Re: Kes on tüüpiline kiusatav???????

Gne kirjutas:Probleemsemast perekonnast laps on enam kinni hinnangutes, eelarvamustes, mõtetes, et mida keegi temast arvab, hirmus... seetõttu ta halvemini toimib käesolevas hetkes. Nt narritakse seda last selle eest, et ta ei kuulnud, mida õpetaja küsis või ilmub see laps üksinda tundi, mis pidi ära jääma... Ta jääb vahele kummalise käitumisega ning ei ole piisavalt taiplik võrreldes teistega.

Olen nõus, et palju saab alguse vanematest, kes ei saa ise oma kompleksidest aru. Sama lugu on ka kasvatajate ja õpetajatega, kes ei näe, kui nad halvasti kasvatavad, on halvaks eeskujuks. Kiusajad lapsed on sama moodi probleemsest perekonnast nagu ka kiusatavad.
Miks on probleemsest perest pärit laps kinni hinnangutes? Järelikult keegi on teda kiusanud. Alaväärsustunne ja kompleksid ei teki iseenesest. Need tekivad näiteks kellegi tegude tulemusel. Kui inimesed oleks sõbralikud ja võtaks kõiki võrdsetena, võiksid ju ka väga vaesest perest lapsed tunda end hästi ja olla sõpradega.

Kui laps ei kuule, mida õpetaja küsis ning teda sellepärast narritakse, siis kuidas see on seotud lapse perekonnaga? Miks teda üldse narritakse sellepärast? Minuga on väga mitu korda juhtunud, et ma ei pane tähele, mida õpetaja küsib. Mitte keegi pole sellepärast narrinud... Samamoodi on ettetulnud, et loeng/tund jääb ära ja ma ikka platsis. Sellel, kes sellepärast narrib, on tõenäoliselt endal mõni probleem.

Ning "Reedetu" jutt... Mida Sinu, Gne, hinnangul ta valesti tegi?
Mina leian, et tal oli lihtsalt probleemidega koolikaaslasi.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Miks on probleemsest perest pärit laps kinni hinnangutes? Järelikult keegi on teda kiusanud. Alaväärsustunne ja kompleksid ei teki iseenesest. Need tekivad näiteks kellegi tegude tulemusel. Kui inimesed oleks sõbralikud ja võtaks kõiki võrdsetena, võiksid ju ka väga vaesest perest lapsed tunda end hästi ja olla sõpradega.

Ma olen täiesti nõus sellega. Poleks üldse küsimuse alla seadnud. Need hinnangud, halb kohanemisvõime jms on sageli vanemate tekitatud. Nt lapsevanem ütleb, et naabripoiss küll jõuaks poodi kiiremini joosta kui sina. Selle lausega ta õpetab võrdlema halvas võtmes ennast teistega ja samuti õpetab, et kiiremini jooksmine on midagi suurepärast, millega võiks armastust ära teenida. (Tegelikult võiks füüsiliselt nõrgemat utsitada oma teisi tugevusi leidma, mitte karistada last etteheidetega.) Minu esimene sissekanne siia vihjas just sellele, et pole tähtis, kas laps on rikas või vaene, kui ainult kasvatus oleks vaimsem...

Kui laps ei kuule, mida õpetaja küsis ning teda sellepärast narritakse, siis kuidas see on seotud lapse perekonnaga? Miks teda üldse narritakse sellepärast? Minuga on väga mitu korda juhtunud, et ma ei pane tähele, mida õpetaja küsib. Mitte keegi pole sellepärast narrinud... Samamoodi on ettetulnud, et loeng/tund jääb ära ja ma ikka platsis. Sellel, kes sellepärast narrib, on tõenäoliselt endal mõni probleem.

Ning "Reedetu" jutt... Mida Sinu, Gne, hinnangul ta valesti tegi?
Mina leian, et tal oli lihtsalt probleemidega koolikaaslasi.

Kuna foorumi teemaks on püstitatud küsimus, kes on tüüpiline kiusatav, siis ma tõin välja selle, et tüüpilised kiusatavad jäävad kiusajatele sageli ette selliste omadustega, milles nad on kehvemad ja kindlasti nad ei ole selles süüdi. Kehvemad on nad sellepärast, et nad on eluks halvemini varustatud ja see probleem tuleb perekonnast.
Võime ka teemat vahetada ja rääkida siis hoopis kiusaja portreest, sest jah ideaalne oleks see, et olgu see nõrgem laps milline tahes, aga koolikaaslased võiksid teda hoopis toetada ja hoida ja mitte narrida.

Keda kiusatakse suurema tõenäolisusega? eristub massist, on natuke vb väärakas välimusest.
Kuidas ta välja näeb? pole väga ilus,samas tavaline kah,kõik polegi ilusad.Nüüd värvis ta veel juuksed ka ära blondiks ja mustad triibud..oh vaene loll.. nüüd narritakse teda veel rohkem :|
Kuidas ta ennast käitub? ta ei tee välja. Noh,muidugi vaatab sulle otsa oma rõveda näoga.
Mis tema käitumises või välimuses provotseerib tema taga kiusamist? ma ei teagi miks just tema,sest ta pole midagi teinud nagu janii. Võibolla siis sellepärast et ta on juba sellisesse klassi sattunud ja suuremad klassid narrivad.

ta ise käib vist 5, vi 6 aga umbes 8 klassi omad narrivad.

"Nokkima" hakatakse teistsuguseid, hiljem muutub nokkimine juba kiusamiseks ja kiusamine muudab kiusatavat. Kiusamise tulemuseks võib olla see, et välimus jääb hoolitsemata (sest niiguinii ei meeldi kellelegile) ja kiusatav tõmbub endasse...
Kõik inimesed ei sobigi kokku, ei peagi sobima... aga siis tulevad "probleemsed lapsed" ja hakkavad teisi inimesi, kes neile "ette jäävad" ja nendega kokku ei sobi kiusama.
Nokkijad peaks peatama enne kui nad muutuvad kiusajateks.

Tegeleda tuleks nii kiusajaga, kui kiusatavaga, sest ühel on probleemid ja teisel on "ühe" tekitatud probleemid. Probleemid vajavad/ nõuavad lahendusi.

Minu arvamus...

Keda kiusatakse suurema tõenäolisusega?
Kuidas ta välja näeb?
Kuidas ta ennast käitub?
Mis tema käitumises või välimuses provotseerib tema taga kiusamist?

1) Meie klassis kiusatakse selliseid, kes on pigem arad, natukene pontsakamad. Aga kuna meil on üks 17 aastane poiss klassis (me oleme 7mes klass, poiss on istuma jäänud. Poiss saab aprillis 18.) siis see poiss peksab (rusikaga ja jalgadega) mu klassivenda lihtsalt ilma põhjuseta.
2) Pontsaka kehaehitust te ju teate? Arg on selline tavaline, kuid hästi vaikne ja kord kuus lausub ta ühe lause.
3) -
4) Pontsakas - kehaehitus; Arg - Kord kuus ütleb ühe lause, tihti magab sisse. ; Klassivend keda see 17 aastane käitub - enamjaolt tunnis lollitamine, teiste segamine, kuid nüüd tagasitõmmanud. Pigem segab tundi peksija.

Kiusatakse neid kes on aramad.Ehk siis nad teavad et kiusatav ei lähe sellest kellegile rääkima ja kannatab ära kõik.Kiusatakse väga mitmetel põhjustel.Vahest ka igavusest või kellegile näidata et ta on lahe.Suht haige minuarvates.ei tea miks seda kiusamist üldse vaja on.
On ju meeles mul see kui kohtusime ja silma mulle jäid,kõik see veedetud aeg mis tookord nii lõputuna näis.

noh kuna ise olin ka kiusatav siis ma tean et ma olin tollel ajal arg ja jäin ikka kellegile ette aga õudne on siis kui ikka kambakesti kiusatakse kasvõi mõne tühise asjaga aga ikka on see emotsionaalselt raske
praegu käin gümnaasiumis ja tunnetan kiusamisest rõõmu sest nii saan tähelepanu ja ma tavaliselt vastan piisavalt ebameeldivalt vastu kuid endiselt on natuke vihale ajav kui kiusamine kisub liiga lapsikuks ja siis ikka ütled paar paremat sõna

gosh ma olen ikka väga teemast kõrvale kaldunud aga lihtsalt tundus hingelähedane

mind kiusati 1-2 klassis paksuks :D
minu tugev iseloom tegi minust ühe kõigetuntuma õpilase 1200 õpilase seast , sest ma võtan asja naljaga aga kusagilt läheb piir , nt : direktori officis vmd :D
ma olen klassis üks popimatest , riides käin nii nagu tahan,
-
Kokkuvõte: algklassides tuleb ennast maksma panna , ja peaks (peaks pole õige sõna) olema ikkagi 1-3 klass popimate arvamuse järgi ainult koolis . TippTopp hetkel ikka nati kaalu juures aga pole hullu !
ja loomulikult ei kehti see igas olukorras!!!
-
Siil
Olla poisslaps on soo küsimus, olla mees on vanuse küsimus, olla härrasmees on valiku küsimus. Olla kadakas* - pole mingi küsimus!

Kiusatav: Hallist massist käitumise/välimuse/iseloomu poolest erinev isik
Kiusaja: Riiukukk, koolimõistes klassi boss, keda kõik kardavad ja kelle järgi kõik rivistuvad, tavaliselt keskmisest halvema õppeedukusega õpilane
EXJU - Ex-Jutuka Mode
Diskussioon - parim vahend probleemide lahendamiseks, seetõttu ongi enamik minu postitusi diskuteerivad.
Ma pole geenius, paranda mind. Mu postitused on ainult minu arvamus.

PaksPoiss. kirjutas:Aga kuna meil on üks 17 aastane poiss klassis (me oleme 7mes klass, poiss on istuma jäänud. Poiss saab aprillis 18.) siis see poiss peksab (rusikaga ja jalgadega) mu klassivenda lihtsalt ilma põhjuseta.Klassivend keda see 17 aastane käitub - enamjaolt tunnis lollitamine, teiste segamine, kuid nüüd tagasitõmmanud. Pigem segab tundi peksja.
Selge väljaviskamise juhtum tegelikult. Tehke direktorile avaldus. Teised ka, kellel sarnane probleem.

§9, teine lõige
eraldatus

Feanor kirjutas:Täpselt ja see poiss ei ole enam koolikohustuslik. Kui ei ole, siis oleks mõistlik tunnisegaja ja vägivallatseja haridussüsteemist eemaldada.
Õigus jah... Visati minu koolistki üks ebastabiilne vägivallatseja välja pärast mulle peksa andmist. Mina küll kittuma ei läinud, aga pealtnägijaid oli palju. Et siis jah, kõige targem oleks sellest direktorile rääkida. Lisaks see, et ta on 17-aastaselt alles 7. klassis (mis on 13-aastaste pärusmaa, tegelikult peaks ta järgmisel aastal juba gümnaasiumi lõpetama), siis see näitab, et õppeedukusega see isik ka ei hiilga.. pole mõtet osasid debiile lihtsalt poputada ning mida varem sellised haridusasutustest välja heidetakse, seda parem.

No eks see ole juba ammu teada, et kiustakse neid kes erinevad. Need kes on paksud või siis väga peenikesed, neid kes on vaesed ja samas ka neid kes üldse oma välimuselt/olemuselt on teistest erinevad. vanemates klassides hakatakse muidugi kiusama neid, kes massi ja/või selle juhiga kaasa ei lähe, kes õpib hästi jne.
Tegelikult on sellest kahju.Kõigil peaks õigus olema selline kui ise tahab.

ei tea mis kommentaarid siin enne olid ja kas olen isegis iia kirj, aga igatehas välimus on täiesti pohh kui inimene ikka suudab vastu hakata ja blabla siis ei kiusata olgu ta milline tahes. 1 kommentaari silmasin küll, et kes laseb omale pähe istuda. täpselt ongi nii. see välimus ei koti kedagi kui oksad tüübilr nii vastu öelda et ta hakkab noh austama sind. see tuleb iseenesest ja nii edasi
ma ei tea ma ei tea
mis minuga on?

Kiusajad tahavad vaid üht. Oma ego sinu arvelt tõsta.
Seega kriteeriumid:
Kui oled nohik(või lihtsalt targem), siis põhjustab kiusamist see, kui sa ei suuda oma vaimset üleolekut näidata.

Aeglus, kui öeldakse midagi, siis pead suutma koheselt vastata.

See, kas sa oled paks, ei oma erilist tähtsust, seni kuni suudad vastu hakata(sõnades või tegudes, vahet pole).

Üks eriti julm viis kiusamisest lahti saada, on seljataga käkki keerata, nii et sind süüdistada ei saa. Aga ei soovita, sellega võid kergesti (head) inimesed eemale peletada(Omad kogemused..).
Alati valmis aitama. Tegelikult ka.
Blogi kõigile huvitatutele:
http://www.eurondar.blogspot.com
Olen innukas kirjanik. Küsimise peale võin lugusid jagada.

Tüüpiline kiusatav - inimene, kes kas ei suuda mõjuvalt vastu hakata või piisavalt pohhuismi asja suhtes säilitada. See, et keegi siin välimust kirjeldab... see ei loe, esmapilgul ehk tõesti, aga üldiselt mitte. Kiusatav on vaimselt nõrk inimene, kes laseb endale liiga teha. Muu ei ole tähtis.
muru

Have you ever walked into what seemed
to be somebody else's dream?

http://reaalnehipiman.blogspot.com

Re:

Kullaotsija kirjutas:Ütlen ausalt, et mind kiusatakse mitmel põhjusel:
1. Kõige vastikum põhjus - olen venelane.
2. Olen teistest hulga väiksem.
3. Ma ei tee kellelegi halba.
4. Õppeedukus.
5. Stiil.
6. Enamik arvab, et olen naiivne. Mõnes mõttes küll.
Minuga on sama tulevad kaks pikka huiarit ja lihtsalt tõstavad üles ja hakkavad mind väntsutama :S olen ka väike.

hmm. kui "tüüpilisest kiusatavast" kui sellisest rääkida, olen minagi selline, kes:
* kuidagi väga vastu hakata ei julgeks (ja kui hakkaksingi, tunduks see kiusaja(te)le imelik/naljakas. (paar korda olen proovinud tegelikult. ükskord vihastasin kunstitunnis ilmselt sel ajal, kui me kunstitöösid sorteerisime nime järgi, klassivennad käitusid rumalalt, ma vihastusin, tahtsin neid peksma hakata, kuid koperdasin vist kogemata laua otsa. ups. pigem ei kordaks, pigem keen seespidiselt. tänks, laud, et ette jäid muidu.), sest ma ei suuda teisi väga ennastkehtestavalt paika panna ja ma usun, et ma seda muuta ei suudagi. jee, endassetõmbumine. kui kellelgi, kes siin niisama postitusi loeb, hetkel samamoodi on, ÖELGE VANEMATELE VÕI KLASSIJUHATAJALE, see aitab, vähemalt veidikenegi*.),
* olen teistest parema õppeedukusega (matemaatikas eriti),
* teisi põhjusi on ka, aga ma kas pigem ei ütleks neid välja või on need vähetähtsad ja hajunud.

aga jah, probleem on siiski selles, kes teist kiusab. (minu puhul on see üks selline riiukukelaadne, kellel on õppeedukus ka madalam. ja ta tuli me klassi hiljem, nii viiendas-kuuendas klassis? ei mäletagi väga, kuna. ta pööras vist osad teisedki mu vastu, siiani (9. klass... saab varsti eemale, aga kes teab.) mõni tõukub kergelt eemale, kui kokku puutun, eriti see mainitu (kuid see tunne on vastastikune), kuid mõni on siiski viisakam õnneks. :D)

((ehk mõni suudab siit oma abiks veidi infot korjata... oh, kui kesköösel igav ja muud eriti teha pole))

((*accidental infodrop: mu ema suutis kuidagi minust kunagi eelmisel õppeaastal välja pressida selle, et ma endiselt kergelt kannatan selle kiusaja suhtes, kuigi ma olin ennast muudel põhjustel s****ti tundnud ning see viis välja selleni, et ühel päeval enne tunde kutsus klassijuhataja minu, kiusaja ning meie mõlema vanemad (kiusajal tuli ainult ema) kooli väikesele vestlusele. mu mäletamise järgi oli vähemalt 50% vestlusest dominantsed mu ema ja kasuisa, samas jäin ise kõrvale, sest klassijuhataja arvas, et ma tundsin end seal ebamugavalt. lõppes sellega, et kiusaja vabandas ning ta emal olid pisarad silmas (mu kasuisa rääkis ilmselt asjad tema jaoks korralikult perspektiivi. või siis imestas, kuidas ta poeg suutis nii teha? we will never know.). ja asjad läksid veidi paremaks. :) ))

Enamasti kiusatakse neid, kes eristuvad hallist massist kas siis oma olemiselt või välimuselt. Aga mõnikord on see meelega nii tehtud ja näiteks minul on sügavalt suva, mis inimesed mu välimusest arvavad. Ja kui sind ei huvita mis teised arvavad, siis on sind raskem kiusata. Seega on kerge kiusatav inimene, kes erineb, kuid võtab teiste kommentaare väga hinge ja ei oska/suuda enda eest seista.
We're all mad here. I'm mad. You're mad

tüüpiline kiusatav oleks keegi kes on ülekaaluline, erineb massist, õpib paremini jaadijaada ..
koolis on kõikidele just see populaarsus ja välimus esimesel kohal.
Enda kogemuste koha pealt ütleks, et kõige rohkem jääb teistele ette ülekaalulisus.
Kuigi minu koolis on päris palju tüsedamaid tüdrukuid.
Naerdakse tihti selliste üle kes on iks-jalgadega. ( kes teab, see teab )

Kuigi olen mina oma klassis kõige häbelikum, peaaegu kõige lühem, prillidega, hea õpilane, meeldin õpetajatele aga mind ei kiusata. (kuigi minu klassis on kõige suurem riiukukk.)
Ma arvan, et kiusamisohvri stereotüüp on see, kui sa oled teistest erinev ja üksi hoidvam. Meie klassis on kiusamist väga vähe (õnneks :D ) aga kiusatakse ainult ühte tüdrukut ja sellepärast, et ta on natuke liiga lapsemeelne.(Me klassis vaatame peaaegu kõik kidzone-i. :D ) Tal on raskusi õppimisega ja ta teeb asju rohkem väikse lapse moodi aga ma ei saa aru miks teda peaks sellepärast kiusama. Igaüks on erinev ja midagi ei saa teha. Minu klassis ausatakse neid, kes on heade õpitulemustega ja õpetajale meeldivad paratamatult kõige tublimad lapsed, kes ei sega tundi ja kes ei räägi tunnis. Pole midagi teha! Minu kassis on kõige "ägedam" laps see, kes on üks parimate õpitulemustega laps ja prillid pole ka mingi häbiasi ka prillid on ühel '' ägedamail'' lapsel ja nii see meie klassis on. :D :D :D
(Päris pikk tuli) :roll: :? :shock:

Keda kiusatakse suurema tõenäolisusega? Meie koolis pigem ikka neid, kes on tagasihoidlikum, erinevate hobide,muusikamaitse ha riietusstiiliga või ka laiema silmaringiga "tarkureid"
Kuidas ta välja näeb? Kiusatakse prillidega, teise soenguga, "pakse" samuti olen tähele pannud et ka väikeste silmadega, "koledate kulmudega" jne
Kuidas ta ennast käitub? Kiusatav käitub tagasihoidlikult
Mis tema käitumises või välimuses provotseerib tema taga kiusamist? Teistsugune maitse, samuti terviseprobleemidest tingitud asjad (eespool kirjas)

Tüüpiline kiusatav on see kes laseb endale pähe istuda. Näiteks on kehalise kasvatuse tund ja hakkame jalkat mängima. Keegi ei taha väravavaht olla. Siis pakutakse välja kt ahha sina Karla lähed. Siis nagu mida Karla mõtleb

Number 1 (kes laseb endale pähe istuda) Noo ma ei teaa... -teised paluvad et ta läheks- no ma ei teaa.... no ma siis ikkagi lähen.. (läheb nukralt värava juurde ja on terve päev kurb.

Number 2 (inimene kes ei lase endale pähe istuda) Karla kas sa läheksid väravavahiks? küsib Jüri keelitades. Karla: Ei, ma ei kavatsegi minna. Ma olen ründaja!

Ok nimed olid suvakad.

Kokkuvõte: Kiusatakse neid kes on niisama tossikesed ja lasevad endale pähe istuda. Midagi vastu öelda EI julge. Parajad tossikesed istuvad enda nurgas ja kui keegi midagi küsib siis vastab kokutades.

ps! See oli ainult minu arvamus.

1. Andestav, tagasihoidlik
2. Erinev/imelik
3. Teistest targem/rumalam
4. Vaene/kole

Muidugi on veel põhjuseid, aga minu koolis on need peamisteks ja usun, et sarnaselt on mujal ka. Ise olin ma aastaid kiusatav oma osade ebaharilike huvide/hobide, teadmiste ja iseloomu pärast.

Et veidi paremini minust aru saada:

Huvid/hobid: bioloogia, jaht(isa jahimees), kalastamine, talvel toidan linde, teen igasugu katseid bioloogia alal, raamatud, joonistamine, ratsutamine. Tahaks arvutiasjus ka midagi teada ja teha, aga pole hetkel kedagi kes õpetaks, aitaks..

Muidugi on osad neist levinud ja üldsegi mitte imelikud ühe minuvanuse kohta (olen tegelenud nendega 1. klassist alates, välja arvatud ratsutamine, millega olen tegelenud vaevalt 2 aastat). Aga kuna on mul joonistamisel tõesti hea käsi, ei saa ma koolis üldse joonistada, kuna pildid võetakse mu käest ära ja rebitakse pooleks või soditakse täis. Ratsutamas käivad mu klassist veel paar inimest, ja nad nokivad mind selle pärast, et olen nendega samal tasemel aga tervelt aasta jagu vähem ratsutanud. Jahil ja kalal käimine on aga pigem poisilikud ja linnatüdrukule eriti ei sobi.

Teadmised: suuresti siiski bioloogia, milles toob mulle kahju see, et mind kutsutakse tuupuriks. Tihti aga, kui keegi midagi küsib ja ma vastan, öeldakse "ära targuta" ja kui ei vasta, siis "nii loll oled vä?".. Rühmatööde ajal tahetakse kogu aeg minuga rühmas olla, aga kui see läbi, siis olen jälle nagu rämps kõrvale visatud. Olen ka vähe laiema silmaringi ja arenenuma mõtteviisiga, mistõttu tunnen end oma klassikaaslaste kõrval nagu lasteaias. Muidugi ma seda valjult neile välja ei ütle. Kõige paremini on siiani mõistnud mind mu poiss (vanus 16), kellega saan rääkida kõigest, ilma, et ta mind hukka mõistaks.

Iseloom: andestav(teatud piirideni), tagasihoidlik, südamlik. Kui kellessegi kiindun, siis aga paras takjas. Miskipärast leiavad inimesed, et nende omadustega inimesi tuleb kiusata. Kahju, et hea hingega isikud kannatama peavad. On inimesi, kellele andestan igavesti ja on inimesi, kellele üldse mitte. Muidugi on ka vahepealseid. Kui keegi mind tõesti endast välja ajab, on mul võimatu end vaos hoida ja ma muutun otseses mõttes koletiseks. Peaaegu kõigi suhtes.

Kiusajatele on vahepeal silma jäänd ka mu välimus: pikad juuksed mida sikutada, lühike kasv et kääbuseks kutsuda, kurvikas keha et paksperseks nimetada. Tegelikult olen täiesti normaalkaalus hetkel, enne olin alakaaluline.

Õnneks aga on praeguseks enamus asju kadunud, kuna olen nii mõnelegi asja kordades hullemini tagasi teinud.

Niipalju kui mina oma põhikooli ja gümnaasiumi ajastut mäletan, siis minu koolis oldi peksukottideks
1/4 oma elust 3 linnakoolis õppides ei esinenud peaaegu mitte kunagi kiusamist, vähemalt nii palju kui mina nägin või teadsin.
3/4 ajast 2 maakoolis õppides aga oli olukord ikka päris tõsine, ning võimalus kiusatavate sekka sattuda oli päris suur.
viimane maakool mille ma ka lõpetasin oli see asi päris tõsine ning siin on nimekiri kõigist nendest, keda ma teadsin keda kiusati sest nad kuulusid järgmistesse gruppidesse:

kaksikud
vaesed
koledad
kaltsakate riietega lapsed
lapsed kelle vanemad olid joodikud
mitmelapseliste perede lapsed
lapsed kelle näod olid "autahvlil"
lapsed kes ei osanud "hundiratast" või muid kehalise kasvatuses praktiseerituid võtteid nagu"teivahüpe" "kitsehüpe","kätepeal käia" jne.
lapsed kes oskasid venekeelt
lapsed kes ei osanud inglisekeelt
lapsed kes ei osanud suusatada
nõukogude ratta omanikud
ajalootunnis kommunistliku ideoloogiat pooldavad noored( minu klassis oli 4 natsi)

kindlasti teid imestab mõned asjad, aga põhjus on tegelikult väga lihtne, maakoolides on tavaks see, et õpilased on enamuselt kohalikud, elavad samas külas või alevis ning jutud liiguvad seal kiiremini kui kulutuli,samuti käivad paljude laste vanemad omavahel läbi mistõttu ka seal jutud liikusid edasi, mõnede vanemad töötasid koolis ja see oli eriti halb.
once a friend, allways a friend.

Minu ajal oli minu põhiliseks "sõbra põhjuseks" see et saaks kontroltöös pealt maha pidama. ainult üks neist oli nii tark et ei kiusanud ka mind(seetõttu lasin maha kirjutada), ülejäänud aga saatsin kuu peale. ega neile vast ka ei meeldinud, et ma sain õpsidega neist paremini läbi ja mul oli ka alati kodutöö tehtud olgugi et suurema osa sellest tegi ema kuna mul ei jätkunud kunstikooli ja karate treeningu kõrvalt aega,
1 sõna võib muuta kogu teksti tähenduse.

Enda kogemustest võin öelda, et võidakse ka kiusata neid, kes on iseseisvamad, astuvad enda ja teiste eest ette, on julged ja erinevad teistest, kuulavad teist muusikat, näevad teistmoodi välja jne. Mind ennastki on sellepärast kiusatud, niiet, asi pole alati ainult selles, et inimene on arg vms. Mõnikord pakuvad kiusajatele huvi need, kes hakkavad vastu, ja siis hakatakse veel rohkem kiusama, lihtsalt selleks, et ''ohvrist'' üle olla. Tüüpiline kiusatav võib olla ükskõik milline, paljud kiusajad näiteks üldistavad 1-3 sarnase inimese järgi ja siis suureneb kiusamine veel rohkem.
You have no say in what I am... and you have no say in what I can do.. or will do..

Re:

Katkine Nukk kirjutas:Tüüpiline kiusatav ei pruugi olla arg. Tüüpiline kiusatav võib olla just vastupidi väga julge ja tugev ning mitte kunagi oma valu välja näidata ning seetõttu kiusamise objektiks jäädagi. Tüüpiline kiusatav on lihtsalt keegi kes JÄÄB ETTE. Keegi, kes ei mahu tavalisuse raamidesse. Keegi, kes ei allu massile. Kiusatav võib olla täiesti tavaline noor kellel on näiteks oma ea kohta liigagi küpse maailmavaade ja küll siis ka välimusest ettekääne leitakse, miks kiusata.
Seda lugedes tundsin et see olen täiesti mina :)
Mina olen mina teen mis tahan,elan oma elu,sina elad oma elu ,kui ma ei meeldi sulle käi kuradile ja mind ei kotti see!
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid klassikaaslastega”