Kiuslik õde!

tere!
Räägin siis teile ka oma loo ära.
Elan oma kasuema juures, aga kui tahan siis võin minna pärisema juurde.
Olen 14 ja mul on 10 aastane õde.veel on mul ka 12aastane õde.ta käitub minuga väga hästi, vahest on pisikesed karjumised jne.
Aga noorem, 10-aastane õde on viimase kuu jooksul väga kiuslik olnud.Mitte füüsilises, vaid vaimses mõttes.Nii kui ma talle midagi ütlen, vastab ta , et teda ei huvita või mis siis.ülbitseb minuga, räägib vanematele kõike, mida ma ei taha, et ema-isa teada saaksid :cry: .olen õele usaldanud, aga nüüd ta räägib kõik välja.varem seda polnud.Olime parimad sõbrannad.Ma arvan, et teda on koolis mõjutatud.Ta on ka teise õega selline.Olen rääkinud isaga ja juhuslikult rääkisin ka tema eesti keele õpetajaga.Mõlemad rääkisid õega, aga see ei aidanud.
Ma olen ju 14aastane.Mul on sellises vanuses alati kedagi kõrvale vaja.Siis, kui tema on 14aastane, olen mina juba 18, ja ära läinud siit majast.Siis on tal raske.
Mu elu on iseenesest halb.Kasuemaga ka.Olen tahtnud ära minna, aga pole õdede pärast seda teinud...
Sõbranna soovitab mul pärisema juurde minna, aga ma pole nii külma südamega.Ma ei suuda teda jätta üksi tema õppimisraksustega.
Ma ei tea, mida teha :( .Mul on hirm. :( Ma kardan õde kaotada. :( Ma tahan temaga ära leppida.Ma tahan, et meil oleksid sellised suhted, nagu varem.
Palun aidake!

Kurb, kui sinu õde sinuga nii käitub.
Sa peaksid temaga maha istuma mingil hetkel, kui te juhuslikult ei tülitse ja sa peaksid talle rääkima, mida sina tunned kui ta sulle halvasti ütleb jne.
Räägi, et sa tahad vanu aegu tagasi, (kui te saite hästi läbi)
Ta ei pruugi sind kuulata, aga proovida tasub.
Vb. ta tunneb, et keegi ei pööra talle tähelepanu.
Muidugi võibolla teda kiusatakse koolis ja siis ta tuleb koju ja valab teie peale viha välja.

Kõike head ! :)

Ma täpselt ei tea miks su 10ne aastane õde sind kiusab. Võib-olla sellepärast, et sul on midagi, mida tal ei ole?? Et ta on sinu peale kade??
Mind on koolis väga palju mõnitatud ja kiusatud, ma alguses tegin sellest palju välja. Ma hakkasin koguaeg nutma, aga nüüd ma ei tee enam nendest mõnitustest suurt välja. Ma ei võta neid enam nii väga südamesse.
See kui su õel on raskusi õppimisel..Kui ma aru sain siis vist nooremal õel??? Et ma soovitan sul minna oma pärisema juurde elama, sest loeb sinu elu. Sa pead saama ka rahulikult elada. Kui sa tahad, et sul läheb koolis paremini, siis sa peaksid selleks tegema kõik, et sul läheks koolis paremini. Soovitan sul minna pärisema juurde elama, sest kui tema on sulle rohkem toeks kui kasuema, siis otsusta selle inimese poolt, kelle juures sul on parem olla, aga mitte selle inimese poolt, kus sul ei ole hea olla.
Armastan oma sõpru väga:)
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid õdede ja vendadega”