Re: Talisman´.

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:Kust saada endale oma talisman. kas teil on talisman ?
mis asi on talisman? :roll:
Talisman on õnnetoojaks peetav ese.

Endal mul otseselt kindlat talismani pole. Näiteks mingi tähtsa asja puhul, kus ma tahan, et mul hästi läheks, võtan kaasa sellise asjakese, mis mul eelmine kord kaasas oli ja millega hästi läks.

mina sain oma talismani täiesti juhuslikult lihtsalt märkasin et üks asi hakkas mulle önne tooma kui see mul kaasas oli ja kui maha jäi siis läks kõik viltu.
Rääkigem asjades vabalt, sest kindlasti on kusagil keegi kelle abi läheb sul vaja või kellel läheb sinu abi vaja!!!

suht põhjalik talismani tegemise õpetus on raamatus 'võlukunst tüdrukutele'
et valid ka ükskõik millise eseme mida endaga kaasas kanda.
see vastab tõele, et kui teed talismani ja seda kaasas kannad läheb kõik paremini kui enne, ja kui selle ära kaotad, siis mitu korda hullemini kui enne talismani tegemist?? ja kui selle sinu kadunud talismani leiab keegi kõrvaline isik, siis see toob ka talle õnne (ja sulle jätkuvalt õnnetust kuniks see teise käes on?) selle kohta seal raamatus küll ei olnud.
mulle meeldib uskuda, et mu sõrmus on mu talisman, aga tegelikult ei ole sugugi halvem päev, kui ma olen läinud välja ilma sõrmuseta. sellesuhtes natuke fail

aga tegelikult on ju kõik ikkagi inimese enda mõtlemises kinni? kui inimene usub, et tal läheb hästi, tal on taskus õnnetoov jumalteabmisasi ja miski ei saa valesti minna, kas siis ei tundugi päev kuidagi roosilisem? talisman on nagu enesekindluse tõstmiseks, nagu aru olen saanud. kas sisemiselt väga enesekindlad inimesed tunnevad vajadust talismani järele? ilmselt mitte.

tahaks vastust selle, et kui talismani ära kaotad, tabab sind ebaõnn vastab tõele. kui vastab, siis kahtlen, kas talismani head küljed kaaluvad üles halvad küljed. selles mõttes, et tunned küll end natuke kindlamini, aga samas pead pidevas hirmus kontrollima, et see sul alati kaasas ja olemas oleks ja ära ei kaoks. jms.

mina ei soovitaks sellist talismani endale tekkida lasta, kuigi ise olen ka kergelt selline ebausklik ja tahaks, et aitaks alati miski muu kui ma ise :D sellest talismanist võib saada kinnisidee ja tõesti tunduma hakata, et ilma enam ei saa, kuigi saab, ja siis kui kord see talisman kuhugi maha ununeb, siis lihtsalt sellepärast ei tule asjad välja, et lihtsalt ise usud, et nüüd ei tule välja, kuna talismani pole. kas tõesti tahad, et sul läheks mingi esinemine vms sassi sellepärast, et talisman koju jäi? :) minul läheks küll kõik kohe halvasti, kui mul selline ese oleks ja ma sellesse usuks ja siis see asi maha jääks. tegelikult on parem uskuda lihtsalt endasse ja siis lähebki hästi :) aga alati saab ju kaasas kanda lihtsalt endale kalleid asju (ehted jne), see on nagu toetus ja tunne ja meeldetuletus neist inimestest, kes on need näiteks kinkinud ja kes sinust hoolivad.
Vasta

Mine “Uskumused, müüdid, ebausk...”