Re: R-täht

Tere.

Miks logopeed peab tuttav olema?

Pane endale lihtsalt kuskile logopeedi juurde aeg kirja, maksa visiiditasu ja saad abi. Võid uurida ka perearstilt, kas ta annaks sulle vähemalt esimeseks vastuvõtuks saatekirja (saaksid natuke odavamalt), aga perearstidel on see teraapiafond üsna väike ja on tõenäoline, et kui see sul väga elu segav probleem ei ole, siis ta saatekirja ei anna. Teistel patsientidel võib seda suunamist rohkem vaja olla, st perearstil võib olla logopeediliste ja psühholoogiliste häiretega (mõlemad lähevad teraapiafondi alla) patsiente, kelle probleem otseselt elamist-töötamist takistab. Küsida tasub ikka.

Mingid universaalsed harjutused sind tõenäoliselt ei aita, kuna R-hääliku probleem võib olla väga spetsiifiline, st põhjuseid, miks ta sul välja pole tulnud, võib olla väga erinevaid, ja need tuleb kõigepealt tuvastada, et üldse edasi tegutseda saaks. Kas sul koolis ei ole logopeedi? Sealt saaksid abi kõige lihtsamini-kiiremini, ilmselt ka täiesti tasuta.

Edu!

Kas sul on keelekidaga seotud R tähe hääldamine? Või mis on põhjuseks toodud.
Mul pole muud soovitust kui palju harjutamist omaette ja järjekindlust. Teiste keelte õppimise puhul peame ka palju keelelisi harjutusi tegema enne kui suudame õigesti hääldada. Ja kui sul r täht jääb omapäraseks nagu ta sul on siis sellest elu seisma ei jää. Mõni löristab ärri.
If it doesn't feel right, it probably isn't.

Saan aru su ebamugavustundest seoses häälikuga. Eks kui tõesti on sinust raske aru saada, tasub selle R-häälikuga jätkuvalt edasi tegeleda, isegi kui tundub, et asi on lootusetu. Kui üldse ei tegele, siis on kindel, et midagi ei muutu, tegeledes siiski võib muutuda.

Mille põhjal arvasid, et kellegi tuttav logopeed aidata võiks? Jah, mõnel juhul võib aidata teine lähenemine, st logopeedi vahetust tasub kindlasti katsetada. Pigem siiski temaga otse suheldes, mitte kellegi kaudu harjutusi saades.

Kas teed muidu neid logopeedi antud harjutusi nii tihti, kui ta on öelnud, et on vaja teha? Järjepidevus on sellisel juhul väga väga oluline.

Edu!

termomeeter kirjutas: Saan aru su ebamugavustundest seoses häälikuga. Eks kui tõesti on sinust raske aru saada, tasub selle R-häälikuga jätkuvalt edasi tegeleda, isegi kui tundub, et asi on lootusetu. Kui üldse ei tegele, siis on kindel, et midagi ei muutu, tegeledes siiski võib muutuda.

Mille põhjal arvasid, et kellegi tuttav logopeed aidata võiks? Jah, mõnel juhul võib aidata teine lähenemine, st logopeedi vahetust tasub kindlasti katsetada. Pigem siiski temaga otse suheldes, mitte kellegi kaudu harjutusi saades.

Kas teed muidu neid logopeedi antud harjutusi nii tihti, kui ta on öelnud, et on vaja teha? Järjepidevus on sellisel juhul väga väga oluline.

Edu!
Ma teen igapäev 5- 10 minutit harjutusi

Minul on ka sama jama ja ma olen 13. Lasteaias sai koguaeg logopeedide vahelt joostud, kuid kooli tulles see lõppes. Ma olen ka vahepeal mõelnud uuesti logopeedi juurde minna, kuid mul pole tänu huviringidele nii palju aega peale kooli, niiet mulle tundub, et ma peangi sellega jääma...

Sul ei pea selleks just üleliia palju aega olema, ega sea seal mitu korda nädalas käima pea. Üldiselt on see nii, et kui just raske traumajärgne kõnepuue vms pole, millega kiirelt ja intensiivselt tegelema peab, siis igal nädalal end ette näitamas käima ei pea, ikka pikema perioodi jooksul on need kohtumised. Saad harjutused ja teed neid ise igapäevaselt endale sobival ajal. Selles mõttes ära kindlasti logopeediga konsulteerimist seetõttu ära jäta, et huviringide tõttu liiga vähe aega tundub olevat. Ühe korra võib ju huviringist puududa ka. Edu!

Naaaaaaaahhh kirjutas:
12 Sept 2018, 22:01
Minul on ka sama jama ja ma olen 13. Lasteaias sai koguaeg logopeedide vahelt joostud, kuid kooli tulles see lõppes. Ma olen ka vahepeal mõelnud uuesti logopeedi juurde minna, kuid mul pole tänu huviringidele nii palju aega peale kooli, niiet mulle tundub, et ma peangi sellega jääma...
Kas lasteaias logopeed ei andnud sulle harjutusi mida kodus teeksid?
Vasta

Mine “Arendame foorumit”