Re: Jehoova Tunnistajate vihkamine

Tänaval kuulutamise vastu ma pole, aga vot uste taha tulemine ja siis oma kirjanduse pealesurumine, no miks?! Samas, kui keegi ukse taha mulle midagi pähe määrima tuleb, siis pole oluline mis. Mulle lihtsalt ei meeldi see. Ka see doonorivere keelamine on teatud hetkedel võõristust tekitav. Kui laps vajab elupäästvat vereülekannet, siis usu järgi tuleb lasta pigem lapsel surra...

Jehoova usklikke väga ei tea, seega ei saa teha ka põhjapandvat järeldust ühe isiku põhjal. Aga tema puhul käis vastu veel tema käitumine Eesti riigi suhtes. Hallipassi omanik, uhke selle üle muidugi, aga riigihümni ajal nt istus, mossitas. Ma ei tahaks arvata, et Jehoova usk käsib ka ebaviisakas olla.

Raudteejaamas, või õigemini seal raudteejaama all metroos on neid iga jumala päev. Muudkui hõiguvad sulle järele - usklikud, muidu kenad inimesed. Ükskord läksin ma nendega rääkima. Küsisin, et kas nemad on need, kes ei tohi verd anda. Positiivne vastus. Küsisin siis, et miks. Nad ütlesid, et piiblis on kirjas, et verd ei tohi süüa.
Ma siis imestasin, et ega seda loovutatud verd ju ei söödagi, et mida kuradit nad ajavad.
Kehitasid siis õlgu ja venitasid, et njah, kuidas keegi seda tõlgendab...

Tartus käisid mõnikord ukse taha ja ei tahtnud ju nii ebaviisakas ka olla - sisse ei lasnud, aga keeldusin viisakalt. Ja kus siis ajasid jala ukse vahele. Käisid iga kuradi nädal, kuni ma lihtsalt enam ust ei avanud.

Reedetu kirjutas:Tänaval kuulutamise vastu ma pole, aga vot uste taha tulemine ja siis oma kirjanduse pealesurumine, no miks?! Samas, kui keegi ukse taha mulle midagi pähe määrima tuleb, siis pole oluline mis. Mulle lihtsalt ei meeldi see. Ka see doonorivere keelamine on teatud hetkedel võõristust tekitav. Kui laps vajab elupäästvat vereülekannet, siis usu järgi tuleb lasta pigem lapsel surra...

Jehoova usklikke väga ei tea, seega ei saa teha ka põhjapandvat järeldust ühe isiku põhjal. Aga tema puhul käis vastu veel tema käitumine Eesti riigi suhtes. Hallipassi omanik, uhke selle üle muidugi, aga riigihümni ajal nt istus, mossitas. Ma ei tahaks arvata, et Jehoova usk käsib ka ebaviisakas olla.
Mina olen kuulnud, et Jehoova Tunnistajad ei tohi kummardada lippu või laulda ülistavaid laule, kellegile teisele peale Jumala (nt Eestile). Seega on riigihümni ajal istumine rohkem tugeva usu näitamine, kui ebaviisakus. Nad lihtsalt tahavad kõiki Piibli nõudeid, käske vms täita. Alati ei saagi kõigest õieti aru saada. Ka kõik teised religioonid teevad ju midagi valesti? Keegi pole täiuslik.. Sellest ma pole samuti küll kuulnud, et kui neile konkreetselt öeldakse, et ei soovita midagi kuulda, nad oma usku edasi seletavad. Seega minu arvates see pealesurumine pole. Inimestel tuleks õppida ütlema "EI".

Kas Jehoovadega polnud mitte see, et inimesed, kes seal koguduses on, hakkavad mingitel põhjustel tahtma kogu oma varanduse sinna viia (a la raha ja telekad ja kõik muu) ja lõpuks pärandavad oma kodu ka kogudusele. Kunagi lugesin mingit arutelu selle kohta. Seega päris puhas asi pole. Isiklikult ei meeldi ka selle pealesurumise pärast, et ukse taga käivad ja veel lapsi kaasa veavad.

Mul on/oli üks hea sõber, kelle vanemad olid tugevad jehoovausklikud. Ta ise oli nagu vanemate mõjuvallas "usklik" sammuti, kuid mulle rääkis, et see ei oma niipalju tähtsust. Tema vanemad käised sammuti minu kodulinnas koguaeg oma kirjandust peale ajamas. Väikelinna pärast teadsid nad minu pere hästi ja siis oli neal nagu nimme hea oma jura peale ajada. (Mu isa muidu ükspäev avas neile ukse, ise olles täiest alasti ja lipputas oma asja mõnuga. Pärast seda nad enam mul koduukse taga ei käinud. Head suhted muidu säilisid.)

See sõber rääkis igast asja oma usust, aga pmst meid mõlemad see teema ei huvitanud. Üks asi mis näiteks jehoovadel puudub on sünnipäev. Mu sõber ei saa kordagi oma elus sünnipäeva kinke.

Lihtsalt selline väike lugu nendest jehoovadest. Pole midagi nende vastu, lihtsalt see uksetaga käimine on kurnav.

Inimesed vihkavad neid kuna nad iga lapäev marsivad su uksetaha, et oma usu paska ajada.
Sul pole vaja omale õiget religiooni otsida kuna kõik on välja mõuldud inimeste kontrollimiseks ja asjade seletamiseks mida tegelikult sletada ei osatud aegadel kui need religioonid loodi.
Lihtsalt jää teadse juurde kuna seda saad sa ise testida.

Jehoova tunnistajad on Vahitorni Ühingu (Watchtower Bible and Tract Society) kontrollitavad fundamentalistliku ususüsteemi järgijad.

Tegemist on nn kõrge kontrolliga, mõttekontrolli ja ühiskonnast eraldumist viljeleva usugrupiga.

Organisatsioon nõuab liikmetelt vääramatut lojaalsust ja usaldust, mida doktriini kohaselt tuleb tõestada vajadusel elu või peresidemete hinnaga (nt vereülekandest keeldumine usulistel põhjustel ja endiste liikmetega igasuguste suhete katkestamine, sh. pereliikmetega).

Endiseid liikmeid nimetatakse "eemaldatuteks", "ärataganejateks" ning "mõistuse poolest haigeteks", mis on silmapaistvaim element organisatsiooni poolt kasutatavast informatsioonikontrollist (liikmed ei tohi puutuda kokku kriitilise informatsiooniga, eeskätt endiste liikmetega, kellel oli mingit infot, mis nad lahkuma pani).

Viljeletakse nn "tähekambri kohtuprotsesse", informatsioon on klassifitseeritud vastavalt rollile ja positsioonile (nt kogudusevanematel on raamatud ja juhendid, mida tavaliikmetele ja uutele potentsiaalsetele liikmetele ei avaldata) ning teisitimõtlejad eraldatakse liikmetest, andmata teada põhjust (üldiselt usuvad liikmed, et endised liikmed on "eemaldatud" mingi "tõsise patu" tõttu; ei olda teadlikud sellest, kui palju liikmeid organisatsioonist iga-aastaselt lahkub).

Vt. http://et.wikipedia.org/wiki/Jehoova_tunnistajad ja http://www.tunnistaja.ee

Mul oli kunagi üks sõbranna jehoova tunnistaja, ja ss me rääkisime igast surmast, vaimudest jne. Mina väitsin üht, tema teist. Ja siis ta hakkas mulle rääkima, et minu arvamus pole õige ja et hoopis nii on. Siis meil käib mingi taat pidevalt ukse taga voldikuid jagamas, ükspäev lubas perega kohale tulla, peale seda pole ust lahti teinud :D
"Normalness leads to sadness" -Phil Lester

Tegelikult hakkab säärane usk ainult lihtsameelsetele ja skisofreenikutele külge. Ja põhju ka miks nad sedasi inimeste uste taga tüütamas käivad on selles et iga peast segi põõranud kristalne arvab et tema kohus on päästa tervet ilma (nii ütleb piibel) kohutavast piinast (põrgukateldes) Nii et muidugi on nad paranoilised ja mõtlevad ka ikka igasuguseid asju välja Nt: Jumal räägib peas?, Oh ma nägin jumalat, nemad üksi ainult näevad seda mitte keegi teine ei näe ja palun kallid inimesed, ärge laske ennast petta. see on kõik mõistuse kontroll jääd uskuma muutud samasuguseks. selle ametlik termin on Massipsühhoos, ja paraku nende tipus on tavaliselt Psühhopaadid kes ise jumalat põrmugi ei usu vaid teesklevad et usuvad siis mõjutavad teisi ja panevad samamoodi uskuma. samal ajal ise ikka mõjutades vägivalla ja muu seesuguse poole. Nt: Jumal ütles et Lõi aadama ja eeva, järelikult jumal vihkab homosi. kõigele lisaks ei maksa usklikega vaidlema minna (omadest kogemustes, hakkas lõpuks karjuma et kuule sina kui sa ei muuda seda sorti mõtlemist siis ootab sind ainult põrgu tee!) sest muidu olete ise samasugune. kõige parem on nende peale lihtsalt mitte reageerida. ja asi vask

Sõetuulutaja kirjutas:Tegelikult hakkab säärane usk ainult lihtsameelsetele ja skisofreenikutele külge. Ja põhju ka miks nad sedasi inimeste uste taga tüütamas käivad on selles et iga peast segi põõranud kristalne arvab et tema kohus on päästa tervet ilma (nii ütleb piibel) kohutavast piinast (põrgukateldes) Nii et muidugi on nad paranoilised ja mõtlevad ka ikka igasuguseid asju välja Nt: Jumal räägib peas?, Oh ma nägin jumalat, nemad üksi ainult näevad seda mitte keegi teine ei näe ja palun kallid inimesed, ärge laske ennast petta. see on kõik mõistuse kontroll jääd uskuma muutud samasuguseks. selle ametlik termin on Massipsühhoos, ja paraku nende tipus on tavaliselt Psühhopaadid kes ise jumalat põrmugi ei usu vaid teesklevad et usuvad siis mõjutavad teisi ja panevad samamoodi uskuma. samal ajal ise ikka mõjutades vägivalla ja muu seesuguse poole. Nt: Jumal ütles et Lõi aadama ja eeva, järelikult jumal vihkab homosi. kõigele lisaks ei maksa usklikega vaidlema minna (omadest kogemustes, hakkas lõpuks karjuma et kuule sina kui sa ei muuda seda sorti mõtlemist siis ootab sind ainult põrgu tee!) sest muidu olete ise samasugune. kõige parem on nende peale lihtsalt mitte reageerida. ja asi vask
täpselt
"Normalness leads to sadness" -Phil Lester

Veebisait jw.org on Jehoova tunnistajate ametlik interneti lehekülg,seal on ka vastused küsimustele mis võivad nende kohta tekkida.Ja muud.
Termomeeter:Telekate ja oma vara kogudusse toomise asi pole õige,sellesmõttes et selliseid juhtumeid on on vb ainuld paar.

Jehoova tunnistajad ei kasuta risti.
Nad ei suru oma usku peale,vaid soovivad seda teistega jagada ja kui keegi keeldub ss nad lihtsalt soovivad ilusat päeva ja lahkuvad.
Kõik on vabatahtlik.

Külaline kirjutas:Veebisait jw.org on Jehoova tunnistajate ametlik interneti lehekülg,seal on ka vastused küsimustele mis võivad nende kohta tekkida.Ja muud.
Termomeeter:Telekate ja oma vara kogudusse toomise asi pole õige,sellesmõttes et selliseid juhtumeid on on vb ainuld paar.

Nad ei suru oma usku peale,vaid soovivad seda teistega jagada ja kui keegi keeldub ss nad lihtsalt soovivad ilusat päeva ja lahkuvad.
Kõik on vabatahtlik.
Suruvad ikka küll.

Külaline kirjutas:Veebisait jw.org on Jehoova tunnistajate ametlik interneti lehekülg,seal on ka vastused küsimustele mis võivad nende kohta tekkida.Ja muud.

Kõik on vabatahtlik.
Ei ole nii. Kogu aeg suruvad peale ja kui ütled ei käivad seni kui paned ukse kinni. Täna rääkis mu ema et meil oli käinud Jehoova tunnistaja mõned aastad tagasi. Ema oli lahke ja pakkus teed jne jne, aga see Jehoova kogu aeg vahtis meie mööblit, Jehoovas on ju see et kõik tuuakse nende juurde ;)
Vasta

Mine “Maailma religioonidest”