Klass

Tere!
Ma tean, et ma olen teinud siia mingi miljon postitust juba, aga olen sunnitud veel tegema, sest pubekad lahevad ajaga vist hullemaks. Nimelt tana laksime me oma klassi tudrukutega ja klassijuhatajaga oppealajuhataja juurde, kuna minu klassi poisid on oudsamast oudsad. Nad ei jaa vait, nad segavad tundi ning peale igat tundi on opetajad taiesti endast valjas, sest nad peavad nende peale koguaeg karjuma, kuna nad lihtsalt ei lopeta lolli mangimist ara. Nad ei tee uldse tundides kaasa ja ainult molisevad nii opetajaga kui ka kaasopilastega. Loomulikult raakis selle oppealajuhataja juures kaimise valja uks klassiode ning seejarel sai teine klassiode vihaseks selle peale, kuna need on tema sobrad. Siiski ei moista, kuidas ta saab neid kaitsta, kuna nad ise kiusavad teda tundide ajal ja kui mina naiteks istun ta korval, siis ei saa mina ega tema keskenduda tunnitoole. Ta hakkas meie klassi uhises grupis pilduma teravaid valjendeid meie pihta, ning ei vastanud lopuks siiski midagi, kui uks klassiodedest utles, et sorri, aga me vahemalt hoolime oma haridusest ja ei viitsi kuulata nende molisemist. Mis te arvate?

Re: Klass

Tere!

Kui lärm on nii suur, et tunnitööd pidevalt segab, siis loomulikult on õige tegu selle olukorraga tegeleda. Hea, et rääkisite, muudmoodi see laheneda ju ei saa. Eks see nüüd ole õppealajuhataja küsimus, et kuidas ta asja lahendab. Minu koolis tehti väga raskel juhul juhul ükskord isegi lisaklass - nn D-klass, kuhu siis kõik need tunnis muu tegevusega aktiivsed väikseks klassiks kokku koondati. Ja sellel oli ÜLIsuur mõju - sellest sai ajapikku väga tublide õppijate klass ja kui direktor kõigi klasside tunde vaatlemas hakkas käima, siis kiitis väga, et just selles klassis oli nii hea vaikus ja rahu ja keskenduti tõesti õppetööle. Eks asi ole ka väikses klassis, suures ongi raskem rahu saavutada, näen seda isegi oma töös. See näide oli küll selline äärmuslik, mitte niivõrd tavapärane lahendus, aga kindel on see, et kui olukord on üle piiri, on sellega vaja tegeleda, vajadusel siis mõne spetsialisti abi kasutades, nt eripedagoog, psühholoog.
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid klassikaaslastega”