Re: Küsimus.

#3
termomeeter kirjutas:omamine pole minu teada keelatud, aga üle piiri (Venemaalt) tohib tuua ju vaid 2 pakki, nii et ilmselt peaksid ütlema, et kust said. aga kahjuks oletan niisama, kindel oma teadmistes pole.
Naised saunas rääkisid,et 1 plokk suitse võib olla,millelt pole riik makse saanud.Selle jutu,et omamine pole keelatud,võib kohe ära unustada.Aga jah,kes seda saepuru ikka suitsetab,kui mitte 16 aastased ja muidu korstnad.

Re: Küsimus.

#6
Salasigaretid on need, mis on toodud üle piiri salaja ja mille eest seega pole tasutud aktsiisi. Saab korraga tuua 2 pakki, mis ei lähe maksustamise alla, need pole salasigaretid. Kui politsei saab vihje, et kellelgil on garaaž sigarette täis, siis tullakse kohale ja uuritakse sigarettide päritolu ja seda, kuidas nad Sinuni jõudsid. Iseenesest ma võin käia iga päev Venemaal ja tuua 2 pakki ja koguda neid terve aasta ja siis neid saabki kokku päris palju. Samas, kui neid on ikkagi seal hunnikutes, siis on ka politsei asi tõestada, kuidas nad sinna jõudsid ja need hunnikud tavaliselt 2 kaupa üle piiri pakke tuues ei teki.. Aga lihtsalt mingi kogus maksumärkideta sigarette veel karistamiseks alust ei anna.

Re: Küsimus.

#10
Alaealine ei või neid nii või naa omada, kuid siis täpsemalt kogustest. Kriminaalkorras karistatakse inimest, kel on vähemalt 10 kast sigarette st umbes 100 000 sigaretti (arvutus tuleb maksmata jäänud aktsiisi summa suurusest..). Väärteoasjade korral ei ole seda piiri paika pandud. Põhimõtteliselt, kui politsei suudab tõestada, et need 2 pakki, mis seadusi järgides üle piiri Eestisse toodi, on sellel inimesel vaid selleks, et neid siin edasi müüa, siis võibki juba trahvi saada. Need kaks pakki võib inimene tuua enda tarbeks või siis jah, tasuta oma sõpradele andmiseks, kuid müük on keelatud.
Vasta

Mine “Seadused (riik)”