Taimede kasvatamine Eestis

Tere,
Olen 16-aastane taimehuviline; kusagil huviringis ma otseselt ei käi, kuigi botaanikaaias olen üsna sage külaline vahel. Aknalaud on erinevaid lilli täis ning oma aias on ka peenratäis igasugu õielisi :D
Aga mulle meeldivad kohutavalt moonid (nimetatakse veel ka Unimagunaks või Papaveriks), kuid ei tea, kas need on ikka seadusega Eestis lubatud. Eelmise aasta suvel kasvasid mul lühikesed lillaka õiega põldmoonid aknalaual (toas), see aasta tahaksin väga kindlat liiki moone, milleks on siis Papaver Somniferum. Seemned telliksin välismaalt (United States).

Miks ma arvan, et moonid peaksid olema lubatud Eestis, on sellepärast, et sedasama sorti saaks ka Eestist osta täiesti vabalt (kvaliteedi tõttu tahan mujalt) ning erinevat sorti moone leiab suvilate aedadest küll ja veel.
Kui mõni ei saanud aru, miks moone Ei peaks lubatama kasvatada Eestis, siis sellepärast, et need sisaldavad alkaloide (opiaadid).

Ette tänades! :P

Re: Taimede kasvatamine Eestis

Tere.
Soovitan välismaalt mitte kunagi sellise ladinakeelse nimega seemneid tellida. Kõik taimeseemned läbivad tollikontrolli. Juhul kui on tegemist kahtlaste seemnetega siis võetakse sellest proovipartii ja kasvatatakse laboris taimed. Taimedest võetakse proovid ja määratakse nende oletatav mõnuainete , antud juhul siis opiaatide sisaldus.
Nagu sa aru saad siis see on päris pikaldane protsess. Juhul kui seemned osutuvad lubatuks saad nad võib olla heal juhul 0,5 aasta pärast kätte.
Juhul kui sul on kindel huvi Papaver liiki taimi omada ja kasvatada siis pöördu kohaliku kaubandusvõrgu poole.

Edu soovides.
Admin

Re: Taimede kasvatamine Eestis

Pigem siis juba EL-siseselt tellida, siis ei pea ka tollideklaratsioonidega jändama.

Aga ma arvan, et esiteks uuri Riigiteatajast täpsemalt järgi. Mulle on meelde jäänud, et unimaguna ebaseadusliku kasvatamise eest võib karistada rahatrahvi või vangistusega, aga mis täpselt "ebaseaduslikuks" klassifitseerub...? Kõige kindlam on kahtluse korral politseprefektuurist e-maili teel järgi küsida, ning kui väikese koguse oma tarbeks (s.t. mitte narkootilise tarvitamise eesmärgil) kasutamine on lubatud, siis peaks sul olema võimalik need seemned ka Eestist kätte saada.
Vasta

Mine “Seadused (riik)”