Kes on tüüpiline kiusatav???????

Kirjuta siia, kes on sinu arvates tüüpiline kiusatav.

Keda kiusatakse suurema tõenäolisusega?
Kuidas ta välja näeb?
Kuidas ta ennast käitub?
Mis tema käitumises või välimuses provotseerib tema taga kiusamist?

Teeks koos portree sellisest tüübist. Ehk siis kiusamise ohvrid taipavad, mis nende juures soodustab kiusamist. Ning saavad ennast vastavalt muutma.

NB! siin foorumis räägime ainult tüüpilisest tagakiusatavast. Ainult koostame selle portree/kirjeldus.
Ei konsulteeri enam.

Meie koolis kiusatakse rohkem inimesi,kes eristuvad massist ses mõttes,et on tagasihoidlikumad,paksemad ,kannavad imelikke või vanemaid riideid ja kel on teistest erinevad hobid. Kiusatakse ka tarku õpilasi kes on õpetajate lemmikud. Eriti meeldib millegipärast teistele kiusata prillidega õpilasi.

Keda kiusata

Iga arukam kiusaja valib ohvriks sellise kes loodetavasti ei suuda vastu hakata, kelle kiusamist teised eriti pahaks ei pane ega kaitsma ei hakka, kes ei julge kaevata. Kiusajaid on ka tihti kerge ässitada, Sellisel juhul tegelik süüdlane, ässitaja, ei hakkagi pealiskaudsel vaatamisel silma.

Kiusatav

Tüüpiline: Teistest erinev, välimuselt tavaliselt. Algklassides noritakse lapsi, kes kannavad prille või kellel pole nii palju raha kui teistel ja riided pole nii uhked kui mõnel teisel. Seda esineb ka vanemate õpilaste seas.
Kindlasti valitakse ohvrik keegi, kes ei hakka vastu ja näitab välja reaktsiooni, et ta solvub norimise peale. Tavaliselt on neid igav norida, kes ei tee sellest välja. Kindlasti on noritav arg ja ta ei julge sellest kellelegi rääkida, sellest saavad kiusajad, norijad hoogu juurde
Elu on ILUS!

algklassides kiusati inimesi, kellel pole raha ja kes käivad teistmoodi riides.
umbes 7. ja 8. klassis kiusamist väga ei esinenud. narritakse vaid eriti blondiine, kellele midagi kohale ei jõua. ja ka neid, kes käituvad kui litsid.
aga prillidega inimesi pole meie klassis eriti kunagi kiusatud..
jah, just neid kiusatakse, kes lasevad end kiusata, kes on iseloomult nõrgad. või siis vastavad kiusamistele imelikult. see ajab kiusajaid naerma. ntks, hakkavad kiusajatele vastu, kuid väga imelikult sõimates või rääkides..
kiusajatele tuleb vastu hakata vaimukalt, sarkastiliselt. tuleb näidata, et oled tugev ega hooli üldse nende arvamusest.
vähemalt meie klassis on nii. :roll:

Tüüpiline kiusatav ei pruugi olla arg. Tüüpiline kiusatav võib olla just vastupidi väga julge ja tugev ning mitte kunagi oma valu välja näidata ning seetõttu kiusamise objektiks jäädagi. Tüüpiline kiusatav on lihtsalt keegi kes JÄÄB ETTE. Keegi, kes ei mahu tavalisuse raamidesse. Keegi, kes ei allu massile. Kiusatav võib olla täiesti tavaline noor kellel on näiteks oma ea kohta liigagi küpse maailmavaade ja küll siis ka välimusest ettekääne leitakse, miks kiusata.
Ühel päeval astusin kaks sammu et minna kolmandasse olekusse.
I am insane....

Minu arust TÜÜPILINE kiusatu siiski on arg. Aga ta pole seda mitte esimeset klassist vaid ta on näiteks algkoolis lihtsalt teistest väiksem või mingi on tal omapära, mis teistele ei paista just kaunidusena. Ja siis võetakse lissalt ette. Sellesmõttes, et väikestel on mingi vajadus kiusata ja siis võetakse need pisemad või "koledamad".
Edaspidi aga see pisem lihtsalt kõngub alaväärsuskompleksides ja kuivab kokku. Ta võibolla loeb rohkem ja teab asjadest palju rohkem kui teised aga ta ei julge vaielda ega midagi öelda. Eriti seltskonnas sest ta kardab et ta naerdakse välja.
Välimus ei pruugi üldse lugeda. See on täiesti individuaalne mu arust.
Ta hoiab eraldi ja tundub ka kokku kuivanuna kuigi ta tegelikult ei pruugigi enam väikest kasvu olla.
Ma arvan, et see võiks midagi sellist olla..
Päikest!! ;)

Meie klassis kiusati näiteks sellist poissi,kes oli pika taibuga ja kellele alati ei jõudnud kõik õigel ajal kohale ning lisaks sellele olid tal ka suuremad etteulatuvad hambad...Ja kui ta kiusamisele vastu hakkas ja vihastus, siis see ajas kiusajaid veel rohkem äksi täis!
Kuid samas, gümnaasiumis oli meil tüdruk,kes totaalselt erines teistes, aga teda ei kiusanud mitte keegi, sest ta oli tark, väga tark ja teised austasid teda selle eest. Ta oli pärit vaesest peres, riietus naljakalt, käis mööda seinaääri, kuid keegi ei kiusanud teda seele eest.
Kuid ma nõustun teistega, et üldjuhul kiusatakse ikka neid,kes kiusatajatest mingil meol erinevad ja neile nõrgana näivad.
Naerata, see teeb päeva natukenegi rõõmsamaks:P

Sellist asja nagu tüüpiline kiusatav minu meelest ei olegi. On ainult inimesed, kes mingil põhjusel kusagil mingile X riiukukele silma jäid. Ja riiukuklele meeldis kiusamine. Riiukukk ei otsi uusu ohvreid (tegelikult pole ta seda kunagi teadlikult teinud), vaid naudib seda, mis tal nii kenasti pihus on. Riiukukel on sõbrad. Neile meeldib see, mis riiukukk ees teeb ja teevad ka.

Samas nad ei mõtle kunagi sellele, mida teine inimne TUNDA võib. Mul on kuri kahtlus, et üks tüüpiline riiukukk isegi ei tea, et ta teisele emotsionaalselt võib-olla väga haiget teeb.

Jõupositsiooni tunnetamine? Üsna kindlasti. Kes ei tahaks siis see ülim olla...

Aga tüüpilist kiusatavat ei ole. On ainult õnnetud silmajäämised.

Tegelikult...aga äkki ikka on mingid tüüpilised kiusatavad? :? Kui satuvad ühte klassi pehmelt väljendudes ropprikastest peredest lapsed ja siis üks keskmisest või vaesest...ma ei tea.

Minu kogemused näitavad ikkagi pigem seda, et tüüpilist kiusatavat pole. Näiteks meil klassis on üks tubli spordipoiss, keda mõnede klassivendade poolt mõnitatakse. Põhjus? Teadmata.

Samas neid pole meil kunagi kiusatud, kes rohkem omaette hoiavad. Need kah lihtsalt on. Tülisid on otse loomulikult tekkinud, aga ma ei kujuta ette klassi, kus õpilaste vahel mõnikord lahkarvamusi pole.

Samas eelmisel aastal käis meie kooli algklassis küll üks üsna omaette hoidev poisike, keda ka mõnitati. Põhjus? Teadmata.

Kujutan ette, et erinev oleks on ka põhjus kitkumiseks...

Mine võta kinni...mölinat kui palju aga tulemust ei kuskil.

Head õhtut

Tüüpiline kiusatav...

Mina olen enda klassis nagu kõige rohkem ja see viskab juba üle. :evil: Käin seitsmendas klassis ja see on kestnud juba umbes kolm aastat.
Ma ei tea miks ma neile ette jään.Käin korralikult riides,õpin hästi,mul on klassis väga palju sõpru ja ma ei ole tagasihoidlik ning suudan enda eest seista. Varem ütlesin vastu või tegin noh tagasi... :twisted: Aga kui õpetaja on rääkinud oma 20 korda et ei tohix teha ja peax neisse suhtuma heaga. Ütlema viisakalt,et see oli solvav või mis iganes... :? Oleme tüdrukutega proovinud aga see ei õnnestu. Ikka sama jama. :( Õpetaja arvab et kiusataxe suhtlemise pärast,et ei osata suhelda ja kasutataxe seda viisi. :x

Kaldusin nüüd küll natuke teemast välja aga see selleks.
Tüüpilised kiusatavad on ´kõik erinevad.
Kui võtta siiski nende hulka ka mind siis mul on kõik erinev teistest kiusatavatest inimest.
Lihtsalt kiusajatele on jäänud keegi silma ja nad võttavadgi ühe kindla inimese ette ja kui huvitav on siis ka jätkavad. :?

meil kiusamist ei ole eriti aga taga räägitakse ja mitte neid ebapopuleerseis vaid just selliseid uhkeid. sest nad on ülbed ja nende käitumine on erinev ja ebameeldiv, loomulikult räägitakse teisi ka taga aga vähem ja võibolla üldse mitte niihullude sõnadega

:D paramparam.....jääb teele ette ja sina ta ka jääb...aitab ühest korrast kui ette jääda....ja olla natukenegi oma ette või midagi sellist inimene keda kiusatakse on midagi mida nad näevad et nad sellega kiusata saavad..ja nii see läheb..:D ma oleks tatidele molli hea meelega andnud ja nina veriseks peksnud.. :twisted: eluska ajaks jääb meelde..ma oleks nad ära ka tapnud nii hinge läks the end
Üksindus

urrr.. kiusajad. kuid tunnistagem,
te ei ole kunagi kedagi kiusanud`? :roll: :roll: .
ma arvan et olete. ei ole olemas sellist tyypi naq kiusatatav. kõiki on kunagi kiusatud. mõndasid liigse ylbuse ja rikkuse päras, samas ka vaesuse vms pärast. :!: siis ei saagi aru kes se kiusatatav tglt on.. :idea: meie klassis oli seda alguses palju.. siis olime veel noored ja lollid.. vast umbes 6-7 klass.. kui akkasid õpilased vahetuma , halvema õppe edukusega langesid välja, kadus se kiusamine tasapikku. ja krt need õpetajad vaatavad jumala mööda sellest.. naq oleks kiusaja ja kannataja klaasist :evil: nemad on just need kelle poole me tahame pöörduda ja kes peaksid meid aitama..

krt. ma vahetaks enamus õpetajaid meie koolis välja :!: :evil:
Surin Su silmade jääkülmast pilgust,

ja armastasin ometigi.

tavaliselt kiusatakse neid kes on vaiksed ja rahulikud. Kes näevad natuke teistsugused välja või käituvad teistmoodi. Kiusamine võib alguse saada ka sellest kui sa kogemata ütled või teed midagi valesti. Põhjuseid on palju.
At the dawn of our living time
Hope may cover all cries
Truth lurks hidden in the shadows
Dreams might be filled with lies
Soon there will be night
Pain remains inside

"Jah, ma olin rumal, ma veel uskusin inimestesse ja armastasin neid ja ohverdasin iseendaga. Aga edasi jõuavad vaid need, kes on kavalad ja rõvedad. Ma tean, kelle intriigid need on." See lause on pärit "Sõjast ja rahust" ja kiusatavad arvavad seda päris õiglaseks.
Kiusatav võib olla selline:
-range kasvatusega
-vaikne, seda kindlasti
-suhtleb rohkemõpetajatega, kui klassikaaslastega
-ei pruugi prille kanda, kuid enamasti see on nii
-kipub lihtsameelsetele ja matslikele solvangutele vastu filosofeerima
-koledavõitu kehaga (kas kondine või paks)
-Olla teist stiili (metallist vms) või kanda odavamaid riideid (või siis tegesihoidlikumaid)
-istub põhiliselt nurgas
-ei ürita õpetajatele meeldida, kuid õpetajad on tast justkui sisse võetud
Vot nii.
Veni, vidi, vici!

Tüüpiline kiusatav on tavaliselt mõni vaiksem ja vaesem õpilane Minuarust. Algklassides noritakse kindlasti ka prillidega või veidi tüsedamaid, kuid see lõppeb umbes neljandas või viiendas klasss. Meie klassi tuli kaks aastat tagasi 1 poiss, keda hakati lihtsalt veidi kiusama. Lihtsalt ta ei julgenud esimesel päeval isegi oma nime öelda ja hiljem ei julgenud ta ka midagi kellegile vastu öelda. Teda kasutati lihtsalt ära. Temal lasti tuua omale midagi nämmi kooli kõrvalt putkast või üldse midagi muud. Veel käib meie klassis üks poiss, keda hakati kiusama msni aadressi pärast, mis oli inglise keeles konnake ja siis tuli mõni number. Temale ei meeldinud see norimine üldse, kuigi see toimus siis kui me alles viiendas käisime. Ta on muutunud tohutult. Sel ajal kui me teda kiusasime lõhkus tema kooli peldiku uksi, üritas õpetajaid lüüa ja kusi püksi. See viimane oli ikka päris naljakas. Kuid tegelikult polnud ta üldse tugev. Kõik isegi imestavad kuidas ta peldiku ukse suutis pooleks teha... Igatahes praegult on ta selline, kes istub üksi nurgas...
Kuid veel sellest esimesest poisist, kellest kirjutasin. Nimelt sattus ta kevadel haiglasse. Tal avastati leukeemia ja amneesia. Nüüd hakkasid kõik ta klassikaaslased niipalju kui võimalik temaga neti teel rääkima ja igatemoodi tema pärast muretsema. Uskuge, ta rääkis msnis täiesti normaalset juttu. Ma ei saa aru, miks teised teda alguses kiusasid... Kahju tegelikult tast.
Tegelikult on minu meelest meil vägagi ühte hoidev klass :)
Viimati muutis hull-tydo, 31 Aug 2006, 17:41, muudetud 1 kord kokku.
Kõnnin sihitult mööda eluteed sihtide poole...

hull-tydo kirjutas: aq tavaliselt on need naljaga pooleks ja teised saavad aru =)
Oled kindel et saavad aru? Ja see ei tähenda et see neile meeldib.
At the dawn of our living time
Hope may cover all cries
Truth lurks hidden in the shadows
Dreams might be filled with lies
Soon there will be night
Pain remains inside

Kiusatakse tavaliselt neid, kes ise endaga rahul ei ole. Nad on ebakindlad ja teised tunnetavad seda, igasugune "imelik" käitumine tulebki ebakindlusest("imeliku" all mõtlen kõhklemist, asjadest mitmeti või üldse mitte aru saamist jne. mitte lihtsalt massist eristuvat - peaaegu igal pool on massist eristuvaid julgeid ja omanäolisi inimesi, ja mina ei ole märganud, et neid peale 5. klassi enam kiusataks... võib-olla olen lihtsalt liiga headesse kollektiividesse sattunud :roll: ). Kui inimene ei pabista mõttetult ja on enda väärtuses veendunud(mitte ennast täis), ei hakka keegi ka teda torkima...
Try not to get worried
Try not to turn on to
Problems that upset you
Don't you know
Everything's alright
Yes everything's fine
And we want you to sleep well tonight
Let the world turn without you tonight

Ütlen ausalt, et mind kiusatakse mitmel põhjusel:
1. Kõige vastikum põhjus - olen venelane.
2. Olen teistest hulga väiksem.
3. Ma ei tee kellelegi halba.
4. Õppeedukus.
5. Stiil.
6. Enamik arvab, et olen naiivne. Mõnes mõttes küll.
Veni, vidi, vici!

Meil kiusatakse kah selliseid, kes on arad/vait vms.
Noh, meil 2 suht vaest koolis, aga üht kiusatakse(tüdrukut), kuna ta ei hakka vastu, + viimasel ajal ta käib paljajalu koolis, räägib koguaeg mingit looduse juttu, räägib kui "mölakad" kõik klassis on jne.
Ja poiss kes on ka vaene, on sportlik, teeb nalja, vahel saab ka tema vaesuse üle nalja tehtud heas mõttes, kus ta ise naerab kah, teda ei kiusata.
Siis kiusatakakse poissi kellel on lokid meil, ma ei tea miks, aga teda kiusatakse lokkide pärast ( noh juuksed lokkis.. ) ja siis kutsutakse teda veel
MacGyveriks & Mr.Teip.. ahaa ei viits seleteda miks kutsutakse..
Teda ei kiusata palju, kuid ikkagi.
Üks on veel, poiss keda kiusatakse, sest ta räägib koguaeg loodusest ( see käib räigelt närvi kui keegi koguaeg räägib kõrval loodusest ), siis ta ei oska midagi teha füüsiliselt.. Noh, jalgpalli ei oska mängida ( eks see käi ka närvi, kui söödad talle, kasvõi noh jalgapallis ja ta hakkab löömiseks hoogu võtma, mida iganes, ja juba talt pall ära võetud. )
Noh, kiusatakse neid kes ei viitsi/ei taha/ei julge vastu hakata.
Meil klassis mingi ~2-3 kes kannavad prille, neid ei kiusata, kuna nad ei karda, nendega saab nalja, igast asju korraldavad nad jne.
Pakse ka meil eriti ei kiusata kui nad ei karda, teevad nalja jne..
-------
Minu arust kiusatakse neid, kes ei taha/ei julge vastu hakata teistele, ei oska " sulanduda " seltskonda jne.

.
Kiusatav võib olla selline:
-Olla teist stiili (metallist vms) või kanda odavamaid riideid (või siis tegesihoidlikumaid)

ma olen ka teistmoodi välimusega veits: mõnikord punarilik riietus, mõnikord hoopis räpparilik , aga keegi ei kiusa mind selle pärast :lol: ..nii et arvan, et narritakse vist rohkem selliseid ilma hammasteta ja muid tegelasi. :oops: ma loodan et ma kedagi ei solvand :roll: ..aitäh.
Viimati muutis barker, 10 Nov 2006, 01:10, muudetud 1 kord kokku.

ma olen ka teistmoodi välimusega veits: roosa pea ja mõnikord punarilik riietus, mõnikord hoopis räpparilik , aga keegi ei kiusa mind selle pärast Laughing ..nii et arvan, et narritakse vist rohkem selliseid ilma hammasteta ja muid tegelasi. Embarassed ma loodan et ma kedagi ei solvand Rolling Eyes ..aitäh.
Noh, mul on hambad, juuksed, silmad, jalad, käed ja kõrvad täitsa olemas. Kuuendas ja seitsmendas klassis olid mul lillad juuksed. Klassivennad kohe rõõmustasid, et nüüd saab teist punkariks norida. Aga mis mulle see? Riietusega olen tõesti terve elu täiskaltska mõõdu välja andnud. Kuid kuidas see mõjutab inimese heaou, kes istub klassi teises nurgas?
Elu on ILUS!

Vott , minul oli ka kunagi selline arvamus, et kiusatakse pakse , prillidega ja kaltsakaid õpilasi . Aga vott , nüüd olen täitsa aru saanud, et see ei ole nii . Narritakse ka täiesti normaalseid terveid, ilusaid , saledaid , korralikke lapsi .
Ainus millest ma aru ei saa ongi siis see, et mille järgi need klassi " kõvadmehed " endale nö sõpru ja kaaslasi kellega kõlbab läbi saada valivad .
Vaat see on nii kahtlane .
Minu kogemustest siis niipalju :
On klass eksju . Umbes 30 õpilast ja nii . Nendest umbes 7 tüdrukud on need klassi ülbikut , pooled neist on erilised krõhvad . Siis on umbes sama palju poisse , kes on siis need kõvadmehed . Neil kõigil on ego väga mõnusalt laes . Siis on klassis üks 10 või natuke rohkem õpilast keda narritakse , mõnitatakse, solvatakse ja välditakse . Ja ülejäänud on sellised kes on nii vaiksed , kelledest on klassis kõgil ükskõik , keda enamus tähele ei pane .
Ja vott...Need 10 keda narritakse . Nad on väga normaalsed . Neil ei ole mingit hälvet , viga välimusel , nad pole paksud ja prillidega , ega midagi muud ( nendest variantidest , mis on siin paljudel välja toodud, et narritav on selline , selline ja selline )
Ühesõnaga siis jah , mina ei saa enam sugusi aru mille jägi võetakse klassis neid kes on popid ja neid kes on nö friigid .

f u all

Meie koolis kiusatakse rohkem inimesi,kes eristuvad massist ses mõttes,et on tagasihoidlikumad,paksemad ,kannavad imelikke või vanemaid riideid ja kel on teistest erinevad hobid. Kiusatakse ka tarku õpilasi kes on õpetajate lemmikud. Eriti meeldib millegipärast teistele kiusata prillidega õpilasi.

Hmm ... ma oloen teistest täielikult erinev, kannan tagi, pro-ownin arvutit, kuulan raske-muusikat, enamus klassi poistest olen ma targem ja suhtlen paremini, (tegelt mu ego ei ole eriti suur... aga siin tuleb seda nati näidata) suhtlen umbes yhe kolmandikuga klassist (ok suhtlen kõigiga ja saan suht hästi läbi, aga need on põhilised kellega läbi käin) Mulle ei julge keegi eriti midagi öelda... kui öeldakse saan alati sõnadega asja lahendatud (liht nii et ei osata enammidagi öelda mis neid ennast ei sõimaks, peale minu re-editit) ... .. .... .. . .. . .. . . . . . ... . .. . . .. .. ... btw. mai saa aru neist inimestest kes kiusavad neid kellel on prillid v on õpetaja lemmikud vms. Back to the prillid, prilli kandjate kiusamine on umbes sama mõtekas kui nende kiusamine kellel on näiteks mingi palavik, v nohu v midagi...

Ma pole küll ise kunagi kiusatav olnud, küll aga kiusav, häbi on tunnistada jah, kuid kuskil 6-8 klass olin ise ka selline, ei valita välja mingeid argemaid, vähemalt meie küll ei valinud, lihtsalt see kes ette jääb või alguses natuke vastu hakkab ütlema. arge on ka, aga osaliselt vähem, kiusaja ei saa ju mingit mõnu, kui keegi ei tee välja, või nagunii midagi vastu ei julge teha/öelda. Mina tegin selle nö "mõnu tunde" pärast, mis mind enda arust peale seda valdas, üleüldse olen koguaeg suhelnud rohkem poistega ja nüüdki liigun meesterahvaste seltskonnas rohkem ringi ja seega ei tunne vähimatki kartust et keegi tuleb teeb tagasi vms. olen ise ka suhteliselt tugev ja oskan enda eest seista, ilusa välimusega olen ka mistõttu pean taluma erinevat kriitikat enda kohta, teistelt tüdrukutelt linnas, mis väljendab ainult nende kadedust.
face it - I just wanna be free
feel sorry for you if you can't see
i'm just living my life - bad girl style

Ma ütleks, et kiusatakse neid kes pole popid, ei ole kiusajatest füüsiliselt tugevam (sest keegi ei kiusa endast füüsiliselt tugevamat, kartes peksa saada). Kiusamise ohvriks langevad ka need kes ei kuulu millegi pärast klassivendadega, - õdedega kuskile ühtsesse sõpruskonda. Sageli kiusatakse või pannakse tuima sellele inimesele, kes ütleb midagi valesti teatud olukorras, pärast näägutatakse tema kallal nende samade valesti öeldud sõnade eest veel päevi. Kokkuvõtteks tahaks öelda, et poiste seas kiusatakse endast eelkõige just füüsiliselt nõrgemaid inimesi.

Hmm, ma ei saa aru, miks kiustatakse emosi?
Emod on siis sellise stiiliga inimesed, kes on tundlikud(ei pruugi olla, enamasti selles leitaksegi vist probleemi, et inimene on ''liiga'' emotsonaalne), kannab musta ja erkroosat või teisi erksaid värve mustaga, juuksed on musta värvi, paljudel on ka poisipea, paremat silma katab üleni või osaliselt tukk . Alla panin näite, see on küll aga poiss . Minuarvates on nad väga ilusad, olen ise ka natuke emotüüpi ning juba narritakse ÜPRIS koledate sõnadega ...
http://www.rate.ee/users/emo-boy8

Hmm, ma ei saa aru, miks kiustatakse emosi?
Emod on siis sellise stiiliga inimesed, kes on tundlikud- saavad aru murest ning on suurepärane vestluskaaslane, kes mõistab . ( enamasti selles leitaksegi vist probleemi, et inimene on ''liiga'' emotsonaalne) Mõistagi võib ka iga teine sellise iseloomuga olla, kannab musta ja erkroosat või teisi erksaid värve mustaga, juuksed on musta värvi, paljudel on ka poisipea, paremat silma katab üleni või osaliselt tukk . Alla panin näite, see on küll aga poiss . Minuarvates on nad väga ilusad, olen ise ka natuke emotüüpi ning juba narritakse ÜPRIS koledate sõnadega ...
Enamasti on kiusajateks ossid ehk siis sellise stiiliga inimesed, kes kuulavad träna ehk trance. Loomulikult on kiustajate seas ka teisi inimesi, kuid osse leidub kõigerohkem...

Minu koolis on tüüpilised tagakiusatavad need inimesed, kes käivad just mitte kõige trendikamate riietega, kes erinevad sellest hallist massist meie ühiskonnas, ja nende tränakate poolt kiusatakse siis suht ainult neid, kes eelistavad muud muusikastiili. (ega kõigile ei pea siis ainult Benassi jne meeldima :) ) Ja kiusatakse ka kõige tavalisemaid inimesi, kes on täiesti normaalsed. Vahet ei ole kas siis sellepärast et nad saavad häid hindeid ning arvatakse et poevad õpetajatele või lihtsalt on kinnised ja omaette. Kõige hullem on aga see, et paljud kiusavad ka õpetajaid. On ka neid inimesi... Nt. minu füüsika õpetajat tegelt kiusatakse ainult sellepärast et ta räägib vaikselt ja kannab prille ning noh...ei taha halvasti öelda, aga näeb veidi sellise tavalise nohiku moodi välja...
Aga jah...Ka minu arvates on tüüpilised tagakiusatavad siis need inimesed, kes siis on erinevad. tegelvad teiste asjadega, ei ole just kõige populaarsemad, kellel on rahalised probleemid jne...
Elus on kõik võimalik.!

annamanna

meil just ei narrita litse ja sebijaid , meil narritakse normaalseid ( näiteks mind ) . mul on välimust , hobides olen tugev , hakkan vastu kui vaja , olen koolis suht edukas . kuid ikka narritakse . sest ma pole kadakas*.
eelmine aasta oli palju normaalsem , nüüd hakkab pihta see kiusamine.
üks meie klassitüdrukutest on nagu hiinlase silmadega ( aga ta on muidu hästi sõbralik tüdruk ) ja siis ta on väga tagasihoidlik ka , ei julge vastu hakata. kuid mina ikka üritan teda kaitsta, ma ei saa üldse aru miks poisid mingeid litse vahivad . mingeid hullemaid tibisi noh. omg tõesti nagu.

Njah.

Kõige tavalisema kiusamise põhjuse on minu arust niipalju kui mina olen tähele pannud:

- rumalus, lollus või lihtsalt pikad juhtmed

Kui sa vastad tunnis täiesti valesti, nagu täiest-täiesti lolle asju ja kui sa mingi magad tunnis ja sul pole kunagi midagi tehtud. siis on suht suur tõenäosus.

Aa ja teine võibolla veel olulisem on

- liiga täiskasvanulik käitumine

Kui sa käid mingi kostüümiga ringi ja vanasõnu ütled ja sellist värki on suht 100% kindel.
Või kasutad X-sõnu nagu mingi mürsik või jääkeegel,
jah..
nii tundub mulle.

Tooksin välja paar kiusamise suunda eesmärkidest johtuvalt:

a) Kiusaja tunneb kellestki üleolekut ja asub seda realiseerima. Kasvõi selleks, et juhtida kellegi teise peale tuli enne, kui keegi teda ennast kiusama hakkab. Selle lahenduseks on enesekindel hoiak. Paraku selle enesekindla hoiaku peab looma kiusaja silmis esmamuljena. Ehk siis see hoiak peab olema pidev. Sest kui juba oled hierarhias alistatav, siis raske on ülespoole juhtida. Suht sarnane loomariigile.

b) Kiusajale valmistab kellegi kiusamise tagajärjel tekkiv reaktsioon lihtsalt meelelahutust - see tundub naljakas, huvitav. Sel põhjusel noritakse just omapäraseid inimesi, kes on teistmoodi.

Te eksite, isegi kui inimene ei tee välja ja ignoreerib ikkagist narritakse. Aga nagu mina olen teistest erinev. Mu isa teenib isegi rohkem kui mõned aga mind kutsutakse prygikollliks. Ma ei saa aru, vb neil ei ole enam kuidagi teist moodi mind solvata.
It's my life, not yours

Re: Kes on tüüpiline kiusatav???????

Andrew kirjutas: Teeks koos portree sellisest tüübist. Ehk siis kiusamise ohvrid taipavad, mis nende juures soodustab kiusamist. Ning saavad ennast vastavalt muutma.
[/i][/color]
aga samas, need kellel on prillid, või need, kellel puudub raha, või üldse need kellel on vistrikud vms ei saa ju sinna midagi parata. selles mõttes, nad ei saa ju muuta ennast.

meil isiklikult ei ole erilisi niusatavaid välja valitud. vahest heas meeleolus keegi lõõbib vb midagi.

kuulge ,mõned poisid sebivad tüdrukuid MÕNITADES , JUST NIMELT ! kuigi nad ei pruugi aru saadagi et see võib asja hullemaks teha (;

tüdruk kes on üliüliüliilus ja vaikne ja arg - ei usu et tal poleks sõpru klassist ega poisse kes teda MÕNITAKS ( sebimiseks )

niiet alati ei pruugi olla asi kiusamises ;)

Noh, kiusatakse endast väiksemaid, nõrgemaid.
Näiteks mind kiusati algklassides, kuni kolmanda klassini vist, siis hakkasin vastu ka ja mind enam ei kiusatud :)
Aga siiamaani ühte tüüpi kiusatakse meie klassis, ta on teisest pikem, aga ta on hästi nõrk jms. Mina muidugi ei kiusa, ma pole selline inimene ise, aga mitu klassivenda kiusavad teda..

Andrew kirjutas:Teeks koos portree sellisest tüübist. Ehk siis kiusamise ohvrid taipavad, mis nende juures soodustab kiusamist. Ning saavad ennast vastavalt muutma.

Mina küll ei pea õigeks seda, et kiusamise ohvrid on selle nagu iseendale kaela toonud (kuigi võib ka seda juhtuda). Ja kindlasti ei peaks ennast muutma, et teistele meelejärgi olla ja kellegi hulka sulanduda. Kiusajatele vastuhakustrateegiat peaks muutma, mitte iseennast.

Võibolla olen ma liiga õrnake... kunagi kiusati mind ka ja selliste lausete lugemine viiks tuju hoopis nulli ja enesesüüdistusteni kuna ma pole piisavalt sobiv millegi jaoks.

Meil põhikoolis kiusati ikka neid kes ei viitsind ennast kas segi lakkuda koguaeg või pidudel käiia.
Ja kiusajad ei olnud üldse halva õppe edukusega. KLassi tarkurid kusjuures!.

Ja noh leiti igasuguseid põhjuseid et kedagi kiusata.

Kuna mind põhikoolis kiusati :P siis keskkoolis sain klassis kuidagi ruttu populaarseks sest mind tegi see et mind kiusati tugevaks. Ja osalt ma olen selle eest tänulik sest Praegu ma oeln aru saanud et väga raske on kellegil mind endast välja ajada.

Ja keskoolis üritati ka kiusata sellist vaikset hea õppeedukusega poissi. Muide sellise tegevuse vastu aitab see et kui oled ise klassis popp. Siis üritad sellist vaikset inimest ka seltskonda saada. Ta võibolla ei julge ja kardab et kukutakse mõnitama. Ja keskoolis meil lõpuks ei mõnitatud kedagi. kuigi jah inimsed kasvavad erinevalt.

noh niipalju võin öelda, et tüdrukudest kiusatakse neid kellel on nt juuksed rasvased ja üldse mustad riided..ja minu klassis..käin 9.kl on ka niimoodi, nt et mu klassis köib üks tüdruk pole peenike aga ka mitte paks..noh ja ta käib praktiliselt kogu aeg samade riietega, kuigi me kõik teame et tal on ilusamaid riideid kaa..ta lihtsalt nagu varjab oma keha..ja kogu aeg on ta pesemata ka.juuksed sorakil..ja ikka ja jälle samad riided seljas....ja selline hästi ebakindel ja siis teised narrivadki teda.. ta nagu veits kohmakas ka ja välja magamata..aga õpib hästi..suht. igastahes sõpru tal pole kjuigi tegelikult oleks ta täiesti normaalne kui ta oma välimusele rohkem tähelepanu pööraks..vot !

Andrew kirjutas:Kirjuta siia, kes on sinu arvates tüüpiline kiusatav.

Keda kiusatakse suurema tõenäolisusega?
Kuidas ta välja näeb?
Kuidas ta ennast käitub?
Mis tema käitumises või välimuses provotseerib tema taga kiusamist?

Teeks koos portree sellisest tüübist. Ehk siis kiusamise ohvrid taipavad, mis nende juures soodustab kiusamist. Ning saavad ennast vastavalt muutma.

NB! siin foorumis räägime ainult tüüpilisest tagakiusatavast. Ainult koostame selle portree/kirjeldus.
Kiusatakse neid vaiksemaid lapsi kellel nn'liidriomadused' puuduvad ja kes ei suuda või ei julge vastu hakata.
Väljanägemist vaevalt kindlat on. Selline vaikne ehk- teistest erinev ükskõik kas riiete poolest või siis mingi viga välimusel (suur nina, tüsedam kere, prillid, breketid vms?)
Ja ma ei leia, et kiusatav ise seda eriliselt muuta saaks ja kas peaksidki?
Iga inimene on erinev ja ma leian, et mõne idioodist kiusaja pärast ei pea muutma oma riietusstiili, välimust või käitumist.
Ole sina ise- kui teised sellega leppida ei taha siis nende enda asi. :roll:
Jõudu kõigile kellel probleeme kiusajatega.
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid klassikaaslastega”