olen jõudnud siia hetke......

... kus sain aru, et mu elu pole nii perses, kui teiste elud siin maailmas....
Aga samas ma tunnenen et mind ikka pole vaja siia fucking maailma.... siia paska maailma
ma tunnene ikka et olen uleliigne... ma tunnen ikka veel et mind pole kellegile vaja.
ainult et nuud on elu halvemaks keeranud kui nii voib oelda igatahes mu isalt varastati paar tuhat eurot ara ja mu isa arvab et mina varastasin tegelt see polnud mina. mu isa tuli mind peksma ja karjus mu peale igatahes jp
aga nagu ma ei saa aru taiskasvanutest kes peksavad oma lapsi kas see on normaalne? ja kui mul pole toestus ( pole sinikaid) siis kas ma saan lastekaitsesse minna?

Re: olen jõudnud siia hetke......

kohe peale peksmist võid politsei kutsuda, alati saab kellega iganes rääkida, kas ka tõestada, see sõltub juba mitmetest asjaoludest

no, eks selle maailmaga ongi nii, et kuni kollektiivne teadvus piisavalt kõrgele tasemele pole jõudnud, siis sittagi ei muutu, mis on ka arusaadav. ma ise ka ei hakka nt sp veganiks, sest ma tean, et minu otsusest pikas perspektiivis midagi ei muutu (küll aga oleks nõus veganiks hakkama, kui kogu inimkond sama teeks, sama ka tarbimise vähendamisega jne), ma ei viitsi lobitööd teha ja terve elu lolli mängida, ma olen agnostik ja ma ei usu reinkarnatsiooni, ehk sisuliselt tuleks elada ja kogeda nii palju kui võimalik, sest in the end .. it doesnt even matter. :)
Where have all the flowers gone, long time passing?
/.../
Oh, when will they ever learn?

ei ole õnneks kokku puutunud, aga ööpäevringi saab helistada 116111 lasteabi telefonile ja pärida, kuidas vanema süüd peksmisel tõendatakse. ainuüksi sinu tunnistusest vist ei piisa.

boyjoy-lt selline tüüpiline pragmaatiku jutt. fakt on ikka see, et muutused algavad igaühest. "Talita vastavalt niisugusele maksiimile, mis ise kohe võib üldiseks seaduseks saada." - immanuel kanti kategooriline imperatiiv. ega kindel on see, et praegugi on liha kallis, aga tõsiselt hakatakse hinnale juurde keerama siis, kui kliimaga lood kehvaks lähevad. eks võib siis senikaua nautida jah, aga võiks ka ise vaikselt juba harjumusi muutma hakata.
eraldatus

Fëanor kirjutas:
28 Aug 2019, 23:27
ei ole õnneks kokku puutunud, aga ööpäevringi saab helistada 116111 lasteabi telefonile ja pärida, kuidas vanema süüd peksmisel tõendatakse. ainuüksi sinu tunnistusest vist ei piisa.

boyjoy-lt selline tüüpiline pragmaatiku jutt. fakt on ikka see, et muutused algavad igaühest. "Talita vastavalt niisugusele maksiimile, mis ise kohe võib üldiseks seaduseks saada." - immanuel kanti kategooriline imperatiiv. ega kindel on see, et praegugi on liha kallis, aga tõsiselt hakatakse hinnale juurde keerama siis, kui kliimaga lood kehvaks lähevad. eks võib siis senikaua nautida jah, aga võiks ka ise vaikselt juba harjumusi muutma hakata.
võib ju suuremas pildis nii öelda jah, aga olen siiski ka piisavalt realist, et teada, et sellist muutust lihtsalt ilma valitsuste abita või tõesti sinu välja toodud hinnasurveta ei toimu, vähemalt meie eluajal, ehk lõpuks liigub turg ikkagi sinna, kuhu ta liikuma peab, üksikindiviidist sõltumatult. suhteline liha hind on hetkel ikka üsna odav, aga eks see mastaabiefekt ole, kui sama tarbijaskond oleks taimetoitude taga, siis saaks neid ikka kõvasti odavamalt. osta liha otse rotaksist nt, terve suguvõsa peale korraga, suuremas koguses, kilohind läheb ikka üsna madalaks.
Where have all the flowers gone, long time passing?
/.../
Oh, when will they ever learn?

Tere

Igatahes on õige märgata, et on raske ning otsida abi!

Vanemate osas kuidas Sul suhe emaga on? Pereprobleemide korral ma esimese asjana kindlasti katsuks peresiseselt abi leida. Või siis vanavanematelt. Kui see ei õnnestu, siis kindlasti lasteabi telefon või ka otse oma piirkonna lastekaitse. Nad asuvad kindlasti uurima lihsalt Sinu ütluse peale, pole vaja endal põhjalikke tõendeid vms.
Lihtsalt nad Sinu ütluse peale ei määra veel kedagi süüdi vaid uurivad lähemalt asja.

Kui tunned, et tahad ise veel täpsemat vaimse tervise nõustamist, siis soovitan kirjutada siia: http://peaasi.ee/kysi-noustajalt/

Kindlasti alati jaga ning ära jää üksi oma murega!
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Arendame foorumit”