Sõnavabadus koolis

1.Keegi kes teab, palun öelge kas koolis(kutsekoolis) on sõnavabadus ja mis on piirid / või kehtivad ainult kooli enda reeglid
2.Kas koolis võid sa teiste kohta halvasti öelda?
3.Kas keegi võib sind rünnata füüsiliselt kui halvasti talle ütled?
4.Mida peaks tegema sellises olukorras kus sind selle pärast rünnatakse, et kellegile halvasti ütlesid, kas võin seda inimest füüsiliselt vastu rünnata ja mis peale ründamist teha.
5. Mida võin kasutada enesekaitseks ja kui kaugele võin minna oma kaitsmisega kui see tähendab ründaja vigastamist?
Kui võimalik linkige mingi lehekülg kus teie info pärineb või saaks ise juurde lugeda.

Täna vastamise eest.

Re: Sõnavabadus koolis

1. On ikka. Kuid kehtivad kooli reeglid ning ka EV seadused, mis peamiselt tähendab, et pead jääma viisakas ning ei tohi kedagi laimata. Probleemidest pead rääkima põhjendatult, ilma emotsioonideta ning läbimõeldult.
2. Solvata ei tohi. Probleeme võid viisakalt välja tuua.
3. Mitte mingil juhul ei tohi rünnata. Koolis on kiusamise ja muu lahendamiseks omad moodused, millest võime ka siin vajadusel rääkida.
4.Ma ei tea lähemalt mida täpselt sa sellele teisele ütlesid ning miks. Kindlasti peab hoiduma ka vaimsest terrorist. Alustama peaks sellest, et mõelda, mida Sa saavutada tahtsid, mida parandada ning kuidas seda oleks saanud paremini teha. Kui mõtled, kas siis sina oleksid saanud midagi paremini teha täna?
5.lihtsaim enese kaitsmise meetod koolis on see, et hoia konfliktidest eemale. Ära nori tüli.

See kõik oli nüüd suhteliselt üldine vastus üldisele küsimusele.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

[quote="Bucerus"]1. On ikka. Kuid kehtivad kooli reeglid ning ka EV seadused, mis peamiselt tähendab, et pead jääma viisakas ning ei tohi kedagi laimata. Probleemidest pead rääkima põhjendatult, ilma emotsioonideta ning läbimõeldult.
2. Solvata ei tohi. Probleeme võid viisakalt välja tuua.
3. Mitte mingil juhul ei tohi rünnata. Koolis on kiusamise ja muu lahendamiseks omad moodused, millest võime ka siin vajadusel rääkida.
4.Ma ei tea lähemalt mida täpselt sa sellele teisele ütlesid ning miks. Kindlasti peab hoiduma ka vaimsest terrorist. Alustama peaks sellest, et mõelda, mida Sa saavutada tahtsid, mida parandada ning kuidas seda oleks saanud paremini teha. Kui mõtled, kas siis sina oleksid saanud midagi paremini teha täna?
5.lihtsaim enese kaitsmise meetod koolis on see, et hoia konfliktidest eemale. Ära nori tüli.

See kõik oli nüüd suhteliselt üldine vastus üldisele küsimusele.[/quote]

Ok, selgitan mis juhtus.
Teen tunnis tööd oma töö kaaslasega (Tähtis oleks ka välja tuua, et üldiselt on tegu inimestega kes on üsna lähedased kuna klass on arvult väike) ja üks klassi vend tuleb ja küsib midagi "kes" küsimuse teiselt klassi vennalt kes mu kõrval istub ja ma naljaga ütlen su ema, mitte mingit moodi halba mõtlevalt, see on tavaline asi klassis, kus ütleme teistele naljaga nimodi. See inimene hakkab aga mind selle peale ähvardama, mina aga arvan, et ta teeb lihsalt nalja ja mängib nagu oleks kõva mees ning peale seda ta lööb mind selja tagant kui rahulikult oma tööd teen mind täisjõust vast õlapiirkonda kuhugi (ei mäleta täpselt).

Ma ei oskaks elusees ootada, et keegi sellise asja peale füüsiliselt teist ründab eriti kui see on nii enesest mõistetavalt naljaga öeldud.

Tagasi ma teda muidugi ei löönd kuna ma ei võidaks sellest midagi, vb tekitaksin veelgi hullema probleemi, proovin pigem probleemi ratsionaalselt lahendada ja sõnadega niikaua kui see inimene mulle otsest ohtu ei kujuta.

Minu kõrval istuja on ta hea sõber ja kaitses teda ning ütles, et mis ma mölisen temaga, et tal on närvidega probleemid.

Kuidas mina asja näen:
Ma ei usu, et keegi valesti teeks kui ütleks seda mida ma ütlesin samas kontekstis.
Mitte üheski konfliktis teise inimesega olles ei tohiks kumbki pool füüsilist vägivalda kasutada (välja arvatud enesekaitse)
See mida mu kõrval istuja kellega tööd koos tegin, ütles, tähendab, et see inimene kes mind lõi, ei tohiks olla lubatud teiste inimeste juurde kui ta ei suuda enda ennast kontrollida, selliste inimeste jaoks on asutused ja keegi ei peaks kartma midagi öelda temasuguste pärast.

Ma pean seda valeks, et pean kartma koolis midagi sellist öelda kuna klassis hulgub ringi üks segane, kelle tundeid on nii kerge riivata ja kes KOHE ESIMESE ASJANA vastab füüsilise vägivallaga, et sundida inimesi vaikima/või neid seda vaikima hirmutama.

Eks vägivald pole tõesti õigustatud, aga ka minu meelest on vanemate solvamine väga ebaviisakas. Seda enam, et vaevalt sa ka nii täpselt tead, mis suhted on sellel klassivennal oma emaga või kas peres võib olla raskem hetk või keegi haige vms. Selliseid asju ei saa tavaliselt teada, mistõttu soovitaksin need labased naljad ära jätta. Ka siis, kui neid kogu aeg tehtud on ja keegi teine kurtnud pole.

[quote="nojaa"]lugedes seda teksti siis ise oled süüdi, see mida sina naljana mõistad ei pruugi teistele naljakas olla[/quote]

Niiet mina olen süüdi kuna üks inimene kogu klassist, kes muidu kui sõber, kellel hiljuti just saatsin kooli töö et ta positiivse hinde saaks) mõtleb välja "sui ema"-le mingi ime tähenduse, ja ründab mind füüsiliselt. Eks kui ma sind kohtan tänavad ja sa ütled midagi, mõistan ka valesti kohe ja löön sind, vb siis saad aru mida sa preagu ajad.

[quote="termomeeter"]Eks vägivald pole tõesti õigustatud, aga ka minu meelest on vanemate solvamine väga ebaviisakas. Seda enam, et vaevalt sa ka nii täpselt tead, mis suhted on sellel klassivennal oma emaga või kas peres võib olla raskem hetk või keegi haige vms. Selliseid asju ei saa tavaliselt teada, mistõttu soovitaksin need labased naljad ära jätta. Ka siis, kui neid kogu aeg tehtud on ja keegi teine kurtnud pole.[/quote]

Termomeeter, SU EMA!, nii, nagu sa ütlesid oli see solvang "aga ka minu meelest on vanemate solvamine väga ebaviisakas."
Seleta mis täpsemalt sind solvas selle juures? Ma tõsiselt proovin inimesi mõista kes võitavad "Su ema" ja saavad sellest midagi solvavat.

Seleta ära kuidas "Su ema" on labane "need labased naljad ära jätta."

Mind tõesti ei huvita mis suhted tal on ema perega või mis toimub, ta peab olema suuteleine end tagasi hoida, kui ta ei tea mida ma "su ema" all mõtlen saab ta küsida, 99% inimesed on selleks võimelis, see spetsiaalne lumehelbeke aga võib kohe oma oma tunnete pärast tulla ja mind lüüa...

Mulle ei tuleks iial pähe kedagi rünnata, tule ütle mulle tänaval et ma olen si*a hunnik, mul suva, mind ei huvita mis sa must arvad, ma kõnnin edasi. Mul peaks enesekindlusega tõsised probleemid olema et sellisele jurale reageeriksin, ma tahan, et inimesed saaksid end väljendada nii nagu tahavad ning ei poolda nende tsensuuri, kuna tsensuur on vägivaldne(muud moodi see ei töötaks) ja ka sa ise pidid selle vastu olema.
Palun vasta mu küsimustele.

Miks sa siia üldse küsima tulid, kui sulle ei kõlba arvamus, mis sinu omast erinev on? Ilmselgelt ei pea keegi meist (tahaks loota vähemalt) vägivalda normaalseks, aga see ei tähenda, et ka sina poleks mitte midagi valesti teinud. Pead ise ka õppima oma suud kinni hoidma ja mitte ütlema kõike, mis pähe tuleb, samuti nagu su klassikaaslane peab õppima probleeme suuliselt lahendama.

[quote="Võileib"]Minu meelest ei ole ka sellised naljad kuigi naljakad, kui sa inimest piisavalt hästi ei tunne. Ei pea õigeks ka teisele kallale minemist, seega olete te siin mõlemad võrdselt süüdi.[/quote]

Isegi kui mingit moodi saaks keegi seletada ära kuidas "Su ema" solvav on ilma inimese enda poolt sinna midagi, mida polnd, juurde mõtlemata, "võrdselt" sõna ei kasutaks, pigem, olete mõlemad mingilmääral süüdi. Füüsiline vägivald ja solvamine pole võrdsed.

Nali ei peagi sulle naljakas olema, ma arvasin, et tunnen seda inimest, kuidas kindel saan olla kas tunnen. Mitte ükski inimene pole elusees solvunud, et ma teaks, selle peale. Kas pean kõik ütlemata jätma kuna keegi võib kuidagi midagi mis ütlen solvanguna võtta? Ma ei öelnud et ta ema on kadakas*.

Toon ka välja, et peale seda löömist, oli ta täiesti tavaline ja sõbralik jälle, enam ma temaga ei rääkind aga kui rääkisin teiste inimestega siis ta hakkas vastama küsimustele mida talt ei küsind.
Kas ta tunneb end sitasti selle pärast mis tegi ja selle pärast käitub nii, või ta ei saa ültse aru, et midagi valesti tegi?

[quote="Võileib"]Miks sa siia üldse küsima tulid, kui sulle ei kõlba arvamus, mis sinu omast erinev on? Ilmselgelt ei pea keegi meist (tahaks loota vähemalt) vägivalda normaalseks, aga see ei tähenda, et ka sina poleks mitte midagi valesti teinud. Pead ise ka õppima oma suud kinni hoidma ja mitte ütlema kõike, mis pähe tuleb, samuti nagu su klassikaaslane peab õppima probleeme suuliselt lahendama.[/quote]

Ma tulin küsima, kuna tahtsin teada tema võimalikku põhjust mu ründamiseks ja kas see on ka päris ratsionaalne põhjus, ilmselgelt kui ma pole sellega nõus vaidlen vastu. Mis parem mehanism on, et saada tõde teada? Vaidlustan nii kaua kuni vastus käis.

"aga see ei tähenda, et ka sina poleks mitte midagi valesti teinud." Aga ma tahangi teada mida MINA valesti tegin. See pole MINU süü kui keegi ise mõtleb midagi juurde sellele mida ütlen, vaid selle inimese süü. Kui sa ütled "su ema" võin ka mõelda sinna juurde "+on kadakas*", sa aga ei öeldnud, et "su ema on kadakas*", minu süü et selle juurde mõtlesin.

" Pead ise ka õppima oma suud kinni hoidma ja mitte ütlema kõike, mis pähe tuleb," Paraku, olen tugevalt ka selle vastu kuna sõnavabadus on minu jaoks üks tähtsamaid õigusi, igaüks peaks saama ennast väljendada nagu tahab ja ei peaks kartma, et keegi füüsiliselt teda ründab, et teda vaikima suuta. Ma saan sulle samuti öelda üks kõik mille peale mida ütlen ja õigustada sinu ründamist.

BTW tänan kõiki kes vastanud

Mullem meenus paar asja mis ta ütles ja vist mõtlesin välja mis tal selle "Su ema" vastu on. Talle lihsalt ei meeldi, et inimesed seda ütlevad, teda ajab nävi kui inimesed seda väljendit kasutavad.

Midagi solvavat polegi, lihsalt ajab närvi kui inimesed seda kasutavad. Mina seda muidugi ei teadnud.

Siis tasukski temaga sellest rääkida. Et miks ta nii ärritus ja selle põhjenduse peale öeldagi, et sa seda ei teadnud ja ei oleks sel juhul seda väljendit kasutanud.
Kas ta tunneb end sitasti selle pärast mis tegi ja selle pärast käitub nii, või ta ei saa ültse aru, et midagi valesti tegi?
Kui isegi sina, kes sa teda vähegi tunned, vastata ei oska, siis kuidas meiegi võõraste inimestena peaks? Eks sa küsigi temalt.

[quote="termomeeter"]Siis tasukski temaga sellest rääkida. Et miks ta nii ärritus ja selle põhjenduse peale öeldagi, et sa seda ei teadnud ja ei oleks sel juhul seda väljendit kasutanud.

[quote]Kas ta tunneb end sitasti selle pärast mis tegi ja selle pärast käitub nii, või ta ei saa ültse aru, et midagi valesti tegi?[/quote]
Kui isegi sina, kes sa teda vähegi tunned, vastata ei oska, siis kuidas meiegi võõraste inimestena peaks? Eks sa küsigi temalt.[/quote]

Tahtsin lihsalt teada ülejäänud liigi kaaslaste arvamust olukorras sest kui ma sellest direktorit teavitan, tahan valmis olla tüüpilisteks asjadeks mis inimestel kombeks öelda,/küsida te valmistasite mu ette, nüüd tean koheselt mida vastata.

Selle inimesega ma seda arutama ei hakka, tema peaks olema see kes mult vabandust palub et mind lihsalt ründas, isegi kui oleksin teadnud, et teda ajab see sõna närvi oleksin võid öelda ja miski mis ta tegi poleks õigustatud. Tema jaoks on asutused kus ta oma närvi probleemide kallal saab töötada. Ma olen väga sõbralik inimene, pole mitte kedagi elusees löönud ja enne kui keegi ütleb et kardan teda siis, see on loll asi mida öelda ja ma ei karda, ta on ülimalt halvas füüsilises vormis, tai sa normaalselt käiagi.

Kutsekoolis käid, kas läksid peale põhikooli lõpetamist sinna et nii lapsikut juttu ajad siin. Mis vahet sel on, kas ütled ala "su ema" või mingi "ei nuta", mõlematmoodi saab seda kui mõnitusena võtta. See, et ta sellele vägivallaga reageeris, see on jah probleem. Antud probleemi aga algatasid sina oma "huumorimeelega" ja tuues mingid sõnavabadused enda kaitseks, siis see on lihtsalt mage.

Külaline kirjutas:
termomeeter kirjutas:Siis tasukski temaga sellest rääkida. Et miks ta nii ärritus ja selle põhjenduse peale öeldagi, et sa seda ei teadnud ja ei oleks sel juhul seda väljendit kasutanud.
Kui isegi sina, kes sa teda vähegi tunned, vastata ei oska, siis kuidas meiegi võõraste inimestena peaks? Eks sa küsigi temalt.

Tahtsin lihsalt teada ülejäänud liigi kaaslaste arvamust olukorras sest kui ma sellest direktorit teavitan, tahan valmis olla tüüpilisteks asjadeks mis inimestel kombeks öelda,/küsida te valmistasite mu ette, nüüd tean koheselt mida vastata.

Selle inimesega ma seda arutama ei hakka, tema peaks olema see kes mult vabandust palub et mind lihsalt ründas, isegi kui oleksin teadnud, et teda ajab see sõna närvi oleksin võid öelda ja miski mis ta tegi poleks õigustatud. Tema jaoks on asutused kus ta oma närvi probleemide kallal saab töötada. Ma olen väga sõbralik inimene, pole mitte kedagi elusees löönud ja enne kui keegi ütleb et kardan teda siis, see on loll asi mida öelda ja ma ei karda, ta on ülimalt halvas füüsilises vormis, tai sa normaalselt käiagi.
Tema hoiatus oli õigustatud. Tema rünnak oli ülereageerimine enda ja enda perekonna kaitsmisel. Antud puhul süüdi jääd Sina rohkem kui tema.

"Sõnavabadus ei tähenda, et võid öelda, mida sülg suhu toob, teiste seisukohti arvestamata." Endla Klemets.
1 sõna võib muuta kogu teksti tähenduse.

Okei. Ehk siis keegi küsis kellegilt midagi, mille peale sa ütlesid neile midagi lolli vahele. Teine osapool ehk küsija solvus, ja hakkas tõmblema. Selle asemel, et tagasi tõmmata, sa õiendasid vastu, ja nüüd imestad, et sind löödi? Nojah, eks ta reageeris üle. Me ei tea tema taustasid nende asjadega. Samas ilmselt jääte mõlemad süüdi, paistab, nagu noorte tavaline nägelemine mille lõpuks keegi haiget saab.
'Su ema" ei ole kuidagi sõnavabadusega seotud. Asi ei puuduta absoluutselt sõnavabadust, pigem lihtsalt tavalist kraaklemist. Tuleb ette. Valus on, aga paraneb ära.

[quote="Mental"]Okei. Ehk siis keegi küsis kellegilt midagi, mille peale sa ütlesid neile midagi lolli vahele. Teine osapool ehk küsija solvus, ja hakkas tõmblema. Selle asemel, et tagasi tõmmata, sa õiendasid vastu, ja nüüd imestad, et sind löödi? Nojah, eks ta reageeris üle. Me ei tea tema taustasid nende asjadega. Samas ilmselt jääte mõlemad süüdi, paistab, nagu noorte tavaline nägelemine mille lõpuks keegi haiget saab.
'Su ema" ei ole kuidagi sõnavabadusega seotud. Asi ei puuduta absoluutselt sõnavabadust, pigem lihtsalt tavalist kraaklemist. Tuleb ette. Valus on, aga paraneb ära.[/quote]

Kõigile kes solvumisest siin räägivad, mul on teile üks hea video
https://www.youtube.com/watch?v=fdSdwEx ... ingAtheist
Selles videos olete teie, mitte Selle youtuberi vaid sellel poolel kelle üle ta nalja teeb.

Mental, kuidas mina olen süüdi, et ta solvub iga asja peale, see minu tõmblemine oli naljaga ja ma lihsalt naersin ja istusin toolile tagasi, Tema hakkas mind aga ÄHVARDAMA füüsilise vägivallagata ja lõi mind kui olin oma kooli tööd tegemas selja tagant. Ma võin ka solvuda selle peale mis sa ütlesid aga see on minu probleem mitte sinu, kurat võtaks isegi sõna "tere" võib solvav olla kui sinna lisan et mul suri lähedane inimene autoteed ületades kuna keegi karjus talle tere, ta selle inimese poole vaatas ja auuto talle otsa sõitis. See ei tähenda, et keegi proovib mind solvata "tere" öeldes ja su ema öeldes ka mitte.

Pluss, täna just kuulasin kas keegi veel koolis seda väljendit kasutab ja juba esimesel tunnil kasutada nimodi. "Kuidas oli?" Vastus(su ema oli)
Vasta

Mine “Seadused (riik)”