Kes te eelistaksite olla? või Millist religiooni te eelistaksite?

Kristlane / Kristlus
Hääli kokku: 42 (32%)
Juut / Judaism
Hääli kokku: 2 (2%)
Satanist / Satanism
Hääli kokku: 35 (27%)
Muu (palun kommenteerige)
Hääli kokku: 53 (40%)
Hääli kokku: 132

Religioonist (millist religiooni eelistaksite)

Ma nüüd ei teadnud tegelikult kuhu seda teemat paigutada ...
Küsimus oleks siis selline :
Kumb oleksite ennem : Kas kristlane, juut või satanist ?
Ja siis eda ka et kui ei meeldi see teema siis ärge hakake sõimama, ok ? :) Ja seda ka, et enne kui midagi nt satanismi kohta ütlete, siis veenduge, et teate ka ikka midagi sellest :) Pole mõtet hakata panema siia oma oletusi, nt tüüpiline asi mida inimesed ütlevad kui öelda neile satanist : "joovad kitseverd ja tapavad" .
Sama asi siis ka teiste uskude kohta :) Ja kui mitte ükski neist, siis kirjutage kes oleksid siis ja kes oled praegu .

Tähhhh .

Küsitluse lisas postitusele Mod.1.
There's just too much the time cannot erase .

Mitte ükski neist. Usk on minuarust täiesti kasutu. Aga kui ma tõesti peaks olema üks neist, siis oleks ma satanist. Ja kui sa vaatad foorumi korralikult üle, näed et usu foorum on siin täiesti olemas.
Viimati muutis fceofmln, 21 Mai 2005, 12:52, muudetud 1 kord kokku.
At the dawn of our living time
Hope may cover all cries
Truth lurks hidden in the shadows
Dreams might be filled with lies
Soon there will be night
Pain remains inside

Kumb oleksite ennem : Kas kristlane, juut või satanist ?
Mitte ükski neist ei lähe minu vaadetega kokku. Praegu olen mitteusklik. Ateistiks ma ennast ei kutsu, sest minu teada nemad eitavad täielikult üleloomulikkude jõudude eksisteerimist.
Elu on ILUS!

Hmm, pole mõelnud sellele teemale üldse, enda teada ma ei usugi millegisse.. Ehk siis ebausklik vist. Ja kui ma peaks valima kes olla siis valiks kah ebauskliku, sest mulle ei paku üldse pinget need usunduse värgid, miks inimesed vaidlevad nende üle jne, esmapilgul mõttetu, ei pruugi seda olla, ma ei kujuta ette, pole kursis. Aga jah.

Ma valiksin muu ja tõenäoliselt oleks see lihtsalt loodus, maaema või midagi muud sellist. Kui sa oleksid seda umbes neli aastat tagasi küsinud, oleksid väga põhjaliku vastuse saanud, aga mis teha - inimesed muutuvad.

Ilmselt olen ateist, pere on ka selline ateistlik, vahepeal emal tuli mingi hull mõte, et võiks jõulude ajal kirikusse minna...lõppkokkuvõttes me siiski ei läinud :P
Aga olen rahul, usku ei ole mul veel "vaja" läinud, jäängi ilmselt nii.
Niisiis ei oleks keegi.
Push the button.

Oeh,mul vist on siis au olla esimene n-ö usklik siin:)Nimelt olen kristlane.Kristlaseks sain umbes kaks aastat tagasi-enne olin lihstalt usu-vastane-imelik muutus võiks öelda,kindlasti hästi positiivne.
Usk on üks äärmiselt keeruline teema-nii kaua on püütud tõestada,et Jumalat pole olemas..nii palju on need katsed luhtunud.Nii palju on püütud tõestada kõigile,et Ta on olemas..ja jällegi pole see kõigini jõudnud..ega jõuagi..On antud vaba tahe-usub see,kes valib usutee..kes tahab elada Maailmalooja reeglite ja käskude järgi..
Mitte usklikke ja teiseusulisi maha ei tee:D.peaasi,et oleksid õnnelikud(ega teeks teistele kurja!)!
Et siis..minu kindel valik on kristlus..põhjuseid on palju,aga vaevalt,et see kedagi nii väga paeluks või huvitaks:D

Tegelikult ei ole ma väga süvenenud nendesse kõikidesse, et teaks, mida pooldada. Olen ristitud ja seega kristlane kuid kristlus on siiski julm usk minu meelest. Budism tundub olevat parim kuid budismistki tean ju vaid põhitõdesid ning seda on liiga vähe, et kommenteerida. Aga usk kui selline ei ole minu meelest kasutu vaid väga vajalik asi, sest inimkonnal on vaja millessegi uskuda.
Naerata, homme on veel hullem.

küsitlusele vastasin 'muu', kuna praegu ei ole küll mingit otsest usku (pigem mingid enda põhimõtted, mis on võetud üle erinevatest religioonidest) aga kui midagi peaks valima, siis arvatavasti budism, kuna olen palju lugenud erinevate uskude kohta ja see tundub kuidagi sümpaatne

usk on täiesti mõtetu asi. ma võin täna uskuda ühte ja homme teist. kui neist 3 valima peab siiis valiksin satanismi
paljud on öelnud mulle ka et ma olen mingi hull satanist iiiiiirw nagu :p
kuigi mind on ristitud- kristlaseks tegelikult luteri värk vist aga see peaks selle alla vist minema nagu, aga ma ei usu seda jama apsulll
Kõnnin sihitult mööda eluteed sihtide poole...

Mul on see värk, et ma pole ristitud, aga ma olen nagu katoliiklane põhimõtteliselt oma uskumustelt ja asjadelt. ma ei tea, usklik lihtsalt. Mu täditütar on ristitud ja nii, aga mina mitte.
Ma tean ,et see on imelik, aga mina ei saa midagi teha. Sama asi on ühe mu sõbrannaga. Sellest sain ma alles hiljuti teada.

minu tutvusringkonda on sattunud lutherlane ja ma tõsiselt ei tea mis sõnu ma yldse kasutada võin, noh mingi kurat satub juba automaatselt sisse aga tgelt nii e4i tohiks ju... ma ei kujuta absoluutselt ette missuguseid sõnu ei tohiks kasutada, äkki keegi teab :P

ete tänades S.F.
Ma ei saa lubada oma sõpradele päiksepaistelist ilma, kuid ma võin hoida vihmavarju nende pea kohal kui sajab :D Hoidke endid ja oma sõpru ;)

SvenskaFlicka kirjutas:minu tutvusringkonda on sattunud lutherlane ja ma tõsiselt ei tea mis sõnu ma yldse kasutada võin, noh mingi kurat satub juba automaatselt sisse aga tgelt nii e4i tohiks ju... ma ei kujuta absoluutselt ette missuguseid sõnu ei tohiks kasutada, äkki keegi teab :P

ete tänades S.F.
Einoh, põhimõtteliselt proovi mitte vanduda ega ropendada. Kindlasti märkab kristlane ka seda, kui öeldakse "jummala äge", "oh issand" jms. Parem mitte sarnaseid väljendeid kasutada.

Tegelt võiks valikutes olla ka paganlus / paganism, sest eestis on väga palju paganaid erinevates katekoorjates. Isegi wicca peaks sinna alla minema ning neid ikka leidub eestis.

Mina ise olen satanist, aga enne kui ma enda jaoks satanismi avastasin olin ma pagan. MInd väga huvitavad igasugused religioonid ja ma uurisin neid. Kui ma lõpuks satanismi juurde jõudsin leidsin et see usk on kõige inimlikum tegelikult ja nii ma pöördusingi satanismi poole.
Climbing down
to rule the earth

Bloodshot eyes - metal skin
serpents tounge - dagger claws
dragon wings - crooked horns
K.I.N.G

Mina olin varem rohkem ateist. Nüüd aga olen Hinduismi pooldaja. Naljakas on see et veeda-kirjanduses on kõik nähtused hästi ära seletatud. Näiteks see teadatuntud tõde, et kui teed teisele ülekohut tuleb see sulle endale tagasi(olen kogenud paljusid näiteid). Ma küll pole migi hull usuhull kuid siiani on säilinud harjumus närvilistel hetkedel hare krišnat lugeda(hindude päha salm). Soovitan mitte lugeda seletustega veedasid kuna sellest kirjandusest tuleb ISE aru saada(mul tekkisid käitumishäired selle tagajärjel)
It's not a side efect of a cocaine. I am thinking it must be love

Budism on minu uskumustele kõige lähedasem, aga ei tunnista ennast ka budistiks...ei kuulu ühtegi religiooni. Hiljuti lugesin Internetis üht teksti, mis mulle väga meeldis (üks sõbranna soovitas), J.Khrisnamurti ,,Vabanemine teadaolevast" Tema järgi ei kuulu tõeliselt religioosne inimene ühtegi religiooni ja ma usun seda täiesti...
Eesti LGBT Ühing
http://www.lgbt.ee

Re: Religioonist (millist religiooni eelistaksite)

Isklikult olen enda religiooniks valinud shamanismi mis on üks satanismi alaliikidest kui nii öelda.
Tegelen sellega üpriski aktiivselt ning olen kogunud üpriski palju kirjandust shamanismist.
Kui kedagi peaks huvitamajust shamanism teatage privaat sõnumi teel või e-maili teel milleks on
Kontaktandmed kustutatud. Admin.
Pessimist näeb pimedat tunnelit, optimst näeb tunneli lõpus valgust, realist teb, et see on rong ning, et ta on surmale määratud.
Sõnad röövivad meie aja.

Siin üsna paljud väidavad et ateistid ja eitavad jumalat umbes.
Minu arust on üsna rumal öelda et jumalat ei ole olemas. Kas te suudate tema mitte olemas olu tõestada? See ei ole võimalik, samamoodi nagu usklikud ei suuda tõestada jumala olemas olu. Te põhimõtteliselt ei ole võimelised tõestama mitte midagi sellistel teemadel. Mitte keegi ei ole. Nii et ei saa öelda et ei ole olemas seda tüüpi.
Sellel teemal lihtsalt EI OLE võimalik vaielda. Sellega ei saavuta mitte midagi.
Aga, tuleb siiski tunnustada usklikuid, sest enamasti on usundid vägagi vanad ja inimesed on neid kogu aeg ja alati uskunud. Kuigi nende uskude pärast on kogu aeg kakeldud ja siiamaani sõdidatakse omavahel, mis on üsna nõme.
Ma ise tegelikult vihkan ka täielikult kirikut. Jah justnimelt kirikut, mitte kristlust ennast.

Aga ise ma olen nihilist, mis tähendab et ma ei leia millegi uskumisel mingit mõtet.
ainult põnevatel inimestel on alati igav.
pooldan indulgentse.

Hall vanamees taevas lõi maa ja mere ja kellegi kondist sai alguse inimene... või on inimkonna ja liikide aluseks evolutsioon - sadu kordi läbi tõestatud fakt. Jumal tegu neitsi võlukunsti abil rasedaks... okei, sellist jama on keeruline kommenteerida. :D Kõik teavad, kuid inimene alguse saab. Neid fakte saaks lõputult tuua. Ükskõik kummas leeris oled - ateistidel on võrreldamatult rohkem fakte jumala mitteolemasolu tõestamiseks.

Peppermint kirjutas:Hall vanamees taevas lõi maa ja mere ja kellegi kondist sai alguse inimene... või on inimkonna ja liikide aluseks evolutsioon - sadu kordi läbi tõestatud fakt. Jumal tegu neitsi võlukunsti abil rasedaks... okei, sellist jama on keeruline kommenteerida. :D Kõik teavad, kuid inimene alguse saab. Neid fakte saaks lõputult tuua. Ükskõik kummas leeris oled - ateistidel on võrreldamatult rohkem fakte jumala mitteolemasolu tõestamiseks.
Seleta, kuidas saab tõestada et midagi EI OLE olemas? Saab tõestada et asi ON olemas, aga mitte et EI OLE. Ega musta luike polnud kah olemas, kuni keegi ta avastas.
ainult põnevatel inimestel on alati igav.
pooldan indulgentse.

Ei eelista ühtegi religiooni.
Pigem usun teadust kui piiblit ja nn. "jumalasõna" maailma loomise kohta, kuna teadus on rohkem samme ajalukku ära tõestanud/hüpoteesinud(hüpotees on oletatav vastus kuid faktiliselt siiski väga sarnane lahendusele) mis maaga ja inimesega ning evolutsiooniga üldiselt juhtunud on aga raamatu sõnale ei leia keegi kinnitust.

Uks ja usklikud inimesed viisid minu selleli, meid, selleni et oleksime endilt elu võtnud. Õnneks või kahjuks seda siiski teatud tingimustel ei juhtunud. Elagu oma elu kuid usku põlgan, see mis ta minule teinud on, mis südamevalu põhjustanud ja kelle poolt on nii nendele inimestele kui usule üldse andestamatu. HÄBI!

samas satanistide tõdede alla käib tõepoolest ka näiteks nö
''inimeste hävitamine kes sind häirivad''.
Kui sa oled kergesti ärrituv siis ega kedagi selle pärast ei hävita ikka.
Ja ''jumala'' kohta niipalju, et olgugi nii, et tema mitte olemasolu
tõestada võibolla ei saa- saab tõestada seda,
kuidas inimene tegelikult evulutsiooni teel välja arenes.
See jätabki mõnedele inimestele võimaluse uskuda seda.
Inimestele kes fakte ei tunnista ja loodavad südametunnistuspiinadest lahti saada uskudes, et ''jumal''
andestab kõik tapmised, vägistamised, sõjad- kui sa ainult usud.
Uskugu edasi.

Satanist. Viimasel ajal olen hakanud uurima ja huvituma sellest asjast ja see tundub mulle kõige vastuvõetavam. Kuigi ma pole täielikult sellesse usku pööranud aga näiteks "Saatanlik piibel" on mul hetkel poole peal. Minu jaoks on kristlased natuke silmakirjalikud. Nad teevad midagi halba, lähevad paluvad andestust, saavad selle aga lõpuks teevad jälle seda sama asja. Satanismis ei ole vaja kedagi kummardada ja karta, sina oled ise enda peremees ja Saatan, sina ise saad endale andestada.

Naljakas on see, et ma ise olen ristitud. Mu peres on rohkem ikkagi kristlike kaldeid, kirikus käimine jõuludel jne. (mis minu arvates on täiesti tobedad)

Religioon on ainuke asi, mis on pannud inimesi uskuma, et on olemas nähtamatu mees sandaalide ja pika habemega. Ta elab taevas ja vaatab teie järele. Tal on nimekiri 10 asjast, mida ei tohi teha. Tal on ka koht igavese tule ja piinamisega ja kui te teete kas või ühte asja sellest nimekirjast viskab ta teid igavesse tulle igaveseks piinlema. AGA TA ARMASTAB TEID!
<<see oli naljaga pooleks ;)
“You can't help respecting anybody who can spell TUESDAY, even if he doesn't spell it right; but spelling isn't everything. There are days when spelling Tuesday simply doesn't count.” Winnie the Pooh

Re:

Kandja kirjutas:
SvenskaFlicka kirjutas:minu tutvusringkonda on sattunud lutherlane ja ma tõsiselt ei tea mis sõnu ma yldse kasutada võin, noh mingi kurat satub juba automaatselt sisse aga tgelt nii e4i tohiks ju... ma ei kujuta absoluutselt ette missuguseid sõnu ei tohiks kasutada, äkki keegi teab :P

ete tänades S.F.
Einoh, põhimõtteliselt proovi mitte vanduda ega ropendada. Kindlasti märkab kristlane ka seda, kui öeldakse "jummala äge", "oh issand" jms. Parem mitte sarnaseid väljendeid kasutada.

mina olen kristlane ja mina ropendan ikka väga palju. vannun ja ropendan ja joon vahetevahel ja suitsetan ka vahetevahel. Aga ma olen 100% kristlane ja usun väga Jumalasse ja armastan väga Jumalat. niiet asi ei ole seles kas ta on kristlane või mitte, see oleneb kõik lihtsalt inimesest endast :)
Vasta

Mine “Maailma religioonidest”