Re: Kas see aitab tõesti ja kas jumal on ikkagi olemas?Imelik ri

Külaline kirjutas:Minupoolne spekulatsioon selle jumalajura kohta.
Kui jumal on olemas, aga ta ei saa meid aidata, pole ta kõikvõimas.
Kui jumal on kõikvõimas, aga ta ei aita meid, pole ta päästja.
Kui jumal on kõikvõimas, aga ei taha meid aidata, on ta kuri.

Palun, christfagid.
Selle kõikvõimsuse osas on pakutud välja paremaid teoorijaid...

Kas Jumal on kõikvõimas ?
Kui Jumal on kõikvõimas, siis kas ta suudab luua midagi nii rasket, mida ta tõsta ei jaksa.

Kui ta suudab luua midagi nii rasket, et ta seda tõsta ei jaksa, siis pole ta ju kõikvõimas, sest ta ei jaksa kõike tõsta.

Kui ta aga ei suuda luua midagi nii rasket, et ta ise seda tõsta ei jaksaks, siis pole ta ju samuti kõikvõimas, kuna ta ei suutnud midagi sellist luua.

Re:

eestimaihnus kirjutas: ja neid lugusid on kümneid tuhandeid. Loomulikult on olemas kummitused(vaimud, deemonid jt) Saatan ja Jumal oleks ju asja loomulik jätk.. ja kui te väidate, et olete ateistid, siis öelge kohe, et me teame et Jumal on olemas, aga ei julge uskuda

Isver küll .. Ma ei taha tõesti kedagi sovata aga mind ajab vihaseks see et kõik usklikud, eelkõige kristlased räägivad et : ateistid ikka sisimas teavad et julmal on olemas aga eitavad seda ja blablabla...
Minule kui ateistile tundub tõesti täiesti, rõhutan sõna täiesti, võimatu, et on olemas miski või keegi nagu Jumal kes on maailma loonud ja inimesed loonud. Minule ei tundu see realistlik.
. Kas teie ei või aru saada sellest et meie tõesti usume et jumalat pole?

Ma tõesti vabandan kui olen kedagi solvanud, see on minu vaatenurk.

mulle väga meeldis eestimaaihnuse komm, kes ytles umbes seda et yxki diskaveri ei suuda ära seletada, mis pärast on loodus olemas kogu oma väljendusrikkuses, nagu ka näiteks sõpruses, armastuses jne. minu meelest on see looduse rikkus hoopis suurem MÜSTIKA kui mingi paganama põrgu, mille olemasolu üle vaidlemine peaks tulema kõne alla alles siis kui tõesti enam midagi paremat teha pole / muu üle aru pole pidada.

Mina isiklikult ei usu jumalasse, üks näide on juba see, et piiblis pole midagi mainitud sõjast jms, aga miks siis ristiusk sõjaga peale suruti?? Ja ei usu põrgut ka.. Siin maailmas on kindlalt midagi aga kindlasti mitte jumal, mina nimetan seda teispoolsuseks, näiteks kui inimene on tapnud teise inimese, siis ta rikub sellega oma karma ära ning kui ta taassünnib siis kas hälvega, terve elu läheb pahupidi vms, head inimesed ehk ei taassünnigi ja nende hing jääbki nn "paradiisi"?
Igatahes mina usun rohkem kaitseinglitesse,vaimudesse jpm,kuid mitte jumalat..
See on muidugi minu arvamus asjast.

Re:

eestimaihnus kirjutas:Kes siis lõi ülivõimsa ja lõputu andmekandja aju ja kes lõi armastuse ja selle kaasnevad nähtused nagu Hoolivus, ustavus jne, kes tekitas Maa peale sellise gravitatsiooni, et keegi ei lenda kosmosesse, kus pole hapniku ja juhtumisi kogu inimeste poolt teadaolevates kohtades on Maa ainuke, kus hapniku leidub, kes lõi päikese, et ta meid valgustaks ja kõik ilusad asjad, mida kutsutakse kui ahvatlusteks ja neid asju on väga palju ja kõike kinnitavaid fakte, et Jumal ehk looja on olemas. Evolutsioon ei saanud tekitada armastust ja iha. Vaata rohkem popteaduslike telesaateid inimestest ja nende arengu kohta emaüsas ja sa hakkad naerma ise ka varsti, sest teaduslikud seletused põhinevad alati millegil Iseeneselikul, mida mina nimetaksin Jumala juhtimiseks.
kes lõi ja kes lõi. kui kunagi bioloogiatunnis evolutsiooniteema käsitlemiseni jõuad, siis on kõik selleteemalised vastused olemas. aga kes lõi dinosaurused? jumal äh?
ja emotsioonid-need on keemilised protsessid paraku. ammu teaduslikult tõestatud. kuidas see evolutsioon siis iha ei saa tekitada?? kuidas meid siis paarituma saada? eksisteerimiseks on siiski vajalik selline asi, et järglasi saada. mitte küll otseses, kuid mõjutavas faktoris. vot lopsu sulle. Naera või lõhki siis ennas, mina naeran siin praegu samamoodi, kuid õnneks tagasihoidlikumalt. Tead miks? Just selle präast, et sulle on siukest juttu pähe topitud, et lihtsalt on,on ja on,ning sa justkui imed kõik endasse ilma uurimata. Sul on käeulatuses praegu teaduslikud avastused, mida sa näed, tunned ja tead nende tööpõhimõtet (sinu puhul ma kahtlen selles, kas ikka tunned), kuid ometi meeldib sulle uskuda justs eda mida sulle aamen-aamen-aamen moosimise juures pähe määritakse. Lihtsalt puhtast õhust, öeldes sinu moodi-"puhtalt millelgi inseeneslikul põhineval". Laps...jumal halastagu sinule..
ma ei teagi kohe.
no kus kurat on kirjas, et inimesed peavad nii lollid olema...

Re: Kas see aitab tõesti ja kas jumal on ikkagi olemas?Imeli

Kunagi esines ka inteligentne elu ja ka hiljemgi esineb seda, kuid antud hetkel ei ole tõestatud, et esineb inteligentset elu väljaspool maad.
Minu isiklik arvamus.
Jumalat kui sellist ma ei usu. Küll aga tean omast kogemusest, et tänu energeetiliste tasandite erinevustele on olemas väga võimsaid olendeid meie maailmas. Hetkel on energiate tasakaal kergelt paigast ära ning see tasakaalutus on vähehaaval süvenemas. See mõjutab aga kõiki, nii elavaid, kui lahkunid, kui isegi mitte kunagi saabunuid/tekkinuid. Kosmoses on veel nii palju vaba energiat, et see jätkub paisumist.
Miks inimesed ei kasuta täit aju mahtu? Sest inimeste iseloom on selline, mis ei võimalda teadvuses ja alateadvuses asuva pandora laeka avamist. Siiski, inimesed on selleks võimelised. Ja kui see juhtub....siis tõesti jääbki alles ainult lootus. Sest inimene on võimeline saavutama kontrolli selliste energiate üle, mille üle ei võimalda kontrolli saada ükski tehnoloogia.
1 sõna võib muuta kogu teksti tähenduse.
Vasta

Mine “Uskumused, müüdid, ebausk...”