Kas oled pigem... ?

satanist
Hääli kokku: 130 (79%)
tõsine kristlane, kes käib kord nädalas kirikus ning palvetab iga õhtu kristlane
Hääli kokku: 34 (21%)
Hääli kokku: 164

Ei ole ainult must ja valge. On ka hall. Ma ei ole ei kristlane ega satanist. Ei näe religioonil mõtet.
At the dawn of our living time
Hope may cover all cries
Truth lurks hidden in the shadows
Dreams might be filled with lies
Soon there will be night
Pain remains inside

Noh, ega need kristlased nüüd igal õhtul ka ei palveta. Kirikus käib üks korralik kristlane vähemalt paar korda aastas. Neil on küll ilusad palved ja tõotused, aga kahjuks pole kedagi neid kuulamas, sest Jumalat ei ole olemas.
Satanistidelgi on erinevad usulahud. Ühed peavad isandaks Saatanat, teised propageerivad usku endasse. Lääneühiskonnas on enamasti levinud(eriti kristlaste seas) arusaam, et satanistid kummardavad kuradit, söövad väikeseid lapsi ja piinavad loomi. Aga nad ei tee seda- vähemalt pole ma kuulnud, et Eestis oleks taolised usulahud levinud. Muidugi leidub igasuguseid lolle pubekaid, kes jooksevad mööda surnuaeda, kannavad kaelas pentagrammi ja sodivad hauakividele. Need ei ole tõsiselt võetavad satanistid, vaid nõmedad tatikad, kes on läinud kaasa ühiskonnas levinud arusaamaga.
Elu on ILUS!

"tõsine kristlane, kes käib kord nädalas kirikus ning palvetab iga õhtu kristlane" <--vabandage väljendust, aga mul oleks selline küsimus, et mida kadakas*??? Võiks siis juba panna "tõsine satanist, kes igal õhtul pentagrammi keskel toob ühe inimohvri"
Isiklikult ma nimetaks ennast ennemalt katoliiklaseks kuigi ma neid ei salli nende dogmaatilise õpetuse pärast kui satanistiks. Satanistid on rõvadad wanna wanna wannabed... Satanistlik piibel on mingisugune mõtetu kommerts saast, mida ostavad 12 aastased mansoni fännid ning parim osa sellest raamatust on tavalisest piiblist maha viksitud..
Igaljuhul underOATH forever.. :D

Muuseas sellise asja välja selgitamiseks on test ka olemas. See asub siin
Lihtsalt loll komplekside käes kannatav seniilne maniakaal-depressiivses psühoosis frustreeritud idikas.

Re: ebavõrdsus

Ma arvan, et mustikas oli lihtsalt nii mustikas, et ta ei teadnud, mis on kristlus ega ka, mis on satanism ja siis mõtles, et saab endale ühe postituse juurde, kui sellise küsitluse teeb... :P
Lihtsalt loll komplekside käes kannatav seniilne maniakaal-depressiivses psühoosis frustreeritud idikas.

Statistika näitab, et Eestis on kristlasi ligikaudu 17 %. Üle viiekümne protsendi usub, et meid juhib mingi kõikehõlmav jõud, ülejäänud polnud endas kindlad.
Tahavad veel koolides usuõpetuse kohustuslikuks teha!!! :x Sama hästi võiks Saksamaa koolides islamit õppida! Eesti on ikkagi paganlik maa (nagu näha).
Elu on ILUS!

Kui vaadata siin foorumis tiba ringi siis ütleks küll, et peaks usuõpetus olema. Inimesed ei tee satanismil kristlusel judaismil ja ateismil üldse vahetki.. :lol:
Ma olen ka seda testi teinud. Minu suurim skoor oli agnostitsism. mingi 71% minu mäletamist mööda. Kuigi agnostitsism pole minuteada isegi mitte religioon. Aga ei saa salata, et kuhugi sinna kanti ma kaldun ka..

Mina pole kristlane ja satanist ka pole, kuigi olen ristitud, aga see pole minu süü ju, et mu vanemad kristlased on (rist kaelas ja käivad paar korda aastas kirikus)
Ise usun ainult iseendasse ja armastusse.
Kõnnin sihitult mööda eluteed sihtide poole...

äkki keegi seletab ära miks just noorete seas on levinud arusaam et "satanism on parem", kui küsida kellegi käest mida ta enne usub kas vanakuradit või jumalat siis 90% on pagan vastuseks, kas paganism tundub kuidagi parem? on see nagu "karmim usk" ja jumal on "memmekatele"? selles-suhtes et pole ju vahet keda sa usud, on pigem kas usud või mitte? Ise ma jälestan satanismi: kas teie arust inimohvrite toomine, vere joomine ja rõvedalt meikimine kõlab lahedalt?

mõni aeg tagasi oli uudistes, et itaalia satanistid tapsid ühe poisi sellepärast et too meenutas neile neitsi maarjat. Oleks cool kui sa kõnnid tanaval ja möödi kõnnib mees kellele meenutad sa mingit olendit suvalises usus ja ohverdab sind õhtul pentagrammi kohal?
-Life is worth living, dont waste it-

Satanism - 100%
Paganism - 75%
atheism - 67%
Islam - 42%
Judaism - 42%
Hinduism - 42%
Buddhism - 42%
agnosticism - 21%
Christianity - 4%

minu tulemused

Aga mis mind tõesti närvi ajab on teismelised wannabe stanistid, kes ei tea asjast midagi ja arvavad et on lahe ja arvavad satanism tähistab kurjust. Minu arust ei ole olemas kurjasid ja häid jõude, on olemas ainult inimene, kes kasutab seda jõudu kurjalt või healt. Jõud on kõikjal üks ja sama. Mina uurin satanismi ja ma olen üsna kindel, et see on õige usk minule, sest sellel on kõige õigemad õpetused. Mina ei hakka valima oma religiooni nime järgi. See on nõme.

Ja samas ilma headuseta ei ole kurjust..
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Noh, et kui võtta nii must-valgelt nagu enamus seda teevad et satanism on kuri ja paganlus on kuri ja kristlus on hea siis järelikult tuleks öelda et ilma kurjuseta ei oleks "headust".

Mina isiklikult vihkan kristlust, sest see kuidas see meie maale toodi... Eestlased on ikkagi olnud maa usku ehk paganad algusest, aga nad tulid ja laastasid meie maad oma sõjaga. Peale seda sundisid peale veel oma lolli usus mis on ainult silmakirjalikkus (see on minu nägemus ärge palun solvuge sellest kohe eks). Eestlastel ei olnud mingit vaba valikut ning nüüdseks on see kujunenud pea usuks igal pool. Kuidas seda levitati - selle asjaga mida teeb see usk kõige rohkem maha - sõjaga. Nii et jah minu seisukoht on selline.
Climbing down
to rule the earth

Bloodshot eyes - metal skin
serpents tounge - dagger claws
dragon wings - crooked horns
K.I.N.G

See jutt hakkab juba päris teemast mööda minema :lol:.

Igatahes igaühe enda asi on see mida ta usub ning teised ei tohiks teda kritiseerida tema usu üle ega veenda teda tulema oma usku. Kui inimene tahab olla kristlane las olla, kui tahab olla satanist las olla jne. See on lihtsalt vale kui inimest kritiseeritakse tema usu pärast.
Climbing down
to rule the earth

K.I.N.G

Tahavad veel koolides usuõpetuse kohustuslikuks teha!!!
Usuõpetus kui selline ei olegi mõeldud selleks, et kedagi mingisse usku pöörata, vaid et inimesed teeksid vahet erinevatel usulahkudel ning oleksid vähemalt mingil määral teadlikud religioonidega seotud kommetest jms.Usuõpetuse tundides antakse ülevaade mitmetest erinevatest uskudest.
Seda on vaja sest, olles kusagil välismaal (mõned riigid on vägagi usklikud ning neis täidetakse hoolega kõiksugu kombetalitusi jms) võid sa oma teadmatuses korda saata midagi sellist, mis kohalikes tekitab imestust ja vastumeelsust sinu vastu.
Usuõpetus on väga kasulik ning seda ei maksaks kritiseerida,ise teadmata mida see endast kujutab.

Mina isiklikult ei ole kristlane, kuid usun jumalasse ja mul on kahju neist inimestest, kes ei usu. See on imelik,et eestlaste seas peetakse jumalasse uskumist miskiks pugejalikuks ja halvustamistväärivaks.
Ausalt öeldes on kristlased (võimalik,et ka teiste religioonide esindajad) väga väga toredad inimesed ja kusjuures nad ei suru oma usku teistele peale. Samamoodi arvan ka mina,et iga üks peaks ise leidma oma raja, mis on talle õige,olgu see siis kristlus,ateism,islam või mis iganes.

Ning veel, on minu arvates ristisõjad maailma tobedaim põhjus ristiusu vihkamiseks. Ma arvan et neis sõdades ei ole süüdi jumal või piibel.Piiblis ei ole sõnagi,et tapa kõik, kes ei ole kristlased. Ma arvan et ristisõdjad kui isikud on need, keda süüdistada, kui üldse kedagi. Ja kas oli ristiusustajate eesmärk ka tegelikult kedagi usku pöörata jumala ja inimeste heaolu pärast? Tegelikult oli ju eesmärgiks võim. See on muidugi minu arvamus, kuid jumal ei ole süüdi tema valestimõistmises ning ristisõdades või sõdades üldse. :roll:

Huh. nüüd ma jätsin endast küll vist paandunud kristlase mulje, kuid tõsiselt, tänapäeval otsitakse oma probleemidele lahendust igalt poolt mujalt , kui enda seest, tähelepanu pööratakse vaid oma välisele osale, aga inimene ei ole ju ainult keha, meil on ka hing. Te ütlete, et usk ei ole teie jaoks või te ei näe sellel mõtet. aga "If you never try, you´ll never know"

Maailma kõige lohutavam asi on teada, et kusagil on keegi,kes sust tõeliselt hoolib ja mõistab sind,isegi ilma sõnadeta.

Kogu selle jutu mõte ei ole teid ümber veenda, vaid et te võibolla vahel mõtleksite asjade,oma elu üle.

Ma loodan südamest, et te leiate selle, mis teeb teid õnnelikuks.

Kristlust ei peeta tähtsaks eestis nii väga, sest eestlased on verelt ja hingelt ikkagi puukallistaja paganad. See kristlusikkagi suruti peale meile tahtlikult või ei.

Ja veel, miks alati minu avatar ära võetakse (vabandust, et offtopic)
Climbing down
to rule the earth

K.I.N.G

tigercreature
Noh, ega need kristlased nüüd igal õhtul ka ei palveta. Kirikus käib üks korralik kristlane vähemalt paar korda aastas. Neil on küll ilusad palved ja tõotused, aga kahjuks pole kedagi neid kuulamas, sest Jumalat ei ole olemas.
loomulikult pole teaduslikult tõestatud et Jumal on olemas ja isegi kui tõestatakse, siis palju see ei muudaks, sest patt on magus ja inimesed juba tol päevil kui Jeesus-isik keda tuntakse kui Jamala pojana, kes maa peal käis (teaduslikult tõestatud), isegi tema ajal toimus vägivald ja ükskõiksus Jumala vastu.

inimesed teavad kogu universumi kohta oletatavalt 0,00000000000000......1 % ja ülejäänud 99% on veel teadmata ja avastamata. Ja mina pean sind rumalaks inimeseks, kui sa ikka veel oled kindel, et Jumalat pole olemas. Ole siis vähemalt agnostik.

t2hetydruk
kristlane olen,
aga v6ib olla ka vaikne kristlane. ei pea kogu aeg palvetama ja käima kirikus. tähtis on se,e mis sa sisimas tunned.
kui sa juba Jumala eksistentsi tunnistad, siis loe Jumala sõna või seletavaid märkusi rohkem, sest tegelikult ei piisa ainult sellest mida sa sisimas tunned. Ja loomulikult pead sa palvetama ka kogu aeg, sest nii õpetab Jeesus. Taevasse pääsevad ainult need kes on uuestisündinud, sest nii on Jeesus öelnud kas sina oled?

eestimaihnus kirjutas:
t2hetydruk
kristlane olen,
aga v6ib olla ka vaikne kristlane. ei pea kogu aeg palvetama ja käima kirikus. tähtis on se,e mis sa sisimas tunned.
kui sa juba Jumala eksistentsi tunnistad, siis loe Jumala sõna või seletavaid märkusi rohkem, sest tegelikult ei piisa ainult sellest mida sa sisimas tunned. Ja loomulikult pead sa palvetama ka kogu aeg, sest nii õpetab Jeesus. Taevasse pääsevad ainult need kes on uuestisündinud, sest nii on Jeesus öelnud kas sina oled?

Ma loengi ... ja ma ei m6elnud seda päris nii, mind ajas närvi, kuidas see kysitlus oli tehtud, kui kristlase kohta oli kirjutatud tõsine kristlane, kes käib kord nädalas kirikus ning palvetab iga õhtu kristlane
siis peaks olema satanisti kohta ka samamoodi kirjutatud vms.

Aga okei ... ma ei taha saada tegelt s6imu v6i midagi siin ... ma olen kristlane. ei käi kyll iga nädal kirkus (milleks on antud hetkel omad p6hjused, eestis olles ka käisin kas iga nädal v6i kahe nädala tagant), aga ma USUN ja TEAN, et Jumal on olemas!

See test siis:
kristlus 83%
judaism 42%
budism 38%
islam 33%
hinduism 33%
paganlus 29%
agnostitsism 25%
satanism 8%
ateism 4%

Isiklikult arvan end küll rohkem agnostik olevat kui islamiusuline või hinduist. Aga ega see test vist polekski seda suutnud tuvastada.

Ma usun Jumalasse, osalen aktiivselt Jumalateenistustel ja kirikuelus. Palvetan nii tihti kui saan ja ka regulaarselt (kuigi vahel see ununeb). Näen selles vaid kasu, sest Jumal enamasti vastab palvetele, kuigi otseselt kõnetanud on ta mind väga harva. Igal juhul tean, et Jumal pole kurt palvete suhtes, armastab meid kõiki ja tahab, et meil kõigil oleks igavene elu. :)
Eemal natuke.

lugesin seda teemat juhuslikult ja mõtlesin, et vaat kuhu satanism jõudnud on.
Imelik küsimus, et kas satanist või kristlane? Aga kui ma usun et Buddha aitab mind valguse teele, kas siis ei olegi nagu valikut?
Sellega meenub üks teema, kui krishnad käisid millalgi Tartus satanistide korraldatud loengul esinemas ja tegid selle lõpuks kõigile selgeks, et pole olemas halle toone - on AINULT valge, ehk siis te võite ju arvata, et olete kristlased, budistid, satanistid vms. aga TEGELIKULT on ainult üks jumal ja see on KRishna. Ja teie, kes te VEEL ei tunnista, et olete krishnaiidid, olete lihtsalt valinud raskema tee valgustuseni. Aga lõpuks teenite ikkagi KRishnat.

Kui ei ole valida, et ma olen kristlane, siis, tahtes valida, PEAN valima satanismi.
Muuseas. Ma ise olen satanist. Niiet...minu jaoks polnud raske valida, aga vbla mõne teise jaoks küll.
Keegi mainis, et Saatanlik Piibel on kommerts ja selle parim osa on Piiblist pärit. Muuseas, võib nii ollagi, sest Saatanlik Piibel lükkab ümber päris palju sellest valemoraalist, mida Piiblis ülistatud on. Ja et kedagi nägema panna, on vaja ju tuua näide, millele sinu jutt tugineda saaks. Kes see mind usub, kui ma väidan, et mulle ei meeldi valevagadus ja silmakirjalikkus, kui ma ei oska talle selgitada MIS see on ja KUST seda leiab.
Saatanlik Piibel on raudselt tehtud just sellisena nagu ta on, et tõmmata maksimaalset tähelepanu. Skandaal on edu. Tõde, mis on selle taga peidus, jõuab aga vähesteni.

Ok ma olin 93% agnostik... Siis oli ateism ja paganlus... Ma ei usu jumalasse. Ei kristlikusse ega muusse. Võibolla on kuskil mingi vana kes elu juhib, kuid kes teab? Ristisõdijad ei tulnud siia enamuses ju ristiusku tooma, vaid endale maad ja vara kokku kraapima... Palju neist ise kristusesse uskus? See ajab suht närvi et arvatakse et satanism on inimohvrite toomine, vere joomine ja rõvedalt meikimine? Mõnede inimeste arusaamad erinevatest uskumustest on nagu 2- aastase omad... Ma naeran tõsiste kristlaste üle, kuna nemad raiskavad oma elu palvetades ja uskudes seda mida ei saa keegi öelda et ta olemas on ja naeran satanistide üle, kuna ma ei tea milline on "tõsine" satanist... Igatahes mitte selline, millisena kristlased neid näevad. Vahest tundub et kristlased on lihtsalt alusetud süüdistajad kes näevad maailma must-valgelt...

Re:

CasCarite kirjutas:Tegelikult satanism ei ole usk, satanism on eluviis.

Äkki sa mõtlesid saatanakummardamist ?
Tegelikult on kristlus ka eluviis kõige oma kirikus käimiste, palvetamiste ja heade tegude tegemise käskudega. Seega ei saa nõustuda, et inimene, kes aastas kaks korda Jõulude ja ülestõusmispühade ajal kirikus käib, üldiselt väga korralik kristlane oleks. Kristlik usk pole individuaalne ehk iga inimese enda asi, vaid koguduslik, osaduslik.

Samas ma kardan, et Eestis pole seda eriti palju näha...
Eemal natuke.

Re: Re:

Kandja kirjutas: Samas ma kardan, et Eestis pole seda eriti palju näha...
Eestlased ju vanad paganad ise. ;)
Mul on oma arvamus ja ma ei karda seda avaldada.
-
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and beat you with experience

Re:

CasCarite kirjutas:Tegelikult satanism ei ole usk, satanism on eluviis.
Ainuke asi, mille kohta seda võib öelda on tegelikult budism. See oli algselt eneseabi õpetus ja filosoofiaharu. Seega see on kõigist religioonidest kõige vähem religioon. :P
Vasta

Mine “Uskumused, müüdid, ebausk...”