Autism ja kaitsevägi

Tere! Järgmisel aastal peaks olema mul aeg minna kaitseväkke, kuhu ma minna ei taha. Põhikooli ajal käisin ma psühholoogide juures aspergeri sündroomi uuringutel, täpset diagnoosi ma ei mäleta ja ei oska hetkel ka kuskilt otsida. Kas keegi teab, kas sellega saaks kaitseväekohustusest ära? Mainin veel, et juhiload on mul olemas ja nende saamisel polnud mul mingeid probleeme.

Re: Autism ja kaitsevägi

Autismispektri häire on hästi lai mõiste. Eks nad seal komisjonis jah loevad neid pabereid, mis Sinu kohta tehtud ja selle najalt otsustavad.
Kas Sulle on puue välja pandud?

Ma arvaks, et kui Sa käid tavakoolis, tavaklassis ning Sulle seal keskkonnas mingeid kohandusi pole tehtud, siis on ka selle najalt kaitseväekohustusest pääsemine vähem tõenäoline.

Digiloos surfa ringi jah. Vaata, mis pabereid kirjutatud on. Psühhiaatri hinnang kindlasti oluline.
Kui oled õppenõustamisest läbi käinud, siis ka see võib minna teemasse.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Re: Autism ja kaitsevägi

KVs on selliseid mehi kes seal kohe olema ei peaks ja sinna ei võetud terveid sportlikuid noormehi.

Pointless hakkata laiama. Saad oma 11 kuud ärajoostud ja korras.

Võetakse kõike kuna rahvast ei ole. Sitem on siis kui oled 26,5 ja antakse tõend "kõlblik". Lapsega ka ei saa ära. Kahega vist vaid.

Aga kui sa käid tavakoolis, arstidel ei käi ja oled igatpidi normal, siis sind võetakse...

GL&HF

Sometimes it just takes a moment to forget a life, but sometimes life is not enough to forget for a moment.

P.S Vastan privas.

MulleMeeldivadPrillidegaTüdrukud
Vasta

Mine “Seadused (riik)”