinda tundi, mis pidi ära jääma... Ta jääb vahele kummalise käitumisega ning ei ole piisavalt taiplik võrreldes teistega.

Olen nõus, et palju saab alguse vanematest, kes ei saa ise oma kompleksidest aru. Sama lugu on ka kasvatajate ja õpetajatega, kes ei näe, kui nad halvasti kasvatavad, on halvaks eeskujuks. Kiusajad lapsed on sama moodi probleemsest perekonnast nagu ka kiusatavad.

Mina olen ka selle arvamuse poolt, et probleem on tavaliselt kiusajas, mitte kiusatavas.

Ma ei ole pärit probleemsest perekonnast. kehvemad sotsiaalsed võimed? Väljaspool kooli oli mul sõpru kellega sain hästi läbi, probleeme polnud. Sain üpris varakult oma esimese töökoha, mille käigus pidin suhtlema võõrastega ja ka endast vanematega - mitte mingeid probleeme. Kooli vahetades ei esinenud uude klassi sulandumisel mingeid takistusi. Ka oma klassiga sain algul hästi läbi, olin aktiivne, võtsin üritustest osa, ei hoidnud neist vahetunnis eemale. Intelligentsus? Kui ma viitsisin õppida, olid mul hinded head. Ühtegi kahte pole mul kunagi tunnistusel olnud, käisin olümpiaadidel ja õpetajad kiitsid mind mu väga laia silmaringi eest.

Ja siis ühel hetkel lihtsalt hakkas norimine pihta. Õnneks ma enam täpselt neid algusaastaid ei mäleta. Tõenäoliselt algas rohkem norimine 6. ja 7. klassis, enne seda oli n-ö juhuslik. Rohkem on meeles viimane aasta, kui seal koolis käisin. Tõesti, enamjaolt olid mul klapid kõrvas ja ma ei suhelnud oma klassiga. Aga miks ka peaksin? Vastusõimamine ei aidanud, rahulikult rääkimine ei aidanud, ignoreerimine ei aidanud. Mõnitama tulid ka suvalised inimesed kooli pealt, kellega mul mingit kokkupuudet ei olnud. Selle kohta kehtib lause, et kui vaja, siis leiab probleemi. Ma ei leia, et mul on vaja suhelda inimestega, kes peavad oma muresid välja elama sellega, et tambivad teisi maapõhja.

Ja vot siin kohal tahaks tõesti küsida, et kuidas mina kui kiusatava rollis olija teenisin ära sellise käitumise kiusajate poolt?
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid klassikaaslastega”